صفحه 241 از 689 نخستنخست ... 141 191 231 237 238 239 240 241 242 243 244 245 251 291 341 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,401 تا 2,410 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

دوستان که به فرومهای خارجی سر میزنند اگر ممکنه بفرمایند آیا اونجا هم بحث عقبگرد رزولوشن سنسورهای فول فریم مطرحه؟

حالا که سنورهای بالای 20 مدتهاست عرضه شده و مزیا ( و در عین حال معایب ) خاص خود رو دارند خوبان سایت ما چرا همیشه اصرار و آرزوی رزولوشنهای پایینتر دارند ؟
    FD master

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

خب من فکر میکنم این درخواست رزولوشن پائین تر رو فقط کسانی مطرح میکنند که جسارت فکر به تکنولوژی بالاتر رو ندارند
    و چه خوبه
    و چه خوبه که مدیران و صنعتگران و مخترعین , معمولا از این دست افراد نیستند

مدل های مختلفی از سنسور های سه لایه تا تفکیک نور توسط منشور و متمرکز کردن اونها در سنسورهای جداگانه مطرح شده
    چند وقت پیش بود که اینتل به تکونولوژی تبدیل مستقیم نور به اطلاعات دست پیدا کرده بود
    ضعف کنونی سنسور های دیجیتال , و فیلتر Bayer رو همه ما میدونیم و پر کردن سلول های خالی توسط میانیابی هرگز نمیتونه جای حضور واقعی مقدار نور در کانال مربوطه رو پر کنه

کنون در برهه ای سعی کرد با از میان بردن فاصله بین فوتودیود های روی سنسور به رزولوشن بالاتر دست پیدا کنه و این کار رو به درستی و با موفقیت انجام داد
    هنوز هم که هنوزه , غول بزرگ دیجیتال یعنی سونی با فاصله دو سال , در این رقابت عقب تر از کنون قرار گرفته و این یکی از مزایای تغییر فکر سنتی است
    اما من فکر میکنم امروز زمان اون فرا رسیده که معماری کلی سنسورها تغییر کنه
    زمزمه های این تغییر شنیده میشه

بنابراین من به یک سنسور بر اساس معماری قبلی فکر نمیکنم
    قطعا با تغییر تکنولوژی و تغییر معماری سنسور ها میشه به داینامیک رنجی فراتر از محدودیت های امروزی رسید . میشه به عمق رنگ بهتر دست پیدا کرد و قطعا رزولوشن هم در این میان دچار یک جهش عظیم خواهد شد ( شاید بشه به یک جهش سه برابری روی مقدار رزولوشن فکر کرد)

البته احتمالا در آینده هم برای کسانی که آرزوی رسیدن به رزولوشن پائین تر رو دارند , گزینه عکس برداری با رزولوشن پائین تر باقی بمونه . اما شاید به گونه ای دیگر
    شاهین اکبری، Saadat، aidin594 و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

البته یاسر جان من این دو سال عقب بودن سونی را نفهمیدم بر چه مبنایی فرموید؟

در حال حاضر تنها فول فریم 25 مگاپیکسلی رو سونی تولید کرده و هنور کانن روی 21 باقی مانده( البته تا نسل جدید معرفی بشه )

و در ثانی الان سونی سنسور های 1/2.3 با رزلوشن 18 مگاپیکسل داره! یک محاسبه سر انگشتی شما را به رزلوشن بالای 70 مگاپیکسل می رساند.پس یعنی تکنولوژی اش وجود دارد.

ثالثا...

باز هم سونی دو سال قبل ( حداقل 2 سال جلو تر از کانن ) سنسور های back-illuminated CMOS را که یک جهش در معماری Cmos ها است را عرضه کرده ( دقیقا آگوست 2009 ) و الان محصولاتش در بازار است.تغییر سایز چشمی فتودیود ها هم همزمان در سونی اجرا شد.

http://www.dpreview.com/news/0908/09080601sonycmos.asp

اما باز هم دلیل دیگر که ممکن است کانن افزایش رزلوشن را در دستور کار قرار ندهد ( حالا بدبینانه اش کاهش مگاپیکسل که بنده بعید می دانم ) دوربین G11 است.

یک کمپانی ترس و هراسی از افزایش ندادن رزلوشن ندارد.اما الان عطش برای رزلوشن بیشتر وجود دارد و این شرکت ها ( سونی و کانن ) به دنبال ارضای این عطش هستند
    Arash، Daruosha، merdax و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

در کامپکتها این اتفاق افتاده و شاید باز هم بیافتد دلیل هم مشخص است اما جایگزینی فول فریمها و همچنین رده 1d ی کنون همواره با افزایش چند مگاپیکسلی سنسور همراه بوده.
    در رده APS هم از ابتدا تا به امروز در کنون فقط مابین 30D , 20D افزایش رزولوشن نداشتیم.
    Delbaz، SinaVT و Miri تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

البته کاوه جان
    شما بهتر از من میدونید که بحث دوربین کامپکت جداست
    و مثالش هم همون دوربین G 11 بود که در نسل قبلی , کنون رزولوشن بسیار بالایی رو روی این سری از دوربین هاش قرار داد
    در واقع تکنولوژی و توانایی اش رو داشت
    اما خب سیاست و بازار هدف این دوربین چیز دیگه ای بود و بلافاصله این موضوع رو اصلاح کرد

در مورد سنسور دوربین های رده بالاتر هم شما خوب میدونید که سونی همین الان هم در قطع Aps-C فعلا روی رزولوشن 16 جولان میده اما سنسور دوربینی مثل 50D که مربوط به سه سال پیشه با رزولوشن 15 مگاپیکسل ارائه شده بود
    اگر خاطرتون باشه این دوربین درست با همون تکنولوژی برداشت فاصله بین فوتودیود ها ارائه شد
    و در این تکنولوژی اندازه فوتودیود ها تغییر نکرد . در واقع داینامیک رنج کاهشی پیدا نکرد
    و الان هم در همین رده از دوربین ها باز فکر میکنم کنون دارای بالاترین رزولوشن باشه

در مورد دوربین های فول فریم هم همه ما منتظر دوربین جدیدی از نسل 1Ds هستیم

========

اما در مورد عقب گرد و کاهش رزولوشن , من واقعا فکر نمیکنم همچین اتفاقی بیافته
    شما هم قبول دارید که حتی اشاره به این موضوع هم میتونه بار روانی روی بازار بوجود بیاره

همین الان هم در مورد G11 این تاثیر روانی وجود داره چه برسه به رده ای مثل دوربین های DSLR

========

اما در مورد تغییر معماری به صورت کلی
    این اتفاقی است که اگر امسال نیافته به هر حال یکی دوسال بعد خواهد افتاد

از سال 2009 این سنسور سه لایه کنون بر سر زبان ها افتاد و با انتشار این patent طی دو سه هفته اخیر امیدواری هایی حاصل شد

به هر حال من امیدوارم هر چه زودتر این اتفاق بیافته
    باید قبول کرد که با معماری کنونی و با تمام تلاشی که در مهندسی کنترل نویز و داینامیک رنج صورت گرفته , افزایش رزولوشن به این صورت به منزله کمبود داینامیک رنج و افزایش نویز و بسیاری از مسائل دیگه است

و تنها یک تغییر کلی میتونه این روند رو بهبود ببخشه و این به نظر من فراتر از یک شایعه است
    یک باید است که دیر یا زود انجام خواهد شد
    M.R.Mir، SinaVT، Saeed Barikani و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    خب من فکر میکنم این درخواست رزولوشن پائین تر رو فقط کسانی مطرح میکنند که جسارت فکر به تکنولوژی بالاتر رو ندارند
    و چه خوبه
    و چه خوبه که مدیران و صنعتگران و مخترعین , معمولا از این دست افراد نیستند

سلام

صد البته که من نه مدیر یک کمپانی بزرگ هستم و نه مخترع نه مبتکر، اما فکر نمیکنم فقط آدم های ترسو و بزدل خواهان یک دوربین فول فریم با رزولوشن پایین باشند.

روزولوشن بیشتر یعنی تکنولوژی جدیدتر ، معماری سنسور جدیدتر ، معماری پردازنده جدیدتری که بتواند از عهده حجم بیشتر اطلاعات بر آید و ....

اینها به نظرم همه یعنی تکنولوژی گرانتر ! خوب من با این که ترسو و بزدلم اما دلم میخواد یک DSLR فول فریم داشته باشم زیر 2000 دلار !

ایشالله یه روز اگر 64 مگاپیکسل فول فریم هم آمد اما با تکنولوژی ارزانتر حتما آنرا میخرم هرچند بیشتر از 18 مگاپیکسل به کارم نمی آید.
    Arash، navidsohi، KHAKSAR و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

من کی چنین حرفی زدم جناب حسینیان
    چه کسی واژه بزدل و ترسو رو زد
    و شما چطوری همچین برداشتی کردید

من اصلا صفحه قبل رو نخونده بودم و برمبنای صحبت های آقای اکبری اون پست رو زدم
    اما اگه همچین برداشتی از گفته های من کردید من از شما معذرت میخوام

==============

اما جناب حسینیان
    تکنولوژی یک مزیت عمده داره و اون هم اتفاقا پائین اومدن قیمت ها است
    اگه فکر میکنید که با تکنولوژی جدید , قیمت ها بیشتر میشه باید الان دوربین های DSLR قیمت های نحومی داشتند
    میدونید که دوربین های دیجیتال اولیه قیمت های بسیار بسیار بالایی داشتند

تکنولوژی پیشرفت کرد اما قیمت ها روز به روز پائین تر اومدند
    پس لطفا همچین فکری نکنید
    نه در مورد تکنولوژی . نه در مورد حرف من
    شاهین اکبری، Navid7h، M.R.Mir و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

یک بار به مسعود میگفتم کاش Canon هم مثل ایران خودرو و سایپا تنوع محصولاتش را زیاد میکرد مثلا : موتور 5D Mark II بدنه 7D !
    خوب در این صورت قیمت بالا خواهد رفت! فکر نمیکنم در سری 5d همچین اتفاقی بیفته

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

در مورد سنسور دوربین های رده بالاتر هم شما خوب میدونید که سونی همین الان هم در قطع Aps-C فعلا روی رزولوشن 16 جولان میده اما سنسور دوربینی مثل 50D که مربوط به سه سال پیشه با رزولوشن 15 مگاپیکسل ارائه شده بود
    چرا گذشته را در نظر میگیرید ؟ دوربین های جدید کنن از سنسورهای 18 مگاپیکسلی بهره میگیرند که عملکرد ضعیف تری در ایزوی بالا و دینامیک رنج نسبت به سنسورهای سونی نشون میدن!
    من ترجیم میدم از سنسورهای 16 سونی استفاده کنم !

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    اما جناب حسینیان
    تکنولوژی یک مزیت عمده داره و اون هم اتفاقا پائین اومدن قیمت ها است
    اگه فکر میکنید که با تکنولوژی جدید , قیمت ها بیشتر میشه باید الان دوربین های DSLR قیمت های نحومی داشتند
    میدونید که دوربین های دیجیتال اولیه قیمت های بسیار بسیار بالایی داشتند
    تکنولوژی پیشرفت کرد اما قیمت ها روز به روز پائین تر اومدند
    جناب دلباز،
    سلام

من میدونم تکنولوژی مخصوصا تکنولوژی های نوین در سیستم های دیجیتالی خیلی زود پیشرفت میکنند و خیلی هم ارزان میشوند. یادم می آید سال سوم دبیرستان 64 مگابایت رم به عنوان کادوی تولد خریدم 65 هزار تومان ! الان قیمت 2 گیگ رم چنده !؟ :)

صحبتم بیشتر این بود که فرضا، جایگزین 5D Mark II با 32 مگاپیسکل و کلی امکانات می آید جایگزین مدل فعلی میشود . تا جایی که یاد دارم قیمت ها خیلی عوض نمیشوند . یعنی رده همان رده است. رده دوربین های 2500 دلاری. اما بعد از سه سال با کلی امکانات بیشتر ! ( از نظر فنی و اقتصادی اگر سه سال پیش چنین چیزی تولید میشد خیلی خیلی گران تر می بود)

شاید بهتر باشد بگویم دوست دارم رده ارزانتری از دوربین های فول فریم تولید شود.یک گروه با امکانات بیشتر و قیمت بالاتر یک دسته با امکانات کمتر و قیمت مناسبتر.
    Kourosh Kahal، KHAKSAR، 1986 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته