صفحه 242 از 689 نخستنخست ... 142 192 232 238 239 240 241 242 243 244 245 246 252 292 342 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,411 تا 2,420 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

چرا گذشته را در نظر میگیرید ؟ دوربین های جدید کنن از سنسورهای 18 مگاپیکسلی بهره میگیرند که عملکرد ضعیف تری در ایزوی بالا و دینامیک رنج نسبت به سنسورهای سونی نشون میدن!
    من ترجیم میدم از سنسورهای 16 سونی استفاده کنم !
    تند نرید دوست من . اجازه بدید که نسل جدید کنون هم معرفی بشه. بعد با هم در این رابطه بحث خواهیم کرد . شاید نظر شما عوض شد.

==============

من میدونم تکنولوژی مخصوصا تکنولوژی های نوین در سیستم های دیجیتالی خیلی زود پیشرفت میکنند و خیلی هم ارزان میشوند. یادم می آید سال سوم دبیرستان 64 مگابایت رم به عنوان کادوی تولد خریدم 65 هزار تومان ! الان قیمت 2 گیگ رم چنده !؟

صحبتم بیشتر این بود که فرضا، جایگزین 5D Mark II با 32 مگاپیسکل و کلی امکانات می آید جایگزین مدل فعلی میشود . تا جایی که یاد دارم قیمت ها خیلی عوض نمیشوند . یعنی رده همان رده است. رده دوربین های 2500 دلاری. اما بعد از سه سال با کلی امکانات بیشتر ! ( از نظر فنی و اقتصادی اگر سه سال پیش چنین چیزی تولید میشد خیلی خیلی گران تر می بود)

شاید بهتر باشد بگویم دوست دارم رده ارزانتری از دوربین های فول فریم تولید شود.یک گروه با امکانات بیشتر و قیمت بالاتر یک دسته با امکانات کمتر و قیمت مناسبتر.
    خب من فکر میکنم کنون اولین برندی بود که چنین کاری رو شروع کرد. هنوز هم نیکون دوربینی با این امکانات و با این قیمت بیرون نداده
    و اقبال به دوربین فول فریم سونی سری آلفا هم کمتر از اونی بود که بشه با 5D M II مقایسه بشه و البته از نظر قیمت هم بالاتر بود.
    قیمت فعلی دوربین 5D M II رو در نظر نگیرید
    شما میدونید که این قیمت در ایران کاذبه

این دوربین قیمتی حدود 2400 دلار داشت و در برهه هایی حتی ارزون تر هم شده

و بعد آیا مشکل سر همون 400 دلار اختلافه؟

با توجه به قیمت لنز های خوب برای رده فول فریم ، قبول کنید که این 400 دلار روی بدنه خیلی هم فرقی نمیکنه.
    رده دوربین های 5D در کنون به نظر من کاملا معقول و دلپذیره. البته ارزونتر هم که بشه , خیلی هم بهتر خواهد بود ( اگر اقتصاد ما کمی پایدار بمونه البته )

غیر از این جریانات سونامی و نواسانات بازار اخیر , معمولا بدنه های کنون همواره افت خیلی خوبی دارند و این همیشه به نفع خریدار بوده
    در ضمن حیف نیست یک بدنه فول فریم تولید بشه و امکانات کمتر داشته باشه؟؟
    جدا فکر کنید و جواب بدید
    من ترجیح میدم این تفاوت بیشتر روی همون درز بندی و سیلینگ باشه و امکانات دوربین های فول فریم تقریبا مشابه باشه
    جهنم . 500 دلار هم اضافه دادیم , دادیم.
    مطمئنم شما هم همینو ترجیح میدید.
    Daruosha، شاهین اکبری، Navid7h و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

تند نرید دوست من . اجازه بدید که نسل جدید کنون هم معرفی بشه. بعد با هم در این رابطه بحث خواهیم کرد . شاید نظر شما عوض شد.
    دوست عزیز! من تند نرفتم شما تند رفتید!

هنوز هم که هنوزه , غول بزرگ دیجیتال یعنی سونی با فاصله دو سال , در این رقابت عقب تر از کنون قرار گرفته و این یکی از مزایای تغییر فکر سنتی است
    نکته ای که گفتم در ادامه ی این صحبت شما بود که تصور کردید سونی دو سال عقب است!
    وگرنه کنن یا حتی شرکت های بی نام و نشان تر! پیشرفت کنند چه اشکالی دارد؟!

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    نکته ای که گفتم در ادامه ی این صحبت شما بود که تصور کردید سونی دو سال عقب است!
    وگرنه کنن یا حتی شرکت های بی نام و نشان تر! پیشرفت کنند چه اشکالی دارد؟!
    بر عکس آقای دلباز معتقدم شما تند نمی‌روید، شما بی‌ترمز می‌روید.
    ادلۀ منطقی دارید بفرمایید، چرا لطیفه می‌گویید؟
    Delbaz، Walkman و Lost Soul تشکر می‌کنند.
    .

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

رفقا صبر کنید همه با هم بریم!
    یقینا در جایگاهی نیستیم که پیشرفت تکنولوژی‌ها را متر کنیم و با دقت بگوییم فلان شرکت در حال حاضر اینقدر عقب است و یا اینقدر جلو!
    در مورد تکنولوژی سنسور(یعنی سنسورهایی که در بازار استفاده می‌شود) اختلافها چشمگیر نیست.
    در مورد سنسورهایی هم که قرار است به بازار بیاید؟ باید صبر کنیم و بعد صحبت کنیم.
    چون خیلی اوقات اتفاقاتی میافتد که کسی انتظارش را ندارد.(نمونه‌ی دم دست آن هم D3)
    Daruosha، Kaveh Ghobadi، ajjadesa و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    خب من فکر میکنم کنون اولین برندی بود که چنین کاری رو شروع کرد. هنوز هم نیکون دوربینی با این امکانات و با این قیمت بیرون نداده
    و اقبال به دوربین فول فریم سونی سری آلفا هم کمتر از اونی بود که بشه با 5D M II مقایسه بشه و البته از نظر قیمت هم بالاتر بود.
    قیمت فعلی دوربین 5D M II رو در نظر نگیرید
    شما میدونید که این قیمت در ایران کاذبه

این دوربین قیمتی حدود 2400 دلار داشت و در برهه هایی حتی ارزون تر هم شده

و بعد آیا مشکل سر همون 400 دلار اختلافه؟

با توجه به قیمت لنز های خوب برای رده فول فریم ، قبول کنید که این 400 دلار روی بدنه خیلی هم فرقی نمیکنه.
    رده دوربین های 5D در کنون به نظر من کاملا معقول و دلپذیره. البته ارزونتر هم که بشه , خیلی هم بهتر خواهد بود ( اگر اقتصاد ما کمی پایدار بمونه البته )

غیر از این جریانات سونامی و نواسانات بازار اخیر , معمولا بدنه های کنون همواره افت خیلی خوبی دارند و این همیشه به نفع خریدار بوده
    در ضمن حیف نیست یک بدنه فول فریم تولید بشه و امکانات کمتر داشته باشه؟؟
    جدا فکر کنید و جواب بدید
    من ترجیح میدم این تفاوت بیشتر روی همون درز بندی و سیلینگ باشه و امکانات دوربین های فول فریم تقریبا مشابه باشه
    جهنم . 500 دلار هم اضافه دادیم , دادیم.
    مطمئنم شما هم همینو ترجیح میدید.

سلام دوباره

ببنید مشکل دقیقا 400 دلار نیست ! اتفاقا کمپانی های بزرگی مثل Canon و Nikon و ... خیلی دقیق روی Line Up محصولاتشون، و تنوع محصولاتشون در گروه های مختلف خریدار محاسبه میکنند. اگر به نمودار زیر ( که به تقلید از Tom Hogan کشیده ام ! ) نگاه بیاندازید متوجه تنوع محصولات و گام های افزایش قیمت خواهید شد.

فرض کنید دوربینی بین 7D و 5D اضافه شود . مطمعنا قیمت 5D و 7D و شاید 60D را تحت تاثیر قرار دهد ! ( شاید اصلا به خاطر همین است که وجود خارجی ندارد !)

اما گذشته از این ها اگر روی صبحت شما شخص نوید حسینیان است که باید بگویم همین Canon 40D هم از سرم زیاد است. اما اگر بخواهم به فول فریم ارزان فکر کنم ترجیح میدهم مثلا سیستم فوکوس خوبی داشته باشد اما کلا امکانات مربوط به فیلم برداری نداشته باشد.:)

شاد باشید.
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Arash، Kourosh Kahal، SinaVT و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

خب نوید عزیز
    آخه اختلاف مثلا بین 1700 دلار و 2400 دلار مگه چقدره که بشه یه سطح دیگه هم ( در واقع یک رده دیگه هم ) بین این دو تعریف کرد

7D اتفاقا خودش یک فاصله پر کن بین سری ها XXD و XD بود

حقیقتش رو بخواید برای من هم مهم نیست که دوربین جدید میخواد فاصله بین سری مختلف از یک برند رو پر کنه یا میخواد رقیب جدی یک رده در برند دیگه باشه
    برای من هم که یک مصرف کننده هستم قیمت کمتر و معقول تر , خیلی خیلی جذاب تره
    منم دوست دارم که جایگزین بعدی 5d با امکانات بهتر و کارآمدتر , قیمت مناسب ( حداقل برابر با 5D M II ) داشته باشه
    ولی خب چون من به فیلم برداری هم خیلی علاقه دارم , اجازه بدید این یک قلم رو با شما مخالف باشم
    من دوست دارم تا کمی از امکانات دوربین های فیلم برداری به این رده از دوربین ها اضافه بشه ( و فکر کنم همین اتفاق هم بیافته)
    بعضی وقت ها به خودم میگم کاش 5D M II فریم ریت بالاتری داشت
    من آدمی ام که با تجهیزاتم میسازم . میخواد یک دوربین کامپکت باشه یا یک فول فریم . سعی میکنم که به اون صحنه یا حالتی که مد نظرم هست برسم . با دوربین شد که شد. نشد با ویرایش. زیاد در بند وسایل و محدودیت هاش نمیمونم.
    معتقدم لذت عکاسی ( و اصلا دنیای دیجیتال ) در بازی کردنه . بازی با وسائل و ویرایش.

به هر حال منتظر میشینیم و میبینیم که چی میشه
    Kourosh Kahal، Navid7h، M. Beyrami و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

گفتم شاید برای دیگر دوستن هم جالب باشه.

M.Barani تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    رفقا صبر کنید همه با هم بریم!
    یقینا در جایگاهی نیستیم که پیشرفت تکنولوژی‌ها را متر کنیم و با دقت بگوییم فلان شرکت در حال حاضر اینقدر عقب است و یا اینقدر جلو!
    در مورد تکنولوژی سنسور(یعنی سنسورهایی که در بازار استفاده می‌شود) اختلافها چشمگیر نیست.
    در مورد سنسورهایی هم که قرار است به بازار بیاید؟ باید صبر کنیم و بعد صحبت کنیم.
    چون خیلی اوقات اتفاقاتی میافتد که کسی انتظارش را ندارد.(نمونه‌ی دم دست آن هم D3)
    بدون شک سنسور Sony IMX071 که در دوربین های متعددی استفاده شده نشان دهنده برتری مهمی است ...
    سایت Dxo که تقریبا مثل همون متر عمل میکند :) (برای من البته) گواه مطلب است :

در نگاه اول برتری ها مشخص هستن!
    http://www.dxomark.com/index.php/Cam...rand3%29/Nikon

شاید در بخش ایزو برتری ها کمتر محسوس باشند اما صحبت از داینامیک رنج که میشود نتایج متفاوت است (علت اینکه در این مقایسه d3x رو هم به میان آوردم این است که برتری داینامیک رنج سنسور d7000 در کنار یک فول فریم به خوبی نمایان میشود)

dr.jpg
    نه تنها در این سایت بلکه در سایتهای دیگه هم به این نکته اشاره شده :
    At low ISO settings, the D5100 is on a par with the best of the competition, but at the higher ISO settings, it produces some of the best image quality that we've ever seen from an APS-C camera
    sony a55
    Dynamic range is excellent too, at almost 9EV, which matches the best of the competition.
    At 9.3EV the D7000's JPEG dynamic range gives no cause for complaint either but working with the D7000's RAW files not only gains you some extra detail, but crucially also helps to significantly increase dynamic range. This is thanks to the new generation imaging sensor which produces exceptionally low read noise at base ISO. This lowers the noise floor that usually limits DR and means that you can pull much more dynamic range out of the shadows when processing RAW files. The benefits can be seen in day to day shooting in JPEG mode,
    به نقل از dp

به نظر بنده هم در رابطه با آینده نمیتوان نظر داد اما راجع به آنچه که موجود است نباید اشتباه نمود
    در کل سنسور فقط یکی از عواملی است که در انتخاب دوربین میتواند مهم باشد ...
    موفق باشید

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

دوست عزیز
    سندی که ارائه کردید قبول! اما اختلاف چشمگیر نیست.
    و بازار عکاسی هم فقط یک و یا دو سنسور نیست.
    یعنی اعتقاد ندارم سونی دوسال از کانن در تولید سنسور عقب مانده است و گمان نمی‌کنم سونی توانسته درحال حاضر با فاصله کانن را پشت سر بگذارد.(این وضعیت امروز است)
    در حالی که ممکن است سنسور دیگری با قابلیتهای خاصی از طرف نیکون، کداک، فوجی و یا هر تولید کننده‌ی دیگری به بازار ارائه شود و ما را متعجب کند.
    احتمالا سال پرباری داشته باشیم از لحاظ معرفی DSLR های حرفه‌ای(مخصوصا از طرف نیکون، چون گمان می‌کنم جز 1ds که دیگه وقت آپدیتش هست واقعا، کانن می‌تونه آپدیت تک رقمی‌هاش رو به سال میلادی آینده موکول کنه.)
    ویرایش توسط Arash : Saturday 16 July 2011 در ساعت 02:49
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

جناب Elend

بنده عرض کردم که :
    کنون در برهه ای سعی کرد با از میان بردن فاصله بین فوتودیود های روی سنسور به رزولوشن بالاتر دست پیدا کنه و این کار رو به درستی و با موفقیت انجام داد
    هنوز هم که هنوزه , غول بزرگ دیجیتال یعنی سونی با فاصله دو سال , در این رقابت عقب تر از کنون قرار گرفته و این یکی از مزایای تغییر فکر سنتی است
    این موضوع مربوط به رزولوشن سنسور ها میشد
    در واقع بحث سر این بود که جسارت در تغییر تکنولوژی میتونه برای یک شرکت نتایجی رو بوجود بیاره که اکنون بعد از گذشت دو سال , هنوز سونی و نیکون سنسوری با این مقدار رزولوشن رو روانه بازار نکردند

هفته پیش عرض کرده بودم که :
    نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    حقیقت اینه که نسل کنونی سنسور های سونی ( که روی دوربین های نیکون و چند برند دیگه هم به کار میره ) سنسور خوبی است و برتری هایی در نویز کم و داینامیک رنج بالا داره . اما این تفاوت ها به قدری کم و به قدری شانه به شانه هم هستند که برای تشخیص اونها باید ذره بین به دست گرفت و گاهی عکس رو در اندازه های دویست و سیصد و چهارصد درصد دید. حتی این سنسورها میتونند هر کدام در شرایطی بهتر یا بدتر از سنسورهای دیگه باشند

یک نکته رو در نظر بگیرید و اون هم این که رفتار نویزی هر سنسور یکتاست
    یعنی دو سنسور از یک نوع دوربین ( یعنی دو سنسور مثلا از دو دوربین نیکون D7000 ) که هر دو ساخت یک کمپانی و برای یک نوع دوربین هستند , رفتار نویزی یکسان ندارند . چه برسه به دو سنسور از دو برند مختلف

بهتره ذهن خودتون رو درگیر این چیزها نکنید و دوربین رو بر اساس علاقه و راحتی و تجهیزات بعدی خریداری کنید

در نمونه های قرار گرفته و حتی در بررسی سایت هایی مثل DXOMARK و Dpreview شما نمیتونید تاثیر لنز رو در برخی نتایج نادیده بگیرید . مثلا DPreview برای خیلی از تست های خودش از لنز Canon 50mm F1.4 برای دوربین های کنون و معادل همین لنز از نیکون برای دوربین های نیکون استفاده میکنه . اما آیا این دو لنز رفتار اپتیکی کاملا یکسان دارند؟

و در نهایت اینکه سنسور همه چیز یک دوربین نیست و جالب اینکه سنسوری که کیفیت بهتری در عکس برداری داره ممکنه در فیلم برداری این برتری رو نداشته باشه و ...
    کمپانی های مختلف , برنامه های مختلفی برای پردازش فایل های خام دوربین ها میسازند ( مثل adobe و برنامه ACR ) و در برخی موارد این برنامه ها لزوما بهترین برنامه نیستند

اینها فقط کمک میکنند تا شما به درک بهتری از ابزار برسید .
    یک دوربین که امتیازش مثلا یک یا چند واحد بیشتر از دوربین دیگه ای شده , قطعا چندین برابر بهتر نیست و در اون چند امتیاز هم همواره احتمال خطای فرد یا ابزار یا نحوه تعریف یا تفاوت تکنولوژی و ... رو لحاظ کنید
    فکر میکنم بحث رو متوجه نشدید

به هر حال اگر هم میخواهید دوریین های سونی رو در سال 2011 با دوربین های کم و نام و نشان کنون در سال 2009 و 2010 مقایسه کنید بد نیست نگاهی بیاندازید :
    اتفاقا در اینجا هم با همان نگاه اول برتری ها کاملا مشخص هست

در مورد بقیه موارد هم که به شما توصیه کردم اجازه بدید نسل جدید کنون معرفی بشه بعد در خدمت شما خواهم بود
    ویرایش توسط Delbaz : Saturday 16 July 2011 در ساعت 10:33