صفحه 243 از 689 نخستنخست ... 143 193 233 239 240 241 242 243 244 245 246 247 253 293 343 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,421 تا 2,430 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    150

دوستان یک سوال. چرا نیکون . d700 رو با این رزولوشن ساخت ؟ با اینکه 2 . 3 سال بد از canon 5d mark ll به بازار معرفی کرد؟
    مگه نمی خواست جایگزینی برای اون و یک رغیب سر سخت باشه؟
    و چرا الان بد از این همه سال تازه به فکر یک جایگزین برای d700 رفته؟ چرا کاری که می توانست در ان زمان بکنه الان می خواد بکنه
    از جایگزین d700 خبر های جدی هم هست؟
    به نظر شما قیمت های d700 پایین هم میاید؟
    ان زمان که داشتم d700 میگرفتم ماه ها بود شایعاتی در باره d700x در اینترنت بود. اما تا این ساعت جایگزینی معرفی نشد. دلیل این تاخیر چیه؟

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط babakkk نمایش پست ها
    دوستان یک سوال. چرا نیکون . d700 رو با این رزولوشن ساخت ؟ با اینکه 2 . 3 سال بد از canon 5d mark ll به بازار معرفی کرد؟

سلام

دوست عزیز دو سه سال بعد از معرفی 5D Mark II میشه حدودا همین الان !

تاریخ معرفی

Nikon D700 > July 2008

Canon 5D Mark II > September 2008

یعنی اولا نیکون زودتر از کانن معرفی شد،ثانیا در سال 2008 معرفی شده است.

شاد باشید.
    Arash، Kaveh Ghobadi، ajjadesa و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مگه نمی خواست جایگزینی برای اون و یک رغیب سر سخت باشه؟
    ۵دی مارک ۲ و دی ۷۰۰ لزوما یک کار انجام نمی‌دهند.
    نیکون بازار خودش رو داره و کانن هم بازار خودش رو.
    یعنی تمام کسانی که ۵دی مارک ۲ می‌خرند و یا دی ۷۰۰ یه شبه عکاس نشدند و عموما آلوده لنز و برندی هستند.

با اینکه 2 . 3 سال بد از canon 5d mark ll به بازار معرفی کرد؟
    Nikon D700
    Announced: Jul 1, 2008

Canon EOS 5D Mark II
    Announced: Sep 17, 2008
    ;)

اما پاسخ کل سوال شما میشه: دلایل تجاری!
    یعنی نیکون در طول این سالها دوربینی با خروجی D3x و دوربینی با خروجی D3s معرفی نکرد. چون احتمالا علاقه داشت D3x و D3s بفروشه!
    نیکون دی۷۰۰ هم علاقه‌مندان زیادی داشت و حتی در بازار ما هم خوب می‌فروخت.(در جاهای دیگر دنیا هم همینطور)

***به علت گیر کردن در دوربرگردان اینترنتی! با نوید خط رو خط شدم!
    ویرایش توسط Arash : Saturday 16 July 2011 در ساعت 11:19
    Kaveh Ghobadi، ajjadesa، Kourosh Kahal و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

امکانش هست در بین فول فریمهای نزدیک به ظهور کنون نیکون سونی ( به ترتیب حروف الفبا ) برای اولین بار مدلی با tilt lcd معرفی شود ؟

از دوستان کسی هم هست که دوست نداشته باشد lcd دوربینش بالا و پایین شود؟ چرا تا حالا هیچکدوم از سازندگان تمایل خریداران رو امتحان نکردند؟ کنون بعد از 10 سال پشت یک slr ش lcd متحرک گذاشت و به نظر من به نوعی تسلیم شد! تسلیم این اعتقاد که نمایشگر متحرک فقط مخصوص آماتورها و مصارف خانگی نیست .
    Delbaz، M.Barani و Miri تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

وجود یک LCD که قابلیت چرخش به هر طرف رو داشته باشه , علاوه بر اینکه برای فیلم برداری یک باید محسوب میشه
    از طرفی دارای مزایای زیادی مخصوصا در عکاسی هایی مثل ماکرو است

در نظر بگیرید که عکاس مجبور بود برای عکس برداری از برخی صحنه ها روی زمین دراز بکشه ( روی زمینی که همیشه هموار یا خشک نبود )
    اما با یک ال سی دی چرخان این مشکل برطرف میشه

ال سی دی چرخان به صورتی که در دوربین های کنون وجود داره به نظر من راحتتر و بهتر از فقط حالت Tilt است

این حرف ها که ال سی دی متحرک مخصوص آماتور ها و ... است یک مقدار شبیه ژست شده
    کاربر هوشمند از هر تغییری به نفع خودش استفاده میکنه
    کسی هم که ال سی دی متحرک دوست نداره میتونه ال سی دی اش رو حرکت نده

احتمالا در تمام دوربین هایی که قابلیت فیلم برداری دارند , این ال سی دی متحرک به کار گرفته میشه . قبلا هم گفتم که با استقبال زیادی که از فیلم برداری این دوربین ها شده , امکانات فیلم برداری روز به روز در این دوربین ها گسترده تر میشه
    یعنی شاید در محل قرار گیری میکروفون ها و امکانات مختلف ضبط صدا و فریم ریت و قفل های فوکوس و ... تغییراتی ایجاد بشه
    شاهین اکبری، Saadat، M.Mobin و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

از دوستان کسی هم هست که دوست نداشته باشد lcd دوربینش بالا و پایین شود؟ چرا تا حالا هیچکدوم از سازندگان تمایل خریداران رو امتحان نکردند؟ کنون بعد از 10 سال پشت یک slr ش lcd متحرک گذاشت و به نظر من به نوعی تسلیم شد! تسلیم این اعتقاد که نمایشگر متحرک فقط مخصوص آماتورها و مصارف خانگی نیست .
    این داستان ربط مستقیم به آماتور بودن و یا مصارف خانگی ندارد.
    DSLR ها تاکنون Live view خیلی کاربردی نداشتند.
    فیلمبرداری نداشتند.
    وقتی چنین چیزی وجود نداشته باشد LCD چرخان اهمیت خودرا از دست می‌دهد.(الان چند سال است قابلیتهای فوق به DSLR ها اضافه شده و LCD چرخان هم کم کم پیداش شده)

اما نکته‌ی منفی LCD چرخان افزایش قیمت محصول است.
    نکته‌ی دیگر سخت‌تر شدن پوششهای بدنه در رده‌ی حرفه‌ای.
    بزرگ شدن بدنه و کوچک شدن سایز LCD
    اما تمام این موارد جزئی است و احتمالا همین یکی دوساله دوربینهای حرفه‌ای DSLR صاحب LCD چرخان شوند هست.
    شاهین اکبری، M. Beyrami و M.Barani تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

من شخصا تیلت رو خیلی بیشتر میپسندم خیلی جمع و جورتر و امکان دسترسی خیلی بهتری دارد.

من فکر میکنم در دوربینهای سطح بالا تا به حال به همان دلایل " پرستیژ " این امکان قرار داده نشده. امیدوارم حداقل یک فول فریم مساعد ، مسلح شود تا ببینیم همه مسخره اش میکنند یا نه؟ ( شوخی : ) فکر کنم اگر 1Ds M IV با lcd متحرک بیاد هیشکی نمیخره:cool:
    البته خیلی از کاسه کوزه ها سر 60D شکسته شده و جاده هموار است ...

عذر خواهی میکنم از جناب عاشوری نیا ، قبل از رسیدن پست ایشون داشتم مطلبم رو مینوشتم
    Miri تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نمیخوام بحث دوربین ها و رزولوشن ها رو دوباره از نو باز کنم
    اما معتقدم دوستان گاهی تمایلات شخصی رو با دیدگاه های کارخونه ها قاطی کردن
    مثلا من هم خیلی دوست دارم دوربین فول فریمی با رزولوشن 18-16مگاپیکسل بدون امکانات فیلم برداری و بعضی از امکانات با قیمت مشابه 7d تولید بشه(این کار از نظر عملی ممکنه) و من فکر میکنم خیلی هم خوب میفروشه دلایل خودم رو هم دارم مثلا با خودم میگم این دوربین تو ایران و کشور های مشابه که توان خرید پایینه خیلی استقبال میشه و یا توسط کسانی (کم هم نیستند) دوربین هاشون همیشه در خطر هست، ویا دوستانی که به دوتا بدنه نیاز دارن و... اما همه اینها رویای منه
    اما کارخانه ها دنیا رو جور دیگه ای میبینن [کارخانه ها دنیا رو اینجوری میبینن] که کلی از دارندگان لنز های نیکون رو مجبور میکنن ناچارا(چون تجهیزاتشون نیکونه) D700 بخرن درحالی که حقیقتا 12مگاپیکسل کمه و پولشون هم به D3Xنمیرسه این قضیه شامل کانن و سونی هم میشه
    مساله اینجاست که متاسفانه من و شمای ایرانی که قصد پول درآوردن از عکاسی رو نداریم معمولا پول کافی هم نداریم اما متاسفانه عوض داد زدن سر کمپانی ها سر هم دیگه داد میزنیم
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

( شوخی : ) فکر کنم اگر 1Ds M IV با lcd متحرک بیاد هیشکی نمیخره

البته خیلی از کاسه کوزه ها سر 60D شکسته شده و جاده هموار است ...
    این طوری نیست
    حداقل اگه این اتفاق بیافته من اولین نفری هستم که از اون استقبال میکنم
    یکی از مزیت های ال سی دی متحرک اینه که به راحتی میتونید سطح ال سی دی رو به سمت داخل قرار بدید ( البته منظور ال سی دی هایی با چرخش همه جانبه است نه تیلیت ) و از سطح ال سی دی حفاظت کنید

تعیین دقیق مقدار نور رسیده به سنسور ( شبیه کامپکت ها ) گزینه ایه که میتونه در عکاسی بهتر و تصمیم گیری برای نوردهی , به عکاس کمک کنه و این مزیت دیگه ای برای ال سی دی محسوب میشه

معمولا ال سی دی ها پوشش 100 درصد کادر رو به همراه دارند

در ال سی دی ها میشه گزینه ها و تنظیمات بیشتری رو روی صفحه نمایش داد

در تابش خورشید به سطح ال سی دی میتونید اون رو بچرخونید و در جهتی قرار بدید که اذیتتون نکنه

در عکاسی هایی که نمیخواید خودتون مستقیما به سمت سوژه باشید از این ال سی دی متحرک به خوبی میتونید استفاده کنید ( عکس برداری مخفی ) یعنی لنز به طرف سوژه باشه اما شما حداقل 90 درجه با سوژه چرخش داشته باشید و به ال سی دی نگاه کنید
    میدونید که خیلی مواقع اگه شما و دوربینی مثل 5D M II و یک لنز بلند , رو به سمت سوژه باشید , طرف احتمالا از ترس سکته میکنه

در فیلم برداری هم که دیگه نیاز به توضیح نیست

در کل این یک شوخی نیست. من گاهی که با دوربین های آتلیه , در فضای بیرون کار میکنم ( 40 دی و 5D M II ) این کمبود رو حس میکنم. زیاد هم اهل ژست و این جنگولک بازی ها نیستم . واقعا در برخی مواقع برام اذیت کننده است که روی زمین دراز بکشم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2467

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    این طوری نیست
    حداقل اگه این اتفاق بیافته من اولین نفری هستم که از اون استقبال میکنم
    یکی از مزیت های ال سی دی متحرک اینه که به راحتی میتونید سطح ال سی دی رو به سمت داخل قرار بدید ( البته منظور ال سی دی هایی با چرخش همه جانبه است نه تیلیت ) و از سطح ال سی دی حفاظت کنید

تعیین دقیق مقدار نور رسیده به سنسور ( شبیه کامپکت ها ) گزینه ایه که میتونه در عکاسی بهتر و تصمیم گیری برای نوردهی , به عکاس کمک کنه و این مزیت دیگه ای برای ال سی دی محسوب میشه

معمولا ال سی دی ها پوشش 100 درصد کادر رو به همراه دارند

در ال سی دی ها میشه گزینه ها و تنظیمات بیشتری رو روی صفحه نمایش داد

در تابش خورشید به سطح ال سی دی میتونید اون رو بچرخونید و در جهتی قرار بدید که اذیتتون نکنه

در عکاسی هایی که نمیخواید خودتون مستقیما به سمت سوژه باشید از این ال سی دی متحرک به خوبی میتونید استفاده کنید ( عکس برداری مخفی ) یعنی لنز به طرف سوژه باشه اما شما حداقل 90 درجه با سوژه چرخش داشته باشید و به ال سی دی نگاه کنید
    میدونید که خیلی مواقع اگه شما و دوربینی مثل 5D M II و یک لنز بلند , رو به سمت سوژه باشید , طرف احتمالا از ترس سکته میکنه

در فیلم برداری هم که دیگه نیاز به توضیح نیست

در کل این یک شوخی نیست. من گاهی که با دوربین های آتلیه , در فضای بیرون کار میکنم ( 40 دی و 5D M II ) این کمبود رو حس میکنم. زیاد هم اهل ژست و این جنگولک بازی ها نیستم . واقعا در برخی مواقع برام اذیت کننده است که روی زمین دراز بکشم.

با سلام
    در تایید فرمایش دوستمون
    من از تمام این قابلیت ها(ال سی دی چرخان)
    در اس 3 کنون خدابیامرزم استفاده کردم
    خیلی هم پرکاربرده
    با تشکر و عرض پوزش
    علی قربان زاده
    NIKON D3100
    Lens 18-105