صفحه 249 از 689 نخستنخست ... 149 199 239 245 246 247 248 249 250 251 252 253 259 299 349 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,481 تا 2,490 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر فعال Babak Borhani آواتار ها
    تشکر کرده
    1253

سلام
    به نظرم بیاییم کمی راجع به محاسن سنسور های کوچک بحث کنیم .
    آیا سنسور کوچک حسنی ندارد؟
    Miri تشکر می‌کند.
    بابک برهانیhttp://sibsabz.persiangig.com

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم اگر خیلی کیفیت پایینی نداشته باشد به درد تله گرافی می خورد
    اونم شاید
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط sibsabz نمایش پست ها
    سلام
    1)قیمت ارزان
    2)تله بلندتر با لنز کوتاهتر
    3)به خاطر بدون آینه بودن سرعت لایو ویو بیشتر
    a.abdullahian و Miri تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

واقعا نیکون می‌خواد دوربین بی‌آینه‌ی خودش رو با این سنسور سایز بده بیرون؟
    چرا آخه!
    http://nikonrumors.com/2011/07/21/pi...px/#more-21106
    نیکون سند مرگ اش را با این سنسور امضا می کند! ( البته در رده میرولس ها )
    اما حالا بصورت خیلی جدی تر , امکان استفاده مشترک نیکون و پنتاکس از مونت Q مطرح شده , به عنوان کنسرسیومی برای رقابت با M4/3 و ...

در صورت صحت این خبر مضحک , بنده حق شنیدن کلیه کنایه ها و متلک هایی که برای پنتاکس Q به کار بردیم ؛ برای نیکون محفوظ میدارم .
    اگر یادتان باشد تصویر تبلیغاتی دوربین پنتاکس رو در مقایسه با Dx های نیکون نشان می داد. همان موقع من پیش خودم گفتم کمی عجیبه معمولاً چنین کاری نمی کنند.

به هر حال الان هم نمی فهمم دوستان فروم ما چه اصراری دارند که بگویند از کارشناسان شرکتهایی چون نیکون بهتر متوجه شرایط بازار هستند.
    M.R.Mir تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

به هر حال الان هم نمی فهمم دوستان فروم ما چه اصراری دارند که بگویند از کارشناسان شرکتهایی چون نیکون بهتر متوجه شرایط بازار هستند
    من به شخصه اعلام نکردم که از کارشناسان بیشتر متوجه می شوم
    عین جمله ی من
    باید منتظر ماند و دید
    این جا یه فروم عکاسی است
    پس باید راجع به یه همچین مسائلی بحث بشه
    نه اینکه فقط راجع به کدام یک بهتر است بحث کنیم
    یا فقط به بحث ویرایش بپردازیم (اون موقع میشد فروم گرافیک)
    وجود یه همچین بحث هایی بنظرم برای همه بار علمی بیشتر رو همراه میاره
    mreza1001 و kiavash تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

در صورت قیمت پایین این محصول میتونه جذاب باشه.اما واقعا 800 دلار قیمت درد آوری هست.
    Kaveh Ghobadi و M.R.Mir تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

درود
    من فکرمی کنم شرکت نیکون صبورترین شرکت دردنیاست بنابراین حداقل تازمان پاسخ nexدربازارازنظرفروش ،صبرخواهدکرد(۱.تولیدچنین محصولی مطمیناوقت زیادی برای نیکون نخواهدگرفت ودرصورت نیازبه تولیدسریعاساخته خواهدشد)(۲.فعلا ارتقامدل هایی مثل d700وd300s که فروش تضمین شده داردودرتخصص نیکون هست ضروری تربه نظرمی رسد)
    برای کنون هم فکرنمی کنم تازمان انجام این ریسک توسط نیکون و...دست یه چنین کاری بزند.

معمولا شرکتهایی که شکست تجاری کمتری درسابقه دارند،اعتباربیشتری نیزدارندمثل: اپل،تویوتا، مایکروسافت(که البته باشکست ویستااعتبارش کمی خدشه دار شدوحتی بخشی ازبازاررااز
    دست داد)
    Ali Saeedi تشکر می‌کند.

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

با عرض سلام خدمت دوستان
    من با تله گرافی و دیگر محاسن این نوع دوربین ها موافقم
    بطور مثال کیست که دوربین کوچکی با لنز 50 1.4 که براحتی درون جیب یا کیف ویا.......................جای بگیرد را نخواهد
    باور کنید من عاشق همچین دوربینی هستم
    ویا لنز تله بسیار کوچکی
    به هر حال من بیصبرانه در انتظار ورود چنین دوربین هایی با لنزهای پرایم با دیاف باز می باشم و آن را به دوربین های همچون g12 ترجیح می دهم

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

یکی از مسایلی که مقداری ما را دچار marketing myopia کرده این است که عمده دوستانی که در فروم اینجا فعالند کسانی هستند که اطلاعات و دانش خوبی از عکاسی دارند یعنی میتوانند ارتباط میان سایز سنسور و... را تحلیلی کنند. ما فراموش نکنیم که بخش بزرگی از بازار این دوربین ممکن است کسانی باشند که اصلا ندانند سایز سنسور چیست و چه نقشی در تصویر تولیدی دارد. خیلی از افرادی که پا به عرصه عکاسی میگذارند از دیدن چنین محصولی ذوق زده میشوند. بنده به عنوان یک استفاده کننده از DSLR امیدوارم نیکون روزی دوربین بدون اینه و جمع و جوری بسازد که من بتوانم لنزهای موجودم را رویش ببندم اما بخش بازار یابی و تولید نیکون به دنبال افزودن بر سود شرکت است یعنی تلاش میکند تا وارد ان قسمتی از بازار بشوند که بالاترین بازده را در کوتاه ترین زمان داشته باشد و شک نیست که ساخت چنین دوربینی اولویت اصلی انها نیست.
    یک مثال بزنم یک روز دوستی گلایه میکرد که چرا پروژه های نفتی ایران در خزر فعال نیست و بنده عرض کردم که علتش این است که وقتی شما منابع سرمایه گذاری محدودی دارید سراغ جایی میروید که بالاترین بازده را داشته باشد یعنی در اهواز هر بشکه نفت تولیدی در نهایت برایتان 15 دلار تمام میشود و در خزر 50 دلار خوب طبیعی است که انتخاب اول شما خزر نیست. در بازار دوربین هم من شک ندارم که نیکون دوست دارد هر چه زودتر جانشین دی3 و دی700 و دی300 را تولید کند، لنز 400-80 را به روز کند! لنز 200-70 اف 4 را بسازد و.... اما منابع محدودند و چنین امکانی وجود ندارد. برای نیکون هم مهم نیست که من چی دوست دارد انها چیزی میسازند که بیشترین پول را در کوتاه ترین زمان برگرداند.
    ساخت این دوربین ممکن است غلط باشد و ممکن است موفق باشد اما من هم معتقدم که شکست ان به این وضوح قابل پیش بینی نیست.
    مسئله سر تفاوت نگاه ما با استراتژیست های دوربین سازان است که هدفهای متفاوتی را دنبال میکنیم.
    Arash، Delbaz، Kaveh Ghobadi و 24 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

بطور مثال کیست که دوربین کوچکی با لنز 50 1.4 که براحتی درون جیب یا کیف ویا...جای بگیرد را نخواهد
    دوستان فکر نمیکنید دیگه دارید خیلی تند میرید؟
    پرنده گرافی مگه فقط فاصله کانونیه لنزه؟
    سرعت فوکوس، جزئیات(برای دیده شدن بافت پر)، داینامیک رنج، ارگونومی(در این شاخه شما مجبورید زمان زیادی رو دوربین به دست باشید)، کیفیت بدنه، سیلینک لنز و بادی و... بدون اینها کدوم حرفه ای میره پرنده گرافی؟ کسی که این همه نقص رو قبول میکنه چرا سوپر زوم لایک نمیخره؟ اصلا چند درصد آماتور ها پرنده گرافی میکنند؟

--------------------
    حقیقت اینه که من هم دلیل چنین کاری رو درک نمیکنم
    تا جایی که میدونم گروه هدف این رده:
    1. عکاسانی که به کیفیت کاری slr ها عادت کردند و نمیتونن با نویز بالا، عمق میدان کم، لایو ویو ی مایوس کننده، عدم تعبه ویزور، لنز های بی کیفیت و... در دوربین های کامپکت کنار بیان؛ اما برای عکاسی از مهمونی ها و پیکنیک هاشون نیاز به یک دوربین سبک و کوچیک دارند.
    2. آماتور هایی که میخوان عکس های خوب داشته باشن و در اوقات بیکاریشون هم میخوان توی یک زمینه خاص و بصورت پراکنده عکاسی کنند اما به هر دلیلی حاظر نیستند پول گزافی بابت داشتن یک slr خرج کنند.
    حالا این رو هم اضافه کنید که کاربران نیکون و کانن انتظازر دارند دوربین بدون آیینه تولیدی [احتمالی] بتونه با لنز های موجودشون کار کنه
    اما احتمالا نیکون میخواد دوربینی رو ارائه کنه که احتمالا هیچ کدوم از این دو گروه رو جذب نخواهد کرد مخصوصا که روی میز گزینه ای مثل سونی یا المپوس وجود داره...
    M.Mobin و lamagra تشکر می‌کنند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8