صفحه 248 از 689 نخستنخست ... 148 198 238 244 245 246 247 248 249 250 251 252 258 298 348 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,471 تا 2,480 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    [قسمتی از متن:]
    اگر نیکون بر روی سنسور کوچک سرمایه گذاری کند یقینا باید از حالا فاتحه اش را برای رقابت در این سیستم با سونی و الیمپوس و پاناسونیک و سامسونگ( و در آینده شاید کانن ) بخواند.
    این محصول برای رقابت با پنتاکس و رقبای آینده مانت Q است به هیچ وجه بعید نیست یک رده محصول جدید دیگر برای رقابت با سری nex در نیکون یا کنون تعریف شود.

نقل قول نوشته اصلی توسط 007bond نمایش پست ها
    برای من کماکان سوال هست که چرا نیکون باید راه بی بازگشتی رو که سایرین قبلا رفتن رو الان بره؟ ایا این یک عقب گرد نیست؟ ایا شاهد یک حقه بازاری هستیم برای جلب نظر ها به سوی یک شایعه و معرفی چیزی خلاف اون در اینده؟
    سوالی دارم: کدوم راه بی بازگشت رو فرمودید و کدوم سایرین؟ (نظر شخصی) نه فکر نمیکنم حقه باشد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Lost Soul نمایش پست ها
    دوربین های کامپکت معمولا برای کسانی ساخته میشن که میخوان بدون دردسر عکس بگیرن ! دوربین رو روشن کنن و دکمه شاتر رو فشار بدن ... اگر قرار باشه زحمت عوض کردن لنز و حمل لنز رو داشته باشه ، فکر نمیکنم طرفدار زیادی در این بین پیدا کنه ...
    یک رده بینا بین هم وجود دارد و مثلا حرفه ای هایی که دنبال یک دوربین همراه! میگردند با یک لنز معرکه 400-28 با دیاف ثابت f2.8 (که چنین لنزی میتونست با g12 ترکیبی رویایی ایجاد کند. قبلا لنز مشابه این روی fz20 سوار بود )
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Saturday 23 July 2011 در ساعت 09:38
    SinaVT تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

جناب دلباز بنده چند مثال از اشتباهات تاریخی کمپانی های خیلی بزرگ تر از نیکون و کانن مثال بزنم که بعد از مدتی با شکست مواجه شده اند؟

همین سونی:

بتامکس ( کافی است یک سرچی بکنید تا داستان اش و این که چیست برایتان مشخص شود )

hi8 باز هم یک سرچ کنید.

یا همین یکی دو سال پیش HDDVD توشیبا مایکروسافت ( دیگر از مایکروسافت بزرگ تر در آینده نگری و ... سراغ دارید خوشحال می شوم بدانم کیست و کجاست )

یا کداک با سنسور های Cmos ( چه کسی باور می کرد که دنیای Cmos اینقدر گسترده شود ؟ )

یا Intel با GPU های چند هسته ای

یا سیمبین ( چچند شرکت در آن حاضر بودند از نوکیا بزرگ ترین گوشی ساز تا سونی اریکسون و سامسونگ و ......... ) آیا شکست نخورد؟؟؟

یا...........

موارد بسیاری هستند که شرکت های بزرگ هم اشتباهات تاریخی کرده اند.این ها فقط چند نمونه از مواردی است که در دنیای فناوری های نوین است.

بنده می توانم یک لیست 100 موردی از اشتباهات تاریخی کمپانی های خودرو سازی برایتان ردیف کنم که مثلا 11 سال پیش همه دنیا AdBlu را یک اشتباه می دانستند حالا در حالی اجباری شدن در کل اروپا و آمریکا است.در 11 کشور بیش از 3 سال است که اجباری است.

یا سرمایه گذاری عظیم گروه های خودرو ساز بر روی بایو دیزل ! که به شکست منجر شد و بیش از 12 خودرو ساز بزرگ جهان اعلام کردند که دیگر قادر به تولید نیستند.

یا پلت فرم مشترک رنو نیسان که آن هم شکست خورد و از هم جدا شدند.

آنقدر مثال هست که از بحث ما خارج است.اما یقینا این کمپانی ها هم بازاریاب داشته اند.یقینا دور اندیشی کرده اند.اما با شکست مواجه شده اند.

یعنی شما می فرمایید آنها بازاریاب حرفه ای نداشتند و نیاز بازار را متوجه نمی شدند؟
    ajjadesa، شاهین اکبری، beh_b7 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    4538

به هیچ وجه موافق یک دوربین بدون آینه و با قابلیت تعویض لنز آن هم با یک سنسور فسقلی نیستم و آن را یک حرکت کاملا احمقانه و شاید یک دیوانگی می دانم.
    جناب قبادی مدتهاست که این دوربینهای سنسور کوچک وجود دارند و بسیار پرفروشند با این تفاوت که لنزشون تا بحال ثابت بوده. مشکل شما فقط با قابلیت تعویض لنزشونه؟ این که چیز بدی نیست.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Saturday 23 July 2011 در ساعت 11:18
    Delbaz و M.R.Mir تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

یه چیزی این وسط هست که باید توجه کنیم.
    اینجا یه اتفاقی وجود داره که تا این لحظه کانن و نیکون در اون شریک هستند! یعنی هیچ‌کدام این دو کمپانی سراغ ساخت دوربین کوچکی با سایز سنسور ۱.۵ و یا بزرگتر نرفتند.(یقین دارم که در بخش طراحی اونها وجود داره)
    این دو شرکت بازار DSLR ها رو بطور کامل در اختیار دارند. تقاضای بازار برای دوربینهاشون هم اگر بیشتر از ظرفیت تولیدشون نباشه کمتر نیست!
    تولید دوربینی در رده‌ی Q این بازار رو تحت تاثیر قرار نمی‌ده. اما تولید دوربینی در رده‌ی NEX چرا!

گمان می‌کنم کانن و نیکون سقف خاصی برای تعداد فروش DSLR در نظر دارند. بعد تولیدات جدید در رده‌های جدید به بازار خواهد آمد.
    این حجم فروش تضمین کننده‌ی سود فعلی‌ست و تغییرات سنسورسایز و دهنه‌ی لنز و ... تضمین کننده‌ی فروش بعدی.
    خلاصه اینکه اگر الان این دوربین به بازار بیاد بخشی از سود این شرکتها در طول زمان ازدست خواهد رفت!
    Persian، Kaveh Ghobadi، ajjadesa و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    جناب قبادی مدتهاست که این دوربینهای سنسور کوچک وجود دارند و بسیار پرفروشند با این تفاوت که لنزشون تا بحال ثابت بوده. مشکل شما فقط با قابلیت تعویض لنزشونه؟ این که چیز بدی نیست.
    درسته که چیز بدی نیست
    من کم سواد تر از اون چیزیم که توی این بحث شرکت کنم ولی نظر شخصیم رو می گم
    بازار دوربین به نظر من برای چند دسته آدم داره دوربین ارائه میده
    یه عده که DSLR داران حرفه ای هستند و با این موضوع کلا کاری ندارند
    یه عده کسانی هستند که دوست دارند یه دوربین با کیفیت عالی ولی سایز کوچک داشته باشند (NEX)
    یه دسته هم عده ای از DSLR داران هستند که به یه دوربین همراه با کیفیت خوب نیاز دارند ( مثل G12 ) چیزی که این عده نیاز دارند یه دوربین کوچیکه ، نه دوربینی که لنزش عوض شه ، یه دوربین که توی جیب یا نهایتا توی یه کیف خیلی کوچیک جا بشه (پس به درده این عده هم نمی خوره)
    عده ی بعدی کسانی هستند که می خوان عکاسی رو شروع کنند (SLR Like) ، اگه کسی بخواد 600$ (قیمت حدسی ، مگر این دوربین با چند لنز خوب قیمتی زیر 300 $ داشته باشه که فکر نمی کنم این جوری باشه) خرج این ست بکنه که عکاسی رو شروع کنه ، عده ی زیادی از این افراد میرن سراغ D3100 و همتای کنونی اش
    یه عده ی دیگه هم هستند که می خوان فقط یه دکمه فشار بدن و عکس رو داشته باشن (این عده عمرا سمت این دوربین نمی رن)
    حالا با توجه به این دسته بنده ها به نظرم افراد خیلی محدودی به این سمت کشیده بشن
    پس علت این سرمایه گذاری چی می تونه باشه؟
    یه اشتباه بزرگ ؟؟
    باید منتظر ماند و دید

پ.ن : امکانش زیاده که افرادی از دسته ی سوم به سمت دسته ی دوم کشیده بشند
    (این دسته بندی، یه دسته بندیه خیلی سریعه نه با دیدگاه کارشناسی و استفاده از نگارش دقیق ، اگر کسی به انتقاد پرداخت لطفا به موضوع اصلی بحث بپردازد ، نه جنبه ی فرعی)

سپاس
    ویرایش توسط Ali Saeedi : Saturday 23 July 2011 در ساعت 14:26
    M. Beyrami تشکر می‌کند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

جناب قبادی

اگر شما یک لیست صد موردی درباره اشتباهات کمپانی ها دارید من میتونم یک لیست هزار موردی برای شما ارائه کنم
    اگر شما لیستتون در مورد شکست های تجاری است که در اون چند مدیر و یا تاجر سهیم بودند
    من میتونم شکست سیاستمداران مختلف رو براتون مثال بزنم که آینده یک ملت یا دولت رو رقم زدند

اما شما متوجه منظور من نشدید

بحث سر این نیست که یک کمپانی اشتباه میکند یا نه

بحث سر اینه که اگر قراره اینقدر با اطمینان در مورد اشتباه بودن یک حرکت صحبت کنیم این کار باید با برررسی جوانب مختلف صورت بگیره
    وگرنه از نظر من حتی حرکت سونی برای ساخت دوربینی مثل نکس با سنسور فول فریم هم میتونه اشتباه باشه
    و شاید به معنی تمام شدن و یا اعلام شکست در پروژه ورود به دنیای دوربین های DSLR حرفه ای

بحث این بود که شما قاطعانه میگوئید که نکس سونی نیاز تمام عکاسان حرفه ای است
    پروژه نیکون هنوز به بازار نیامده شکست میخورد
    فیلم برداری دوربین های SLR مسخره است
    و ...

اما این ها همه نظر شما است

روزی که پنتاکس دوربین های رنگارنگ خودش رو تولید میکرد همه به اون میخندیدند

حتی خود من به شوخی این عکس رو ساختم و در فروم پنتاکس هم ارائه کردم

و شاید در تمام اینترنت پخش شد

اما مساله این بود که پنتاکس اتفاقا بازار خوبی برای این محصولاتش بدست آورد و فروش خوبی روی اونها داشت

پس اون چیزی که من و شما فکر میکنیم با اون چیزی که قرار است اتفاق بیافتد زمین تا آسمان ممکن است فرق داشته باشد

دلایل شکست برند های مختلف معمولا با بررسی عوامل و علل مختلف و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و شرح کامل جوانب کار , توجیه میشه
    اما شما خوشبختانه قبل از ورود و تولید محصولات و فراتر از تمام بازاریاب های اونها عمل میکنید و طی چند خط فتوی کلی صادر میکنید
    این برای من جای سوال داره
    شاهین اکبری، M.R.Mir، lamagra و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

صحبتهای شما تا به اینجا درست جناب دلباز...
    سوای مثال پنتاکسیتون البته.چون دست کم این بدنه یک اس ال آر بود،فقط رنگارنگ شده بود.مسلما به همین دلیل هم خیلی ها رو به سمت خودش جذب کرد.
    مشتاقم بدونم به نظر شما دلایل موفقیت این محصول چی میتونه باشه؟
    Delbaz، M. Beyrami و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

یک کلام . نیاز مشتری
    من این عکسن رو در فروم پنتاکس ارائه کردم ( فقط برای شوخی )
    در همون روز اول شاید 20 نفر ابراز علاقه کردند و گفتند اگه پنتاکس چنین دوربینی رو برنه حتما برای بچه هاشون اون رو خواهند خرید

در نظر داشته باشید برای خیلی از این کشورها, این اختلاف صد یا دویست یا حتی هزار دلاری خیلی هزینه گزافی نیست. منتها در مملکت ما که سرجمع کل حقوق یک کارمندمون 400 هزارتومنه , خب معلومه که حتی ده هزار تومنش هم ده هزار تومنه

مگر الان شما در تاپیک های این فروم دوربین نیکون دی 7000 رو با کنون 60 دی مقایسه نمیکنید؟

فکر میکنید کنون 60 دی چه قیمتی داره در بازارهای اونور آب؟
    900 دلار

به نظرتون میشه اون رو با دوربین 1700 دلاری نیکون مقایسه کرد؟

خب بازار ایران اینطوریه.
    اما همه جای دنیا که اینطوری نیست

به قول معروف دلی تنگه , شهری که تنگ نیست

========

من اصلا از سیستم ارائه لنز برای دوربین هایی با سنسور کوچیک دفاع نکردم
    اما هنوز به بازار نیومده هم , شکستش رو اعلام نمیکنم

اگر سری لنز های Q با قیمت خیلی کم تولید بشه و دوربین های این سری هم به تولید انبوه برسند , چرا بازار و مشتری نداره . خیلی هم خوب فروش خواهد رفت.
    اگر مطمئن باشید که دوربینی از پنتاکس و دوربینی از نیکون و یا احتمالا شرکت های دیگه , از یک نوع لنز استفاده میکنند , و قیمت پائینی دارند و مثلا لنز 20-100 (مثلا عرض میکنم ) که روی این دوربین ها احتمالا 120-600 خواهند شد , با قیمت 150 دلار عرضه بشه , چرا از اون بدتون بیاد. واقعا بدتون میاد ؟؟؟
    همین patent ارائه شده فکر کنم از سامسونگ که برای بهبود عمق میدان در دوربین هایی با سنسور کوچک رو در نظر بگیرید و ببینید در صورت اجرای این طرح چه پیشرفت بزرگی حاصل خواهد شد

خب تکنولوژی که پیشرفت میکنه در همه جهات پشرفت خواهد کرد
    چه اشکالی داره اگه این پیشرفت صورت بگیره

حالا اگر من از این دوربین ها خوشم نیاد ( که واقعا خوشم هم نمیاد ) باید اون رو یک طرح شکست خورده بنامم؟
    یا اینکه حداقل صبر کنم و کمی از آینده اون رو ببینم و بعد قاطعانه اعلام نظر کنم؟

قطعا با پیدا شدن بازارهای دیگه و نیازهای دیگه , قیمت دوربین های اختصاصی مثل G12 و ... هم پائین تر خواهد آمد

پس بهتره سریع فتوای شکست صادر نکنیم.
    شاید استقبال طوری باشه که خود ما هم همیشه یکی از این دوربین ها رو تهیه کنیم

کما اینکه در فیلم برداری دوربین های DSLR هم همین حرف ها و حدیث ها افتاد و بعد تبدیل به یک باید شد
    Persian، شاهین اکبری، M.R.Mir و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4538

امیدوارم جناب دلباز و دوستانی که جواب میدهند یک قیمت مناسب برای بدنه رده Q برآورد کنند . 800 دلار فکر نکنم جواب بدهد چه قیمت باشد تا حسابی وسوسه کننده باشد؟

بدنه ای با مشخصات hs20 یا fz100 به نظرم 400 هم بیارزد.شما حساب کنید میتونید رو این بدنه ها 50 م.م f1.2 داشته باشید؛ 400 م.م f2.8 هم با لنزی دیگر داشته باشید. اما قیمت این لنزها در مانت APS کجا ... در مانت Q ( به قول خود سازنده، لنز اسباب بازی ) کجا ؟

-----------------
    ای داد بیداد امروز هرچی پست میزنم با آقای دلباز خط رو خط میشم واقعا ببخشید :(
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Saturday 23 July 2011 در ساعت 15:48 دلیل: خط رو خط
    Delbaz و Miri تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    در نظر داشته باشید برای خیلی از این کشورها, این اختلاف صد یا دویست یا حتی هزار دلاری خیلی هزینه گزافی نیست. منتها در مملکت ما که سرجمع کل حقوق یک کارمندمون 400 هزارتومنه , خب معلومه که حتی ده هزار تومنش هم ده هزار تومنه
    من نظر خيلي خاصي روي بحثي كه در جريان است ندارم ولي من هم روزي در مورد نقل قول فوق مثل شما فكر مي كردم ولي بعد از چندين برخورد با خارج نشين ها (چه اروپا و چه امريكا) و به خصوص اونها كه مليتشان اصليه (نه ايراني هاي مهاجر) به اين نتيجه رسيدم كه درست برعكسه. ايراني ها حتا كم درآمد ترينشون معمولا خيلي راحت تر و بي مهابا خرج مي كنند. اكثريت آدم ها در امريكا حتا براي خريد يك مجله 7 دلاري شيش و بش مي كنند و اگر بخواهند يك وسيله 30 دلاري بخرند فكر مي كنند كه دارند خيلي ولخرجي مي كنند ولي در ايران اينگونه نيست (عاميانه بگم ايراني ها نظر بلند ترند). در امريكا اگر چيزي را واقعا نياز نداشته باشند آن را نمي خرند. اگر با 600D كارشان راه بيفتد 60D نمي خرند و اگر 60D كارشان را راه بيندازد 7D نمي خرند حتا اگر درآمدش را داشته باشند. ولي در ايران ممكن است يكي مكنت مالي هم نداشته باشد ولي اين باور غلط كه هميشه بايد بهترين را داشته باشند باعث مي شه كه اگه با يك ixus كارشان راه بيفتند حتا با قرض و قوله 5D MKII بخرند.
    ویرایش توسط farhad44 : Saturday 23 July 2011 در ساعت 16:13
    ME، Kaveh Ghobadi، ajjadesa و 15 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني