صفحه 250 از 689 نخستنخست ... 150 200 240 246 247 248 249 250 251 252 253 254 260 300 350 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,491 تا 2,500 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نمیتونن با نویز بالا، عمق میدان کم، لایو ویو ی مایوس کننده، عدم تعبه ویزور، لنز های بی کیفیت و... در دوربین های کامپکت کنار بیان
    این یکی رو دوست عزیز فکر کنم باید اندکی آهسته تر بروید
    چون هر چه سسنور کوچک شود عمق میدان بیشتر می شود نه کم تر
    کسی حرفی از پرنده گرافی با چنین دوربینی نزد

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

اگر بحث بر سر فروش باشه شاید موفقیت داشته باشه.ولی برای من بارها پیش اومده که دوستان از من راهنمایی خواستن برای خرید دوریین با کیفیت! بعد از معرفی کامپکتهای خوب وقوی بازار همیشه سری نکس سونی و میکرو 4/3 ها رو هم به خاطر اندازه جمع و جورشون(که اولویت اکثر این عزیزان هست) رو پیشنهاد دادم.از کیفیت و امکانات اونها به شدت استقبال کردن ولی به محض اینکه اسم تعویض لنز خرید لنزهای دیگه و سایر تجهیزات اومده به سرعت منصرف شدن و به سمت همون کامکتها رفتن.
    درسته که اکثریت بازار اصلا نمیدونن سنسور چی هست!(اندازش به جای خود) ولی معنی دردسر های تعویض و هزینه اضافی رو به خوبی میشناسن.
    نکته دیگه هم این موضوع هست که همونطور که بهنام جان هم اشاره کرد همه چیز به لنز بر نمیگرده،سیستم فوکوس اونها و عمق میدان(به خاطر سنسور) هم مطرح هست.اصلا بیاید تصور کنیم دیافراگم این لنزها 1 باشه(صرف نظر از قیمت بالا) عمق میدان با همچین سنسوری چقدر میشه؟! تنها مزیتش اینه که احتمالا مجبور نیستیم حساسیت رو بالا ببریم و عکس کم نویزتری خواهیم داشت.
    اما واقعا این موضوع ارزش پرداخت مثلا 1000 دلار رو(لنز و بدنه) داره؟
    خرید یک اس ال آر رده پایین یا بدون آینه های دیگه که روز به روز هم کوچکتر میشن به صرفه تر نیست؟
    Kaveh Ghobadi، beh_b7، M. Beyrami و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    235

نقل قول نوشته اصلی توسط delbaz نمایش پست ها
    مگر الان شما در تاپیک های این فروم دوربین نیکون دی 7000 رو با کنون 60 دی مقایسه نمیکنید؟

فکر میکنید کنون 60 دی چه قیمتی داره در بازارهای اونور آب؟
    900 دلار

به نظرتون میشه اون رو با دوربین 1700 دلاری نیکون مقایسه کرد؟

ببخشید . من درست متوجه شدم یا اشتباه ؟ منظورتون از بدنه 1700 دلاری Nikon D7000 که نبود ؟
    Canon EOS 60D + EF-S 18-135 IS

كاربر آشنا .:ShahaB:. آواتار ها
    تشکر کرده
    391

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenslr نمایش پست ها
    ببخشید . من درست متوجه شدم یا اشتباه ؟ منظورتون از بدنه 1700 دلاری Nikon D7000 که نبود ؟
    فکر کنم جناب دلباز یک لحظه اشتباه کردند
    و قیمت D300S رو ذکر کردند اون هم به دلیل اینکه در تاپیکی دیگر داشت مقایسه بین d7000 و d300s انجام میشد

شاید هم واقعا منظورشون d300s بوده

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    یکی از مسایلی که مقداری ما را دچار marketing myopia کرده این است که عمده دوستانی که در فروم اینجا فعالند کسانی هستند که اطلاعات و دانش خوبی از عکاسی دارند یعنی میتوانند ارتباط میان سایز سنسور و... را تحلیلی کنند. ما فراموش نکنیم که بخش بزرگی از بازار این دوربین ممکن است کسانی باشند که اصلا ندانند سایز سنسور چیست و چه نقشی در تصویر تولیدی دارد. خیلی از افرادی که پا به عرصه عکاسی میگذارند از دیدن چنین محصولی ذوق زده میشوند. بنده به عنوان یک استفاده کننده از DSLR امیدوارم نیکون روزی دوربین بدون اینه و جمع و جوری بسازد که من بتوانم لنزهای موجودم را رویش ببندم اما بخش بازار یابی و تولید نیکون به دنبال افزودن بر سود شرکت است یعنی تلاش میکند تا وارد ان قسمتی از بازار بشوند که بالاترین بازده را در کوتاه ترین زمان داشته باشد و شک نیست که ساخت چنین دوربینی اولویت اصلی انها نیست.

یک مثال بزنم یک روز دوستی گلایه میکرد که چرا پروژه های نفتی ایران در خزر فعال نیست و بنده عرض کردم که علتش این است که وقتی شما منابع سرمایه گذاری محدودی دارید سراغ جایی میروید که بالاترین بازده را داشته باشد یعنی در اهواز هر بشکه نفت تولیدی در نهایت برایتان 15 دلار تمام میشود و در خزر 50 دلار خوب طبیعی است که انتخاب اول شما خزر نیست. در بازار دوربین هم من شک ندارم که نیکون دوست دارد هر چه زودتر جانشین دی3 و دی700 و دی300 را تولید کند، لنز 400-80 را به روز کند! لنز 200-70 اف 4 را بسازد و.... اما منابع محدودند و چنین امکانی وجود ندارد. برای نیکون هم مهم نیست که من چی دوست دارد انها چیزی میسازند که بیشترین پول را در کوتاه ترین زمان برگرداند.
    ساخت این دوربین ممکن است غلط باشد و ممکن است موفق باشد اما من هم معتقدم که شکست ان به این وضوح قابل پیش بینی نیست.
    مسئله سر تفاوت نگاه ما با استراتژیست های دوربین سازان است که هدفهای متفاوتی را دنبال میکنیم.

سلام
    آقای غفاری
    شما معمولا در این طور موارد کم پست میزنید و همیشه نظرات منطقی و مستدل دارید
    به هر حال تمام گفته های شما دقیقا نظرات من هم بود
    درست در آخرین پستم روی همین موارد میخواستم صحبت کنم اما وقت تنگ بود و باید سر کلاسم حاضر میشدم
    با خوندن این پست شما یک لحظه شک کردم که نکنه این ها رو من نوشتم

امیدوارم تمام این تلاش ها هم به بالاتر رفتن کیفیت سخت افزار و نرم افزار عکاسی منتهی بشه و هم قیمت ها رو پائین بیاره
    گاهی فکر میکنم که اگر تقاضا برای دوربین های حرفه ای بازار مشابه همین دوربین های کوچک و جمع و جور بود , حتما قیمت دوربین های حرفه ای هم افت خیلی زیاد تری میداشت

به هر حال لذت میبرم از پست های شما

Persian، SinaVT، FoadKhanlar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    من نظر خيلي خاصي روي بحثي كه در جريان است ندارم ولي من هم روزي در مورد نقل قول فوق مثل شما فكر مي كردم ولي بعد از چندين برخورد با خارج نشين ها (چه اروپا و چه امريكا) و به خصوص اونها كه مليتشان اصليه (نه ايراني هاي مهاجر) به اين نتيجه رسيدم كه درست برعكسه. ايراني ها حتا كم درآمد ترينشون معمولا خيلي راحت تر و بي مهابا خرج مي كنند. اكثريت آدم ها در امريكا حتا براي خريد يك مجله 7 دلاري شيش و بش مي كنند و اگر بخواهند يك وسيله 30 دلاري بخرند فكر مي كنند كه دارند خيلي ولخرجي مي كنند ولي در ايران اينگونه نيست (عاميانه بگم ايراني ها نظر بلند ترند). در امريكا اگر چيزي را واقعا نياز نداشته باشند آن را نمي خرند. اگر با 600D كارشان راه بيفتد 60D نمي خرند و اگر 60D كارشان را راه بيندازد 7D نمي خرند حتا اگر درآمدش را داشته باشند. ولي در ايران ممكن است يكي مكنت مالي هم نداشته باشد ولي اين باور غلط كه هميشه بايد بهترين را داشته باشند باعث مي شه كه اگه با يك ixus كارشان راه بيفتند حتا با قرض و قوله 5D MKII بخرند.
    البته فرهاد جان من اصلا نگفتم که اون ها خیلی راحت پول خرج میکنند.
    اسکاتلندی ها به خساست در تمام دنیا معروفند

منظورم پول و درآمد بود
    یعنی من و یک فرد آمریکایی در مقابل مثلا هشت ساعتی که کار میکنیم , پول یکسانی بدست نمیاریم ( با در نظر گرفتم مشابهت های کاری )
    البته یک استاد ریاضی داشتیم بنده خدا ده سال در آمریکا تدریس کرده بود
    میگفت که ایران بهشت تنبل هاست

خب آخه این ایرانی بنده خدا حق داره که بره جنس خوب بخره
    با خرج هایی که این روزا هست چه کامپکت بخره و چه 5 دی , آخر برج چیزی براش نمیمونه
    پس تصمیم میگیره حالا که شرایط یکسانه حداقل اون خوبه رو بگیره

ولی با تمام این حرف ها متناسب نبودن درآمد و مخارج در اینجا یک واقعیته و دیگه ربطی به خساست یا ولخرجی نداره
    اتفاقا همین موضوع گاهی حسرت رو به همراه داره و کاریش هم نمیشه کرد
    یعنی دیگه بحث خواستن و نخواستن نیست . بحث نتوانستنه.

Forum Moderator Miri آواتار ها
    تشکر کرده
    10633

پیش فرض آخرین تصاویر و اخبار مربوط به دوربین Lytro

سلام دوستان عزیز

خبر مربوط به تولید دوربینی با قابلیت تغییر و اصلاح نقطه فوکوس بعد از عکس برداری خاطرتون هست ؟
    شرکت Lytro جدیدا ویدیویی را منتشر کرده است که از این دوربین فوق العاده برای عکاسی از یک مدل فشن استفاده می گردد.

اطلاعات تکمیلی و توضیحات مربوط به سیستم دوربین light-field

در این دوربین با تعبیه اپتیکی خاص (plenoptic) سیستمی به نام نور زمینه خواهیم داشت. این سیستم حاوی یک سری میکرولنزهایی است که وظیفه تفکیک اشعه های نوری بر اساس زاویه نور ورودی بر روی پیکسل های سنسور را بر عهده دارد . اطلاعات بدست آمده در مورد زوایای نور وارده و نورهای تفکیک شده امکان محاسبه مجدد برای تغییر و جابجایی نقطه فوکاس بعد از عکس گرفته شده را امکان پذیر می سازد البته با رزولوشنی پایین تر .

برای دیدن ویدیو به لینک زیر بروید

لینک

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط Herat-picture نمایش پست ها
    این یکی رو دوست عزیز فکر کنم باید اندکی آهسته تر بروید
    چون هر چه سسنور کوچک شود عمق میدان بیشتر می شود نه کم تر
    کسی حرفی از پرنده گرافی با چنین دوربینی نزد
    متاسفانه اشکال تایپی هست و دیگر قابل اصلاح هم نیست همانطور که همه میدونن دوربین های کامپکت عمق میدان زیادی دارند و به خصوص در مقادیر واید و نرمال حتی در کوچکترین دیافراگم هم چندین متر جلو و عقب سوژه همه چیز واضحه و خوب این اصلا مطلوب یک عکاس نیست!

---
    پ.ن: با تشکر از آقای دلباز غلط املایی اصلاح شد
    از مدیران محترم تقاضا میشود در پست شماره 2490 همین تاپیک عبارت "عمق میدان کم" به "عمق میدان زیاد" تغییر کند
    ویرایش توسط beh_b7 : Saturday 23 July 2011 در ساعت 23:05
    lamagra تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

انگار هاسلبلاد هم داره یه کمی تکونی به خودش میده و یک سرمایع گذارخوب هم برای اینکارپیدا کرده .

این غول سازنده سنسور قطع متوسط انگار یه چیزی دراسیا پیدا کرده که می خواد دراین زمینه رشدو سرمایع گذاری کنه جالبه بدونید مشتری اصلی این شرکت رو اسیایی ها تشکیل میدن یعنی بیشترین فروش رو از این بخش دارن .
    و هدف اصلی هاسلبلاد اینبار آسیاست .

خدارو چه دیدی شاید اینبار قصد رغابت با نیکون و کانون و امسال این شرکتهارو داشته باشه و می خواد با قیمت معادل برابر فول فرم و سنسورهای دیگه ی دوربینهای کانون و نیکون دوربین تولید کنه ونظرش هم اینکه یه خورده هم دراین زمینه فعالیت کنه ، ضمن اینکه کارقبلیش رو هم ادامه بده .
    با نوع کیفیت ساخت و کیفیت سنسور و اعتبار زیادی که داره می تونه کمی عرصه رو برای دیگر سازندها دوربین خیلی تنگ کنه ولی تنها ایرادیش قیمت نجومی این دوربینهاست که اگه این مورد رو با ساختم دوربینها قیمت متوسط انجام بده این مشکل هم حل می شه .
    یا حداقل می تونه برای شرکتهای دیگه سنسور تولید کنه مثلا هیمن نیکون .
    دراین مورد هم دیگه سیگما نمیتونه با یه سنسور جدید خود نمایی کنه .
    یعنی هدف هاسلبلاد از این کار می تونه این موارد باشه ؟
    هم خدا هم خرما ، فکر کنم اینبار دنبال همین خرما باشه .

http://press.hasselblad.com/press-re...new_owner.aspx

http://www.ventizz.de/en/pm110630.php
    Anoosh-Em و Miri تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

سلام ...

ظاهرا خبر هایی از Canon EOS 1Ds Mark III است ! به نوشته وب سایت Canon Rumors این دوربین از وب سایت Canon کانادا حذف شده ! همچنین کمیاب هم شده است. در حال حاضر B&H و Amazon موجود ندارند، Adorama آن را برای فروش عرضه میکند .

فکر کنم یه خبر هایی هست :) جدا وقتشه !

(عکس تزئینی است ! :biggrin:)
    Arash، ME، Kaveh Ghobadi و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته