صفحه 247 از 689 نخستنخست ... 147 197 237 243 244 245 246 247 248 249 250 251 257 297 347 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,461 تا 2,470 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    این دقیقا یک جانب این مسئله است، روی دیگر که به نظرم یکی از فلسفه های اصلی وجود این سنسورهای کوچک بر این بدنه هاست سایز لنزهاشونه و تعدادی هم به شرط قیمت مناسب به این سمت میان ... نظرتون درباره یک لنز 500-50 با کیفیتی قابل قبول که در جیب جا بشه چیست!
    خب چه فرقی با کامپکتها دارن!
    اگه قراره تو جیب جا بشه باید لنزش جمع بشه.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    با این سایز سنسور فکر میکنم به یک سفر زمان یا دست کم وودویی چیزی نیازه که بتونه با خانواده نکس برابری کنه.درسته ظاهر دلچسبی ندارن ولی انصافا سنسورهای خوبی دارن و خروجی تصویر بسیار خوب.خود من به زودی قصد خرید از خانواده رو دارم ولی به خاطر احتمال معرفی نکس 7 دست نگه داشتم.به نظر من حتی شانس رقابت با میکرو 4/3 ها رو هم نداره.
    نیکون و پنتاکس میتونن این محصولات رو تولید کنن و خودشون با هم رقابت کنن!
    این بیچاره ها که برای رقابت با سری NEX و میکرو 3/4 طراحی نشده اند ! اینها شاید روزی خط تولید نسل فعلی کامپکت را متاثر کنند.

یک دورنما: بدنه های کامپکت مختلف و متنوع ارزان و گران از یک سمت ، لنزهای متنوع و ارزان هم از سمت دیگر ... چیز مطلوب دیگری نمیماند.
    M. Beyrami، lamagra و Miri تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نکته ارزشمند این دروبینها به نسبت دوربینهای کامپکت این است که در یک دوربین کامپکت (دارای لنز ثابت ) شما از واید تا تله را در یک لنز دارید و این موضوع معمولا به قیمت از دست دادن کیفیت اپتیک در فواصل انتهایی میشود .
    بنابراین تعویض لنز در چنین دوربین های باعث تمرکز روی فاصله کانونی خاص میشه ... مثلا فرض کنید 300mm f2.8 نتیجه این سیستم احتمالا با دوربینهای دیگر قابل قیاس نباشد اما امکان داشتن کیفیت مناسب در رده کامپکت را فراهم میکنه ...

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

با این فرمایشات شما موافقم عزیزان.ولی مخاطب این رده چه کسانی خواهند بود؟! هیچ کدام از خود شما دوستان حاضرید صدها دلار خرج این تجهیزات بکنید؟
    وقتی کامپکتهای با کیفیتی مثل جی 12 و رقباش وجود دارن تعویض لنز روی این رده بیشتر شبیه به یک ژست هست!
    Rouzbeh Ehsani و Lost Soul تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

با این فرمایشات شما موافقم عزیزان.ولی مخاطب این رده چه کسانی خواهند بود؟! هیچ کدام از خود شما دوستان حاضرید صدها دلار خرج این تجهیزات بکنید؟
    وقتی کامپکتهای با کیفیتی مثل جی 12 و رقباش وجود دارن تعویض لنز روی این رده بیشتر شبیه به یک ژست هست!
    پیرو سخن جناب احمدی
    حداقل برای خرید این دوربین با لنزی که فرمودید باید 600$ پرداخت یا خیر؟؟
    من ترجیح می دهم یه D3100 داشته باشم تا این ست رو
    lamagra و Lost Soul تشکر می‌کنند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر آشنا Lost Soul آواتار ها
    تشکر کرده
    266

نقل قول نوشته اصلی توسط Elend نمایش پست ها
    نکته ارزشمند این دروبینها به نسبت دوربینهای کامپکت این است که در یک دوربین کامپکت (دارای لنز ثابت ) شما از واید تا تله را در یک لنز دارید و این موضوع معمولا به قیمت از دست دادن کیفیت اپتیک در فواصل انتهایی میشود .
    بنابراین تعویض لنز در چنین دوربین های باعث تمرکز روی فاصله کانونی خاص میشه ... مثلا فرض کنید 300mm f2.8 نتیجه این سیستم احتمالا با دوربینهای دیگر قابل قیاس نباشد اما امکان داشتن کیفیت مناسب در رده کامپکت را فراهم میکنه ...
    دوربین های کامپکت معمولا برای کسانی ساخته میشن که میخوان بدون دردسر عکس بگیرن ! دوربین رو روشن کنن و دکمه شاتر رو فشار بدن ... اگر قرار باشه زحمت عوض کردن لنز و حمل لنز رو داشته باشه ، فکر نمیکنم طرفدار زیادی در این بین پیدا کنه ...
    Rouzbeh Ehsani تشکر می‌کند.
    سعید شاهدی
    canon 450D + 18-55 ( برای خودم نیست )

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

این چه فرمایشی است که دوستان می فرمایند؟

اصولا این رده از دوربین ها نیامده اند که جای کامپک ها را بگیرند.اگر کسی دنبال یک دوربین کوچک با لنزی که شونصد ایکس زوم داشته باشد و فاصله کانونی اش بین 1 میلیمتر تا 1 میلیارد متر باشد اصولا نمی رود دنبال اینچنین ابزاری....

داشتن سنسور بزرگ یکی از اهداف اولیه این ابزار ها بوده و هست و تا به حال بهترین اش را از سونی دیده ایم و بعد هم از سیستم 3/4 میکرو.

سیستم 3/4 که بسیار عالی و کم نقص است.حتی بسیاری سنسور های کراپ 2 را هم بسیار کوچک می دانند.چه برسد به یک سنسور فسقلی!

در حال حاضر شایعاتی است مبنی بر ارائه فول فریم NEX یعنی سونی به خوبی نیاز عکاسان حرفه ای را متوجه شده و به دنیال رفع آن است.

این وسیله ها که اسباب بازی نیستند !

اگر نیکون بر روی سنسور کوچک سرمایه گذاری کند یقینا باید از حالا فاتحه اش را برای رقابت در این سیستم با سونی و الیمپوس و پاناسونیک و سامسونگ( و در آینده شاید کانن ) بخواند.

و مورد بعدی اینکه یکی دیگر از موضوعات استفاده از لنز ها و ابزار های موجود ( لنز ها و فلاش ها فول فریم و کراپ دار ) در آن سیستم بر روی این ابزار ها است.یقینا اگر قصد داشته باشید یک لنز 14-24 نیکون را بر روی این سیستم داشته باشید به یک فاصله کانونی 70 تا 80 میلیمتری می رسید.شاید با یک لنز 200 میلیمتری بتوانید حفره های کره ماه را رصد کنید ( شوخی )

به هیچ وجه موافق یک دوربین بدون آینه و با قابلیت تعویض لنز آن هم با یک سنسور فسقلی نیستم و آن را یک حرکت کاملا احمقانه و شاید یک دیوانگی می دانم.

ریکو هم نتوانست با آن سیستم من در آوردی اش به جایی برسد.حالا هم نیکون یقینا همان مسیر را طی خواهد کرد.
    007bond، ajjadesa، beh_b7 و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر جديد 007bond آواتار ها
    تشکر کرده
    20

برای من کماکان سوال هست که چرا نیکون باید راه بی بازگشتی رو که سایرین قبلا رفتن رو الان بره؟ ایا این یک عقب گرد نیست؟ ایا شاهد یک حقه بازاری هستیم برای جلب نظر ها به سوی یک شایعه و معرفی چیزی خلاف اون در اینده؟
    رامتین

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

خب یکی از دلایلی که g12 افسانه ای نشد و مثلا 10 برابر الان فروش نداره همین دامنه فاصله کانونی محدود است دیگر.
    به نظرم وقتی به قیمت رسید مخاطب هاش اونایی اند که مثلا الان hs20 , fz100 , hx100 و امثالهم میخرند.

دوستمون مثال خوبی زد:
    ... مثلا فرض کنید 300mm f2.8 نتیجه این سیستم احتمالا با دوربینهای دیگر قابل قیاس نباشد
    ژست هم که باشد ، از نوع خوبشه:)

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    پیرو سخن جناب احمدی
    حداقل برای خرید این دوربین با لنزی که فرمودید باید 600$ پرداخت یا خیر؟؟
    من ترجیح می دهم یه D3100 داشته باشم تا این ست رو
    خیلی ها مثل شما فکر نمیکنند و 700 تومن رو یکجا میدند fz100 . این طور نیست؟
    M.R.Mir، Miri و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    این چه فرمایشی است که دوستان می فرمایند؟

اصولا این رده از دوربین ها نیامده اند که جای کامپک ها را بگیرند.اگر کسی دنبال یک دوربین کوچک با لنزی که شونصد ایکس زوم داشته باشد و فاصله کانونی اش بین 1 میلیمتر تا 1 میلیارد متر باشد اصولا نمی رود دنبال اینچنین ابزاری....

داشتن سنسور بزرگ یکی از اهداف اولیه این ابزار ها بوده و هست و تا به حال بهترین اش را از سونی دیده ایم و بعد هم از سیستم 3/4 میکرو.

سیستم 3/4 که بسیار عالی و کم نقص است.حتی بسیاری سنسور های کراپ 2 را هم بسیار کوچک می دانند.چه برسد به یک سنسور فسقلی!

در حال حاضر شایعاتی است مبنی بر ارائه فول فریم NEX یعنی سونی به خوبی نیاز عکاسان حرفه ای را متوجه شده و به دنیال رفع آن است.

این وسیله ها که اسباب بازی نیستند !

اگر نیکون بر روی سنسور کوچک سرمایه گذاری کند یقینا باید از حالا فاتحه اش را برای رقابت در این سیستم با سونی و الیمپوس و پاناسونیک و سامسونگ( و در آینده شاید کانن ) بخواند.

و مورد بعدی اینکه یکی دیگر از موضوعات استفاده از لنز ها و ابزار های موجود ( لنز ها و فلاش ها فول فریم و کراپ دار ) در آن سیستم بر روی این ابزار ها است.یقینا اگر قصد داشته باشید یک لنز 14-24 نیکون را بر روی این سیستم داشته باشید به یک فاصله کانونی 70 تا 80 میلیمتری می رسید.شاید با یک لنز 200 میلیمتری بتوانید حفره های کره ماه را رصد کنید ( شوخی )

به هیچ وجه موافق یک دوربین بدون آینه و با قابلیت تعویض لنز آن هم با یک سنسور فسقلی نیستم و آن را یک حرکت کاملا احمقانه و شاید یک دیوانگی می دانم.

ریکو هم نتوانست با آن سیستم من در آوردی اش به جایی برسد.حالا هم نیکون یقینا همان مسیر را طی خواهد کرد.
    جناب قبادی
    یعنی واقعا فکر میکنید که شرکت نیکون با آن همه سابقه و رقابت برای در دست گرفتن بازار دوربین های دیجیتال ( و قبل از اون آنالوگ ) و موفقیت نسبی در این زمینه که حتی توانسته بالاتر از سونی و دوشادوش کنون به این مهم دست پیدا کنه , و با وجود این همه بازار یاب حرفه ای که بر خلاف من و شما , کوچکترین تغییرات بازار رو رصد میکنن و بر مبنای اون کلی تجزیه و تحلیل انجام میدن و بعد از کلی نظر سنجی و زمینه چینی اقدام به تولید و عرضه یک محصول میکنند , اندازه من و شما نمیدانند که چه امری به مصلحت اون ها است و چه چیزی نیست؟
    و فکر میکنید که مثلا سرشان را در برف کرده اند و متوجه دوربینی مثل نکس سونی نیستند یا اصلا این دوربین رو ندیدند؟
    و فکر میکنید فقط سونی متوجه نیاز عکاسان حرفه ای شده ؟

شما قبل از این هم در مورد فیلم برداری دوربین های DSLR مطالب زیادی در مورد خنده دار بودن و بچه گانه بودن و ... مینوشتید

با عرض معدرت من فکر میکنم این ها کمی دور از منطق هستند

و به دوستان هم توصیه میکنم قبل از اینکه خواستگاه و هدف این دوربین ها مشخص بشه , چنین تجزیه و تحلیلی رو انجام ندن و اجازه بدن ببینیم آیا این دوربین ها از سوی شرکتی مثل نیکون ( که دومین شرکت مطرح بازار بعد از کنون است ) اصلا به تولید میرسند یا نه و تازه به چه قیمتی. شرکت هایی مثل کنون و نیکون تقریبا سهم کلی در بازار دوربین های دیجیتال دارند و حرکت اون ها معمولا حساب شده تر از دیگر شرکت ها مثل پنتاکس و ... است .

در میان پست های دوستان , پست آقای شاهین اکبری و ارائه یک سیستم همه گیر به نظر منطقی تر میاد

با این حال بهتره صبر کنیم و ببینیم و قصاص قبل از گناه نکنیم
    شاهین اکبری، M.R.Mir، SinaVT و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.