صفحه 257 از 689 نخستنخست ... 157 207 247 253 254 255 256 257 258 259 260 261 267 307 357 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,561 تا 2,570 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

البته بین D۳x و ۵DII که دنیایی تفاوت هست. گذشته از ۳ مگا پیکسل رزولوشن بیشتر که در عمل تفاوت خاصی‌ ایجاد نمیکنه، دینامیک رنج و SNR و فوکوس D۳x یه سر و گردن بالا تر از ۵DII هست.
    سه مگا پیکسل رزولوشن بیشتر همانطور که اشاره کردید در عمل تفاوت خاصی ایجاد نمیکند ,از نظر نویز هم که هر دو بدنه(سنسور) عملکرد تقریبا مشابهی دارند
    از نظر image Quality هم با توجه به نتایج تستهای dpreview کیفیت تصویر فایو دی اندکی بهتر از d3x هست و یا به عبارت دیگر بیشترین حد کیفیت تصویری که فعلا قابل دسترسی است در سنسورهای فول فریم ,همین 5dm2 ایجاد میکند.
    فاکتور قیمت را هم نباید فراموش کرد
    تا به حال نشده بحث بین قابلیتهای این دو بدنه و جایگاههای هر کدام از آنها بحث بشه ولی اشاره ای به فاکتور قیمت هم بشه ,به خدا در همین بازار خودمان با پولی که بابت خرید d3x باید پرداخت کنید حدود 4 تا 5d میشه گرفت به همین جهت 5d را مثل نقل و نبات مردم دارن میخرن و از این خوان گسترده کانن استفاده میکنن در مقابل مگر چند نفر را سراغ دارید که بخواد d3x را به قیمت 11 میلیون تومان بخره ؟ رعایت انصاف در ارزیابیها را به دوستان توصیه میکنم

شخصاً امیدوارم که D۸۰۰ نویزی در حد D۳s داشته باشه.
    معتقدم نیکون باید بیش از هر چیز دیگری به کیفیت عکس و ثبت جزییات(که یکی از فاکتورهای مهم در بحث کیفیت عکس می باشد) اهمیت بدهد.
    اگر بدنه جدید نویزی در حد ds3 داشته باشد و ثبت جزییاتی شبیه آن داشته باشد واقعا به چه درد خواهد خورد!؟
    زیرا که نویز ریداکشن نرم افزاری هم نتیجه مشابهی ایجاد مکیند ,نویز کم جزییات کم
    نیکون واقعا دارد بی انصافی میکند ,با این همه تکنولوژی پیشرفته بدنه های واقعا خوش دست و قوی از هر نظر ساخت سیلینگ منو وووو لنزهای بی نظیر(هر چند که پولش را هم از مشتری دریافت میکند حتی بیشتر)
    در مقابل سنسورهایی با رزولوشن-های عهد عتیق و ثبت جزییات

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Saadat نمایش پست ها

ببخشید شما منظورتون چیه ؟ آیا تا حالا نیازی وجود داشته که نیکون جواب نداده باشه ؟ من منظور عهد عتیقتون رو اصلا نمیفهمم در خصوص جزییات هم اصلا با گفته شما موافق نیستم مگر داشتن جزییات فقط به سنسور مربوط میشه؟
    آیا این همه حرفه ای که با دوربین های نیکون کار میکنن دارن ار سنسورهای عهد بوق استفاده میکنن؟ دوست عزیز بازار محصولات تنها تهران و چند شهر تو ایران نیست
    من تو تورنتو ۵ میلیونی به ازای هر ۵ دوربین نیکون یک دوربین کنون میبینم این اماریه که تو فستیوالها و کارناوال ها گرفتم آیا درسته بگم فروش نیکون ۵ برابر کنونه ؟ یا کاربران یکون مخشون تاب ورداشته دارن از سنسورهای عهد عتیق استفاده میکنن ؟
    Kaveh Ghobadi، Amateur، a.abdullahian و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

با عرض سلام
    چون دوستانی که از دوربینهای DSLR قدیمی‌تر مثل دی100 نیکون و یا دی60 کانن استفاده کرده‌اند می‌دانند ایزوی 1600 مرز نهایی ایزو بود و حتی آن ایزو هم خیلی اوقات غیر قابل استفاده.(در 60دی هم نهایت ایزو 1000 بود!) که تاریخ خیلی دوری هم نیست.
    اگر آرش جان منظور تون کنایه به 400 دی توی امضاء من هست لازم است خدمتتون عرض کنم من با پرچم دار دوربین های APSC کانن یعنی 7 دی نازنین کار کردم و نتیجه گیری که من کردم تا ایزو 3200 ایده آل است و در 6400 کارآمد است ولی 12800 اصلا حرفی برای گفتن ندارد

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

توجه به رده‌ی دوربینها بعضی چیزها رو روشن می‌کنه:

البته من فكر مي كنم با توجه به نزديكتر شدن احتمالي مشخصات 5D MKIII (يا هر اسمي كه داشته باشه) به سري 1؛ در نهايت كنن ممكنه سري 1D و 1Ds رو ادغام كنه. تكنولوژي داره به سمتي مي ره كه ديگه رده ها دارن به هم نزديك مي شن.
    5d به کدام دوربین رده‌ی ۱دی نزدیک خواهد شد؟
    دو نسخه‌ی قبلی ۵دی کپی ارزان شده‌ی 1ds بود و ارتباطی به سری 1d نداشت و هنوز هم ندارد. طبق داستان قبلی می‌شه تصور کرد که کانن همین روزها 1ds جدیدی معرفی کند و در سال دیگر 5d جدید را.
    البته کانن قسم نخورده تا آخر تاریخ این داستان را تکرار کند و ممکن است همان چیزی شود که شما فرمودید.
    این داستان در مورد نیکون هم هست.
    اگر نیکون دوربینی تولید کند با هر اسمی به جای دی۷۰۰ اما با سنسور دی۳ ایکس؟ یه گمان من رده‌ی جدیدی در نیکون بوجود آمده.
    چون D3xجایگزین d3 نبوده و نیست و در رده‌ی دیگریست.

معتقدم نیکون باید بیش از هر چیز دیگری به کیفیت عکس و ثبت جزییات(که یکی از فاکتورهای مهم در بحث کیفیت عکس می باشد) اهمیت بدهد.
    اگر بدنه جدید نویزی در حد ds3 داشته باشد و ثبت جزییاتی شبیه آن داشته باشد واقعا به چه درد خواهد خورد!؟
    زیرا که نویز ریداکشن نرم افزاری هم نتیجه مشابهی ایجاد مکیند ,نویز کم جزییات کم
    نیکون واقعا دارد بی انصافی میکند ,با این همه تکنولوژی پیشرفته بدنه های واقعا خوش دست و قوی از هر نظر ساخت سیلینگ منو وووو لنزهای بی نظیر(هر چند که پولش را هم از مشتری دریافت میکند حتی بیشتر)
    جناب سعادت اگر الان نیکون دی۷۰۰ ایکس تولید کند به قیمت ۲هزار دلار و همان ۲۴ مگاپیکسل و دی۴ به قیمت ۶ هزاردلار با مثلا ۱۶ مگاپیکسل و وضعیت نویزی مشابه و یا بهتر از دی۳اس، داینامیک رنج بهتر و ... بدون شک دی۴ خواهم خرید.

اینکه لباس مورد نیاز خودمان را به تن همه سایز کنیم و هرکه در آن سایز نبود دایناسور باشد به گمان من سخن شایسته‌ای نیست.
    احتمالا بارها بحث شده، روزی که شما دی۳اس خریدید همه تعجب کردند و اشتباه کردید. حال فکر می‌کنید هرکه اینکار را بکند اشتباه کرده؟
    مشابه ۵دی در برند نیکون نیست.
    شما با پول یک ۱دی اس می‌توانید چند ۵ دی بخرید.
    شما در برند کانن نمی‌توانید دی۷۰۰ بخرید.
    همه‌ی کسانی که دی۷۰۰ می‌خرند دیوانه نیستند و اشتباه شما را تکرار نکرده‌اند.

اگر آرش جان منظور تون کنایه به 400 دی توی امضاء من هست لازم است خدمتتون عرض کنم من با پرچم دار دوربین های APSC کانن یعنی 7 دی نازنین کار کردم و نتیجه گیری که من کردم تا ایزو 3200 ایده آل است و در 6400 کارآمد است ولی 12800 اصلا حرفی برای گفتن ندارد
    دوست عزیز
    من در این مورد خاص هیچ کنایه‌ای به کار نبردم!‍ و اصلا امضای شما را نگاه نکردم. دقیقا منظورم همان دوربینهای قدیمی بود که وضعیت نویزی آنها در ایزو ۱۶۰۰ خیلی بد بود و نهایت ایزوی آنها بود. دوربینهایی کراپ ۱.۵ و ۱.۶ بودند که اصلا ایزوی ۱۶۰۰ نداشتند.
    به مرور زمان وضعیت نویزی آنها همزمان با بالارفتن مگاپیکسل و بهبود داینامیک رنج و امکانات بدنه و .... بهبود پیدا کرده.
    گمان می‌کنم به سادگی نمی‌شه به پیشرفت دوربینها و سنسورها قفل زد.(عدد ایزوی خاصی مثل ۶۴۰۰)
    Amir Mohebi، Kaveh Ghobadi، farhad44 و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash نمایش پست ها
    توجه به رده‌ی دوربینها بعضی چیزها رو روشن می‌کنه:

5d به کدام دوربین رده‌ی ۱دی نزدیک خواهد شد؟
    دو نسخه‌ی قبلی ۵دی کپی ارزان شده‌ی 1ds بود و ارتباطی به سری 1d نداشت و هنوز هم ندارد. طبق داستان قبلی می‌شه تصور کرد که کانن همین روزها 1ds جدیدی معرفی کند و در سال دیگر 5d جدید را.
    البته کانن قسم نخورده تا آخر تاریخ این داستان را تکرار کند و ممکن است همان چیزی شود که شما فرمودید.
    سلام

منظور من اين بود كه به مرور و با بالا رفتن تكنولوژي شايد سياستي كه هر دو شركت داشتند كه يك سري دوربين با رزولوشن بالا و يك سري با سرعت عكاسي پياپي بالا براي عكاسان مختلف توليد مي كردند به پايان برسد و در رده حرفه اي شاهد دوربين هايي باشيم كه هر چه خوبان همه دارند آنها يكجا داشته باشند و در رده هاي بعدي فقط امكاناتي مثل گريپ سر خود و تعداد نقاط فوكوس و .... براي ارزان سازي حذف شود .
    Arash، Kaveh Ghobadi، ajjadesa و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

ببخشید شما منظورتون چیه ؟
    اینقدر تعصبی عمل نکنید شما اصلا نوشته های مرا کامل نخواندید ,منظور من کاملا روشن و واضح بیان شده در نوشته هایم

آیا تا حالا نیازی وجود داشته که نیکون جواب نداده باشه ؟
    حتما! ,بدنه ای در حد 5dm2 و یا جانشن d700 سالهاست که عده زیادی نیازمند و منتظر بدنه فول فریم با رزولوشن بالا و قیمت مناسب هستند ولی چنین اتفاقی حداقل تا به امروز نیفتاده
    عکاسی که نیاز به مگاپیکسل بالا نیاز داشته باشد نمیتواند از سنسور با رزولوشن های پایین استفاده کند ولی عکس آن کاملا امکان پذیره

من منظور عهد عتیقتون رو اصلا نمیفهمم
    چرا متوجه نشدید ,سنسورهای چهار پنج سال پیش کانن 12 مگا پیکسل بودند. دوازده مگا پیکسل نسخه ای نیست که برای تمام بدنه پیچیده شود از کامپکت گرفته تا حرفه ای و یا برای تمام نیازهای عکاسی

در خصوص جزییات هم اصلا با گفته شما موافق نیستم مگر داشتن جزییات فقط به سنسور مربوط میشه؟
    به لنز هم مربوط میشه ولی خوب چه ربطی به بحث فعلی ما دارد؟ بحث ما در اینجا ثبت جزییات توسط سنسور هست

آیا این همه حرفه ای که با دوربین های نیکون کار میکنن دارن ار سنسورهای عهد بوق استفاده میکنن؟
    تصحیح میکنم سنسور نه رزولوشن! ,هنوز هم هستند کسانی که حتی 12 مگا پیکسل را بسیار زیاد میدانند و نهایت آرزویشان این هست که مثلا نیکون رزولوشن سنسورهای خود را از این مقدار بالاتر نبرد!!
    حرفه ای یا غیر حرفه ای نیازها متفاوت هست وبه نظر من این نیازها باید مورد توجه قرار بگیره
    من که نیکونی هستم و نیاز به رزولوشن بالا دارم چرا نباید نیاز من برآورده بشه و مجبور بشم بدنه ای از برند دیگر و تبع آن برای لنز و بسیاری وسایل جانبی دیگر مانند ریموت و... هزینه کنم تا نیازم برآورده بشه؟ لطفا این سوال مرا جواب دهید
    آیا فکر نمیکنید در اینجا به من نیکونی اجحاف میشه؟

تازه من یوزری نیستم که تنها یک بدنه داشته باشم.....

دوست عزیز بازار محصولات تنها تهران و چند شهر تو ایران نیست
    من تو تورنتو ۵ میلیونی به ازای هر ۵ دوربین نیکون یک دوربین کنون میبینم این اماریه که تو فستیوالها و کارناوال ها گرفتم آیا درسته بگم فروش نیکون ۵ برابر کنونه ؟ یا کاربران یکون مخشون تاب ورداشته دارن از سنسورهای عهد عتیق استفاده میکنن ؟
    دوست عزیز اینجا دعوای برندی نمیکنیم
    خودم عکاسی که میرم نیکون و کانن هر دو همراهمه ,بعضی جاها هم فقط نیکون را میبرم ..
    وبیشتر از آنی که کاننی باشم نیکونی هستم
    حتی اگر تجهیزات را ملاک قرار بدهید مطمعن باشید بیشتر از آنی که حتی شما نیکونی باشی نیکونی هستم
    اینکه در اینجا برند کانن فروش بیشری داره و آنجا برند نیکون و یا اینکه کانن بزرگترین بازار فروش در تمام دنیا را داره... چه چیزی اثبات میشه
    آیا این تعریف و تفاسیر نیاز من (در چند سطر بالا) را برآورده میکند؟

در پایان توجه شما را به پست استاد قبادی گرامی در رابطه با بحث رزولوشن و ثبت جزییات و... جلب میکنم:

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    ....از نظر تکنیکی افزایش رزلوشن مساوی است با کاهش سایز فتودیو‌ها و پیکسل‌ها.

اما با اصلاحات و مهندسی‌های جدید این مشکل تقریبا در حال برطرف شدن است. اگر خاطرتان باشد بنده در ابتدای معرفی 5D MK2 و 1Ds MK3 h جز اولین افرادی بودم که به دیفرکشن اشاره کردم و خیلی‌ها در آن زمان (معرف حضور دوستان هستند! Canon 350D+Sigma17-70) اصلا این بحث را قبول نکردند و قبول نداشتند و بعدا به‌‌ همان عرایض بنده رسیدند.

بله دیفرکشن و نویز و کنتراست و دینامیک رنج محدود از عواقب رزلوشن بالا است اما به راحتی با مهندسی می‌توان آن‌ها را بسیار کم کرد.

در سنسور‌های جدید CMOS کانن که خدا را شکر سعی شده به حداقل برسد و بعد از عرضه آن سنسور 120 مگاپیکسلی کانن امید به برطرف شدن‌اش بسیار زیاد شد.

در نیکون هم به لطف سنسور‌های back-illuminated CMOS این مشکل بسیار کم و ناچیز است.

http://www.sony.net/SonyInfo/News/Pr...69E/index.html

اما جدای از مشکلات افزایش مگاپیکسل موضوع کم بودن‌اش هم مهم است.

درست است که سایز چاپ ما اغلب محدود است. اما داشتن دیتیل و جزییات بیشتر در سنسور‌های با رزلوشن بالا‌تر کمک شایان توجهی به عکس می‌کند. خروجی شما بسیار شارپ‌تر و رنگ‌ها زنده‌تر خواهد بود. هرچند بنده حد‌اش را محدود به 30 مگاپیکسل می‌دانم (در دوربین‌های APS-C) و 50 - 60 مگاپیکسل در فول فریم‌ها و بیشتر از آن عذاب می‌شود.

باور کنید خروجی یک سنسور 20 مگاپیکسل یقینا جزییات و دیتیل و شارپنس بهتری برایمان خواهد داشت تا یک سنسور 12 مگاپیکسلی.

من بیشتر به سیستم‌هایی شبیه به Hasselblad H4D-200MS با رزلوشن 200 مگاپیکسل اعتقاد دارم. یک سنسور 50 مگاپیکسلی که 6 بار از سوژه عکاسی می‌کند و بعد این 6 شات را بر روی هم ترکیب کرده و یک تصویر 200 مگاپیکسل خروجی می‌دهد.

دیتیل و جزییات در حد اعلای آن در خروجی دیده می‌شود.

وقتی برند‌های اینچنینی که دیگر اغوای مگاپیکسل نمی‌شوند به دنبال افزایش هستند یقین بدانید که داشتن رزلوشن بالا‌تر نعمتی است.

شاید از نظر تئوری 12 یا 15 مگاپیکسل برای چاپ‌های عادی کافی باشد. اما جادوی actual pixels در فتوشاپ خواب و خوراک را از عکاس خواهد گرفت.

وقتی نگاتیو را با سنسور مقایسه می‌کنیم که رزلوشن 38 تا 45 مگاپیکسلی را برایش در نظر می‌گیرند هنوز امید خواهیم داشت که سنسور‌ها پیشرفت کنند (هرچند به نظرم مقایسه این دو کار بیهوده و غیر منطقی است)

اما بنده جز کسانی نیستم که احساس کنم که 12 یا 21 یا 30 برایم کافی است.
    ویرایش توسط Saadat : Monday 8 August 2011 در ساعت 13:46
    lamagra، SinaVT، M-ESMAILZADEH و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

در رده هاي بعدي فقط امكاناتي مثل گريپ سر خود و تعداد نقاط فوكوس و .... براي ارزان سازي حذف شود .
    در مورد کنون سیاست همین بوده که فرمودید ولی چه مردانگی کرده نیکون که روی D700 سیستم طلایی فوکوس 3500FX رو دست نزده بود و این امکان رو گذاشته بود تا با گریپ MB-D10 با سرعت 8fps عکس بگیره.
    persian.boy تشکر می‌کند.
    FD master

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

untitled.JPG

خبرهایی از یک لنز تله ! سری L ! با رنگ مشکی ! و بدنه فول فریم ! کانن به گوش می رسد.
    Daruosha، ajjadesa، nejadi و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    untitled.JPG

خبرهایی از یک لنز تله ! سری L ! با رنگ مشکی ! و بدنه فول فریم ! کانن به گوش می رسد.
    ظاهر لنز که خیلی قدیمی به نظر می سد. احتمالا این لنز هست:

--_tcm14-27002.jpg
    R.Asgari، M. Beyrami و Maisam.H تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

اینقدر تعصبی عمل نکنید شما اصلا نوشته های مرا کامل نخواندید ,منظور من کاملا روشن و واضح بیان شده در نوشته هایم

:
    سلام
    یکی از ویژگیهای فوریوم اینه که افراد به دلیل عدم ارتباط مستقیم نوشته های دیگران رو با توجه به حال درونی و وضعیت خودشون میخونن اینکه در نوشته من تعصب دیدید گواه این مدعاست اگر به نوشته های قبلی من توجه کنید خواهید دید مدت سه چهارسالی هست که تو این فوریوم از این تیپ پست ها ندارم و تو این موضوعات شرکت نکردم چون عکاسی رو چیزی ورای ابزار میدونم

حتما! ,بدنه ای در حد 5dm2 و یا جانشن d700 سالهاست که عده زیادی نیازمند و منتظر بدنه فول فریم با رزولوشن بالا و قیمت مناسب هستند ولی چنین اتفاقی حداقل تا به امروز نیفتاده
    بله نیکون برای کاربری که رزولوشن بالا دارد و نمیخواد پول زیادی بده هنوز ارضا نکرده اما ایا همه ما نیاز به رزولوشن بالا داریم؟چقدر؟ تا حالا چند تا عکس چاپ کردید آقای سعادت ؟ اگر پاسختون اینه که برای نمایش عکسهاتون تو سایز بزرگ و یا نمایشگاههاتون دچار کمبود شدید من میپذیرم و عذر میخوام

به لنز هم مربوط میشه ولی خوب چه ربطی به بحث فعلی ما دارد؟ بحث ما در اینجا ثبت جزییات توسط سنسور هست
    دوست عزیز برای بحث در خصوص جزییات یک موردش رزولوشن هست شما نمیتونید سه مورد دیگر رو کنار بزارید و فقط به این یه مورد بسنده کنید اگر اطلاع ندارید بدانید سنسور- لنز-شرایط عکاسی- و پروسس از مواردی هستن که در ثبت جزییات دخیلن

دوست عزیز اینجا دعوای برندی نمیکنیم
    خودم عکاسی که میرم نیکون و کانن هر دو همراهمه ,بعضی جاها هم فقط نیکون را میبرم ..
    وبیشتر از آنی که کاننی باشم نیکونی هستم
    حتی اگر تجهیزات را ملاک قرار بدهید مطمعن باشید بیشتر از آنی که حتی شما نیکونی باشی نیکونی هستم
    اینکه در اینجا برند کانن فروش بیشری داره و آنجا برند نیکون و یا اینکه کانن بزرگترین بازار فروش در تمام دنیا را داره... چه چیزی اثبات میشه
    آیا این تعریف و تفاسیر نیاز من (در چند سطر بالا) را برآورده میکند؟
    به نظر میرسه هنوز نیازهای عکاسی خود را نشناختید اگر به قول خودتون به جزییات فراوان در عکسها نیاز دارید و واقعا معتقدید که کنون جوابتون رو داده خوب چرا نیکون هم با خودتون میبرید و اصلا بعضی وقتها فقط نیکون میبرید . من متاسفانه مقداری تناقض گویی و یا سردرگمی میبینم شاید ایراد از چشمهای من باشد
    به شخصه حرفه ای ندیدم که به خاطر محدودیت های برندی مجبور به استفاده از دو برند بشه اگر عکاس حرفه ای باشد نیازش در هر دوبرند به خوبی براورده شده عکاس اگر عکاس باشد اجازه نمیدهد برندها محصورش کنند.
    اگر شما در این خصوص احساس کمبود میکنید میتواند ناشی از نیازهای غیر واقعی و یا نیازهای واقعی خارج از توان تکنولوژی روز بدانیم
    جدا من هنوز دلیل استفاده شما رو از برند نیکون نمیدانم

من که نیکونی هستم و نیاز به رزولوشن بالا دارم چرا نباید نیاز من برآورده بشه و مجبور بشم بدنه ای از برند دیگر و تبع آن برای لنز و بسیاری وسایل جانبی دیگر مانند ریموت و... هزینه کنم تا نیازم برآورده بشه؟ لطفا این سوال مرا جواب دهید
    آیا فکر نمیکنید در اینجا به من نیکونی اجحاف میشه؟
    جواب شما بسیار ساده هست شما در انتخاب برند از اول اشتباه کردید شما باید کنون میخریدید(البته با توجه به نظر شما در خصوص برتری برند کنون در تولید دوربینهای ارزان سوپر رزولوشن) با این نظر شما باید در خرید از اول دقت میکردید.
    حال سوالی دارم و خیلی ممنون میشم پاسخ بدید برای برطرف شدن نیازتون چه دوربنی و لنز و تجهیزاتی از برند کنون خربدبد؟ اگر مقدور هست در پیام خصوص به من پاسخ بدید و در برند نیکون چه دوربین و تجهیزاتی دارید

در پایان دوست عزیز من دوستان زیادی تو تهران دارم که تلمباری تجهیزات دارن و تغییر برند هم دادن اما نه تجهیزات و نه تغییر بند در بهبود عکاسی شون نقش داشته

ضمنا دوست عزیز اقای قبادی که به نوشته ایشون رجوع کردید پایین نوشته من لایک زده یکم بیشتر تفکر کنید ببینید چرا

شما منو متهم به تعصب کردید من از برند نیکون یک دوربین D300 و یک لنز ۱۸-۷۰ تمام عکسهامو با اینا میگیرم به لطف بازار در تونتو هر چی بحوام میتونم برم کرایه کنم کرایه یه دوربین و لنز کنون منظورم همون دوربنی که تو برند کنون و جود داره و نظیرش تو نیکون نیست رو روزی ۵۰ دلار بگیرم اما تا حالا نشده نیاز نداشتم
    من دیلی انتخابم تعصب نبوده من اصلا با برند کنون مشکلی ندارم مشکل من دکمه ها و چیدمانشون هست و این مشکل منه نه بد بودن کنون
    Kaveh Ghobadi، Amateur، Amin Zarif و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy