صفحه 301 از 689 نخستنخست ... 201 251 291 297 298 299 300 301 302 303 304 305 311 351 401 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,001 تا 3,010 , از مجموع 6884
Like Tree33618تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

فکر می‌کنم بیشتر از این‌که تکرار مکررات کنیم خوب خواهد بود که فکر کنیم چه اتفاقی در بازار دوربین می‌افتد.
    اولین قدم رو در این راستا کانن برداشته. گمان کنم کمتر از یک‌سال پیش بود که دوستان در این تاپیک و یا همین ‌دوروبرها از کراپ 1/3 می‌گفتند که بهترین است و اینها.
    یادم می‌آید که بحث کردیم که ۱دی کانن اگر بخواهد در بازار ادامه دهد باید فول فریم شود. به هر طریق این اتفاق با حضور ۱دی‌ایکس افتاد.
    در مورد نیکون هم این داستان به همین صورت است. نیکون نیازمند دوربین فول فریم با قیمت مناسب است. گمان می‌کنم دوربینی در کلاس بدنه‌ی دی۷۰۰ نباید قیمت نجومی داشته باشد. چه با مگاپیکسل بالا و چه با مگاپیکسل پایین. به گمانم هرچه تولید شود زیر ۴ هزار دلار خواهد بود.

حالا چه چیزی رو پیش‌بینی نکرده بودیم؟
    اینکه کانن از تولید ۱دی‌اس دست بردارد. البته بطور رسمی اعلام نکرده که دوربینی در این کلاس با مگاپیکسل بالا تولید نمی‌کند، اما ترکیب ۱دی و ۱دی اس و تولید ۱دی‌ایکس به نظر من معنیش می‌شه آپدیت ۱دی به فول فریم و حذف ۱دی‌اس.
    حالا چرا این اتفاق افتاده؟
    این مدت در موردش خیلی فکر کردم. که چرا کانن این رده رو متوقف کرده.
    در نهایت به این نتیجه رسیدم که اگر کانن می‌خواست کانن ۱دی‌اس رو آپدیت کنه و طبق روال قیمت گذاری پیشین پیش برود با توجه به قیمت ۱دی‌ایکس باید دوربین ۱دی‌اس جدید رو با چیزی در حدود ۳۰ مگاپیکسل با حدود قیمت ۸ تا ۹ هزار دلار تولید می‌کرد. ابتدا هم ۱دی‌اس را تولید می‌کرد و سال بعد ۵ دی.
    مدیوم‌فرمتهای جدیدی به بازار آمده‌اند با حدود قیمت ۱۰ هزار دلار. این دوربینها رقیب مستقیمی برای دوربین فول فریم با مگاپیکسل بالای کانن در رده‌ی قیمت ۸ هزار دلار خواهند بود.
    با توجه به مصرف اصلی این رده از دوربین‌ها یعنی عکاسی در استودیو، عکاسان منظره و یا عکاسان صنعتی، گمان می‌کنم ۵دی مارک دو توانسته بسیاری از این افراد رو جلب کنه.(حتی تعدادی از عکاسان خبری و یا مستند اجتماعی که یوزر کانن بودند بالاجبار از این دوربین استفاده می‌کردند. بدی هم نبود.) اشکالات ۵دی بیش از همه مشکل پوشش‌ها و یا کمی کند بودن دوربین و یا سیستم فوکوس بود. عکاسان استودیو و صنعتی که مشکل خاصی ندارند. فقط در طبیعت این دوربین دچار مشکلات گرد و غبار می‌شود. و یا عکاسان خبری مشکل کند بودن این دوربین را بیشتر احساس می‌کردند.
    یقین دارم نسخه‌ی جدید ۵ دی، سرعت عمل بیشتری دارد. سیستم فوکوس بهینه و پوششهای بدنه هم بهبود خواهد یافت.
    یعنی دیگر جایی برای تولید دوربینی با ۸ هزار دلار به هوای مگاپیکسل بالا نیست.
    همانطور که دی‌۳ ایکس نیکون جذابیتی ندارد.

با توجه به شایعات، اگر نیکون دست از تولید دی۷۰۰ با سنسور کم‌مگاپیکسل کم نویز بردارد و دوربینی چون ۵دی تولید کند.
    دی۴ هم بزودی به بازار بیاید؟ بعد از مدتها رقابت پلکانی برندها از بین خواهد رفت و دوربینهایی همشکل و با امکاناتی نزدیک خواهیم داشت.
    چیزی که از دست خواهیم داد؟ دوربینی در کلاس بدنه‌ی دی۷۰۰ با سنسور دی۳ اس و یا دی۴.
    دوربینی در کلاس بدنه‌ی ۵دی، سریعتر و قوی‌تر. با سنسور ۱دی‌ایکس.
    تا زمانی که کانن و نیکون فکر کنند می‌توانند ما را مجبور به خرید این بدنه‌ها(چون ۱دی و دی ۳) با این قیمتها بکنند؟ کوتاه نخواهند آمد.
    ویرایش توسط Arash : Saturday 17 December 2011 در ساعت 17:52
    yasin-m، yaghoobi، Behin Nazem و 18 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

کدام بنده خدا را دارید نقد میکنید؟ صاحب سایت nikonrumors را
    یا جناب ابراهیمی را که همه میدانیم ساکن ایران نیستند؟!

اینکه سایت nikonrumors منابع شان چیست و کجاست و اینکه در سایتشان چه مینویسند برای بازدید کنندگان سایتشان باید اهمیت داشته باشد!
    اما چیزی که در اینجا مطرح شده توسط آقای ابراهیمی بوده است شما هم که با ظرافت و با روش خودتان ما را از نظر خودتان آگاه کردید.

امیدوارم اشتباه کرده باشم و
    اتفاقی همه چیز اینطور به نظر میرسد

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 17 December 2011 در ساعت 17:16
    A.Mazaheri تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بعید میدونم کنون از خیر رزلوشن بگذره و 5دی مارک 3 رو با سنسور 1دی ایکس روانه بازار کنه! چون در این صورت به شرط حضور 30 و چند مگاپیکسلی نیکون در رده دی700 کاملا قافیه رو به نیکون خواهد باخت!
    فکر میکنم رزلوشن بالا رو از این به بعد باید در خانواده 5دی مشاهده کرد.
    M.Barani تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    4010

من که چنین پیش‌بینی‌ نکردم. گفتم چنین چیزی را نخواهیم داشت.
    اگر چنین چیزی تولید شود دوربین دیگریست. فعلن هم انتظار چنین دوربینی مخصوصن از سمت کانن را ندارم.
    A.Mazaheri و lamagra تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

امیدوارم اشتباه کرده باشم و
    اتفاقی همه چیز اینطور به نظر میرسد
    قطعا شما اشتباه می کنید
    منظورم شایعه پردازان سایت nikonrumors است
    من اگر بخوام کسی رو مخاطب قرار بدم حتما اسم اون شخص رو در ابتدای نوشته هام مینویسم

================

من با این قطعیت نمیتونم بگم که تولید دوربین هایی با ضریب کراپ 1.3 متوقف شده

و باز هم بعید میدونم که کنون رده ای مثل 1Ds رو از این به بعد به رده 5D M II تقلیل بده و دست از ساختن دوربین فول فریم با مگاپیکسل بالا و بدنه درزبندی شده برداره.

آیا 1Dx جایگزین 1Ds شده یا جایگزین 1D یا اصلا کنون رده دیگه ای بین این دو رده ایجاد کرده؟
    من فکر میکنم کنون توانایی ارائه هر سه رده رو داره اما با توجه به جدید بودن 1Dx احتمالا منتظر واکنش خریداران و استفاده کنندگان از این دوربینه تا بعدا بتونه تصمیم بگیره. تصمیمی که قطعا منافع و سود این شرکت رو تضمین کنه نه خواست من یا شما رو.

در واقع اگر قرار باشه رده دوربین هایی با کراپ 1.3 حذف بشه
    و رده دوربین 5d M ii هم جای 1Ds رو بگیره

اونوقت ما فقط با دو رده 1Dx و 5D M II سر و کار خواهیم داشت که به هر حال بعید میدونم کنون دوربین های فول فریمش رو بخواد در این دو رده ادامه بده . و اگر این اتفاق بیافته اصلا شاهد بدنه ارزان قیمت نخواهیم بود و بدنه ای مثل 5D M ii یک افسانه خواهد شد.

پیش بینی من اینه که :

رده فول فریم با مگاپیکسل بالا و درزبندی خیلی خوب ( چیزی که تا به حال با نام 1Ds ) میشناختیم به حیات خودش ادامه خواهد داد . با قیمتی حدود 8 هزار دلار منتها این رده قطعا هنگامی ارائه خواهد شد که نیاز اون در بازار حس بشه.
    رده دوربین 1Dx هم که به تازگی ایجاد شده که ممکنه جای رده 1D رو بگیره . با مگاپیکسل کمتر اما سرعت بالاتر حدود 5 تا 6 هزار دلار ( دوربین 1Dx شاید به خاطر بی رقیب بودنش باشه که دارای قیمت بالایی است . شاید با ارئه یک دوربین رقیب از قیمت این رده کاسته بشه )
    و رده دوربین 5D که همچنان دارای مگاپیکسل بالا خواهد بود اما قیمتی حدود 3500 دلار با درزبندی کمتر و سرعت کند تر

در مورد مدیوم فرمت ها عقیده من بر اینه که مدیوم فرمت ها از همان ابتدا هم گران تر از چیزی ارائه می شدند که باید باشند . این دوربین های کراپ دار و فول فریم بودند که سطح کیفیت خودشون رو تا حد مدیوم فرمت ها ارتقا دادند . در واقع این نگرانی بیشتر از اینکه در این طرف قضیه باشه در طرف مدیوم فرمت ها دنبال میشه. جایی که به جای ارائه قابلیت های بالاتر فقط به کاهش قیمت پرداخته شده.

باید منتظر شد و دید. چون خیلی از استراتژی ها وابسته به حرکتی است که شرکت رقیب انجام میده . ضمن اینکه فراموش نکنیم که سونی همواره بدنه هایی ارزان تولید کرده که اگر شتاب زدگی ای کمپانی در ارائه محصول نبود و کمی با احتیاط بیشتری در قرار دادن قابلیت های جدید ( مثل آینه نیمه شفاف ) عمل میکرد , اونوقت قیمت های دوربین هایی که ذکر شد شاید پائین تر از چیزی می شد که الان هست.
    نمیدونم چرا همیشه سونی رو فراموش می کنیم.
    M.Barani و Shamim تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4010

کانن می‌تواند 1دی‌اس جدید تولید کند. اما نه با قیمت نجومی.
    کراپ 1.3 را مرده می‌پندارم. به نظرم تولید و خریدش حماقت است!
    کانن رده‌های دیگری دارد. همانطور که می‌تواند 5دی‌ایکس تولید کند؟ می‌تواند 3دی هم داشته باشد.
    چه کسی اینجاست که از سیلینگ 7دی ناراضی باشد؟
    اما به نظرم بسیارند که از سیلینگ 5دی ناراضی باشند. به گمانم کمی بهبود در وضعیت 5دی همگان را راضی خواهد کرد.
    Behin Nazem، Kourosh Kahal، Saadat و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

خب اگه قرار باشه که دوربین بعدی در رده 5 دی دارای مگاپیکسل بالا باشه ( حدود 30 مثلا ) و سرعت بالاتری هم داشته باشه و درزبندی بهتری هم داشته باشه که دیگه قیمتش در این حدود نمیشه . یعنی همونی میشه که گفتم : 5D M II یک افسانه خواهد شد.
    M.Barani تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    4010

تفاوت قیمت معرفی 40دی، 50دی، 7دی چقدر بود؟
    تفاوت قیمت معرفی 5دی با 5دی مارک 2 چقدر؟
    illidan و M.Barani تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

تفاوت قیمت کم بود اما تفاوت در درزبندی و کیفیت و سرعت عکس برداری هم کم بود
    M.Barani تشکر می‌کند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

امیدوارم جانشین 5دی هم مثل 7دی و 1دی ایکس رده ای جدید در دوربینهای کنون باشد و کنون قیمت مناسبی مثل این دو بدنه روی آن بگذراد.
    ویرایش توسط M.Mobin : Saturday 17 December 2011 در ساعت 19:24
    Arash، KHAKSAR، M.R.Mir و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram