صفحه 300 از 689 نخستنخست ... 200 250 290 296 297 298 299 300 301 302 303 304 310 350 400 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,991 تا 3,000 , از مجموع 6884
Like Tree33618تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    مثل معروفی است که میگوید دروغ به هر میزان بزرگتر باشد اثرش عمیقتر و باورش راحتتر میشود. نیکون دارد با سیلی صورت سرخ میکند!
    حال چرا چنین میکند یک دفعه صحبت از 36 مگا پیکسل مطرح کرده ,بنده میگویم 36 پیکسل پیشکش شما همین 24 را[/I] عملی کنید

درود

نیکون صحبت از دوربین D800 کرده؟ کی ؟ کجا؟ ! حالا مقدار مگاپیسکل آن بکنار !
    سایت شایعات نیکون سخنگوی نیکون نیست که برادر من

من هم با این 36 مگاپیکسلی بودن مشکل دارم و اساسا آنرا معقول نمیدانم و خوشحالم
    که تاکنون فقط در سایتهای شایعه پراکن چنین صحبتهایی میشود و معتبر نیستند

ضمنا تاریخ عرضه D3x را با 24 مگاپیکسل نگاه کنید و اینکه در آن زمان بالاترین مگاپیکسل در برند های دیگر چقدر بود!

و کلا مگاپیکسل بیشتر دلیلی برای سردمدار شدن یا نشدن نیست !!
    اگر چنین بود دوربین های کامپکت اولین دوربینهایی بودند که بیشترین مگاپیکسل را داشتند
    اساسا بارها یادآوری شده است که برای بررسی سنسور ها
    چه فاکتور هایی مورد بررسی و آزمایش قرار میگیرند و فراهم کردن
    شرایط صحیح برای آزمایش هم در اختیار من و شما نویی نیست.

نمیشود که چون شخصا مگاپیکسل بیشتر را دوست دارید و
    این همه چیز را برای شما تحت شعاع قرار میدهد بی مقدمه
    و با این قاطعیت سنسور ها را طبقه بندی و نتیجه گیری کنید

خوب میشد همین شایعات یا واقعیات را
    اینجا مطرح میکردیم و پست اضافه ای
    مثل پست من اینجا نمی بود

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 17 December 2011 در ساعت 01:10
    ashkan 78، motamed، Saadat و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Javid آواتار ها
    تشکر کرده
    4245

ظاهرا کنون در حال ارتقا لنزهای پرایم است:
    50mm-f1-4-85mm-f1-2-85mm-f1-8-100mm-f2-135mm-f2-and-200mm-f2-lenses
    اطلاعات در حد شایعه ثبت و امور حقوقی آن درز کرده ولی طبق تصاویر تغییراتی در لنزها ایجاد شده مثلا اپتیک 85mm f1.2 از 8 المان به 9 المان تغییر میکند.
    Anoosh-Em و lamagra تشکر می‌کنند.
    امير
    Instagram

كاربر همراه esfandiyar2002 آواتار ها
    تشکر کرده
    194

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    بردیا جان، همین الان بالاترین رزولوشن رو در بین دوربین‌های ۳۵mm, نیکون در اختیار داره. حالا اینکه سنسور رو سونی ساخته هم واسه من کار بر هیچ تفاوتی‌ نمیکنه. پس اینطور نیست که نیکون کمبودی داشته باشه. ..نظرت چیه؟
    مثل معروفی است که میگوید دروغ به هر میزان بزرگتر باشد اثرش عمیقتر و باورش راحتتر میشود. نیکون دارد با سیلی صورت سرخ میکند!
    حال چرا چنین میکند جوابش کاملا واضح است
    [B]نیکون خیلی بهتر از من و شما میداند که در این یک مورد کمبود دارد
    نیکون باید یک تحول اساسی در مورد سنسورهایش بکند در غیر اینصورت باید نگران باختن قافیه....
    مرحوم عمران صلاحی که طنز پرداز و شاعر مسلک هم بود و همواره در مجلاتی مانند سخن که مجله ای ادبی بود و توقیف شد به هجو مطالب مندرج در روزنامه ها به زبان طنز می پرداخت..دفتر شعری از وی هست که بسیار هم خواندنی است..یک بار در حضور ایشان مطلب جالبی شنیدم که در هیچ کتابی چاپ و منتشر نشد و به بحث اکنون در مورد کنون و نیکون هم بی ارتباط نیست..بخصوص بحث مابین جناب آشوری نیا و جناب دلباز که جزو بهترین ها و گل سرسبد های این انجمن بودند و هستند...

بیماری را بستگانش به بیمارستان آوردند..بیمار که بسیار بدحال بود به تشخیص پزشک بخش فوری به اتاق عمل برده شد..چند پزشک متخصص جراحی در همکاری تیمی بر سر بالین وی در اتاق عمل جراحی جمع شدند و پس از ساعتها جراحی چون بیمار حین عمل جان باخت با بستن پرونده وی و درج موارد انجام شده در پرونده وی اتاق عمل را ترک گفتند..

دستیاران یا رزیدنت های جراحی که در اتاق عمل حاضر بودند پس از رفتن جراحان زبده و حاذق با دردست گرفتن پرونده بیمار شروع به مباحثات پزشکی نمودند که اگر فلان جراح از این روش وارد عمل میشد شاید بیمار نجات می یافت و دیگری می گفت که خیر..اگر بهمان جراح اکنون در اتاق عمل می بود با روش ابداعی خود مریض رو به موت را شفا می بخشید..

در این بین بستگان بیمار که خود پشت در اتاق عمل و راهروی منتهی به آن با فاصله نسبتا دوری تنها دیدند که پزشکان از اتاق جراحی خارج شده اند و دستیاران بخش جراحی هم با حرارت و شدت تمام در حال مباحثه ارسطویی -فیثاغورثی هستند با اینکه نمی دانستند که چه در بین آنها می گذرد ولی با علم بر فوت بیمار بشدت در حال دعوا فیمابین خودشان بودند و پسرخاله نیز پسرعمو را محکوم می کرد که اگر دایی جان که حکم عموی بزرگ شما را هم دارد را به فلان شهر و در آن شهر به فلان بیمارستان منتقل می کردیم الان خان عمو زنده بود و ناله و فغان فراوان هم سرداده بودند...

ضمن احترام برای تمامی دوستان..بنده جزئی از همان بستگان منتظر در راهروی اتاق عمل هستم..وقتی علما و فضلای این انجمن مابین خود چنین مباحثات پرشوری دارند تکلیف ما نادانان چه خواهد بود؟!

I love Nikon but I almost always respect Canon

بدرود تا درودی دیگربار
    Rouzbeh Ehsani، Anoosh-Em، Mohamad_Ali و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال behzad_milad آواتار ها
    تشکر کرده
    2201

بین تمام این بحثها یه موضوعی یادم اومد که گفتنش بدنیست .
    حکایت دوتا مورچه هست که خیلی شبیه همین بحث اخریه .

یه روز دوتا مورچه میوفتند ته لیوان .
    هردومورچه اول کاردستپاچه میشن و شروع میکنن به بالا اومدن از ته لیوان !

بعد از چندین بار افتادن از لبه لیوان ، یکی از مورچه ها میگه : فایدش چیه هرچقدربالاترمیریم ، موقع افتادن همونقدربیشتر اسیب میبینیم !
    من که همینجا می مونم .
    مورچه بعدی بدون توجه به گفته های دوستش ، همچنان بالامیره و پایین میوفته .
    تا اخرکارموفق میشه از لبه لیوان بالا بره .
    بعدش برای اینکه مورچه پایینی رو دلداری بده میگه : وقتی کسی درآستانه موفقیت هست ، ممکنه این زمان درعین حال سخترین قسمت هم باشه .
    برای همین فقط کسانی که دراین شرایط دلسرد نمیشن ، میتونن پیروز و موفق باشن .

حالا منظورم از این مطالب اینکه نیکون اون پایین مونده (اینجا میخوام توضیح بدم منظوراز نظر مگاپیکسل اونم از باب فول فرم هست پایین مونده منظورم این هست ) حالا نه اینکه توی سنسورهای کراپدارخیلی گل کاشته .
    همون نیکون 12 مگاپیکسلی به رغم تلاشی که داره میکنه سعی درتولید یه فول فرم اونم با مگاپیکسل زیاد رو داره .
    واین یعنی داره تلاش میکنه بالا بیاد اونم چه بالا اومدنی .

اگه این Canon این همه مگاپیکسل رو بالا نمی برد مطمین باشید هنوز که هنوزه نیکون بازم از 12 دست برنمی داشت .

حالا این افزایش مگاپیکسل خوب هست یا نه بحثش جداست .

خیلی وقتها این Nikon هست که تونسته از ته لیوان بیرون بیاد و خیلی وقت دیگه Canon اون پایین مونده
    مثلا همین نویز پایینتر و داینامیک رنج بیشتر

حالا هرکدوم به نوبه خود کارهایی رو کردن ولی اینکه نیکون بتونه سنسور 36 مگا پیکسلی رو بیرون بده !

باید انتظار نداشت که سنسور این دوربین خیلی عالی باشه . نه درحد D3x
    چون شاید زیاد عادت نداره بادوربینهای بیشتر از 12 مگاپیکسل کارکنه .

اگه این دوربین D3x هم نبود میگفتم طول میکشه به دوربین بیشتر از 12 مگاپیکسل عادت کنه .

قصد بدی ندارم و خودمم طرفدار دوربین Nikon هستم .

دلیل این همه طعنه هم رسیدن به مگاپیکسل بالا نیست .

ولی واقعا شورش رو دراورده .

مثل اون ادمای لجباز پاشو کرده تویه کفش که الاوبلا 12 خیلی خوبه .

دلم هم نمی خواد اینو بگم حالا شما بگید مگه 12 مگاپیکسل کافی نیست و چه نیازی به مگاپیکسل بالاترهست .
    خوب منم میگم مگه بیشتر از 12 مگاپیکسل ایرادی داره .

یه مطلب دیگه هم این وسط هست که اونم اینکه 36 مگاپیکسل تماشایی بشه .

منظورم از نظر قیمت هست .

اگه فرض کنید قیمتش خیلی نزدیک D3x باشه که باید فقط از دور نگاهش کرد .
    این 36 هم با اون 24 زیاد فرقی نمیکنه .
    دراین صورت چه بهترکه فقط یه شایعه باشه تا واقعیت .

اینجا هست که Canon با 5DMarck III میتونه بالا لیوان بازم نیکون رو دلداری بده تا نیکونیها بازم غصه مگاپیکسل بیشتر رو برای چندسال دیگه بخورن .

دوستان بهتره به موضوع تاپیک توجه کنید .

بحث نیکون و کانون رو شروع نکنید .

این مطالب هم درباره شایعه اخیر نیکون و 36 مگاپیکسل و D800 بود و تمام .
    Anoosh-Em و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.
    Nikon D600

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

انوش جان
    من هم نگفتم که نیکون این حرف را زده هر چه باشد اسمش هست آرزوها ببخشید شایعات
    این سایت اگر سخنگوی نیکون نیست ,انعکاس دهنده خواسته ها و آمال نیکونی ها که هست؟!
    بی دلیل نیست که بیشتر شایعات نیکون در حواشی نیکون D400 و D800 و یا 36 مگاپیکسل و امثالهم دور میزند اگر به همین منوال پیش رود این تاپیک را باید به شایعات یا واقعیات نیکون تغییر نام.....
    چرا بحثی و شایعه ای در رابطه با آپدیت حتمالی 70-24 دیده نمیشود؟ لابد کمبود خاصی در این زمینه احساس نمیشود
    شایعات مربوط به D400 و D800 و 36 مگاپیکسل واقعا لوس شده ,خیلی لوس شده شورش درآمده

داستان D3x جداست (قظیه میوه و سیب و زمینی)
    اینجا داریم از شایعات و واقعیات بحث میکنیم نه از رویاها و افسانه ها و d3x با توجه به قیمتش به یک افسانه بیشتر شبیه است تا واقعیت
    5dm2 را مردم مثل نقل و نبات میگیرند استفاده میکنند کارشان را راه می اندازند و این عین واقعیت است ولی چند نفر d3x میگیرد , و میتواند بگیرد
    اگر جوابتان این است که هر کسی که به مگاپیکسل بالاتر نیاز داره چشمش کور باید که متقبل بشه
    حتی اگر نیکون میخواست قیمتی 50 میلیون تومانی بر روی این بدنه بزاره باز باید چشم نیکونی ها کور میشد و این مبلغ را میپرداختند؟
    من و شمای نوعی خبری از پشت پرده و روابط تجاری نیکون و سونی و... نداریم
    بعید نیست که سونی به نوعی نیکون را در تنگنا داده باشه و سنسور a900 را به قیمتی گزاف و تحت شرایط و قرارداد خاصی به نیکون داده باشه
    و نیکون با ارایه d3x یک کار تبلیغاتی انجام داده تا تجاری
    یک جورایی شبیه کاری که سونی در تولید تلوزیون انجام میدهد.
    (کافی است این جمله را در اینترنت سرچ کنید: "ضرر 8 سال متوالی سونی در تولید تلوزیون" )

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

گاهی اوقات به این فکر میکنیم که شاید بهتر باشد این تاپیک هم بسته شود تا این همه کل کل بیهوده در مورد کنن و نیکون صورت نگیرد ، تا اینهمه برای محصولاتی که هنوز معرفی نشدند و شاید هم هیچوقت معرفی نشوند ؛ یقه دوستی را نگیریم و متلکهای آبدار آنچنانی به همدیگر نیندازیم .

تا برای سرمایه گذاریهای اشتباهی که کردیم توقع نداشته باشیم همه فلان برند را بد بدانند و نکوهش کنند ؛ تا برای خرج کردن برای برند و تجهیزاتی که دوستش داریم نخواهیم همه آن را سجده کنند .

دوستان ، لطفا ً اینقدر این مرده را نبش قبر نکنید !

اینقدر برای غولهای تجاریی که 1% از خط مشی و اهداف آنها را نمیدانیم و همه یک مصرف کننده کوچک برایشان بیشتر نیستیم ، اعصاب و آرامش خود و دیگران را بهم نریزید .

پیشاپیش از همکاری همه شما تشکر میکنم و امیدوارم این تاپیک همچنان برای بیان شایعات و حدس و گمانها باز بماند ؛ نه برای بحث و جدل ...
    reza_Bahman، mahyar، shabab و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

جناب سعادت تکرار کردن این بحث های تکراری چه فایده ای دارد آخر؟!

من هم نگفتم که نیکون این حرف را زده
    دروغ به هر میزان بزرگتر باشد اثرش عمیقتر و باورش راحتتر میشود. نیکون دارد با سیلی صورت سرخ میکند!

یک دفعه صحبت از 36 مگا پیکسل مطرح کرده
    [/I]
    بردیا جان ؟!

اسمش هست آرزوها ببخشید شایعات
    این سایت اگر سخنگوی نیکون نیست ,انعکاس دهنده خواسته ها و آمال نیکونی ها که هست؟!
    بی دلیل نیست که بیشتر شایعات نیکون در حواشی نیکون D400 و D800 و یا 36 مگاپیکسل و امثالهم دور میزند
    فکر نمیکنم اساسا برای کسی مهم یا جالب باشد که در دل صاحب سایت nikonrumorsچه میگذرد و نیتش چیست

اصلا نیکون را دارید مورد شماتت قرار میدهید یا آمال نیکونی ها رو
    یا این سایت nikonrumors رو یا آن بنده خدایی را که شایعه جدید d800 رو در تاپیک شایعات یا واقعیات قرار داده ؟

آن دو خط شایعه مطرح شده درباره D800 هم که فکر نمیکنم جای کسی رو تنگ کرده باشه
    حداقل مرتبط با موضوع این تاپیک هست.

پی نوشت:

پست من قبل از پست جناب قدیری بود
    منتها دیر تر ارسال شد ، و گرنه که بعد از پست
    ایشان به خودم اجازه ارسال نمیدادم

اگر صلاح میدانید حذفش کنید

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 17 December 2011 در ساعت 03:12
    1986 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

گمان می‌کنم همه داریم حرفهای قدیمی‌ خودمون رو با جمله‌ بندی جدید تکرار می‌کنیم.

نیکون در نهایت برای ژانویه مجبور است دوربین معرفی کند. گمان می‌کنم دو بدنه معرفی خواهد کرد. دوربینهایی در کلاس دی‌۳۰۰ ، دی‌۷۰۰ و دی۳ آپدیت خواهند شد.
    شایعات مکتوب بیشتر در مورد جانشین دی۳ و جانشین دی۷۰۰ است. اگر مشخصات ۳۴ مگاپیکسلی صحت داشته باشد جانشین دی‌۷۰۰ دوربین دیگریست از کلاسی دیگر.
    دی‌۳۰۰ که حالا با یک اس دستی به سرش کشیده شده هم بسیار قدیمی شده.

سابقه‌ی آپدیت بیش از یک دوربین DSLR همزمان از طرف نیکون هست. اگر نیکون دوربینهایش را آپدیت نکند؟ فقط می‌تواند تا مدت محدودی دی‌۳ بفروشد. به نظرم تمام کسانی که قرار بود دی۳ بخرند تاحالا خریدند! اگر هم کسی تازه وارد این بازار بشود؟ از چند ماه دیگر ۱دی‌ایکس انتخاب بهتریست. بسیار انگشت شمار هستند افرادی که این روزها دی۷۰۰ و یا دی۳۰۰ می‌خرند. اصلن در بازار هم کم پیدا می‌شود. یقین دارم دوربینهای دیگری در خط تولید نیکون هستند تا برای ارسال آماده شوند.

بحث مگاپیکسل و نیکون و کانن به نظر من با وضعیت فعلی دیگه تکراری شده.
    بهتر این است که صبر کنیم دوربینهای جدیدی به بازار بیاید تا سوژه‌ی جدیدی برای بحث داشته باشیم.
    yasin-m، Daruosha، yaghoobi و 22 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

در برابر منطق روشن و شفاف جناب عاشوری نیا سر تعظیم فرود می آورم
    در مورد سوالی هم که در مورد قیمت d3x مطرح کرده بودم تنها جواب منطقی را از ایشان دریافت نمودم

نیکون باید خواسته های منطقی مخاطبانش را همگام با پیشرفت و روند تکنولوژی برآورده کند
    مگر چند سال دیگر میتواند D700 و D3 و D300 بفروشد برخی بدنه های نیکون نیاز به آپدیت دارند ,نیکون گریزی از آن ندارد
    و این یک اجبار است ,انتخاب نیست که بخواهیم در مورد آن بحث کنیم
    جانشین D700 هم لازم نیست 36 مگاپیکسل باشد 24 مگاپیکسل هم برای این رده کافی خواهد بود حتی اگر با همان بدنه و همان مشخصات....

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

در مورد شایعه D800 و یا D4 و یا D400 و ...

مدت هاست که سایت شایعه پراکنی نیکون مشغول شایعه پراکنی است اما اینها هیچ کدام رنگ حقیقت به خود نگرفته اند و لزومی هم نداره که ما بر اساس این شایعات , جدول زمانی تعیین کنیم . چون هر چه که تا به حال راجع به تاریخ معرفی این دوربین ها گفته شده اشتباه از آب درآمده.

پس اینکه یک بنده خدایی از اون ور آب یه دفعه فیلش یاد هندوستان میکنه و میاد توی سایت مینویسه که بله نیکون میخواد دوربین دو هزار مگا پیکسلی تولید کنه با مقدار ایزوی 3 ملیون و چهارصد , سریع نباید نتیجه گیری کنیم که نیکون در رقابت با برندهای دیگه ( نه فقط کنون بلکه سونی و ... ) پیروز شد.

اون بنده خدا هم خب در خیالاتش این طور میخواد.

فرقی نمیکنه در مورد کنون هم ارقام افسانه ای برای فریم ریت فیلم برداری ذکر کرده بودند که حتی خود من هم توقعم از دوربین های جدید بالاتر بود که همه دیدند میسر نشد. ( که البته باز هم همینجا تاسفم رو از اینکه دوربین 1Dx دارای فریم بالاتر نیست , اعلام میکنم . این دوربین میتونست یک دوربین همه کاره برای من باشه )

بارها گفته شده که :

دو راه وجود داره : 1 - ساخت سنسوری با مگاپیکسل کمتر و در عوض دستیابی به داینامیک رنج بالاتر و کنترل بهتر نویز 2 - کمی چشم پوشی از داینامیک رنج و کنترل نویز و در عوض رسیدن به مگاپیکسل بالاتر

هر دوی اینها هم دارای مشتری هستند. هر دوی این سنسور ها هم مشتریان خاص خودشان را خواهند داشت
    ولی این بحث رو تا ابد هم میشه ادامه داد

یعنی یک نفر که دوربینی با سنسور بزرگتر داره به ثبت جزئیات بهتر دوربینش اشاره میکنه
    دیگری که دوربینش مگاپیکسل کمتری داره و در ثبت جزئیات کمی ناتوانه بلافاصله یک کراپ صد در صد از عکس های مشابه تهیه میکنه و میگه : ببین دوربین من نویزش مثلا در ایزوی 3200 کمتره و یا مثلا یه ذره عمق رنگ بهتری داره

جالب اینکه هر دو هم درست میگن.

من ( خودم رو دارم میگم ) کارم طوریه که به مگاپیکسل بالا نیاز دارم و شرایط عکاسی ام هم طوریه که در آب و هوای سخت و دشوار اقدام به عکاسی نمیکنم و نیازی هم به سرعت بالای عکس برداری ندارم . برای گرفتن یک شات ممکنه بیش از دو ساعت , به چیدمان بپردازم و در نهایت هم ثبت رو با نور کنترل شده و کمترین مقدار ایزو انجام بدم . شاید چون کنون عزیز با تولید دوربینی مثل 5D M II تمام نیاز من رو برطرف کرده , اصلا نمیتونم درک کنم که یک کسی که تمام تجهیزاتش نیکونیه , مثلا از چه دوربینی و با چه قیمتی میخواد این کار من رو نجام بده.

اما خب اگر من تمام تجهیزاتم از فلاش ها گرفته تا لنز هام همه و همه محصول شرکت نیکون بود , شاید این موضوع برای من هم جای تامل بیشتری داشت . ( و واقعا هم فکر می کنم اینگونه بود . یعنی شاید نیاز به هزینه خیلی خیلی بالا داشتم برای تهیه دوربینی مثل Nikon D3x )

حقیقتش اینه که درسته که من یک طرف دار برند کنون محسوب میشم اما کیفیت کاری که بدست میارم یا ارائه میدم برام بالاتر از هر اسم و شرکتی ارزش داره . زمانی که میخواستم دوربین 40 دی رو ارتقا بدم و قبل از اینکه 60 دی رو به جاش بگیرم , بارها وسوسه شدم که سراغ نیکون دی 7000 برم. یعنی واقعا تا مرحله خرید پیش رفته بودم . اما خب امکانات فیلم برداری کنون در 60 دی برای کسی مثل من که کار تیزر سازی هم انجام میده , من رو از خرید دی 7000 منصرف کرد.

همه اینها رو گفتم که به اینجا برسم :

نیکون در رده Canon 5D M II کمبود اساسی داره . این کمبود از جنس مثلا برتری نیکون دی 7000 به 60 دی در کنترل نویز در ایزوهای بالاتر یا از جنس برتری کنون 60دی به نیکون دی 7000 در فیلم برداری نیست که بشه به راحتی از اون چشم پوشی کرد یا اینکه در پردازش جبرانش کرد.

نیازی است که مدت ها بی پاسخ مانده.

شیرین ترین شایعه ای که میتونه در برند نیکون اتفاق بیافته , وجود یک دوربین فول فریم ارزان قیمت ( روی ارزان بودنش تاکید دارم ) با مگاپیکسل کافی است ( مثلا 24 مگاپیکسل ). اما در نیکون همه جور شایعه وجود داره غیر از این یکی.
    یعنی از مگاپیکسل های رقیب کور کن گرفته تا مقدار ایزوهای افسانه ای , همه و همه در شایعات نیکون مطرح میشه الا این فول فریم ارزان قیمت با مگاپیکسل بالا. ( در واقع روی قیمتش دارم صحبت میکنم . هیچ وقت روی این قیمت پائینش مانور داده نمیشه یا شابعه ای مطرح نمیشه)

اگر کنون مثلا در رده D3s دوربینی نداشت , خیلی بی سر و صدا تر از نیکون , دوربین 1Dx رو روانه بازار کرد تا حداقل حرفه ای های خبرنگاری برای المپیک 2012 لندن خیالشون از هر جهت راحت باشه و احتمالا لنز سفید های بیشتری رو دور ورزشگاه ها ببینیم. ( اون هم با اون سیستم فوکوس افسانه ای که حداقل روی کاغذ برترین سیستم فوکوسی است که یک دوربین داشته و فعلا باید منتظر تست های معتبر باشیم)

اینکه نیکون باید در آینده , دوربین هاش رو ارتقا بده , که خب نیاز به پیش بینی نداره .
    اصولا همه برندها این کار رو انجام خواهند داد

بحث اینه که در برند نیکون همه چیز نبدیل شده به شایعه.
    یعنی صفحات قبل رو که ببینید همه اش شایعه تولید D800 و D400 و D4 و ... است و بس. تک و توک از برند های دیگه شایعه داریم ( که البته در برندهای دیگه خیلی زودتر این شایعات تبدیل به واقعیت میشه ولی در مورد نیکون )
    ME، yaghoobi، maany_A و 23 نفر دیگر تشکر می‌کنند.