صفحه 302 از 689 نخستنخست ... 202 252 292 298 299 300 301 302 303 304 305 306 312 352 402 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,011 تا 3,020 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

30d با 8 مگاپیکسل و قیمت 1399 دلار، 40d ‌با 10 مگاپیکسل و 1,299 دلار و 50دی با 15 مگاپیکسل و 1399 دلار و 7دی با 18 مگاپیکسل، امکان فیلمبرداری، 1699 دلار معرفی شدند.

5d با 12 مگاپیکسل با قیمت 3299 دلار آمریکا معرفی شد. از لحاظ درزبندی و اینها گفتن ندارد.
    5d مارک 2 با 21 مگاپیکسل، امکان فیلمبرداری با قیمت 2,699 دلار آمریکا معرفی شد.

بطور کلی درزبندی‌ها، سیستم فوکوس، سرعت عمل بدنه بطور کلی، LCD، چشمی، مگاپیکسل، وضعیت نویز، داینامیک رنج و ... در دوربینهای جدید‌تر بهبود یافته. اتفاق خاصی هم در قیمتها نیافتاده.
    A.Mazaheri و lamagra تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال
    مقام اصلی ماگوشه خراباتست-خداش خیردهادآنکه این عمارت ک
    تشکر کرده
    1927

خب اینکه واضح و مشخصه که یک دوربین باید ارتقا داشته باشه تا نسل بعدی اش بیاد
    اگه قرار بود که 5 دی رزولوشنش همون 12 بمونه و اصلا تفاوتی با قبلی نکنه که دیگه دوربین جدیدی متولد نمی شد
    آیا درز بندی 5 دی مارک 2 مثلا بهتر شده بود ؟ یا سرعت عکس برداری خیلی زیاد شده بود ؟ خب نه. در واقع رده همون بود . دوربینی با همون کیفیت بدنه . در مورد همه بدنه ها هم رده بندی همانی بود که قبلا بوده غیر از 7 دی که کلا رده جدیدی بود و ادامه 50 دی محسوب نمی شد

اما شما در صحبت هاتون 5 دی رو با 1Ds مقایسه کرده بودید
    عرض کردم که این دو رده کاملا متفاوت از هم باقی خواهد ماند
    یعنی اگر قرار باشه که 5 دی بعدی ارزان قیمت باشه باز هم کیفیت بدنه پائین تری خواهد داشت.
    ویرایش توسط Delbaz : Saturday 17 December 2011 در ساعت 19:12
    Nasrin2، M.Barani و Shamim تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من بدنه‌ها رو مقایسه نکردم. بلکه نیاز مصرف کننده و رقمی که برای دستیابی به نیازش هزینه می‌کنه رو گفتم. گمان می‌کنم روشن باشه.
    خروجی‌ها یکسان است. ضعف اصلی 5دی در بدنه و فوکوس و احیانن باطری است. با کمی بهبود تعداد کسانی که 1دی اس می‌خرند آنهم با آن قیمت فضایی به شدت افت خواهد کرد.(هرچند الان هم خیلی نیست!)
    بنابراین این احتمال وجود داره که کانن کمی قیمت 5دی رو افزایش بده. امکاناتی رو بیشتر کنه. هرچند بدون افزایش قیمت هم همیشه این اتفاق افتاده. تفاوت 12 تا 21 مگاپیکسل، بهبود نویز و داینامیک رنج و سیلینگ همراه با کاهش قیمت گمان نکنم نیاز به شرح داشته باشه.
    A.Mazaheri تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

خب مساله اینه که کنون این کار رو نکرده چون نمیخواسته فروش رده 1Ds تحت تاثیر 5D M II قرار بگیره
    به قول شما اگر فقط اندکی وضعیت درزبندی و سرعت عکس برداری بهتر بود , اونوقت 5 دی مارک 2 به راحتی برای خیلی ها جای 1Ds رو میگرفت
    و فکر میکنم منطق حکم میکنه که کنون این کار رو نکنه
    حداقل اگر میخواد به فکر جیبش باشه

اما خب اگه اینطور بشه یعنی درزبندی بهتر و سرعت بالاتر , و قیمت هم حفظ بشه , برای مشتری خیلی خوب خواهد بود.
    Nasrin2، M.Barani و Shamim تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

واقعا جالبه!! اینجا چه خبره؟؟ همه ما marketing manager شدیم؛ یا product manager؟؟ چند بار سر این مسائل بحث شده و آخرش هم همه چیز عوض شده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Delbaz نمایش پست ها
    ...
    رده دوربین 1Dx هم که به تازگی ایجاد شده که ممکنه جای رده 1D رو بگیره . با مگاپیکسل کمتر اما سرعت بالاتر حدود 5 تا 6 هزار دلار ( دوربین 1Dx شاید به خاطر بی رقیب بودنش باشه که دارای قیمت بالایی است . شاید با ارئه یک دوربین رقیب از قیمت این رده کاسته بشه )
    و رده دوربین 5D که همچنان دارای مگاپیکسل بالا خواهد بود اما قیمتی حدود 3500 دلار با درزبندی کمتر و سرعت کند تر

در مورد مدیوم فرمت ها عقیده من بر اینه که مدیوم فرمت ها از همان ابتدا هم گران تر از چیزی ارائه می شدند که باید باشند . این دوربین های کراپ دار و فول فریم بودند که سطح کیفیت خودشون رو تا حد مدیوم فرمت ها ارتقا دادند . در واقع این نگرانی بیشتر از اینکه در این طرف قضیه باشه در طرف مدیوم فرمت ها دنبال میشه. جایی که به جای ارائه قابلیت های بالاتر فقط به کاهش قیمت پرداخته شده.

باید منتظر شد و دید. چون خیلی از استراتژی ها وابسته به حرکتی است که شرکت رقیب انجام میده . ضمن اینکه فراموش نکنیم که سونی همواره بدنه هایی ارزان تولید کرده که اگر شتاب زدگی ای کمپانی در ارائه محصول نبود و کمی با احتیاط بیشتری در قرار دادن قابلیت های جدید ( مثل آینه نیمه شفاف ) عمل میکرد , اونوقت قیمت های دوربین هایی که ذکر شد شاید پائین تر از چیزی می شد که الان هست.
    نمیدونم چرا همیشه سونی رو فراموش می کنیم.
    آقای دلباز، شما واقعا فکر می کنید که Sony اشتباه کرده؟ عجله کرده؟ شرکت های Enterprise کلی تحقیق روی بازار و نیاز مصرف کننده ها انجام می دهند و با در نظر گرفتن بسیاری از سیاست های داخلی (که فکر نکنم کسی در ایران از خیلی از آنها حتی خبر داشته باشد!) روی زمان معرفی و امکانات یک محصول جدید تصمیم گیری می کنند. فکر می کنید آنها با کلی مشاوره و تحقیق متوجه نشده ان و فقط شما به این عجله پی برده اید؟؟

دوربین های medium format هم به غیر از resolution بالا، کاربرد های خیلی متفاوتی دارند (عمق میدان متفاوت و ...)... که اصلا تولید کنندگان این رده از دوبین ها اصلا نیازی به رقابت با SLR های 35mm ندارند....

بگذریم...

برحی از دوستان چنان از resolution پائیین D700 گله می کنند که انگار فقط billboard چاپ می کنند! خیلی وقت های فکر می کنم که این عزیزان در زمان دوربین های 6MP چه می کردند؟
    Javid، Anoosh-Em، jebrahim و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

یاسر جان با معذرت ...
    یه سوال که همیشه تو ذهن من بوده... چرا هیچوقت کسی به فکر ارائه فریموری برای دوربین های کانن نبوده تا برخی از مزایای دوربین های دیگه رو بهش منتقل کنه...؟؟؟؟ یا بالعکس از کانن به نیکون یا ...
    مثلا امکان مولتی شات 9 تایی یا هر چیز دیگه که هکرها استادش هستند..
    Delbaz، M.Nouri و M.Barani تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط nadersharp نمایش پست ها
    یاسر جان با معذرت ...
    یه سوال که همیشه تو ذهن من بوده... چرا هیچوقت کسی به فکر ارائه فریموری برای دوربین های کانن نبوده تا برخی از مزایای دوربین های دیگه رو بهش منتقل کنه...؟؟؟؟ یا بالعکس از کانن به نیکون یا ...
    مثلا امکان مولتی شات 9 تایی یا هر چیز دیگه که هکرها استادش هستند..
    نادر عزیز،

این کار انجام شده:

http://magiclantern.wikia.com/wiki/Magic_Lantern_Firmware_Wiki

آن قدر امکانات داره که حوصله-ات سر می ره
    Delbaz، Anoosh-Em، SinaVT و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

آقای آقاجانی همه شرکتها در مقاطعی ممکن است اشتباه کنند ,ریسک کنند و غیره
    سونی که مثال زدید زمانی یکی از بزرگترین و پر فروش ترین تولید کنندگان تلوزیون در جهان بود ولی الان چی؟ در بدترین وضعیت ممکن قرار دارد
    چند سال پیش در یکی از کارناوالهای سونی با شرکت چند تن از کارشناسان جاپنی همراه با متجرم و... با یکی از مسعولین سونی در مورد کیفیت پایین(افت کیفیت و خدمات) و قیمت بالا در مقایسه با تلوزیونهای مشابه سوال کردم و ایشان با کمال شجاعت تصدیق کردند و خاطر نشان کردند سونی در طی سالهای گذشته در مورد تولید و عرضه تلوزیون اشتباهاتی داشته ولی اطمینان دادند که سونی با تیمی کاملا جدید از نظر مدیرریت وارد عرصه رقابت شده و.....
    بعد از گذشت این سه سال نه تنها وضعیت بهتر نشد بلکه بدتر هم شد
    این داستان برای اپل هم در مقطعی بوجود امد حتما اطلاع دارید
    پس امکان اشتباه همواره وجود دارد

برحی از دوستان چنان از resolution پائیین D700 گله می کنند که انگار فقط billboard چاپ می کنند! خیلی وقت های فکر می کنم که این عزیزان در زمان دوربین های 6MP چه می کردند؟
    زمانی حتی 6mp هم زیاد بود چرا که تکنولوژی و پیشرفت چنین امکانی را فراهم نمیکرد
    اگر بخواهیم از آن زمانها صحبت کنیم بسیاری از پیشرفتهای کنونی در آن زمان وجود نداشتند
    مگر زمانی که تلفن همراه وجود نداشت زندگی دوام پیدا نمیکرد و یا زمانی که اینترنت وجود خارجی نداشت اتفاق خاصی می افتاد و و و و و و
    همین امروز نیز اشخاصی هستند که نه از اینترنت استفاده میکنند و نه از تلفن همراه نه هواپیما و غیره
    کسی به شما خرده نخواهد گرفت که چرا با دوربین دو مگاپیکسلی احیانا عکسی میکنید(اگر نیاز شما را برآورده میکند فبها)
    پس شما هم نمیتوانید برای کسی که نیاز به رزولوشن بالا دارد تعیین تکلیف کنید
    بیایید منطقی فکر کنیم

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    1927

داریوش جان

داشتیم صحبت میکردیم
    چرا عادت داریم همه چیز رو جنگ بین دو نفر یا جنگ بین دو برند ببینیم ؟
    در مورد سونی و اینکه چرا سیستم آینه نیمه شفاف توسط حداقل برند های دیگه حتی تقلید هم نشد صحبت زیاده و باید در جای خودش صحبت کنیم. ویزور تاریک و عدم دریافت نور در محیط های تاریک روی سنسور و ..
    نام این رو هر چه که میخواید بذارید . شما بخوانید یک مدیریت موفق . اما اجازه بدید من هم واژه خودم رو به کار ببرم.
    در مورد مدیر بازار یا مدیر محصولات ( برگردان کلماتی که شما نوشتید فکر میکنم این باشه ) هم خب حداقل اصرار نکنید . من علاقه ندارم که شغلم این باشه. اما اگه شما دوست دارید پای صحبت های شما مینشینم . هر از چند گاهی هم اونچه که به نظرم میرسه خواهم گفت.

در مورد مدیوم فرمت هم من نظر خاصی ندارم . غیر از همون مورد که که اشاره کردم و به نظرم ار همون ابتدا هم قیمت های بالایی داشتند و این روزها افت خوبی کردند. بقیه اش رو هم اگر دوست دارید شما ادامه بدید. من شنونده خواهم بود. به هر حال من هم موافقم که اونها کاربرد دیگه ای دارند و همانطور که برتری هایی در برخی جهات دارند , محدودیت هایی هم دارند .

داریوش جان اون موقع که دوربین ها 4 و 6 مگاپیکسل بودند , ترفند های زیادی از جمله گرفتن چند شات و ترکیب اونها وجود داشت و کسانی هم که کار گرافیک میکردند , معمولا دست به ساختن قسمت هایی از طراحی میزدند تا رزولوشن پائین تر جبران بشه. حالا که رزولوشن ها بالاتر رفته اند دیگه نیازی به این کارها نیست. حداقل من راحت تر شده ام و تقریبا 20 مگاپیکسل جوابگوی بسیاری از کارهای تبلیغاتی من هست.

=====================

نادر جان . هک کردن FirmWare یک دوربین کار راحتی نیست. اون هم وقتی هیچ کمکی از جانب سازنده ارائه نمیشه. وقتی که خیلی از سیستم ها و مکانیزم های به کار رفته در یک دوربین و نرم افزار اون , تقریبا جزو رازهای مگوی اون شرکت محسوب میشه .

همین هکی که برای دوربین های کامپکت کنون ارائه شد و سپس نسخه آزمایشی اون روی 40 دی کنون انجام شد و سپس در 60 دی به بهره برداری رسید , آیا میدونید که یک سال برای هکرهایی که حداقل 5 سال سابقه برنامه نویسی دوربین های کامپکت رو داشتند , طول کشیده.
    نادر جان هیچ میدونی من دوربین کنون 40 دی رو فقط و فقط برای این خریدم که این هک رو روش آزمایش کنم . کاری که هیچ وقت موفق نشدم . حتی تا چند روز پیش هم همش حسرت این رو میخوردم که چرا نتونستم با این دوربین فیلم برداری کنم.

خب الان بسیاری از این امکانات آماده است . اما نه برای همه دوربین ها .

خوشبختانه یا متاسفانه تا جایی که من اطلاع دارم این هک فقط و فقط برای دوربین های کنون ساخته شده و هیچ هکری حاضر نشده وقتش رو روی دوربین های سونی یا نیکون بذاره . ( آقا من توهین نکردم به خدا . برید یقه هکر ها بچسبید . الان من این حرف رو بزنم حتما یکی میاد میگه شما حتما Hacker Manager شدید )

من از این هک روی دوربین 60 دی حتی فرصت استفاده هم نداشتم . اما حتما دل و جگر این هک رو برای همه 60 دی داران بیرون خواهم ریخت همانطور که برای دوربین S3 Is این کار رو کردم. من اولین نفر در تمام فروم های ایرانی بودم که این هک رو معرفی کردم . در همین فروم . و حتی همون روز اولی که این هک در ویکی معرفی شد آدرس همین فروم رو در اون به عنوان یکی از رفرنس ها قرار دادم .میتونید در قسمت Forum Discussions از سایت + این مطلب رو ببینید

با هک ارائه شده اصلا نیازی نیست که ما امکانات دوربین هایی مثل سونی یا نیکون رو تقلید کنیم . اونقدر گزینه های مختلف و امکانات مختلف به دوربین اضافه خواهد شد که خود به خود یکی دو ماهی از وقت شما فقط برای مطالعه امکانات اون صرف خواهد شد. اون هم نه مولتی شات 9 تایی که مولتی شات چند ده تایی با ترکیب گزینه های دیافراگم و ایزو و شاتر و حتی کلوین. فکر نمیکنم بیشتر از این نیاز داشته باشید.
    حتی اگر بیشتر هم بخواید فقط کافیست که کمی اسکریپت نویسی بلد باشید تا برنامه دلخواه خودتون رو برای عکس برداری به دوربین بدید. دیگه فکر نمیکنم از این بالاتر بخواید
    اما اینها همه امکانات نرم افزاری است نه سخت افزاری. یعنی نمیشه با هک چگالی پیکسل ها رو بالا برد.

اینها امکانات جانبی است که برای برند کنون مهیا شده . شاید هیچ گاه به طور رسمی از اون یاد نشه . در هیچ Review ای از اون یاد نخواهد شد . اما هست . و منی که به این کارها علاقه دارم , انتخابم رو روی برندی خواهم گذاشت که این امکانات براش مهیا شده باشه و صدها هکر ( اون هم هکر های موفق روسی ) در سراسر دنیا روی اون کار کردند و نتایج کارشون هم در اختیار من قرار می دند.
    خب شاید کسی در انتخاب دوربینش تا این حد روی برخی مسائل جانبی تمرکز نکنه. اما من اگر دوربین 60 دی رو به دوربین نیکون دی 7000 ترجیح میدم حتما دلایلی دارم . دلایلی که شاید برای خیلی ها قابل قبول نباشه. نامش رو میتونید تعصب برندی بذارید اما مطمئن باشید که دلباز بی جهت دنبال چیزی نخواهد رفت و بیخودی دست به انتخاب نمیزنه.
    ویرایش توسط Delbaz : Saturday 17 December 2011 در ساعت 23:34
    Daruosha، Nasrin2، M.R.Mir و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1873

نقل قول نوشته اصلی توسط Saadat نمایش پست ها
    آقای آقاجانی همه شرکتها در مقاطعی ممکن است اشتباه کنند ,ریسک کنند و غیره
    سونی که مثال زدید زمانی یکی از بزرگترین و پر فروش ترین تولید کنندگان تلوزیون در جهان بود ولی الان چی؟ در بدترین وضعیت ممکن قرار دارد
    چند سال پیش در یکی از کارناوالهای سونی با شرکت چند تن از کارشناسان جاپنی همراه با متجرم و... با یکی از مسعولین سونی در مورد کیفیت پایین(افت کیفیت و خدمات) و قیمت بالا در مقایسه با تلوزیونهای مشابه سوال کردم و ایشان با کمال شجاعت تصدیق کردند و خاطر نشان کردند سونی در طی سالهای گذشته در مورد تولید و عرضه تلوزیون اشتباهاتی داشته ولی اطمینان دادند که سونی با تیمی کاملا جدید از نظر مدیرریت وارد عرصه رقابت شده و.....
    بعد از گذشت این سه سال نه تنها وضعیت بهتر نشد بلکه بدتر هم شد
    این داستان برای اپل هم در مقطعی بوجود امد حتما اطلاع دارید
    پس امکان اشتباه همواره وجود دارد

زمانی حتی 6mp هم زیاد بود چرا که تکنولوژی و پیشرفت چنین امکانی را فراهم نمیکرد
    اگر بخواهیم از آن زمانها صحبت کنیم بسیاری از پیشرفتهای کنونی در آن زمان وجود نداشتند
    مگر زمانی که تلفن همراه وجود نداشت زندگی دوام پیدا نمیکرد و یا زمانی که اینترنت وجود خارجی نداشت اتفاق خاصی می افتاد و و و و و و
    همین امروز نیز اشخاصی هستند که نه از اینترنت استفاده میکنند و نه از تلفن همراه نه هواپیما و غیره
    کسی به شما خرده نخواهد گرفت که چرا با دوربین دو مگاپیکسلی احیانا عکسی میکنید(اگر نیاز شما را برآورده میکند فبها)
    پس شما هم نمیتوانید برای کسی که نیاز به رزولوشن بالا دارد تعیین تکلیف کنید
    بیایید منطقی فکر کنیم
    دوست خوبم،

من خودم همیشه دوست دارم از بهترین و جدید ترین امکانات استفاده کنم (و البته همیشه هم بهترین تجهیزات را داشته ام) و معمولا در گروه خریدارانی هستم که بعد از معرفی یک محصول جدید، بی صبرانه و در اولین فرصت آن را میخرند... با تکنولوژی نه تنها اصلا مشکلی ندارم، بلکه خیلی هم از آن استقبال می کنم.

حرف من سر این است که خودمان را کارشناس همه فن حرف بازاریابی و ... به حساب می آوریم و یک تنه تمام سیاست های یک شرکت enterprise را زیر سئوال می بریم. امکان اشتباه همیشه برای هم وجود دارد... آخرین نمونه اش Pentax یا آبروریزی اقتصادی در Oympus...

همه کاربران هم حق انتخاب دارند.... از Canon 1100D گرفته تا Canon EOS 1Ds III. در سایر brand های دیگر هم همین تنوع وجود دارد، حالا با قیمت های کمی بالاتر یا پائین تر. اگر مشکلی وجود داشته باشد، اطمینان داشته باشید که خود آن شرکت ها به مشکلات و ضعف های احتمالی واقف هستند و به دنبال راهکار خواهند بود.

اینکه ساعت ها وقت نوشتن و خواندن نظرات اشتباه یا غیر کارشناسی (از روی حدس و سلیقه شخصی) بکنیم، چندان منطقی به نظر نمی رسد.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.