صفحه 410 از 689 نخستنخست ... 310 360 400 406 407 408 409 410 411 412 413 414 420 460 510 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,091 تا 4,100 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

به هرحال من مشکلی با تولید هیچ لنزی ندارم. نیکون تولید کند:
    ۶۰-۲۴۵ یا ده تا رنج دیگر با دیافراگم‌های متفاوت. من بحثم نسبت به 70-200 F4 بود و هست که زمانی به همه توصیه می‌شد و همه‌ی اون دوستانی که خودشون این لنز رو داشتند می‌فروختند که 2.8 بخرند!
    این‌که کسی می‌داند چه چیزی را برای چه کاری می‌خرد خوب است. اما به عنوان لنزی عمومی؟ و این‌که قرار باشد با این لنز پرتره بگیرید خارج از استودیو؟ نقض غرض است. همان ۵۵-۲۰۰ یا حتا ۱۸-۲۰۰! وقتی ۲.۸ نباشد؟ خوب ۵.۶ باشد!
    اون ۸۰-۲۰۰ رو هم تا چند ماه پیش زیاد در بازار می‌دیدم. الان نمی‌دونم.
    Kaveh Ghobadi، Anoosh-Em و KHAKSAR تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط A_Maddah نمایش پست ها
    آرش جان کدوم 200م م ؟اگر منظورت 80-200AF يا AFSکه بايد بي خيالش شد.چون براي پيدا کردنشون بايد تو قوطي عطاري ها دنبالش بگردي.تازه دست دوم.اما 70-200اف 4 .لنزي با قيمت بسيار مناسبتر از 70-200اف 2.8 والبته 70م م تا 200م م فاصله اي متغير و بسيار مناسب استوديو.البته استفاده از 2.8 در استو ديو هم گاهي در جاي خودش هم خوب است .اما به نظر من چه بدي دارد نيکون يک لنز70-200 با قيمت بسيار پايين تراز 70-200 اف 2.8 داشته باشدحالا با اف 4 باشه.واصلا تخصصي براي استوديو باشه واصلا بيرونش هم نياريم.مگه بده؟
    اسد جان
    من 2 سالی لنز Nikon 28-200mm G را داشتم که اپتیک بسیار خوبی دارد همراه با کیفیت بدنه معمولی و فوکوس کند و لرزش گیر هم ندارد. سوال این است که لنز فرضی 200-70 اف 4 در استودیو چه برتری به لنز 200-28 دارد.
    Amir Mohebi، A_Maddah و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    اسد جان
    من 2 سالی لنز Nikon 28-200mm G را داشتم که اپتیک بسیار خوبی دارد همراه با کیفیت بدنه معمولی و فوکوس کند و لرزش گیر هم ندارد. سوال این است که لنز فرضی 200-70 اف 4 در استودیو چه برتری به لنز 200-28 دارد.
    علیرضا جان بنده 70-200 اف 4 IS کانن رو تست کردم.کیفیت اپتیک و بدنه خوب .فوکس هم خوب .لرزه گیر موثر هم داره که البته زیاد بکار نمیاد ولی خب برای بعضی افراد بکار میاد.والبته وزن بسیار مناسب و بهتر از 70-200اف 2.8.
    یک مورد رایج اینکه گفته میشه در استو دیو نور کافیست و ازآنجایی که دیافراگم هم اغلب بین 8-13 است با اغلب لنزها عکس ها شارپ و جزئیات خوب است ولی من با اینکه موارد فوق رو تا حدودی قبول دارم ولی نباید از دو لنز متفاوت مثلا 70-200 اف 2.8 ورژن جدید کانن و 70-200 اف 4در شرایط مساوی استو دیو انتظار خروجی برابر داشت.این موضوع در استودیو هایی که عکس های بزرگ برای چاپ دارند نمود بیشتری خواهد داشت.البته برای مثال لنزهای فراوانی وجود دارد که رنج خوبی برای استودیو دارند ولی مناسب برای استفاده در استودیو نیستند.
    Persian و morteza khademy تشکر می‌کنند.
    اسدالله مداح

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

من اصلا متوجه نمیشم یعنی فاصله ی 2.8 تا 4 یعنی اینقدر زیاده
    لنز 15-85 کنون در فاصله 85 دارای f5.6 هستش اما باز هم بوکه قابل قبولی تو بیرون داره
    مگه f4 بیرون از آتلیه به درد نمیخوره
    هرکی به دردش نمی خوره با نصف قیمت بده ما حالشو ببریم

من عکسهایی باهاش می گیرم که مشکل همه ی شما حل بشه
    داود معانی

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

اقاجان اصلامگه نیکون میادبدون تحقیق و بررسی شرایط بازار و نیاز مصرف کننده یه خط تولید که خیلی هم براش هزینه بر هست رو به یه لنز یاهرچی بده؟ رومعده که صبح پانمیشن ، یه هووو، بگن بروبچ امروز صبحونه چی حال میکنین؟ یکی هم بگه اقا ۷۰-۲۰۰ اف ۴. وبعد هم بسازن. فکرمیکنم یه خط تولیدجدیدویااشغال یه خط تولیددیگه برای یه کارومحصول جدید، هم ازنظرنیروی کار ، هم هزینه انرژی ، هم چه وچه وچه ... برای هرشرکتی یه چالش هست وباید حداقل هزینه خط خودش رو جواب بده. اگه هرشرکتی بدونه با کالای x درامدبیشتری نسبت به y داره ، خوب حتما گزینه اول تولیدمیشه.
    بنابراین اگرواقعا نیکون این لنز رو بخوادتولیدکنه حتما جوانب ونیازجهانی سنجیده شده ودید اونها مطمئن باشین ازبنده وامثالهم جهانی تر هست واونها صلاح کارشون رو بهترمیدونند.
    باباجان دیگه حداقل چارتا عکاس خبره که ازاین دست نظرات بدن که حتما تو جیب نیکون گیرمیادعزیزدل برادر. اشتباه میگم بگواشتباهه؟
    morteza khademy و mohsen.sh تشکر می‌کنند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نقل قول نوشته اصلی توسط dada_zebel نمایش پست ها
    لنز 15-85 کنون در فاصله 85 دارای f5.6 هستش اما باز هم بوکه قابل قبولی تو بیرون داره

وقتی سوژه خیلی بهت نزدیک نباشه و بک به سوژه نزدیک باشه خیلی فرق میکنه!
    وقتی نور بیشتر نیاز داشته باشی فرق میکنه.
    در ضمن لنزی که دیاف 2.8 داره تو اف 4 شارپ تر از لنزیه که حداکثر دیافش 4
    mohsenslr و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر همراه mohsen.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    2345

بنده نظرم آماتوری هست
    اما عرضم این هست بنده برای جایی عکاسی می کنم نور کم هست و شب و... خلاصه 70-200 f2.8 کانن خیلی خیلی لازم و واجب هست.
    اما خودم قبل از این بازار آشفته توی فکر بودم برای خودم یه 70-200 بگیرم اما f4 ! وزن کمتر، نبودم آن نیاز برای همیشه و اینکه قیمت مناسب تر نسبت به جیب بنده باعث می شد که این رو انتخاب بکنم نه f2.8.
    در نتیجه 70-200 f4 نیکون نیز حتما مشتریانی آماتوری مثل بنده دارد که نه کباب بسوزد نه سیخ.
    kiavash تشکر می‌کند.

كاربر جديد hmd921 آواتار ها
    تشکر کرده
    757

نقل قول نوشته اصلی توسط dada_zebel نمایش پست ها

بله اختلاف آنقدر زیاد هست که من لنز 70-200 f/2.8 رو فقط برای 200mm و f/2.8 استفاده میکنم وگرنه ارزش حمل رو نداره و ترجیح میدم از 85mm f/1.8 استفاده کنم.
    yaghoobi و Anoosh-Em تشکر می‌کنند.
    حامد زرندی

http://bokeh.ir/

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

ای بابا

دارم کم کم فکر میکنم کسانی مثل من که 70-200 f2.8 ندارن تا حالا چیکار می کردن.مسلما لنز با دیاف بازتر و یا اپتیک بهتر رو همه میپسندن اما باید دید با چه قیمتی.
    باید دید این لنز واقعا اینقدر برای عکاس ارزش هزینه کردن داره یا نه؟
    من که قید این لنز رو زدم و ترجیح میدم بهش فکر نکنم اما قبلا یه جمله شنیده بودم که گفتنش خالی از لطف نیست."عکاس اگه واقعا عکاس باشه با هر وسیله ای هم عکس خوب میگیره" حالا لنز چندین میلیونی نبود با یه لنز فیکس یه میلیونی هم میشه کمی به خودتون زحمت بدین و چند متر سه پایه رو جابجا کنید(به جز مواردی که پرسپکتیو خاصی مد نظر باشه).
    yaghoobi، davoud maani، morteza khademy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال
    تشکر کرده
    6396

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza khademy نمایش پست ها
    وقتی سوژه خیلی بهت نزدیک نباشه و بک به سوژه نزدیک باشه خیلی فرق میکنه!
    وقتی نور بیشتر نیاز داشته باشی فرق میکنه.
    در ضمن لنزی که دیاف 2.8 داره تو اف 4 شارپ تر از لنزیه که حداکثر دیافش 4
    من مشکلی ندارم فقط اشکال کارم اینه که چیزی رو که تجربه نکنم قبول نمی کنم
    من لنز 70-200 f4 رو دارم و در دیاف 4 قطعا از دیاف 2.8 لنز دیگه شارپ تره اما این دو لنز در دیاف 4 شارپ نس تقریبا یکسانی دارن
    Canon EF 70-200mm f/4.0 L IS USM Lens Image Quality

به صفحه بالا دقت کنید
    حتی وقتی فوکال روی 200 هستش باز هم اختلاف شارپ نسی وجود نداره

یک نکته ی دیگه اینکه شما اگر بخواهید اکتنشن 2x ورژن ii رو روی 70-200 f2.8ii استفاده کنید ساپورت نمی کنه

نتیجه :
    اگر بخواهید 2.8 رو بخرید فقط ورژن i اون به صرفه هستش که اونم در تمام دیاف ها شارپ نس کمتری از مدل f4 داره
    برای اینکه حرفم رو باور کنید بهتره صفحه ی زیر رو نگاهی بندازید
    Canon EF 70-200mm f/4.0 L USM Lens Image Quality

البته ورژن 2.8ii کمی گرون تر از قیمت دلاری واقعیش به فروش میرسه درحالیکه مدل f4 کمتر از قیمت واقعیشه
    داود معانی