صفحه 458 از 689 نخستنخست ... 358 408 448 454 455 456 457 458 459 460 461 462 468 508 558 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,571 تا 4,580 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

سلام
    با توجه به قیمت 900 دلاری لنز 35 میلیمتر 1.4 آرت، بنظرم این لنز هم نهایتا 900 دلار باشه
    البته عموما لنزهای 50 نسبت به 35 های همرده کمی ارزانتر هستند که برای همین قیمت 600-800 دلار بیشتر معقول بنظرم میرسه
    اما بر اساس MTF منتشر شده، کمی از 35 میلیمتر شارپنس پایینتری داره (البته تفاوت زیر 5 درصد هست)
    Sigma AF 35mm f/1.4 DG HSM | A (Nikon FX) - Review / Test Report - Analysis

جدای از این مساله بنظرم الان وقتشه که Canon و Nikon یه فکری به حال بعضی از لنز های قدیمی و بی کیفیت خودشون بکنند
    تکنولوژی توی این چند سال به حدی پیشرفت داشته که بتونند یکباره مثل سیگما لنز های سطح بسیار عالی تولید کنند

و به عنوان آرزوی شخصی من (و شاید بعضی دیگر از دوستان) کاش Nikon یک لنز 85mm F/1.2 خیلی خوب هم تولید کنه :D (کیفیت در حد 85 میلیمتر 1.4 خوبش)
    دوست داشتنی ترین و خواستنی ترین محصول Canon از زمانی که وارد دنیای عکاسی شدم همین 85 میلیمتر 1.2 اش بوده برام...
    yaghoobi، Nima Sadigh و saeed2vfx تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

- احتمال استفاده از Hybrid viewfinder بر روي dslr هاي كنون وجود دارد. مخصوصا بر روي 7d mark ii و مدل بعدي 1d c.

- مشخصات احتمالي G1 X mark ii:

• 20.2MP 1.5″ CMOS sensor
    • 3 inch LCD touch screen
    • Similar size and design to the G1 X
    • DIGIC 6
    • 24-120mm f/2.8-5.8
    • New “real image” optical viewfinder.
    yaghoobi، rezafh، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه a.g g.a آواتار ها
    تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    - احتمال استفاده از Hybrid viewfinder بر روي dslr هاي كنون وجود دارد. مخصوصا بر روي 7d mark ii و مدل بعدي 1d c.

- مشخصات احتمالي G1 X mark ii:

• 20.2MP 1.5″ CMOS sensor
    • 3 inch LCD touch screen
    • Similar size and design to the G1 X
    • DIGIC 6
    • 24-120mm f/2.8-5.8
    • New “real image” optical viewfinder.
    ببخشید این هیبرید ویوفایندر چه طوریه دقیقا ؟ یعنی هم مانیتور داره(مثل چشمی NEX سونی ؟)هم اپتیکاله ؟ اگه این طور باشه احتمالا موقع فیلم برداری هم میشه از چشمی استفاده کرد درسته ؟

هیچ خبری نیست که کنون از این به بعد روی همه دوربین های رده بالاش از سیستم فوکوس لایویو 70D و مانیتور لمسی استفاده می کنه یا نه ؟ مثلا روی 7D mk II ؟

باتشکر
    yaghoobi تشکر می‌کند.
    محـمد عـلی جـعفری
    Photoblog - Instagram - 500px
    Nikon D5500 - 18-55 II - 50 F1.8 G

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط a.g g.a نمایش پست ها
    ببخشید این هیبرید ویوفایندر چه طوریه دقیقا ؟ یعنی هم مانیتور داره(مثل چشمی NEX سونی ؟)هم اپتیکاله ؟ اگه این طور باشه احتمالا موقع فیلم برداری هم میشه از چشمی استفاده کرد درسته ؟

هیچ خبری نیست که کنون از این به بعد روی همه دوربین های رده بالاش از سیستم فوکوس لایویو 70D و مانیتور لمسی استفاده می کنه یا نه ؟ مثلا روی 7D mk II ؟

باتشکر
    ظاهرا اين سيستم ويوفاندر اولين بار در فوجي x100 به كار رفته است!؟ مزيت اصليش نمايش يك لايه تصوير ديجيتالي بر روي ويوفايندر اپتيكال مي باشد. علاوه براين مي توان تصاوير سنسور را به صورت live view در همان ويوفايندر اپتيكال مشاهده كرد. قابليت سوييچ كردن بين اين دو حالت نيز وجود دارد.
    نمونه تصويز اين ويوفايندر هيبريدي را را اينجا ببينيد:
    http://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x100s/7

سوني سري nex ويوفايندر به ضورت صرفا ديجيتال دارد.
    الان مشغول اين فكر بودم كه آيا دوربيني توليد شده است كه ويوفايندر هيبريدي داشته باشد و تصوير اپتيكال آن از لنز اصلي گرفته شود؟! ؟!
    (دوستان اگر ايرادي در توضيحات بالا ميبينيد گوشزد نماييد اطلاعاتم در اين زمينه مطمئن نيست. تاپيك شايعات و واقعيات است و عدم اطمينان!)

استفاده كنون ار سيستم فوكوس جديدش بر روي همه ي مدل ها مخصوصا مدلهايي كه بيشتر براي فيلمبرداري استفاده مي گردند بسيار محتمل است.
    a.g g.a و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط rezafh نمایش پست ها
    فکر میکنم شما در مورد پردازنده ها هم اطلاعات کافی ندارید و فقط به شنیده ها اکتفا میکنید!
    قوی ترین پردازنده ای که AMD تابحال برای کامپیوترهای شخصی ساخته AMD FX-9590 هست که 8 هسته 4.7 گیگاهرتزی (توربو 5 گیگاهرتز) داره و 220 وات مصرف برق داره
    درحالی که قدرت پردازشی اون برابر هست با پردازنده Intel Core i7-4770K که 4 هسته (8 ترید) 3.5 گیگاهرتزی (توربو 3.9 گیگاهرتز) داره و مصرف اش 84 وات هست و قیمت تقریبا یکسانی هم داره با پردازنده AMD

و نکته مهمتر اینکه هیچ کدوم از اینها روی لپ تاپ استفاده نمیشن
    چرا که حداکثر مصرف پردازنده برای لپتاپ باید 35 وات باشه که الان پردازنده های سری هاسول اینتل اکثرا 17 و 15 وات هستند

نکته دوم اینکه بیشترین تعداد هسته واقعی رو اگر اشتباه نکنم AMD Opteron 6386 SE داره که با 16 هسته واقعی هست و برای سرور کاربرد داره (از سری بولدوزر که AMD خیلی هم براش سر و صدا کرد و آخر هم ...)
    این CPU از پردازنده های 6 هسته ای اینتل نسل E5 v1 هم ضعیف تر هست

بگذریم از Intel Xeon E5-2697 v2 که با 12 هسته / 24 ترید الان قوی ترین پردازنده دنیا هست و 2 پردازنده 6386 AMD همزمان نمیتونن قدرت پردازشی این پردازنده رو داشته باشند

موفق باشید
    سلام دوست عزیز
    راجب پردازنده هماطلاعی ندارم؟
    یعنی چی این کلمه ی (هم)؟
    اطلاع دارم که سری FXروی لپتاپ ها هنوز کاربردی نشدن
    و اون پردازنده 12هسته ای هم فقط خبرش منتشر شده و من این خبر رو چن روز پیش از یکی از بچه های خدمات کامپیوتری شهرمون پرسیدم
    از نظر قیمت هم بخوایم حساب کنیم کلا پردازنده های اینتل با هم رده ی خودشون در ای ام دی تفاوت قیمت تقریبا زیادی دارن(در مدل های بالا)
    ای ام دی همیشه پردازنده هاش اروزنتر از اینتل بودش
    ضمنا پردازنده های ای ام دی برای کار های گرافیکی بهتر جواب میدن نسبت به پردازنده های اینتل
    پردازنده خودم که الان رو سیستم من نسبه و باهاش کار میکنم AMD athlon (tm)64 با کلاک 2400هستش و من با سیستم دوستام که یکیشون Ci3اینتل داشتش سر دوتا نرم افزار و یه بازی تست انجام دادیم با اینکه سی پیو من خیلی قدیمی تر از اون دوستم بود و سیستم من سوکت رم DDR2داشتش و مال دوستم DDR3بازم سیستم من هم خیلی سریعتر اون نرم افزارارو باز کرد و هم رندر سریعتر و قویتری بهمون تحویل داد و هم با فریم ریت بالاتری بازی هارو اجرا کردم
    ضمنا سیستم من با همین مشخصات و با دو ویندوز خیلی سریعتر از سیستم اون دوستم بالا میومد و آماده به کار میشد
    قبول دارم که اینا همشون به سی پیو برنمیگره و به چیزای دیگه ای هم ربط داره اما تمام مشخصات سیستم ما یکی بود الا مادربرد و سی پیو که بازم مادربردامون هر دو از یه مارک اما با مدلهای متفاوت بودن که مال اون مال سال 2012بود و مال من مال سال 206اگه اشتباه نکنم
    راجب پردازنده زنون هم بهتون بگم که صد در صد بعد از معرفی این پردازنده 12هسته ای ای ام دی اون پردازنده حرفی برای گفتن ندارم
    راجب پردازنده کور آی 7که شما نام بردین هم بگم که برای کار گرافیکی اتفاقا تعداد هسته ها خیلی تاثیر داره روی کاری که میخوای انجام بدین مثل برنامه های ادیت فیلم و عکس و اینا
    اون پردازنده اینتل شامل 4هسته واقعی و 2 هسته مجازی هستش در صورتی که پردازنده FX-9590دارای 8هسته واقعی که همونطور خودتون گفتین هستش و از یه طرف دیگه اینتل برای سوکت ها و قطعات رسانا از آلمینیوم استفاده میکنه و ای ام دی از مس برای این سوکت ها استفاده میکنه که در نتیجه در خنک کاری اینتل بهتر عمل میکنه ولی در عمل و کاربرد ای ام دی برتر هستش.
    برای مشکل خنک کاری هم ای ام دی سالها هستش که این مشکلو با فن های جدید با قابلیت تغییر دور فن ها نسبت به حرارت سی پیو این مشکل رو حل کردش
    بابت آف تایپیک معذرت میخوام

موفق و پایدار باشید

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

سلام

دوست عزیز صرفا با گفتن یک سری مطالب از روی ذهن و یک مقایسه خانگی چیزی عوض نمیشه، چون واقعیت فراتر از اینهاست.
    بقول معروف، بنده نه از اینتل پول میگیرم و نه سود دیگه ای برام داره که بخوام ازش تعریف کنم و هدفم صرفا بیان تجربیات و واقعیات هست.
    و اینجا یک انجمن تخصصی هست (هرچند تخصصیِ عکاسی) و بنظرم هر حرفی که اینجا میگیم باید حتما مستند، دقیق و تخصصی باشه

شما در مورد گرافیک مثال زدید؛
    حالا بنده اضافه کنم در اینکه AMD از نظر تولید کارت های گرافیک خوب شهرت خوبی داره و کارت های قدرتمندی تولید میکنه شکی نیست(هرچند همیشه در High-End باز هم از Nvidia عقب هست)، اما اینجا بحث ما درمورد خود پردازنده هاست.(و البته پردازنده های حال حاضر و نه برای 8 سال پیش)

بنده بخاطر شغلم (مربوط به کارهای سِرور) مجبورم روی تمام تکنولوژی های جدید و پردازنده های موجود دو شرکت AMD و Intel تحقیق کنم و اطلاعات بروز داشته باشم.
    و حالا با شنیدن این حرفها از شما، فکر میکنم شما وقتی یک خبر درباره تولید احتمالی یک پردازنده 12 هسته ای از همشهریتون شنیدید و حتی خودتون هم اصل خبر رو نمیدونید و اطلاعات بیشتری ندارید، درواقع نباید اصلا چنین بحثی رو پیش بکشید!

همین الان که ما داریم بحث میکنیم، آخرین پردازنده های اینتل با معماری 22 نانومتری در بازار هستند و پردازنده های AMD هنوز 32 نانومتر!
    همین الان که ما داریم بحث میکنیم، اینتل داره روی معماری 14 نانومتر کار میکنه برای سری جدید پردازنده هاش و همین پردازنده ای 12 هسته ای AMD که شما میفرمایید، تازه قرار هست با معماری 25 نانومتری تولید بشه!

اگر شما در حد مقایسه دو تا PC میتونید مقایسه کنید و نظر بدید،
    بنده و دوستم سرور با 4 پردازنده 16 هسته ای 6272 AMD (مجموع 64 هسته واقعی روی یک سرور) رو با سرور 2 پردازنده ای Intel Xeon E5-2620 (مجموع 12 هسته و 24 ترید) مقایسه کردیم!
    و نتیجه این بود که با هزینه حدود 1600 دلار برای 4 پردازنده AMD و مصرف برق 460 وات در مجموع، سرور اینتل با هزینه پردازنده 900 دلار و مصرف برق 190 وات، قدرت پردازشی بیشتری داشت :)

مصرف برق در سرورها مساله بسیار مهمی هست و حتی گاهی ما هزینه خیلی بیشتری صرف میکنیم تا سرور کم مصرف تری تهیه کنیم (چرا که در غیر این صورت، در دراز مدت هزینه برق پرداختی از صرفه جویی که در هزینه سرور کردیم، بالاتر میره)

اگر اطلاع ندارید، بدونید که قدرت پردازشی یک پردازنه رو نه کلاک پردازنده مشخص میکنه، نه مقدار کَش و نه تعداد هسته (چه واقعی و چه مجازی). (وقتی درمورد اینها بحث میکنیم، مثل این هست که بگیم چون فلان بدنه با سرعت 10 فریم برثانیه عکاسی میکنه و 16 مگاپیکسل هست، کیفیت عکسهاش بهتر خواهد بود!!)
    البته نه اینکه اینها تاثیر گذار نباشند؛ هستند... اما مساله اصلی که قدرت یک پردازنده رو مشخص میکنه، تعداد ترانزیستور، معماری ساخت ترانزیستورها و معماری ساخت خود پردازنده هست.

اگر نمیدونید بدونید که اینتل بصورت کانسپت(اگر استفاده از این اصطلاح اینجا درست باشه)، پردازنده 50 هسته ای واقعی هم تولید کرده! اما باز هم این چیزی رو عوض نمیکنه ...

درنهایت فکر کنم این بحث تا همینجا کافی باشه و بهتر هست ادامه پیدا نکنه.
    پیشنهاد میکنم علاقمندان این مبحث مطالب سایت anandtech.com رو دنبال کنند (که میشه گفت سایتی مانند DXOmark برای علوم کامپیوتر هست و مطالب کاملا دقیق و مستندی ارائه میکنند)

و اینکه هدف بنده صرفا روشن سازی مطلب بود و لاغیر.
    امیدوارم باعث رنجش خاطر شما نشده باشم؛ که در این صورت عذرخواهی میکنم.

موفق باشید
    yaghoobi، platoali، M.Meghdari و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

یک خبر خوب برای کسانی که ipad دارن : کمپانی اپل در حال آماده کردن برنامه lightroom برای ipad است البته برای داشتن اون ظاهرا باید سالیانه 100 دلار هزینه کنید
    yaghoobi و a.g g.a تشکر می‌کنند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

تشکر کرده
    7995

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    ظاهرا اين سيستم ويوفاندر اولين بار در فوجي x100 به كار رفته است!؟ مزيت اصليش نمايش يك لايه تصوير ديجيتالي بر روي ويوفايندر اپتيكال مي باشد. علاوه براين مي توان تصاوير سنسور را به صورت live view در همان ويوفايندر اپتيكال مشاهده كرد. قابليت سوييچ كردن بين اين دو حالت نيز وجود دارد.
    نمونه تصويز اين ويوفايندر هيبريدي را را اينجا ببينيد:
    Fujifilm X100S Review: Digital Photography Review

سوني سري nex ويوفايندر به ضورت صرفا ديجيتال دارد.
    الان مشغول اين فكر بودم كه آيا دوربيني توليد شده است كه ويوفايندر هيبريدي داشته باشد و تصوير اپتيكال آن از لنز اصلي گرفته شود؟! ؟!
    (دوستان اگر ايرادي در توضيحات بالا ميبينيد گوشزد نماييد اطلاعاتم در اين زمينه مطمئن نيست. تاپيك شايعات و واقعيات است و عدم اطمينان!)

استفاده كنون ار سيستم فوكوس جديدش بر روي همه ي مدل ها مخصوصا مدلهايي كه بيشتر براي فيلمبرداري استفاده مي گردند بسيار محتمل است.
    متشکرم دوست عزیز بله می دونم که چشمی NEX فقط الکترونیکی هست منظورم این بود که چشمی هیبریدی باید تلفیقی از چشمی الکترونیکی NEX و چشمی اپتیکال باشه

فکر می کنم چشمی هیبریدی X100s با اونا متفاوت باشه چون چشمی اون راهی به لنز نداره اصلا چون آینه نداره ولی چشمی هیبریدی که برای دوربین های آینه دار باشه می تونه تصاویر رو از لنز بگیره

سلام

دوست عزیز صرفا با گفتن یک سری مطالب از روی ذهن و یک مقایسه خانگی چیزی عوض نمیشه، چون واقعیت فراتر از اینهاست.
    بقول معروف، بنده نه از اینتل پول میگیرم و نه سود دیگه ای برام داره که بخوام ازش تعریف کنم و هدفم صرفا بیان تجربیات و واقعیات هست.
    و اینجا یک انجمن تخصصی هست (هرچند تخصصیِ عکاسی) و بنظرم هر حرفی که اینجا میگیم باید حتما مستند، دقیق و تخصصی باشه

شما در مورد گرافیک مثال زدید؛
    حالا بنده اضافه کنم در اینکه AMD از نظر تولید کارت های گرافیک خوب شهرت خوبی داره و کارت های قدرتمندی تولید میکنه شکی نیست(هرچند همیشه در High-End باز هم از Nvidia عقب هست)، اما اینجا بحث ما درمورد خود پردازنده هاست.(و البته پردازنده های حال حاضر و نه برای 8 سال پیش)

بنده بخاطر شغلم (مربوط به کارهای سِرور) مجبورم روی تمام تکنولوژی های جدید و پردازنده های موجود دو شرکت AMD و Intel تحقیق کنم و اطلاعات بروز داشته باشم.
    و حالا با شنیدن این حرفها از شما، فکر میکنم شما وقتی یک خبر درباره تولید احتمالی یک پردازنده 12 هسته ای از همشهریتون شنیدید و حتی خودتون هم اصل خبر رو نمیدونید و اطلاعات بیشتری ندارید، درواقع نباید اصلا چنین بحثی رو پیش بکشید!

همین الان که ما داریم بحث میکنیم، آخرین پردازنده های اینتل با معماری 22 نانومتری در بازار هستند و پردازنده های AMD هنوز 32 نانومتر!
    همین الان که ما داریم بحث میکنیم، اینتل داره روی معماری 14 نانومتر کار میکنه برای سری جدید پردازنده هاش و همین پردازنده ای 12 هسته ای AMD که شما میفرمایید، تازه قرار هست با معماری 25 نانومتری تولید بشه!

اگر شما در حد مقایسه دو تا PC میتونید مقایسه کنید و نظر بدید،
    بنده و دوستم سرور با 4 پردازنده 16 هسته ای 6272 AMD (مجموع 64 هسته واقعی روی یک سرور) رو با سرور 2 پردازنده ای Intel Xeon E5-2620 (مجموع 12 هسته و 24 ترید) مقایسه کردیم!
    و نتیجه این بود که با هزینه حدود 1600 دلار برای 4 پردازنده AMD و مصرف برق 460 وات در مجموع، سرور اینتل با هزینه پردازنده 900 دلار و مصرف برق 190 وات، قدرت پردازشی بیشتری داشت :)

مصرف برق در سرورها مساله بسیار مهمی هست و حتی گاهی ما هزینه خیلی بیشتری صرف میکنیم تا سرور کم مصرف تری تهیه کنیم (چرا که در غیر این صورت، در دراز مدت هزینه برق پرداختی از صرفه جویی که در هزینه سرور کردیم، بالاتر میره)

اگر اطلاع ندارید، بدونید که قدرت پردازشی یک پردازنه رو نه کلاک پردازنده مشخص میکنه، نه مقدار کَش و نه تعداد هسته (چه واقعی و چه مجازی). (وقتی درمورد اینها بحث میکنیم، مثل این هست که بگیم چون فلان بدنه با سرعت 10 فریم برثانیه عکاسی میکنه و 16 مگاپیکسل هست، کیفیت عکسهاش بهتر خواهد بود!!)
    البته نه اینکه اینها تاثیر گذار نباشند؛ هستند... اما مساله اصلی که قدرت یک پردازنده رو مشخص میکنه، تعداد ترانزیستور، معماری ساخت ترانزیستورها و معماری ساخت خود پردازنده هست.

اگر نمیدونید بدونید که اینتل بصورت کانسپت(اگر استفاده از این اصطلاح اینجا درست باشه)، پردازنده 50 هسته ای واقعی هم تولید کرده! اما باز هم این چیزی رو عوض نمیکنه ...

درنهایت فکر کنم این بحث تا همینجا کافی باشه و بهتر هست ادامه پیدا نکنه.
    پیشنهاد میکنم علاقمندان این مبحث مطالب سایت anandtech.com رو دنبال کنند (که میشه گفت سایتی مانند DXOmark برای علوم کامپیوتر هست و مطالب کاملا دقیق و مستندی ارائه میکنند)

و اینکه هدف بنده صرفا روشن سازی مطلب بود و لاغیر.
    امیدوارم باعث رنجش خاطر شما نشده باشم؛ که در این صورت عذرخواهی میکنم.

موفق باشید
    من نمی خوام وارد بحث شما بشم ولی آخرین باری که بنچمارک های گرافیک رو چک می کردم کارت 7990 Ati قویترین کارت دنیا بود اگر هم الآن انویدیا کارتی قویتر از اون ساخته باشه هم نمیشه گفت انویدیا همیشه بهتر از ای تی آی بوده...این دو شرکت رقیب هستن و هیچ کدومشون برتری کامل بر اون یکی نداره(همون طور که نمیشه گفت کلا کنون بهتره یا نیکون)،یک بار انویدیا جلو میزنه یک بار ای تی آی (اتفاقا بیشتر اوقاتی که من بنچمارک ها رو نگاه می کردم قویترین کارت مال ای تی آی بوده)

ببخشید بابت آف تایپیک
    ویرایش توسط a.g g.a : Sunday 19 January 2014 در ساعت 16:38
    rezafh تشکر می‌کند.
    محـمد عـلی جـعفری

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

فوجی خبر از معرفی یک دوربین از سری X خود ، که یک دوربین بدون آینه در سبک SLR است ،را در 28 ژانویه داده است .
    همراه با دایال‌های سرعت شاتر ، ایزو و جبران نوردهی در بالای دوربین

main_en_02.jpg
    yaghoobi، Mashhadi Vahid، Amin Zarif و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    7995

ببخشید این سوال تکراری رو دوباره می پرسم،چون صفحات قبل کسی جواب نداد

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    فوجی خبر از معرفی یک دوربین از سری X خود ، که یک دوربین بدون آینه در سبک SLR است ،را در 28 ژانویه داده است .
    همراه با دایال‌های سرعت شاتر ، ایزو و جبران نوردهی در بالای دوربین

main_en_02.jpg
    بسیار زیباست من جدیدا خیلی از طراحی دوربین های فوجی فیلم خوشم اومده !

دوربین های بدون آینه فوجی فیلم خیلی خوبن ولی یک مشکلی که دارن و باعث میشه من و خیلیای دیگه فعلا به سمتشون نریم فکر کنم تنوع کم لنزهاشون باشه

کلا برنامه ای برای افزایش تنوع این لنزها نیست ؟ مثلا لنزهای بلندتر دور و بر 100 یا 200مم ؟ یا کلا می خوان توی همین رنج 12 تا 60 70 بمونن ؟ و این که لنز ماکروی خوبی قرار نیست برای این دوربین ها ساخته بشه ؟ الآن تا جایی که من خبر دارم فقط یک لنز 60مم ماکرو براشون هست با بزرگنمایی 0.5 !

شرکت های سازنده لنز دیگه مثل سیگما و تامرون و توکینا و... قرار نیست برای این مونت لنز بسازن ؟

اگه تنوع لنزهای ماونت X فوجی فیلم بیشتر بود شاید می تونستم خودمو راضی کنم که یک X-E2 بگیرم ولی فعلا که اصلا خوب نیست
    محـمد عـلی جـعفری