صفحه 47 از 689 نخستنخست ... 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 97 147 547 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 461 تا 470 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: شايعات يا واقعيات

البته به نظر بنده خیلی بعید است ( نزدیك به محال ) كه دو فول فریم با هم معرفی شوند...

و بعد اینكه قابلیت فیلمبرداری بر روی Dslr هم به نظرم بیشتر یك فحش است تا قابلیت...
    ARASH II، light_darkness و Super Oli تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

من نمیدونم اشکالی که یه Dslr با قابلیت فیلم برداری چی میتونه باشه که شما اونو فحش تلقی میکنین؟
    زمانی گرم شدن بیش از حد سنسور مطرح بود که با وجود لایو ویو و امکان ثبت خروجی سنسور آن با کدگذاری تصویری (Video Codec) فکر میکنم این مشکل هم برطرف شده.

در زمان نه چندان دور عده ای وجود همین لایو ویو در DSLR را هم نوعی فحش تلقی میکردند ولی بازار و خواست عامه چیز دیگری است، موردی که در زمان خیلی کوتاه دو برند معروف رو استفاده از اون سوق داد.
    برای کسی که میخواد دوربینش رو از SLR-LIKE به ُSLR ارتقا بده از دست دادن فیلمبرداری یا لایو ویو یه کمبود تلقی میشه ، اینو میتونیم در انواع فروم ها و مطالبی که در این مورد مطرحه بخوبی دید.
    ثانیا مسئله در مورد Dslr های Entry level مطرحه همونطور که همونطور که در مورد لایو ویو بیشتر از دوربین هایی مثل E410 , E510 رواج پیدا کرد.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.

WWW.GOGNUS.COM علی شادی
    Gear List: Nikon D90 + 18-105vR + 50 1.4D + Sigma 10-20 + Manfrotto 190XPROB + 322RC2 & Panasonic FZ5

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط alishadi نمایش پست ها
    من نمیدونم اشکالی که یه Dslr با قابلیت فیلم برداری چی میتونه باشه که شما اونو فحش تلقی میکنین؟
    زمانی گرم شدن بیش از حد سنسور مطرح بود که با وجود لایو ویو و امکان ثبت خروجی سنسور آن با کدگذاری تصویری (Video Codec) فکر میکنم این مشکل هم برطرف شده.

در زمان نه چندان دور عده ای وجود همین لایو ویو در DSLR را هم نوعی فحش تلقی میکردند ولی بازار و خواست عامه چیز دیگری است، موردی که در زمان خیلی کوتاه دو برند معروف رو استفاده از اون سوق داد.
    برای کسی که میخواد دوربینش رو از SLR-LIKE به ُSLR ارتقا بده از دست دادن فیلمبرداری یا لایو ویو یه کمبود تلقی میشه ، اینو میتونیم در انواع فروم ها و مطالبی که در این مورد مطرحه بخوبی دید.
    ثانیا مسئله در مورد Dslr های Entry level مطرحه همونطور که همونطور که در مورد لایو ویو بیشتر از دوربین هایی مثل E410 , E510 رواج پیدا کرد.
    البته بنده قصد مخالفت با شما را نداشتم.

من به عنوان یك مصرف كننده به هیچ وجه راضی نیستم كه قابلیت فیلمبرداری به هیچ كدام از بدنه های DSLR اضافه شود.چه Entry level ها و چه بقیه.اما قابلیت Live View را كاملا می پسندم و آن را بسیار كارامد می دانم.

هرچند كه ایده Live View اولین بار در Canon 20Da به صورت خیلی ابتداعی اعمال شد.Canon 20Da جز اولین دوربین های دیجیتال بنده بود كه آن زمان برای همه یك پدیده ی عجیب و غریب محسوب می شد.داشتن Live View بسیار جذاب بود. آن هم روی یك دوربین در رده حرفه ای......

اما این قابلیت ( فیلمبرداری ) ( از نظر بنده هنوز هم فحش ) را به هیچ وجه با روح و ساختار و خواستگاه دوربین های DSLR یكی نمی دانم.

بنده كلا با ادغام وسایل مخالفم ( نظر كاملا شخصی ) از موبایل های دوربین دار متنفرم از دستگاه های پرینت چند كاره بیزارم از MP3 Player ها عجیب و غریب دوری می كنم و كلا نظرم این است كه هر وسیله ای به صورت اختصاصی كارایی و لذت بیشتری دارد.ادغام های عجیب و غریب این روز ها گاهی بسیار آزارم می دهد.

اما در دنیا دیجیتال هیچ چیز غیر ممكن نیست ، شاید روزی كه زیاد هم دور نباشد شاهد DSLR هایی باشیم كه فیلمبردای می كنند.:confused:
    ARASH II، Persian، Keivani و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

چند وقته می خوام اینو بگم هی یادم می ره واونم اینه كه خیلی بعیده نیكن دوربینی به اسم D60 معرفی كنه. دلیلش هم واضحه و اونم وجود این دوربینه (معرفی شده در PMA 2002) :

در واقع كنن بعد از این دوربین نامگذاری خود رو تغییر داد ( احتمالا با نیكن پشك انداختن كه كدومشون عوض كنه :biggrin: ) و بعد از این دوربین دوربین 10D رو معرفی كرد و بعد از اون دیگه D های كنن اومد بعد از عدد و مال نیكن موند بعد از عدد.(البته در رده ی حرفه ای قبل از D30 دوربین 1D رو داده بود)

بنابر این ممكنه دوربین بعدی نیكن بشه D65 كه خاطره ی F65 رو هم زنده كنه
    ویرایش توسط farhad44 : Thursday 17 January 2008 در ساعت 09:50
    فرهاد حسيني

كاربر فعال
    تشکر کرده
    285

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    ...
    در واقع كنن بعد از این دوربین نامگذاری خود رو تغییر داد ( احتمالا با نیكن پشك انداختن كه كدومشون عوض كنه :biggrin: ) و بعد از این دوربین دوربین 10D رو معرفی كرد و بعد از اون دیگه D های كنن اومد بعد از عدد و مال نیكن موند بعد از عدد.(البته در رده ی حرفه ای قبل از D30 دوربین 1D رو داده بود)
    ...
    سلام،
    با اجازه یک Off topic بفرستم! درست مثل مرسدس-بنز که از سال 1994 نشانه‌ی کلاس (به‌قول خودشان Klasse!) را به پیش از شماره‌ی حجم موتور منتقل کرد. (یعنی مثلاً 280S تبدیل شد به S280). بازهم بگویید Canon مرسدس‌ِ دوربین‌ها نیست :) (جهت شفاف سازی عرض می‌کنم، فقط و فقط و فقط شوخی بود :) )

ممنونم و ببخشید که مرتبط نبود.
    کاوه!
    [EYES] [576 Megapixel Retina] [2 x Natural 22.3mm F3.2] [ISO 1 -800]

تشکر کرده
    14101

اما فرهاد جان بنده با نظر شما كمی مخالفم...

درست است كه كانن این دوربین را معرفی كرد.اما چون دوربینی با این نام در خط تولید یك برند دیگر وجود دارد دلیلی نمی شود كه نیكون مجبور شود كه رده نامگذاری های خود را عوض كند.مگر اینكه آن نام توسط كانن ثبت شده باشد.

حالا كه بحث خودرو شد.نظر شما را به مثال مزدا 323 و مدل های BMW جلب می كنم.شركت BMW بعد از سالها تلاش و مجادله در نهایت توانست كلیه حق و حقوق نام گذاری های سه عددی را به صورت تجاری ثبت كند.كه باعث شده مزدا از نامگذاری هایی مثل 626 و 929 و اینها دست بر دارد.

كن راكول هم بر این نظر است كه دوربین آتی نیكون D60 خواهد بود...

http://www.kenrockwell.com/nikon/d60.htm

یك جورهایی موضوع Nikon D40 و Canon 40D هم همین بود.اما با این فرق كه این بار اسم كاملا یكسان است.

پی نوشت ( برای كاوه عزیز )

من هنوز هم عاشق Mercedes 500SL هستم و نتوانسته ام با Mercedes SL500 كنار بیایم.....حالا كه Face Lift شد شاید بشود فكری كرد....:::big grin:::
    ajjadesa، farhad44 و light_darkness تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    اما فرهاد جان بنده با نظر شما كمی مخالفم...

درست است كه كانن این دوربین را معرفی كرد.اما چون دوربینی با این نام در خط تولید یك برند دیگر وجود دارد دلیلی نمی شود كه نیكون مجبور شود كه رده نامگذاری های خود را عوض كند..:::big grin:::
    من عرض نكردم مجبور است. عرض كردم بعید است كه چنین كاری بكند. به نظرم كمی افت دارد كه یك كمپانی نامی را كه قبلا كمپانی دیگری برگزیده برای محصول خودش انتخاب كند. مگر اسم قحطی است ؟

راستی من هم عاشق SL 55 ام . همانگونه كه در كودگی عاشق 450SLC رابرت واگنر در سریال سوییچ بودم :biggrin:
    Kaveh Ghobadi، smn و Super Oli تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    من عرض نكردم مجبور است. عرض كردم بعید است كه چنین كاری بكند. به نظرم كمی افت دارد كه یك كمپانی نامی را كه قبلا كمپانی دیگری برگزیده برای محصول خودش انتخاب كند. مگر اسم قحطی است ؟

راستی من هم عاشق SL 55 ام . همانگونه كه در كودگی عاشق 450SLC رابرت واگنر در سریال سوییچ بودم :biggrin:
    خوب این هم حرفی است.

اما وقتی كسی رده نامگذاری را انتخاب می كند جهش از آن یك جور نارسایی می شود و ممكن است در آینده اشكالاتی پیش بیاید....

می شود یك چیزی توی مایه های اسامی اتومبیل های فراری:confused:

اما اگر مثلا امسال شاهد حضور Nikon D60 , Nikon D90 باشیم به نظرم خیلی بهتر است.حالا سالهای دیگر مثلا Nikon D65 را ببینیم اشكالی ندارد.اما اینها همه حدسیات و نظرات ما است.

آقا گفتی SLC و كردی كبابم....

فرهاد خان این SL فیس لیفت شده هم عروسكی است برای خودش هااااااااما SLK را خراب كرده است
    light_darkness تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    14101

New Nikon AF-S Primes

قابل توجه آرش عزیز ( كه این روز ها بسیار بسیار كمیاب شده است...ارادتمندیم قربان )

Nikon 24mm f/1.4 AF-S
    Nikon 28mm f/1.4 AF-S
    Nikon 50mm f/1.4 AF-S
    Nikon 85mm f/1.4 AF-S

http://www.dslrgossip.com/2008/01/16...n-af-s-primes/
    Khoramyar، yasin-m، light_darkness و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    14101

مثل اینكه كانن می خواد Canon EOS-Rebel XTs و یا همون Canon 450D و یا Canon EOS-Rebel XT Mark II رو در PMA 2008 معرفی كنه.

همین طور خبرهایی به گوش می رسد Cosina classic 35mm F1.4 را برای مونت نیكون تولید شده است.

متاسفانه سایت Cosina ژاپی ف ی ل ت ر بود...
    ajjadesa، light_darkness، Kavan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

صفحه 47 از 689 نخستنخست ... 37 43 44 45 46 47 48 49 50 51 57 97 147 547 ... آخرینآخرین