صفحه 590 از 689 نخستنخست ... 90 490 540 580 586 587 588 589 590 591 592 593 594 600 640 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,891 تا 5,900 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر همراه kato آواتار ها
    تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها

درمورد سایز و ابعاد سنسور کلا دنیا داره به سمت کوچک تر کردن همه چیز پیش میره از خودرو تا گوشی و پردازنده و ریز پردازنده - همین الان که ما داریم در مورد ابعاد سنسور گپ میزنیم اون طرف دارن تو همین ابعاد پردازشگر کوانتومی توسعه میدن ( که البت دادن و در حال نتیجه گیری هستن ) اتفاقا به نظر من سنسور ها کوچک تر میشن
    کافیه یکم جدیتر در مورد computational photography ( عکاسی محاسباتی ) تحقیق کنید گوگل رو پروژه ای به نام لایت ال 16 ( به اینگلیسی همین نام رو گوگل کنید عکسش رو هم میتونید ببینید ) سرمایه گذاری کرده که احتمالا نمونه های اولیه پاییز امسال پخش میشن دوربینی در ابعاد یک آیفون ولی با قدرت خیلی بیشتر
    یا حتی پتنت نیکون که دوربینی با حجم کم و با 4 سنسور رو معرفی میکنه
    اگر روزی برسه که تمام خصوصیات سنسوری مثل هاسلبلاد را توی سایز مثل مثلا 1 اینچی جا بدن این حرف شما درسته ولی ایا شدنیه؟

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    اگر سوني يا فوجي دوربين مديوم فرمت توليد كنند، ماونت لنز آنها چه خواهد بود؟ آيا مي خواهند مجموعه لنزهاي مديوم فرمت هم توليد كنند يا از ماونت لنزهاي موجود در بازار استفاده خواهند كرد؟
    توي سايت thenewcamera ديشب خوندم فوجي احتمالا اگر مديوم فرمت ارائه بده باهاش ٣ تا لنز هم معرفي ميكنه كه ٢ تا از اونا پرايم و يكي زوم هست .
    yaghoobi، saber.pix، a.g g.a و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط kato نمایش پست ها
    فوجی که تو فول فریمش مونده هنوز یه بادی فول نداره چطور یهو مدیوم فرمت؟

کاملا مشخص بود که سنسور کوچک مثل aps-c کم کم رو به زوال میره تا 5 سال اینده
    فوجي ادعا ميكنه كه سنسور apsc كه داره در حد فول فريم هيت كه واقعا هم هست به نسبت سوني a7 ببين و توي مصاحبه با ديپرويو گفته كه ترجيه ميدن مديوم فرمت توليد كنن گويا قبلا هم گذشته درخشاني در مديوم فرمت داشتن اما يك لحظه فكر كنيد با اين عملكرد سنسور مديوم فرمت بياد
    فوجي فيلم واقعا برند خوبيه لطفا الكي زير سوال نبريدش
    saber.pix و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

اگر روزی برسه که تمام خصوصیات سنسوری مثل هاسلبلاد را توی سایز مثل مثلا 1 اینچی جا بدن این حرف شما درسته ولی ایا شدنیه؟
    من در مورد اتفاقی که در حال افتادنه ابزاری که تا چند ماه دیگه وارد بازار میشه و شرکتی که یکی از پرطرفدار ترین مارک های دوربین هست دارم صحبت میکنم شما در مورد خصوصیات سنسور هاسلبلاد ؟ در مورد چه خصوصیاتی صحبت میکنید ؟ این خصوصیات چند درصد بازار رو هدف قرار داده ؟ چقدر بارز و مثبت بوده که سایر برندها ترقیب به استفاده از فناوری مشابه تو بدنه های خودشون بشن ؟نمونه ای بگید که بشه گپ زد در موردش سنسور هاسلبلاد پشت سرش سونی هست همونطور که فیز وان اینطوره
    همین الان نگاه کنید دوربین های موبایل تو چند سال اخیر پیشرفت به مراتب قابل ملاحظه تری داشتن تو قیاس با سنسور های فرمت دی ایکس و فول فریم فکر میکنم مطلب مربوط به ال 16 رو نخوندید اگر با 16 سنسور 1 اینچی به فول فریم رسیدن دور نیست که با 26 سنسور به مدیوم فرمت هم برسن همونجور که زمان معرفی ایکس 1 دی هاسلبلاد همه به جثه کوچک و سنسور بزرگش اشاره کردن الان هم تو مرحله ای هستیم که تو ابعادی کوچکتر از اون بدنه با سنسورهای موبایل تونستن به کیفیت فول فریم برسن
    اصلا همون ایکس 1 دی بزرگترین جهشی که داشت سایز کوچک بود به خاطر میرورلس شدن و تمام تبلیغ روی همین بود که ابعاد کوچک شده جهش بزرگ بعدی برای کوچک تر شدن ابعاد چیزی نیست جز استفاده از سنسورهای کوچک تر
    الان تنها نکته منفی در مورد این فناوری به نظر من محدود بودن به لنز هاست چون امکان تعویض وجود نداره در مورد نیکون که هنوز هیچ چیز مشخص نیست اما حداقل ال16 این امکان رو نمیده
    MohammadRanjbar تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    فوجي ادعا ميكنه كه سنسور apsc كه داره در حد فول فريم هيت كه واقعا هم هست به نسبت سوني a7 ببين و توي مصاحبه با ديپرويو گفته كه ترجيه ميدن مديوم فرمت توليد كنن گويا قبلا هم گذشته درخشاني در مديوم فرمت داشتن اما يك لحظه فكر كنيد با اين عملكرد سنسور مديوم فرمت بياد
    فوجي فيلم واقعا برند خوبيه لطفا الكي زير سوال نبريدش
    فوجی برند قدیمی و خیلی خوبی هست همه میدونن ولی اینکه ادعا داره aps-c میزنه در حد فول فریم فقط ادعا هست . شما میخوای بگی xpro2 از نظر عملکرد مثلا با d810 برابره؟ و اگرم در اینده مدیوم فرمت تولید کنه بازم خیلی فاصله داره با هاسلبلاد و فیز وان حالا میاد خودتون میبینید در نهایت بشه مدیوم فرمتهایی مثل پنتاکس . لامصب این 2 تا برند هاسلبلاد و فیز وان مثل ساعت patek philippe و vacheron constantin میمونن هیچ موقع رقیب ندارن تو دنیای تجاری

تشکر کرده
    325

نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    من در مورد اتفاقی که در حال افتادنه ابزاری که تا چند ماه دیگه وارد بازار میشه و شرکتی که یکی از پرطرفدار ترین مارک های دوربین هست دارم صحبت میکنم شما در مورد خصوصیات سنسور هاسلبلاد ؟ در مورد چه خصوصیاتی صحبت میکنید ؟ این خصوصیات چند درصد بازار رو هدف قرار داده ؟ چقدر بارز و مثبت بوده که سایر برندها ترقیب به استفاده از فناوری مشابه تو بدنه های خودشون بشن ؟نمونه ای بگید که بشه گپ زد در موردش سنسور هاسلبلاد پشت سرش سونی هست همونطور که فیز وان اینطوره
    همین الان نگاه کنید دوربین های موبایل تو چند سال اخیر پیشرفت به مراتب قابل ملاحظه تری داشتن تو قیاس با سنسور های فرمت دی ایکس و فول فریم فکر میکنم مطلب مربوط به ال 16 رو نخوندید اگر با 16 سنسور 1 اینچی به فول فریم رسیدن دور نیست که با 26 سنسور به مدیوم فرمت هم برسن همونجور که زمان معرفی ایکس 1 دی هاسلبلاد همه به جثه کوچک و سنسور بزرگش اشاره کردن الان هم تو مرحله ای هستیم که تو ابعادی کوچکتر از اون بدنه با سنسورهای موبایل تونستن به کیفیت فول فریم برسن
    اصلا همون ایکس 1 دی بزرگترین جهشی که داشت سایز کوچک بود به خاطر میرورلس شدن و تمام تبلیغ روی همین بود که ابعاد کوچک شده جهش بزرگ بعدی برای کوچک تر شدن ابعاد چیزی نیست جز استفاده از سنسورهای کوچک تر
    الان تنها نکته منفی در مورد این فناوری به نظر من محدود بودن به لنز هاست چون امکان تعویض وجود نداره در مورد نیکون که هنوز هیچ چیز مشخص نیست اما حداقل ال16 این امکان رو نمیده
    یکی از همین محدودیت ها همینی هست که خود شما اشاره کردی محدود بودن لنز ها و قابل تعویض نبودن رو بدنه های کوچک .

چند ماه پیش من تو این سایت گفتم الان ایفون 6 از نظر کیفیت چیزی کم از بدنه و سنسورهای قدیمی تر کنون و نیکون مثل 3100 و 350 دی و ....... نداره همه به من خندیدن

تشکر کرده
    3572

یکی از همین محدودیت ها همینی هست که خود شما اشاره کردی محدود بودن لنز ها و قابل تعویض نبودن رو بدنه های کوچک .
    خب این چه ارتباططی به خصوصیات هاسلبلاد داره ؟ نکنه قابلیت تعویض لنز مخصوص هاسلبلاده ؟شما گفتی خصوصیات هاسلبلاد ( این یعنی تکنولوژی انحصاری یا برتری که در رقبا وجود نداره مثل سیستم دوال پیکسل کنون ) من هم مثال خواستم نه اینکه حرف خودمو به خودم برگردونی! اگر داشتن هاسلبلاد و فیز وان تاثیری تو بهتر شدن عکاسی میکنه شما بخر بشو بهترین عکاس دنیا!
    کوروش تشکر می‌کند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    3572

چند ماه پیش من تو این سایت گفتم الان ایفون 6 از نظر کیفیت چیزی کم از بدنه و سنسورهای قدیمی تر کنون و نیکون مثل 3100 و 350 دی و ....... نداره همه به من خندیدن
    هنوز هم دارین حرفی میزنین که بهتون بخندن چون صحبتتون احساسیه نه منطقی صرفا بر اساس برند میگین هاسلبلاد عالیه خصوصیاتی داره که نگو من میگم خصوصیات بگین حرفی نمیزنین ! آیفون بر چه اساسی چیزی کم از بدنه های قدیمی نداره ؟ شما یه بار عکس آیفون رو چاپ کنید بعد ببینید چه خبره یا سطح جزئیات رو ببینید چجوریه یا تو نورکم ببینید چه خبره
    اگر عکاسی شما محدود به وب سایت و اینستا و تلگرامو این موارده و نیازتون با فاصله کانونی که آیفون میده و امکانات نرم افزاری دوربین آیفون رفع میشه بله آیفون حتی بهتر از اون بدنه ها هم هست چون عکس رو حاضر و آماده تحویل میده نیاز به تعویض لنز نداره و نورسنجی خوبی هم داره و... پکیج کاملیه که امکاناتی داره که هیچ دوربینی نداره ( مثل قابلیت تماس و ارسال پیامک !!!! )
    من صرفا برای تجسم سایز اون دوربین اسم آیفون رو آوردم وگرنه از نظر تکنولوژی مثل مقایسه فیل و فنجونه !
    yaghoobi، lamagra، Ahmad_ و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

جناب کاتو
    این بحث تکراری رو در هر تاپیکی راه میندازید. این گفتگو به این تاپیک ربط نداره.
    گفتگوهای اضافی پاک خواهند شد.
    vahidshah، a.g g.a، Mahdi.A.Tabar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    3572

صحبت اصلا سر عکاس نیست بحث این نیست که کی عکاس هست کی نیست صحبت سر پتانسیل یه دوربین و سنسورش هست مثل هاسلبلاد وفیز وان . شما گفتین در اینده سنسورها و بدنه ها رو به کوچک و کوچکتر شدن میرن اگر اینطور بود کنون و نیکون اعلام میکردن ما در اینده خط تولید فول فریم رو تعطیل میکنیم به جاش رو سنسور 1 اینچی و بدنه میرورلس کار میکنیم. واقعیت اینه که عکاس هر چی حرفه ای تر میشه ترجیح میده دوربین ولنز خودش رو ارتقا بده مثل همین اقای سعید نوشین فر عکاس معروف که الان با هاسلبلاد فقط کار میکنن
    ایشون رو دیدین بپرسین از اول هاسلبلاد دستشون گرفتن یا کم کم به اینجا رسیدن و حتما ازشون بپرسین هاسلبلاد ایشون رو عکاس کرد یا عکاسیشون ایشون رو به هاسلبلاد رسوند
    تفکر شما از پایه اشتباهه بهترین رو داشتن دلیل بر بهترین بودن نیست کما اینکه مختارید بهترین رو داشته باشید به بنده هم مربوط نیست ولی با این دید به هیچ جا نمیریسید
    در مورد سنسور ها هم کمی با دقت بخونید من در مورد عکاسی محاسباتی حرف زدم "مجموعه ای سنسور های سایز کوچک نه صرفا یک سنسور"
    البت اگه سقف آرزوهاتون هاسلبلد هست چند روز پیش این کمپانی معظم برای موبایل موتورولا زد ماژول ترو زوم توسعه داد
    این هم سند :
    mg-9627-1-w600.jpg
    دقت کنید این یک دوربین موبایل هست نه یک دوربین فول فریم یا مدیوم فرمت