صفحه 593 از 689 نخستنخست ... 93 493 543 583 589 590 591 592 593 594 595 596 597 603 643 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,921 تا 5,930 , از مجموع 6884
Like Tree33617تشکر

موضوع: شايعات يا واقعيات

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

چی! فیلم برداری ۴کی نداره؟ کدکش هم که خیلی بده! خیلی نا امید کننده بود!
    نه شوخی کردم
    از لنزش خوشم اومد، ۲۴ مم تا ۷۰ رنج خیلی خوبیه. اما اگر قرار باشه قیمتش بالا باشه سیستم فوجی با آن طراحی کلاسیکش را ترجیح میدهم. حداقل از خود دوربین و عکاسی با آن میشود لذت برد
    ولی دیزاین این بدنه دلچسب است، زیبا نیست اما بنظر اوگونومی خوبی دارد و کوچک است. باید انتخاب خوبی باشد برای کسانی که یک دوربین جمع جور و میخواهند با کیفیت خوب و امکان فیلم برداری.
    yaghoobi، M.Nouri، a.g g.a و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

کاش نیکون و کانن این طراح‌های فوجی رو می‌دزدیدن!!
    خارج از شوخی،
    دوربین خوبی به نظر میاد. افزودن 4k یعنی افزایش سیصد تا پانصد دلاری قیمت کلی .
    هرچند فکر کنم در ایران هم قیمت فوجی XE-1 دربیاد که آنگاه کفه به سمت فوجی با آن کیفیت تصویری خارق‌العاده سنگینی می‌کند. فقط اندکی کندی فوکوس نمونه‌ی فوجی به چشم خواهد‌أمد.
    ( که در XE-2 برطرف‌شده )
    با این وجود این دوربین نیز انتخاب بسیار مناسبی برای میرورلس‌پسندان به‌نظر می‌آید.
    Mehrdad-PL، saber.pix، a.g g.a و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    چی! فیلم برداری ۴کی نداره؟ کدکش هم که خیلی بده! خیلی نا امید کننده بود!
    نه شوخی کردم
    از لنزش خوشم اومد، ۲۴ مم تا ۷۰ رنج خیلی خوبیه. اما اگر قرار باشه قیمتش بالا باشه سیستم فوجی با آن طراحی کلاسیکش را ترجیح میدهم. حداقل از خود دوربین و عکاسی با آن میشود لذت برد
    ولی دیزاین این بدنه دلچسب است، زیبا نیست اما بنظر اوگونومی خوبی دارد و کوچک است. باید انتخاب خوبی باشد برای کسانی که یک دوربین جمع جور و میخواهند با کیفیت خوب و امکان فیلم برداری.
    تو نگاه اول عكس روبرو از بدنه حس فوجي رو ميده كاملا
    اين كه لرزشگير داره فكر ميكنم گزينه جالبي براي فيلم برداري با توجه به قابليت فكوس پيكينگ و ...

تشکر کرده
    1982

بهر حال وجود هر اپشنی بهتر از نبودشه! الان مبایلهای 200 دلاری هم فیلم برداری چاهار کی دارند ولی روی بدنهای گران قیمت این امکانات را نمیبینیم. مگر یک پردازنده که از پس پردازش تصویر بر بیاید چقدر هزینه یک بدنه را افزایش میدهد!
    بنظر من شرکتهای دوربین ساز انقدر که لازم است دل به کار نمیدهند
    Nima Sadigh و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر فعال sma075 آواتار ها
    تشکر کرده
    135

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Mobin نمایش پست ها
    Eos M5
    Built-in electronic viewfinder

Sensor: 24.2 million pixel APS-C CMOS

AF: dual pixel CMOS AF, Touch AF

The video engine: DIGIC 7

Continuous shooting: 7fps

ISO Sensitivity: 100-25,600

Video: FullHD 60fps, 5-axis electronic image stabilization

Dynamic NFC, Bluetooth built-in

Media: SD / SDHC / SDXC card

Size: 115.6 x 89.2 x 60.6 mm

Weight: 427g
    سلام
    به نظرم مخلوطی از طراحی نیکون 1، v1 و المپوس e-m1 شده. اما آنها واقعا زیبا تر هستند.
    شایدم من اینطور فکر میکنم.
    سیدمحمد آقامیرزائی
    لطفا تصاویر من را نقد کنید. ویرایش هم آزاد.
    Olympus OM-D E-M5 + 12-50mm 3.5-6.3

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    بهر حال وجود هر اپشنی بهتر از نبودشه! الان مبایلهای 200 دلاری هم فیلم برداری چاهار کی دارند ولی روی بدنهای گران قیمت این امکانات را نمیبینیم. مگر یک پردازنده که از پس پردازش تصویر بر بیاید چقدر هزینه یک بدنه را افزایش میدهد!
    بنظر من شرکتهای دوربین ساز انقدر که لازم است دل به کار نمیدهند
    من هم همیشه موافق وجود آپشن در مقابل نبودش هستم البته یک آپشن درست درمان رو به 4 آپشن نصفه نیمه ترجیح میدهم.
    در مورد موبایلهای 4کی، فکر میکنم بخش اعظم آن جنگ تبلیغاتی است. کما اینکه هیچوقت عدد مگاپیکسل یک موبایل با همان عدد در دوربین حرفه ای قابل مقایسه نبود.

در مورد خط آخر، بنظرم یک تحقیقی بشه ببینیم مدیرانشان احیاناً هموطن نیستن !؟
    MahBaz تشکر می‌کند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

سلام
    خب،زيبايي که سليقه اي است،به نظر من طراحي مطلوبي دارد،به هر حال از ميرورلس هاي سوني که طراحي بلاتکليفي دارند، کاملا زيباتر است.بعيد مي دانم کسي که واقعا در پي عکاسي است اولويتش ظاهر دوربين باشد.
    از همه اينها بگذريم،ارگونومي آن که يکي از مشکلات بزرگ ميرورلس هاست،بسيار خوب به نظر مي رسد.گريپ عالي و چيدمان و اندازه صحيح دکمه ها.
    در شايعات صحبت از امکان 5axis electronic image stabilization (IBIS?) هم هست.
    http://www.canonwatch.com/canon-eos-...4mp-dpaf-7fps/
    yaghoobi، Nima Sadigh، M.Mobin و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

فوکوس رو مجبور بود ارتقا بده...اما شدیدا امیدوارم لرزشگیر اضافه شده باشه.
    yaghoobi، a.g g.a، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    1982

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    من هم همیشه موافق وجود آپشن در مقابل نبودش هستم البته یک آپشن درست درمان رو به 4 آپشن نصفه نیمه ترجیح میدهم.
    در مورد موبایلهای 4کی، فکر میکنم بخش اعظم آن جنگ تبلیغاتی است. کما اینکه هیچوقت عدد مگاپیکسل یک موبایل با همان عدد در دوربین حرفه ای قابل مقایسه نبود.

در مورد خط آخر، بنظرم یک تحقیقی بشه ببینیم مدیرانشان احیاناً هموطن نیستن !؟
    من این جمله که کیفیت سنسور موبایل کمتر از دوربین حرفه است را زیاد در این چند روز و بحث های مربوط به پنج دی مارک چاهار شنیدم! خوب این که عذر بد تر از گناه است! روی موبایل که نسبتا سنسور درست و درمانی ندارد هم فیلم برداری چاهار کی گذاشته اند، خوب پس به نسبت آن، یک بدنه کراپ یا فول فریم که حتما باید این آپشن را داشته باشد!

تا بحال فیلم برداری چاهار کی موبایلها را در نور بیرون دیده آید؟! بنظر من کیفیت بسیار عالی دارند.
    saber.pix، a.g g.a، sorena_56 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

احساس می کنم خیلی سعی کرده اند کوچک بماند. از نظر طول احتمالا توانسته اند موفق باشند و طولش را خیلی زیاد نکنند. ولی خوب ارتفاعی یه سر و گردن بزرگ شده است. از نظر وزن هم که اگر بدنه خالی بالای 400 گرم باشد که افسار را رها کرده اند و در فاکتورهای طراحیشون این مورد را در نظر نگرفته اند.

البته باید منتظر ماند و مقایسه ابعاد آنرا با بقیه دوربین ها دید. زود هست اینقدر قضاوت کنیم. ولی خوب تاپیک شایعات هست. زدن این حرف ها حلال هست.

در مورد لرزشگیر دیجیتال نمی دونم چی میتونه باشه! ولی احتمالا سنسور شتاب و ژیروسکوپی هست که حرکات دوربین را ثبت می کنه و با توجه به اونها تصویر را در حین پردازش جابجا می کند تا لرزش خنثی شود.!

نقل قول نوشته اصلی توسط esfandiyar2002 نمایش پست ها
    درود..

در تایید فرمایش شما،نقل خاطره ای جالب خواهد بود..فرصت و فراغتی دست داد که به فروشگاه Henrys که عرضه کننده تجهیزات و دوربین های عکاسی است سری بزنم و از نزدیک دو دوربین سونی بدون آینه A6000 و A6300 را از نزدیک در دست بگیرم..هدف نیز خرید یک دوربین برای همسرم بود،چراکه بنده از کانون 7D MARK II استفاده می کنم..(علت انتخاب نیز دستان کوچک/ظریف تر خانم بنده!)..وزن مدل 6000 سبک تر و ابعاد آن نازک تر می بود تا وزن 6300 و کلفتی نسبی بدنه آن..

اما جالب تر اینکه تقریبا در حالیکه هر دو دوربین سونی در دستان من درحال گم شدن بود و بدنه چندان دلچسبی نداشت،برای خانم بنده مدل 6000 مقبول تر آمد..در همین زمان یک خانم غول پیکر(قد حدود دو متر و ده به گمانم با هیکل ورزشکاری) کانادایی الاصل وارد مغازه شد و وقتی در مورد انتخاب دوربین های DSLR از فروشنده کمک می طلبید،فروشنده مزبور با توجه به سابقه حرفه ای خانم فوق در عکاسی مطبوعات ورزشی برای بانوان،دوربین کنون 1DX mark ii را پیشنهاد کرد..باور نمی کنید اگر بگویم که این دوربین با همان گریپ خودش در دستان پهن پیکر این خانم گم شد! یعنی همانند یک دوربین اسباب بازی بنظر آمد!

آنجا بود که فهمیدم اندازه بدنه دوربین هم از توابعی چون اندازه پیراهن و شلوار می تواند مقیاس بگیرد!

در مورد دوربین M5 کنون،اگر تصویر طراحی شده با ابعاد واقعی دوربین مطابقت داشته باشد،به تصور بنده بدین دلیل خواهد بود که با افزایش امکانات و ارتقای کارایی دوربین،ابعاد آن هم روند افزایشی بخود می گیرد..همچنان که بنده این موضوع را در مورد دو دوربین سونی مدل 6000 و 6300 دیدم..اختلاف وزن و ابعاد مشهود بود..

بدرود تا درودی دیگربار
    صحبت از میررلسهای سونی کردید. یادم هست یکبار من هم یکی ازین مدلها را در دست گرفتم احتمالا nex-6، همچنان طعمش زیر زیانم هست. خیلی خوب توی دستم می نشست. بهتر ازین نمیشود یک میررلس را در سایز کوچک طراحی کرد! آرزویم این هست دوربین با چنین طراحی با سنسور فول فریم تولید شود با لنزهای جمع و جور پرایم..
    yaghoobi، a.g g.a، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"