صفحه 4 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 93
Like Tree63تشکر

موضوع: بررسي مشكلات عمومي دوربين ها و لنز ها

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط kiyan نمایش پست ها
    ُسلام خدمت همه دوستان
    مشکل صافت شدن عکس تو گوشه ها چیست وسط عکس شارپ گوشه ها بیشتر گوشه راست صافته!!
    تو فوکال آخر فقط عکس یکدست شارپه فوکال اول مشکل صافتی داره
    ضمنا سرعت شات بالامیباشد مشکلی در سرعت نیست
    ممنون میشم کمی توضیح بدید؟
    دوست عزیز همه لنزها در گوشه ها دچار افت شارپنس می شوند این برمیگرده به واقعیت طراحی اپتیک و طبیعیه ٬ در بعضی لنزها (معمولا ارزان قیمتها) این افت بیشتر از حد معمول است است . این پدیده در لنزهای واید و لنزها با آپرچر باز بیشتر مشاهده میشه. البته راههایی برای تصحیح اون وجود داره ٬ استفاده از المان ها و طراحی خاص میشه این مشکل رو خیلی کمتر کرد که البته هم هزینه بر هست هم وزن و اندازه لنز بیشتر میشه.

ابتدا بفرمایید چه لنزی و چه دوربینی استفاده می کنید .
    این که می گویید در گوشه سمت راست بیشتر بوده طبیعی نیست و احتمالا لنز دچار نقص فنی است ٬
    kiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    دوست عزیز همه لنزها در گوشه ها دچار افت شارپنس می شوند این برمیگرده به واقعیت طراحی اپتیک و طبیعیه ٬ در بعضی لنزها (معمولا ارزان قیمتها) این افت بیشتر از حد معمول است است . این پدیده در لنزهای واید و لنزها با آپرچر باز بیشتر مشاهده میشه. البته راههایی برای تصحیح اون وجود داره ٬ استفاده از المان ها و طراحی خاص میشه این مشکل رو خیلی کمتر کرد که البته هم هزینه بر هست هم وزن و اندازه لنز بیشتر میشه.

ابتدا بفرمایید چه لنزی و چه دوربینی استفاده می کنید .
    این که می گویید در گوشه سمت راست بیشتر بوده طبیعی نیست و احتمالا لنز دچار نقص فنی است ٬
    مال 17-50 تامرون میباشد .بله قسمت سمت راست با دیافراگم 9 هم ایم مشکلو داره .یکی دوستان میگفت مشکل کانترینگ داره

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط kiyan نمایش پست ها
    مال 17-50 تامرون میباشد .بله قسمت سمت راست با دیافراگم 9 هم ایم مشکلو داره .یکی دوستان میگفت مشکل کانترینگ داره
    مشکل کانترینگ رو حقیقتا نمی دونم چی هست ٬ ولی گاهی این مشکلات در لنزها به خصوص لنزهای غیر از برند خود دوربین پیش میاد بر میگرده به کنترل کیفیت ضعیفتر این شرکت ها.

البته این لنز دو تا ورژن داره که یکی دارای لرزشگیر و یکی فاقد اونه ٬ که به نظر میاد عملکرد نمونه بدون لرزشگیر آن اندکی بهتر است.
    این لینک رو ببینید . میتونید عملکرد هر دو ورژن در آپرچرها و فاصله کانونی های مختلف در مرکز ٬ مید و گوشه های فریم ببینید :

Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD IF Lens Image Quality

سافتی گوشه ها در ۱۷ میلیمتر و آپرچرها باز برای این لنز طبیعیه ٬ ولی در f/8 تا حد خیلی خوبی بهبود پیدا می کنه .
    همین جور که خودتون هم گفتید عملکرد گوشه ها ٬ در ۵۰ میلیمتر بهتر از ۱۷ میلیمتر است.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    مشکل کانترینگ رو حقیقتا نمی دونم چی هست ٬ ولی گاهی این مشکلات در لنزها به خصوص لنزهای غیر از برند خود دوربین پیش میاد بر میگرده به کنترل کیفیت ضعیفتر این شرکت ها.

البته این لنز دو تا ورژن داره که یکی دارای لرزشگیر و یکی فاقد اونه ٬ که به نظر میاد عملکرد نمونه بدون لرزشگیر آن اندکی بهتر است.
    این لینک رو ببینید . میتونید عملکرد هر دو ورژن در آپرچرها و فاصله کانونی های مختلف در مرکز ٬ مید و گوشه های فریم ببینید :

Tamron SP AF 17-50mm f/2.8 XR Di II LD IF Lens Image Quality

سافتی گوشه ها در ۱۷ میلیمتر و آپرچرها باز برای این لنز طبیعیه ٬ ولی در f/8 تا حد خیلی خوبی بهبود پیدا می کنه .
    همین جور که خودتون هم گفتید عملکرد گوشه ها ٬ در ۵۰ میلیمتر بهتر از ۱۷ میلیمتر است.
    نه اصلا طبیعی نیست تو دیافراگم بسته دیافراگم 9 به اندازه دیافراگم 2.8 کیفیت داره شاید هم صافتر

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

ممکنه به قسمت جلو لنز ضربه خورده باشه و عدسی جلو مرکز نباشه و يا اينکه تنظيم تيلت احتياج داشته باشه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    ممکنه به قسمت جلو لنز ضربه خورده باشه و عدسی جلو مرکز نباشه و يا اينکه تنظيم تيلت احتياج داشته باشه
    از استاد عزیزی پرسیدم ایشون فرموند که ظاهرا لنز مشکل Decentering داره. یعنی یک یا چندتا از عدسی ها کمی انحراف از محور دارن. چون بعضی قسمتهای عکس شارپه و بعضی قسمتها سافت
    Majix و Kasrajam تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

همون جابجايی عدسی جلو رو ميگن ديسنترينگ )عقبی ها توی ريل خودشونن و امکان جابجا شدن ندارند فقط ميشه متمايلشون کرد)

تو بعضی از لنز ها مثل 24-70 2.8 سری 1 کنون با يک ضربه ساده هم اين مشکل پيش ميومده که توی سری جديد طراحيش رو تغيير دادند
    kiyan تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    همون جابجايی عدسی جلو رو ميگن ديسنترينگ )عقبی ها توی ريل خودشونن و امکان جابجا شدن ندارند فقط ميشه متمايلشون کرد)

تو بعضی از لنز ها مثل 24-70 2.8 سری 1 کنون با يک ضربه ساده هم اين مشکل پيش ميومده که توی سری جديد طراحيش رو تغيير دادند
    راستی اگه این مشکلو داشته باشه هزینش زیاده؟
    چون الان فرستادم برای تعمیر

كاربر آشنا mohammad-q آواتار ها
    تشکر کرده
    39

سلام به همه
    من دو ماهی هست که یه لنز 18-105 خریدم .چند روز پیش که داشتم عکاسی میکردم متوجه 2 لکه (مثل اثر قطره اب خشک شده ) کوچیک روی عدسی جلوی لنز شدم و هر کار کردم تمیز نشد .به نظر اثرش رو لنز مونده .نمیدونم شاید قبلا هم بوده ولی متوجه نشده بودم .

به نظرتون این چه مشکلی میتونه باشه ؟ لنز من یک سال گارانتی نیکو نگرش داره .ایا شامل گارانتی میشود (لازم به ذکر هست که روی عکس ها اثری از لکه وجود نداره )

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad-q نمایش پست ها
    سلام به همه
    من دو ماهی هست که یه لنز 18-105 خریدم .چند روز پیش که داشتم عکاسی میکردم متوجه 2 لکه (مثل اثر قطره اب خشک شده ) کوچیک روی عدسی جلوی لنز شدم و هر کار کردم تمیز نشد .به نظر اثرش رو لنز مونده .نمیدونم شاید قبلا هم بوده ولی متوجه نشده بودم .

به نظرتون این چه مشکلی میتونه باشه ؟ لنز من یک سال گارانتی نیکو نگرش داره .ایا شامل گارانتی میشود (لازم به ذکر هست که روی عکس ها اثری از لکه وجود نداره )
    درود

دوست عزیز فکر نمی کنم شامل گارانتی شود. اگه می تونید عکس از این لکه ها بذارید بهتر می شود نظر داد اما با توجه به اینکه می فرمایید هر کاری کردید تمیز نشد، با این حساب تنها احتمال باقی مانده میتونه وجود خراشهای بسیار جزیی بر روی سطح عدسی. یکی از مزایای بستن فیلتر های uv هم محافظت از عدسی جلویی لنز هست.

این خراشها و حتی خراشهای بزرگتر از اینها هم تاثیری در کیفیت خروجی عکس نخواهند داشت چون به قدری نیستند که جهت نور ورودی به لنز رو تغییر بدند یا نور در برخورد با اونها دچار شکست بشه.
    msh2200، mohammad-q، kiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 4 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین