صفحه 22 از 28 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 211 تا 220 , از مجموع 271
Like Tree257تشکر

موضوع: گردو غبار سنسور

كاربر همراه eallymehr آواتار ها
    تشکر کرده
    267

منکه دیروز بردم یه فروشگاهی تو شهرستان گفت بیست تومن میگیریم برا گرد و غبار، اگه لازم به تی کشیدن هم باشه میشه شصت تومن! ما هم بیخیال شدیم
    Nikon D3200
    ~احسان عالی مهر

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

نقل قول نوشته اصلی توسط m like mother نمایش پست ها
    گفتم که من بردم نمایندگی تمیز کرد ولی هنوز لکه ها هست برای همین خواستم خودم تمیز کنم
    متاسفانه بحث ها متناقض مطرح شده
    مثلا آقای قبادی در پست 181 در جواب به استفاده از اتانول یا متانول گفتند: "
    آن که برخی جاها توصیه شده است اتانول است نه متانول"
    و پیشتر آقای قبادی در پست 91 یا 108 فرموده اند: " که باید از متانول استفاده شود"

بدترین نقطه تاریک این تاپیک جایی که کاربری با نام
    mofakhamkhan
    در سه پست متوالی 184 و 185 و 186 ناگهان آمده اند گفته اند از هیچ نوع الکی اصلا استفاده نکنید و فقط از ویزییل داست استفاده کنید و گفته اند من دارم و استفاده کردم عالی است!! و جالب تر اینجاست که این کاربر هیچ پستی قبل و بعد از این پستها ندارد و الان که من این مطلب را ارسال می کنم تنها همین سه پست را دارند و پر واضح هست که نه تنها خواستند تبلیغ ویزیبل داست را بکنند که برای اینکار شما را از الکل هم ترسانده اند .. من اصلا کاری ندارم که الکل خوب است یا بد و می توان حدس زد که محصول ویزیبل داست خوب است... اما اینکه فقط با همین سه پست آمده به این انجمن و رفته هست فقط قصد تبلیغ صرف هست . . . کاش مدیریت این صفحه روش مناسب و تجربه شده رو تو همون پست اول میذاشتند تا اینقدر وقت کاربران هدر نره و به تناقض نرسند

و البته کاربر
    expose
    در پست 84 فرموده اند که با استفاده از متانول میشه سنسور رو تمیز کرد و کاملا توضیح داده اند

کاش این فرهنگ تو ایرانی ها جا بیفته که واقعا راهنمایی کنیم و قصد تخریب یا تبلیغ چیزی رو نداشته باشیم اونم اینکه یه اکانت جدید بسازیم چند پست بزنیم ملت رو گیج کنیم و بعد خداحافظ

من نتیجه بگیرم خبر میدم. و داستان همچنان ادامه دارد
    دوست عزیز متانول و اتانول سوای نقطه جوش که متانول فرارتر هست تفاوت ذاتی با هم ندارند و در بحث حلالیت اگه چیزی بخواد توی اتانول حل بشه ( فرضا قطعه پلاستیکی از یک جنس خاص که در تماس با اتانول دچار حل شدگی بشه و آسیب ببینه) حتما در متانول هم حل میشه.

متانول ارزونتره و مشکل انتظامی هم نداره و میتونید براحتی خالص اون رو پیدا کنید ولی احتمالا اتانول رو همراه با افزودنیهایی خواهید یافت ( حتی غیر رنگی) که با تبخیر اتانول اون افزودنی ها رو قطعه باقی خواهند ماند.

فکر نمیکنم محصولات "ویزیبل داست" نیاز به تبلیغ داشته باشن چون اساسا بهترین هستند و شما حتی در صورتی که حاضر به پرداخت میلغ گزافی هم بابت اون باشید تو این بازار و در این زمان خیلی خیلی سخت بتونید پیداش کنید.
    من از چند برند دستمال واسه تمیز کردن لنز دارم و تفاوت دستمال ویزیبل داست با بقیه واقعا تفاوت معنا داری هست.

میتونید این ویدئوی آموزشی رو که یک مجموعه کامل برای آموزش تمیزکاری سنسور هست رو دانلود کنید تا ضمن آشنایی با این کار ببینید که صرفا داره از محصولات "ویزیبل داست" استفاده میکنه.

KelbyTraining.com - Laurie Excell - Cleaning Your Camera Sensor

1.jpg
    2.jpg
    3.jpg

اون دوستی که فرمودید فقط 3 پست دارن رو بنده نمیشناسم و قصد دفاع هم ازشون ندارم، صرفا سعی کردم کمکی کرده باشم. امیدوارم بدردتون بخوره.
    kiavash، ahmad.abaee، M.Barani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط m like mother نمایش پست ها
    گفتم که من بردم نمایندگی تمیز کرد ولی هنوز لکه ها هست برای همین خواستم خودم تمیز کنم
    متاسفانه بحث ها متناقض مطرح شده
    مثلا آقای قبادی در پست 181 در جواب به استفاده از اتانول یا متانول گفتند: "
    آن که برخی جاها توصیه شده است اتانول است نه متانول"
    و پیشتر آقای قبادی در پست 91 یا 108 فرموده اند: " که باید از متانول استفاده شود"

بدترین نقطه تاریک این تاپیک جایی که کاربری با نام
    mofakhamkhan
    در سه پست متوالی 184 و 185 و 186 ناگهان آمده اند گفته اند از هیچ نوع الکی اصلا استفاده نکنید و فقط از ویزییل داست استفاده کنید و گفته اند من دارم و استفاده کردم عالی است!! و جالب تر اینجاست که این کاربر هیچ پستی قبل و بعد از این پستها ندارد و الان که من این مطلب را ارسال می کنم تنها همین سه پست را دارند و پر واضح هست که نه تنها خواستند تبلیغ ویزیبل داست را بکنند که برای اینکار شما را از الکل هم ترسانده اند .. من اصلا کاری ندارم که الکل خوب است یا بد و می توان حدس زد که محصول ویزیبل داست خوب است... اما اینکه فقط با همین سه پست آمده به این انجمن و رفته هست فقط قصد تبلیغ صرف هست . . . کاش مدیریت این صفحه روش مناسب و تجربه شده رو تو همون پست اول میذاشتند تا اینقدر وقت کاربران هدر نره و به تناقض نرسند

و البته کاربر
    expose
    در پست 84 فرموده اند که با استفاده از متانول میشه سنسور رو تمیز کرد و کاملا توضیح داده اند

کاش این فرهنگ تو ایرانی ها جا بیفته که واقعا راهنمایی کنیم و قصد تخریب یا تبلیغ چیزی رو نداشته باشیم اونم اینکه یه اکانت جدید بسازیم چند پست بزنیم ملت رو گیج کنیم و بعد خداحافظ

من نتیجه بگیرم خبر میدم. و داستان همچنان ادامه دارد
    سلام
    توضیحات کامل رو آقای دلیری فرمودند . اما به عنوان کسی که خیلی با این مقوله تمیز کردن سنسور درگیر بودم،عرض میکنم که :
    اولاً دو روش برای تمیز کردن سنسور هست : روشک خشک و روش تر
    روش خشک برای از بین بردن ذرات ریز گردو غبار به کار میره ، میشه از فوتفوتک یا اسپرس باد (یا محصولات ویزبل داست) برای این کار استفاده کرد
    روش تر زمانی استفاده میشه که ذرات به سنسور چسبیده باشند مثل ذرات روغنی و به این راحتیها نرند
    در مورد اتانول و متانول در منابع راهنمای خارجی به متانول اشاره شده . اما در مورد تمیز کردن سنسور ، اگر سنسور LPF داشته باشه که اکثر دوربینها دارند،خیلی جای نگرانی نیست اگر با یه چیز نرم محکم روی سنسور کشیده بشه و به پیکسلها آسیب نمیرسونه (به عنوان کسی که با لنگ سنسور دوربینم رو تمیز کردم عرض کردم ) خخخخ
    حتا به نظر من بخاطر وجود LPF میشه بعد از تمیز کردن سنسور با پنبه و متالول (میتونید از گوش پنبه و متالول استفاده کنید) میشه با این قلمهای کربی مخصوص تمیز کزدن لنز روی سنسور رو هم تمیز کردم (البته اینو خودم امتحان نکردم اما قطعاً بهتر از لنگ عمل میکنه)

کلاً خیلی سخت نگیرید،فقط مراقب باشید رو سنسور رو خش نندازید.LPF مقاومتر از چیزیه که فکر میکنید.

LPF : Low Pass Filter

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

تا وقتی براتون اتفاق نیفتد میگویید مقاوم است. یکی از دوستان در سالهای نه چندان دور، هنوز دو هفته از خرید دوربین جدیدم(منظور مرحوم دی۲۰۰) نگذشته بود می خواست لطف کنه زد سنسور رو(یا به قول شما LPF روی سنسور رو) یک خط مشتی انداخت.
    لنگی‌هم در کار نبود. یکی از همین پارو‌ها، احتمالن این یکی برای پارو کردن برف ساخته شده بود.
    masoudrejae، lamagra، alir. و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    144

چه فرقی بین استفاده اتانول و متانول هست؟آیا متانول رو هم میتونان در داروخانه ها یافت؟

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط bijan_darvishi نمایش پست ها
    چه فرقی بین استفاده اتانول و متانول هست؟آیا متانول رو هم میتونان در داروخانه ها یافت؟
    اقای دلیری پایین همین صفحه تفاوتش رو توضیح دادند.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

اظهار نظر های مختلف و گاه کاملا متفاوتی در این تاپیک مطرح شده و بنده نیز پس از زیر و رو کردن این تاپیک و خواندن تمامی پست ها ،بهترین روشن را همان محصولات ویزیبل داست میدانم اما با توجه به فرمایشات عزیزان با تجربه و در حالی که امکان دسترسی به محصولات ویزیبل داست مقدور نیست، همچنین این موضوع که نمیشود به هر تعمیرکای اعتبار کرد (حتی قدیمی ترین و مجربترین تعمیر کارهای دوربین) ، بهترین روش یا به عبارتی کم خطرترین روش برای رفع این مشکل چیست؟ بخصوص برای ما که از تهران و تعمیرگاه مرکزی دوربین دور هستیم
    بنده از چند تا از مغازه های قدیمی صنف دوربین در شیراز که میپرسیدم ، حتی اسم ویزیبل داست تا بحال به گوششان نخورده بود!
    homay تشکر می‌کند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    اظهار نظر های مختلف و گاه کاملا متفاوتی در این تاپیک مطرح شده و بنده نیز پس از زیر و رو کردن این تاپیک و خواندن تمامی پست ها ،بهترین روشن را همان محصولات ویزیبل داست میدانم اما با توجه به فرمایشات عزیزان با تجربه و در حالی که امکان دسترسی به محصولات ویزیبل داست مقدور نیست، همچنین این موضوع که نمیشود به هر تعمیرکای اعتبار کرد (حتی قدیمی ترین و مجربترین تعمیر کارهای دوربین) ، بهترین روش یا به عبارتی کم خطرترین روش برای رفع این مشکل چیست؟ بخصوص برای ما که از تهران و تعمیرگاه مرکزی دوربین دور هستیم
    بنده از چند تا از مغازه های قدیمی صنف دوربین در شیراز که میپرسیدم ، حتی اسم ویزیبل داست تا بحال به گوششان نخورده بود!
    سلام.

راحت ترین، ارزان ترین و دم دسترین روش به نظرم استفاده از Blower های دستی ( دمنده) است.
    اگر پس از چند بار تمیز کردن نتیجه نگرفتید یا چند درصد باقی ماند باید سراغ روش های دیگر رفت.

image-sensor-cleaning-2.jpg
    Arash، کوروش و MohammadH تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

ازسشوار میشه درحالت خنک استفاده کرد؟! بااحتیاط و با تنظیم فاصله میشه اگه دمنده دم دست نباشه ،فک میکنم؟
    MohammadH تشکر می‌کند.

كاربر آشنا 5131 آواتار ها
    تشکر کرده
    635

با سلام

من از یک نوع دستمال بنام magic که از الیاف نانو ساخته شده برای پاک کردن شیشه های مغازه ام استفاده می کنم . وگاها لنز و سنسور را هم تمیز می کنم.

این دستمال در دو نوع ساخته شده یکی برای پاک کردن سطوح صیقلی و شیشه ای و دیگری که کمی زبر وخشن هست برای تمامی اجسام مانند سطوح آشپزخانه کاربرد دارد و با ابعاد 20 در 20 سانت در بسته بندی کارتنی در اکثر لوازم آشپز خانه و خرده فروشی ها یافت می شود.

با این دستمال به سادگی فقط با آب {فقط با مرطوب نمودن با آب }لکه های چربی پاک می شوند

خاصیت این دستمال چون با الیاف نانو ساخته شده دارای جذب بالایی است و گردوخاک و چربی در بافت نانو به سادگی جذب می شود به همین خاطر نیازی به اتانول یا متانول و یا هرنوع محلول پاک کننده نیست.

من برای تمبز کردن سنسور دوربینم از آن استفاده می کنم.

امید وارم تبلیغ کالا نشده باشه در این صورت پست را اصلاح فرمائید.

صفحه 22 از 28 نخستنخست ... 12 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... آخرینآخرین