صفحه 59 از 80 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 581 تا 590 , از مجموع 799
Like Tree4527تشکر

موضوع: كنون یا نیكون ... توهم یا واقعیت

كاربر همراه m.tajik آواتار ها
    تشکر کرده
    483

کانن یه توضیحاتی درباره نحوه عملکرد سنسورهاش توی PDF لینک زیر داده. خوندنش بد نیست:
    http://www.robgalbraith.com/images/c...hite_paper.pdf
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    مگر کسی گفته که سنسور دی800 ساخت سونی نیست؟
    دو تا فرضیه وجود داره:

1- عکس RAW خروجی سنسور CMOS بدون هیچ تغییری هستش

2- عکس RAW خروجی چیپ پردازشگر تصویر دوربین بدون اعمال فشرده سازی فایل ( تبدیل شدن به jpeg یا Tiff) هستش

به نظر من حالت اول احتمالش ضعیفه. چونکه سونی و نیکون با وجود سنسود مشابه و مشترک در تکنولوژی ساخت و چیپ سنسور CMOS یکسان عکسهای RAW متفاوت میدند

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

نقل قول نوشته اصلی توسط m.tajik نمایش پست ها
    دو تا فرضیه وجود داره:

2- عکس RAW خروجی چیپ پردازشگر تصویر دوربین بدون اعمال فشرده سازی فایل ( تبدیل شدن به jpeg یا Tiff) هستش

به نظر من حالت اول احتمالش ضعیفه. چونکه سونی و نیکون با وجود سنسود مشابه و مشترک در تکنولوژی ساخت و چیپ سنسور CMOS یکسان عکسهای RAW متفاوت میدند
    دوست عزیز طراحی و ساخت دو مقوله کاملا جداست ٬ اینکه سونی سنسور d800 رو ساخته با اینکه سونی اون رو طراحی کرده فرق میکنه .
    در صنعت این خیلی رایج هست که شرکتها محصولاتشون رو طراحی کنند ولی ساخت اون محصولات رو به شرکت دیگری بسپارند. مثلا اپل پردازنده آیفون رو خودش طراحی می کنه ولی سامسونگ هست که اونها رو می سازه. در اینجا هم به نظر میاد همین قضیه باشه یعنی سونی فقط سازنده است و هیچ دخل و تصرفی در تکنولوژی و معماری اون سنسور نداره . پس تکنولوژی به کار رفته در سنسور a900 و d800 می تواند تفاوتهای خیلی زیادی داشته باشد ٬ صرف اینکه سونی آنها را می سازد دلیل بر یکی بودن آنها نیست.
    مثلا من معمار ٬ خونه ام رو طراحی می کنم ولی یک پیمانکار می گیرم تا خونه ام رو بر اساس نقشه هایی که خودم طراحی کرده ام بسازه.
    ویرایش توسط Kane : Sunday 12 January 2014 در ساعت 15:05
    کوروش تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    483

دوستان عزیز بالاخره جواب رو پیدا کردم.

لطفا صفحه 23 به بعد فایل PDF موجود در لینک زیر را مشاهده نمایید:

http://downloads.canon.com/CDLC/EOS5...MarkII-WP2.pdf

در این دیتا شیت به صراحت این موضوع که فایل RAW نیز یکی از خروجی های چیپ اصلی پردازنده دوربین می باشد مشخص شده است.

به عبارت ساده تر بگم براتون میگه هر چیزی که روی مموری ثبت میشه باید از چیپ اصلی دوربین رد بشه.

Canon img.proc. diagram.png
    منبع: دیتا شیت کانن http://www.learn.usa.canon.com/app/p...MarkIII_WP.pdf
    Dariush Chegini و Hossein Arabi تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Miladend آواتار ها
    تشکر کرده
    360

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    دوست عزیز طراحی و ساخت دو مقوله کاملا جداست ٬ اینکه سونی سنسور d800 رو ساخته با اینکه سونی اون رو طراحی کرده فرق میکنه .
    در صنعت این خیلی رایج هست که شرکتها محصولاتشون رو طراحی کنند ولی ساخت اون محصولات رو به شرکت دیگری بسپارند. مثلا اپل پردازنده آیفون رو خودش طراحی می کنه ولی سامسونگ هست که اونها رو می سازه. در اینجا هم به نظر میاد همین قضیه باشه یعنی سونی فقط سازنده است و هیچ دخل و تصرفی در تکنولوژی و معماری اون سنسور نداره . پس تکنولوژی به کار رفته در سنسور a900 و d800 می تواند تفاوتهای خیلی زیادی داشته باشد ٬ صرف اینکه سونی آنها را می سازد دلیل بر یکی بودن آنها نیست.
    مثلا من معمار ٬ خونه ام رو طراحی می کنم ولی یک پیمانکار می گیرم تا خونه ام رو بر اساس نقشه هایی که خودم طراحی کرده ام بسازه.
    دوست عزیز بحث ساخت سنسور با پردازنده موبایل بسیار متفاوت است.در دنیای موبایل همگی بر اساس طراحی که از ARM میگیرند تغییراتی ایجاد کرده و پردازنده خود را تولید میکنند اما در ساخت سنسور نیاز به تحقیق و توسعه بسیار برای ساخت نسلی از سنسور هاست.
    پس خیلی عقلانی نیست که برای یک سنسور این همه هزینه انجام شود(چون سونی با یک بار تخقیق و توسعه هزینه زیادی رو میپردازند اما با تولید بالا و استفاده از آن آن هزینه جبران و منجر به سود میشود)
    از آن طرف برای تولید کنندگان دوربین هزینه روی پردازشگر تصاویر بسیار منطق تر هست چون تاثیر مستقیمی حتی در RAW دارد.
    m.tajik تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

دو تا فرضیه وجود داره:

من بالاخره متوجه نشدم اینجا گیرکارکجاست؟ این که واضحه خروجی سنسورهرچی باشه ،به خودی خودکه روی نمایشگر دوربین تصویرش ظاهرنمیشه! اطلاعاتی که به سنسورمیرسدباید توسط مغزی چیزی پردازش بشه وبه تصویرتبدیل بشه.حالا چه raw وچه jpg !! اینچا فقط یه تفاوت کوچک هست بین rawو jpg که هرکدام بااستاندارد تعریف شده خودش وتوسط مغز دوربین تولید میشوند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

دوستان عزیز بالاخره جواب رو پیدا کردم.

لطفا صفحه 23 به بعد فایل PDF موجود در لینک زیر را مشاهده نمایید:

http://downloads.canon.com/CDLC/EOS5...MarkII-WP2.pdf

در این دیتا شیت به صراحت این موضوع که فایل RAW نیز یکی از خروجی های چیپ اصلی پردازنده دوربین می باشد مشخص شده است.

به عبارت ساده تر بگم براتون میگه هر چیزی که روی مموری ثبت میشه باید از چیپ اصلی دوربین رد بشه.

Canon img.proc. diagram.png
    منبع: دیتا شیت کانن http://www.learn.usa.canon.com/app/p...MarkIII_WP.pdf
    دوست عزیز اظهار نظر قطعی از روی یک دیاگرام به این سادگی کار درستی نیست!
    معمولا پردازنده ها وظیفه I/O را بر عهده دارند حالا اگر طبق این دیاگرام پردازنده اطلاعات سنسور را روی کارت حافظه کپی میکند دلیلی بر این نیست که آنرا پردازش هم کرده! یا ممکن است پردازش در حد فشرده سازی یا ... باشد.
    از این مورد که بگذریم بحث در مورد نسلهای مختلف پردازنده بود. ولی بر خلاف قطعات دیگر پردازندهها خودشان کاری انجام نمیدهند و این الگریتمهای پردازش هستند که خروجی را میسازند. سرعت پردازش افزایش یافته ولی مگر این الگریتمها چقدر پیشرفت کرده‌اند؟! نمونه‌های موجود را بررسی کنید. مثلا مدلهای مختلف بدنههای سه رقمی کنون با سنسور مشابه 18 مگاپیکسلی و پردازنده‌هایی از نسلهای مختلف. آیا با ارتقای پردازنده تغییر معنا داری در خروجی دیده شده؟
    یک مثال قابل درک: فرض کنید من امروز پردازنده دو هسته‌ای سیستمم را به یک پردازنده نسل چهار core i7 تغییر دادم (با ملحقات) آیا تصویر وبکم، اسکنر، پرینتر و ... ویا حتی عملکرد نرم افزارهای سیستم من بهتر میشود؟!!!
    Hossein Arabi و Kane تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    دوست عزیز اظهار نظر قطعی از روی یک دیاگرام به این سادگی کار درستی نیست!
    معمولا پردازنده ها وظیفه I/O را بر عهده دارند حالا اگر طبق این دیاگرام پردازنده اطلاعات سنسور را روی کارت حافظه کپی میکند دلیلی بر این نیست که آنرا پردازش هم کرده! یا ممکن است پردازش در حد فشرده سازی یا ... باشد.
    از این مورد که بگذریم بحث در مورد نسلهای مختلف پردازنده بود. ولی بر خلاف قطعات دیگر پردازندهها خودشان کاری انجام نمیدهند و این الگریتمهای پردازش هستند که خروجی را میسازند. سرعت پردازش افزایش یافته ولی مگر این الگریتمها چقدر پیشرفت کرده‌اند؟! نمونه‌های موجود را بررسی کنید. مثلا مدلهای مختلف بدنههای سه رقمی کنون با سنسور مشابه 18 مگاپیکسلی و پردازنده‌هایی از نسلهای مختلف. آیا با ارتقای پردازنده تغییر معنا داری در خروجی دیده شده؟
    یک مثال قابل درک: فرض کنید من امروز پردازنده دو هسته‌ای سیستمم را به یک پردازنده نسل چهار core i7 تغییر دادم (با ملحقات) آیا تصویر وبکم، اسکنر، پرینتر و ... ویا حتی عملکرد نرم افزارهای سیستم من بهتر میشود؟!!!
    دوست عزیز شما فایل PDF شرکت کانن رو مشاهده نکردی. در اون به صراحت قید شده که چیپ Digic4 باعث بهبود کیفیت عکس RAW دوربین شده است.

ارتقا CPU کامپیوتر تاثیری در عملکرد برنامه هاش نداره؟؟!!
    پس چرا برنامه سازها روی محصوالاتشون حداقل سخت افزار مورد نیاز برنامشون رو می نویسند!!
    ویرایش توسط m.tajik : Sunday 12 January 2014 در ساعت 16:53

تشکر کرده
    483

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    من بالاخره متوجه نشدم اینجا گیرکارکجاست؟ این که واضحه خروجی سنسورهرچی باشه ،به خودی خودکه روی نمایشگر دوربین تصویرش ظاهرنمیشه! اطلاعاتی که به سنسورمیرسدباید توسط مغزی چیزی پردازش بشه وبه تصویرتبدیل بشه.حالا چه raw وچه jpg !! اینچا فقط یه تفاوت کوچک هست بین rawو jpg که هرکدام بااستاندارد تعریف شده خودش وتوسط مغز دوربین تولید میشوند.
    گیر کار سر همین مساله واضحه

كاربر همراه Mistyc_7 آواتار ها
    تشکر کرده
    173

گفته های آقای تاجیک درست هستن ؟؟؟!
    m.tajik تشکر می‌کند.

صفحه 59 از 80 نخستنخست ... 9 49 55 56 57 58 59 60 61 62 63 69 ... آخرینآخرین