صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 84
Like Tree172تشکر

موضوع: انتخاب بين كانن و نيكون براي يك آماتور

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    خوب با این حساب یه نظر دسته جمعی دوستان بفرمایند بدون احتساب لنز ها (چون بررسی اون جای دیگه ای هست . انتخاب بر اساس لنز مورد نظر برای انتخاب برند دیگه میشه موضوع لنزها) کیفیت خروجی بادی های هم رده کنون و نیکون تفاوت ملموسی دارند یا ندارند ؟

خوب وقتی Jpeg و یا Raw عکاسی می کنید ؟
    تا حالا انصافا کسی بوده که بدون احتساب بحث مالی (چون در اینجا تو خرید اول انتخاب میشه) دوست داشته باشه بره به سمت اون یکی برند و به نا به دلایلی ؟؟؟( اگر دوست داشتین تو صفحه شخصی هم میشه جواب بدید) و به چه دلیلی؟

به نظر بنده کارکردن با منو و تنظیمات و آرگنومی به مرور تبدیل به عادت و ازبر میشه اونی که مهمه اینه که :

بعدا نگیم اه اینو نمی دونستم کاش با اون یکی برند شروع می کردم یا جلو می رفتم ؟ خوب تغییر برند شاید خنده دار و یا خیلی پر هزینه باشه
    مطمئن باشید هیچ عکاس حرفه ای پیدا نمی کنید که چنین حرف خنده داری بزند. کار کردن با تنظیمات و ارگونومی اتفاقا چیزی است که مادامی که دوربین در دست شماست مسئله مهمی است و از دینامیک رنج بسیار مهمتر است.
    Mehrdad-PL، Nima Sadigh، M.Nouri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    مطمئن باشید هیچ عکاس حرفه ای پیدا نمی کنید که چنین حرف خنده داری بزند. کار کردن با تنظیمات و ارگونومی اتفاقا چیزی است که مادامی که دوربین در دست شماست مسئله مهمی است و از دینامیک رنج بسیار مهمتر است.
    ممنون خوب بنده به جهت مطالعه تئوریک نه زیاد کم بصورت عملی هنوز اینو درک نکردم چون بصورت مداوم عکاسی نمی تونم انجام بدم به جهت کار با دوربین دوستم اونم در آتلیه که وقت نداره
    پس در جمع بندی با تتوجه به اختلاف بسیار کم و غیر ملموس خروجی های دو برند کنون ونیکون نتیجه می گیریم
    الویت انتخاب بر اساس :
    آرگونومی و حس بهتر و ارتباط بهتر با بادی و منو تنظیمات بادی هر کدوم از برند ها
    2- بررسی دسترسی و کیفیت و قیمت لنز های مورد استفاده در هر کدوم از برند ها
    بازار دست دوم هم شاید به نظرم شاید به درد بخورد

اگر مطلب ناقص یا نادرستی هست ممنون میشم عزیزان کمی هم حوصله به خرج بدن - مرسی
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

كاربر همراه Farshid.Y آواتار ها
    تشکر کرده
    499

ممنون خوب بنده به جهت مطالعه تئوریک نه زیاد کم بصورت عملی هنوز اینو درک نکردم چون بصورت مداوم عکاسی نمی تونم انجام بدم به جهت کار با دوربین دوستم اونم در آتلیه که وقت نداره
    پس در جمع بندی با تتوجه به اختلاف بسیار کم و غیر ملموس خروجی های دو برند کنون ونیکون نتیجه می گیریم
    الویت انتخاب بر اساس :
    آرگونومی و حس بهتر و ارتباط بهتر با بادی و منو تنظیمات بادی هر کدوم از برند ها
    2- بررسی دسترسی و کیفیت و قیمت لنز های مورد استفاده در هر کدوم از برند ها
    بازار دست دوم هم شاید به نظرم شاید به درد بخورد

اگر مطلب ناقص یا نادرستی هست ممنون میشم عزیزان کمی هم حوصله به خرج بدن - مرسی
    تمام مواردی که گفتید در صورتی درست هست که بخواهیم مقایسه ای کلی بین نیکون و کنون بکنیم . در مقایسه بین 2 دوربین شاخص ممکن هست معیار های دیگری هم ایجاد شن
    hossein_ashrafi تشکر می‌کند.

كاربر همراه Mehrdad-PL آواتار ها
    تشکر کرده
    2215

خوب با این حساب یه نظر دسته جمعی دوستان بفرمایند بدون احتساب لنز ها (چون بررسی اون جای دیگه ای هست . انتخاب بر اساس لنز مورد نظر برای انتخاب برند دیگه میشه موضوع لنزها) کیفیت خروجی بادی های هم رده کنون و نیکون تفاوت ملموسی دارند یا ندارند ؟

خوب وقتی Jpeg و یا Raw عکاسی می کنید ؟
    تا حالا انصافا کسی بوده که بدون احتساب بحث مالی (چون در اینجا تو خرید اول انتخاب میشه) دوست داشته باشه بره به سمت اون یکی برند و به نا به دلایلی ؟؟؟( اگر دوست داشتین تو صفحه شخصی هم میشه جواب بدید) و به چه دلیلی؟

به نظر بنده کارکردن با منو و تنظیمات و آرگنومی به مرور تبدیل به عادت و ازبر میشه اونی که مهمه اینه که :

بعدا نگیم اه اینو نمی دونستم کاش با اون یکی برند شروع می کردم یا جلو می رفتم ؟ خوب تغییر برند شاید خنده دار و یا خیلی پر هزینه باشه
    در مورد ارگونومی تجربه شخصی خودمو بگم ... من برند نیکون رو خیلی خیلی دوست دارم ....بی دلیل..مثل استقلالی یا پرسپولیسی بودن ... نمیدونید با معرفی D500 چقدر خوشحال و هیجان زده شدم . بگذریم... زمانی که با دیدن کلی ریویو تصمیم گرفته بودم یه nikon D5100 بخرم وقتی همزمان یه کنن 600D رو تو دستم گرفتم تاثیر ارگونومی انقدر زیاد بود که یه 650D کنن خریدم .
    این یه معیار کاملا شخصی و سلیقه ایه که هیچ کس بهتر از خود شما نمیتونه تشخیص بده دوربین های هر دو برند رو در دست بگیرید .
    اگر در مورد ژانر مورد نظرتون مطمئن شدید ...اول به لنز های تخصصی اون ژانر و تجهیزات جانبی مورد نیاز در هر سطح در برند مورد نظر (مقایسه کیفی و قیمت ) فکر کنید و از اساتیدی که قبلا این راه رو پیمودن کمک بگیرید .
    و اگر در مورد ژانر مورد علاقتون به نتیجه نرسیدید یه بادی سطح مبتدی (حتی دست دوم) با یه لنز کیت (18-135 یا 18-105 یا 18-140 کنن نیکون نیکون) تهیه کنید تا بعدا حتی درصورت تغییر برند ضرری متحمل نخواهید شد .
    نظر شخصی :
    زیاد به تفاوت بادی در دو برند فکر نکنید در غیر اینصورت هر یکی دوسال باید حسرت برند دیگر رو بخورید ... تا همین چند ماه اخیر مثلا نیکون در رده 7D کنن چیزی نداشت .... یا قبل زمانی D800 نیکون بالا ترین تراکم پیکسل در ره فول فریم رو داشت .
    yaghoobi، DELL، m.daneshpayeh و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

فایده نداره
    من تقریباً مطمئنم الان آقای اشرفی میاد میگه:
    خب، با توجه به گفته های دوستان، نیکون یا کنون ؟!
    yaghoobi، nautilus_214، Mehrdad-PL و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    68

سلامی دوباره ببخشید دوباره مزاحمتون میشم
    بعد از فرمایش دوستان رخصوص مقایسه عکس های راو دوربین ها متوجه شدم که تفاوت های خیلی خفیفی بین عکس های کنون و نیکون وجود داره تو نمونه فایل های Raw هر دو برند
    اما ظاهرا سنسور کنون تقریبا حدود 20% داینامیک رنج پایین تری داره و تو عکاسی منظره طیف بالای داینامیک رنج به درد می خوره - حالا با این حساب
    1- اگر این طوری هست اون وقت همه باید نیکون رو انتخاب کنند که تو فایل Raw تفاوتی ملموسی بین خروجی فایل راو کنون و نیکون نیست ولی نیکون داینامیک رنج بالاتری داره و به جاش به درد می خوره ( نه ؟ ) آیا به این شکل نیست ؟ پس چرا گزینه انتخاب فنی کنون پیش می یاد ؟؟؟؟؟؟؟
    2- اگر موضوع اختلاف لنزهای هر دو برند کنون و نیکون باشه ظاهرا شاید بیش از 90% لنزهای پر کاربرد و هر دو برند داره . خوب الان اختلاف کیفیت و مشخصات لنزهاشون خیلی باهم متفاوته که باعث میشه هر کسی یکی از برند ها رو انتخاب کنه ؟ یا قیمت ؟ یا صرفا حس اولیه ؟
    واقعا چیه با این حساب موضوع انتخابش ؟؟؟؟
    خوب کسی که می خواد انتخاب کنه باید یه آینده نگری هم بکنه
    سلام! این بخش از نوشته شما مربوط به چند روز قبله و در این مدت شما سوالهای دیگری مطرح کردید و بقیه هم به تناسب تجربیات یا مطالعاتشون پاسخ شما رو دادند.

ظاهرا مثل اکثر افراد، هنوز شکیاتی دارید!

جدای از بحث های تخصصی اجازه بدید یک روش انتخاب برند دوربین رو که تجربه شخصی خودم هست بهتون بگم.

شاید تا حدودی یا به شما و یا به افرادی که مثل شما در تردید هستند بر حسب شرایطی کمک کنه.

بنده هم حدود دو سال همین شرایط رو داشتم. کلی خودم رو درگیر آمار و ارقام کردم و در آخر با این روش تونستم برند و مدل مورد نظر رو انتخاب کنم ( با توجه به هزینه ای هم که داشت)؛

چون مهمترین معیارم و بیشترین کاربردم رو در عکسهای خانوادگی و پرتره دیدم، نمونه عکسهای موجود در سایت دی پری ویو در بخش مقایسه دوربین ها رو به خانمم نشون دادم.
    خانمم اصلا در جریان مدل ها نبود. جالبه که هر بار و با هر ترکیبی که نمونه ها رو بهش نشون می دادم تصاویر پرتره و رنگهایی رو تایید می کرد که مربوط به دوربینهای نیکون و سونی بود!!!
    بنابراین، نتیجه گرفتم که به هر دلیل فنی یا غیر فنی، با سیستم پردازش این دوربین ها رضایت بیشتری داره. خوب، همین باعث شد که دیگه بقیه ملاک ها رو بزارم کنار. چون می دونستم که بقیه موارد رو میشه با تسلط به ویرایش عکس جبران کرد.
    فقط بحث لنز های مختلف بود که با موارد مورد نیازم در آینده برای تمام برندها یکسان بود. تکلیف سونی که با توجه به قیمت برام مشخص بود. بنابراین به خاطر رضایت همسرم از نمونه ها رفتم سراغ نیکون و الان هم بسیار راضی هستم.

پیشنهاد می کنم گاهی ملاک تکنیکال رو بزارید کنار وبرندتون رو با ملاک احساس و عواطف انتخاب کنید.
    nautilus_214، hossein_ashrafi، WardeN و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط s.m.h.m نمایش پست ها
    سلام! این بخش از نوشته شما مربوط به چند روز قبله و در این مدت شما سوالهای دیگری مطرح کردید و بقیه هم به تناسب تجربیات یا مطالعاتشون پاسخ شما رو دادند.

ظاهرا مثل اکثر افراد، هنوز شکیاتی دارید!

جدای از بحث های تخصصی اجازه بدید یک روش انتخاب برند دوربین رو که تجربه شخصی خودم هست بهتون بگم.

شاید تا حدودی یا به شما و یا به افرادی که مثل شما در تردید هستند بر حسب شرایطی کمک کنه.

بنده هم حدود دو سال همین شرایط رو داشتم. کلی خودم رو درگیر آمار و ارقام کردم و در آخر با این روش تونستم برند و مدل مورد نظر رو انتخاب کنم ( با توجه به هزینه ای هم که داشت)؛

چون مهمترین معیارم و بیشترین کاربردم رو در عکسهای خانوادگی و پرتره دیدم، نمونه عکسهای موجود در سایت دی پری ویو در بخش مقایسه دوربین ها رو به خانمم نشون دادم.
    خانمم اصلا در جریان مدل ها نبود. جالبه که هر بار و با هر ترکیبی که نمونه ها رو بهش نشون می دادم تصاویر پرتره و رنگهایی رو تایید می کرد که مربوط به دوربینهای نیکون و سونی بود!!!
    بنابراین، نتیجه گرفتم که به هر دلیل فنی یا غیر فنی، با سیستم پردازش این دوربین ها رضایت بیشتری داره. خوب، همین باعث شد که دیگه بقیه ملاک ها رو بزارم کنار. چون می دونستم که بقیه موارد رو میشه با تسلط به ویرایش عکس جبران کرد.
    فقط بحث لنز های مختلف بود که با موارد مورد نیازم در آینده برای تمام برندها یکسان بود. تکلیف سونی که با توجه به قیمت برام مشخص بود. بنابراین به خاطر رضایت همسرم از نمونه ها رفتم سراغ نیکون و الان هم بسیار راضی هستم.

پیشنهاد می کنم گاهی ملاک تکنیکال رو بزارید کنار وبرندتون رو با ملاک احساس و عواطف انتخاب کنید.
    تصمیم نهایی بنده هم برای سوییچ بین 60دی کنون و دی7100 نیکون رو خانمم کشید.
    جالبه ایشون تصمیم نهایی بین دی750 و 5دی مارک 3 رو هم کشیدن !!

نظرخواهی از کسی که از آمار و ارقام و این دنگ و فنگا فارغه، گاهاً خیلی خوب جواب میده.
    لامصب این آمارها آدم رو شوت میکنه گوشه رینگ جوری که نفهمیده از کجا خورده...
    nautilus_214، s.m.h.m، M.Nouri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    تصمیم نهایی بنده هم برای سوییچ بین 60دی کنون و دی7100 نیکون رو خانمم کشید.
    جالبه ایشون تصمیم نهایی بین دی750 و 5دی مارک 3 رو هم کشیدن !!

نظرخواهی از کسی که از آمار و ارقام و این دنگ و فنگا فارغه، گاهاً خیلی خوب جواب میده.
    لامصب این آمارها آدم رو شوت میکنه گوشه رینگ جوری که نفهمیده از کجا خورده...

دقیقا خوب الان بنده گوشه رینگ دارم کتک می خورم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad-PL نمایش پست ها
    در مورد ارگونومی تجربه شخصی خودمو بگم ... من برند نیکون رو خیلی خیلی دوست دارم ....بی دلیل..مثل استقلالی یا پرسپولیسی بودن ... نمیدونید با معرفی D500 چقدر خوشحال و هیجان زده شدم . بگذریم... زمانی که با دیدن کلی ریویو تصمیم گرفته بودم یه nikon D5100 بخرم وقتی همزمان یه کنن 600D رو تو دستم گرفتم تاثیر ارگونومی انقدر زیاد بود که یه 650D کنن خریدم .
    این یه معیار کاملا شخصی و سلیقه ایه که هیچ کس بهتر از خود شما نمیتونه تشخیص بده دوربین های هر دو برند رو در دست بگیرید .
    اگر در مورد ژانر مورد نظرتون مطمئن شدید ...اول به لنز های تخصصی اون ژانر و تجهیزات جانبی مورد نیاز در هر سطح در برند مورد نظر (مقایسه کیفی و قیمت ) فکر کنید و از اساتیدی که قبلا این راه رو پیمودن کمک بگیرید .
    و اگر در مورد ژانر مورد علاقتون به نتیجه نرسیدید یه بادی سطح مبتدی (حتی دست دوم) با یه لنز کیت (18-135 یا 18-105 یا 18-140 کنن نیکون نیکون) تهیه کنید تا بعدا حتی درصورت تغییر برند ضرری متحمل نخواهید شد .
    نظر شخصی :
    زیاد به تفاوت بادی در دو برند فکر نکنید در غیر اینصورت هر یکی دوسال باید حسرت برند دیگر رو بخورید ... تا همین چند ماه اخیر مثلا نیکون در رده 7D کنن چیزی نداشت .... یا قبل زمانی D800 نیکون بالا ترین تراکم پیکسل در ره فول فریم رو داشت .
    ممنون دوستان عزیز
    بنده به نظرم روی پرتره و پرتره محیطی و فشن بیشتر علاقه دار که کار کنم و شاید کمی هم منظره گرافی -
    تو پرتره به نظرم اکثریت دوستان هم تایید کنند وخود بنده هم نمونه عکس های کنون رو واقعا دوست دارم و خیلی هاشون فوق العاده بودند البته با لنز هایی مثل 70-200 2.8 کنون که فکر می کنم همه عکاسان حرفه ای در مورد کیفیت و شارپنس این لنز شکی نداشته باشند
    اما تو عکاسی فضای باز در مورد شارپ بودن کنون مردد هستم و باعث میشه یکم شکاکیت و تردد بیشتری در خصوص شارپنس داشته باشم . شاید مشکل از بنده هست که نمی تونم درست در مورد خروجی و عکس های دوربین ها قضاوت کنم
    یک نمونه از پرتره هایی که خیلی می پسندم تو این لینک هست
    Ksenia | JuzaPhoto

Laura | JuzaPhoto
    واقعا شارپنس اینها مجذوب می کنه
    آیا تو عکاسی از مناظر هم به همون قدرت ظاهر میشه ؟

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

ممنون دوستان عزیز
    .................................................. ...........
    آیا تو عکاسی از مناظر هم به همون قدرت ظاهر میشه ؟
    سلام
    شارپنس بيشتر به لنز و مهارت عكاس بستگي دارد تا برند دوربين.
    ارادت

صفحه 7 از 9 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین