صفحه 174 از 176 نخستنخست ... 74 124 164 170 171 172 173 174 175 176 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,731 تا 1,740 , از مجموع 1758
Like Tree2162تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي کانن

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

من مدتی دنبالش بودم که بگيرم اما پيشرفت خيلی زيادی نکرده ظاهراً
    ترجيح دادم کنون دست 2 بگيرم که تقريباً يک قيمته و خيلی راضيم
    لنز های تامرون برای کار های اماتوری خوبه اما به نظر نمياد دوام زيادی داشته باشن و زود از قيمت ميوفتن
    Nima Sadigh و naghli تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر همراه naghli آواتار ها
    تشکر کرده
    668

نقل قول نوشته اصلی توسط Majix نمایش پست ها
    من مدتی دنبالش بودم که بگيرم اما پيشرفت خيلی زيادی نکرده ظاهراً
    ترجيح دادم کنون دست 2 بگيرم که تقريباً يک قيمته و خيلی راضيم
    لنز های تامرون برای کار های اماتوری خوبه اما به نظر نمياد دوام زيادی داشته باشن و زود از قيمت ميوفتن
    دست دو خوب و مطمئن سراغ ندارم،بنظرتون ۲۴-۱۰۵ تایپ ۲ رو بگیرم یا تامرون ۲۴-۷۰؟
    این رنج رو ندارم،زیاد کار حرفه‌ای هم تو این رنج نمیخام ازش بگیرم،بازم نظرتون اینه که با حوصله دست دو۲۴-۷۰ اف ۲.۸ تمیز گیر بیارم یا با آینده نگری بودجه رو افزایش بدم و نو بگیرم؟
    Ehsan Parsania
    Canon EOS 70D +Eos m3+ Lens EF 70-200 F/2.8 IS II +Lens EF-s 18-135 STM + EF 85mm F/1.8 USM + EF 50mm F/1.8 STM + Sunpak 5000AF TTL Flash + Manfrotto MK190XPRO4+MHXPRO 3Way

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام دوستان
    من یه 550d دارم با یه لنز 18-55 و یه پرایم 50میلی متری
    از کیفیت 50 میلی متری کاملا راضی هستم در عکاسی پرتره جزئیاتو به صورت کامل نشون میده ولی مشکل من باهاش برای عکاسی های دسته جمعی هستش که در محیط بسته که نهایت 3 نفر در کادر قرار میگیرند در محیط باز هم بایدخیلی از سوژه فاصله بگیرم و فاصله گرفتن از سوژه هم باعث میشه با کمی زوم روی عکس گرفته شده صورت واضح نباشه و تاری دیده میشه
    حالا یه لنز واید میخوام که وضوحش مثل همین لنز 50 میلی متری باشه و جزئیات صورتو از دور هم کامل نشون بده یعنی همون فاصله ای که با 50 میلی متری فقط صورت و نیم تنه گرفته میشه با همون فاصله نسبت به سوژه بشه عکس قدی گرفت با وضوحی مثل همین 50 میلی متری
    یه چیزی میخوام کیفیت و وضوحش از 18-55 خیلی بهتر باشه.این 18-55 برام یه چیز نا امید کننده ای هستش تفاوتش با این لنز محسوس باشه مثل 50 میلی متری
    خالا به نظر شما کدوم گزینه انتظارات منو براورده میکنه؟
    هدف اصلیم هم پرتره های چند نفره قدی در طبیعت و یا در منزل هستش با وضوحی مثل 50میلی متری

1_لنز کانن Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM
    2_لنز کانن Canon EF-S 24mm f/2.8 STM به همراه لنز کانن Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM
    3_لنز کانن Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM

تصمیم به خرید 18-135 داشتم که بهم میگفتن شارپنسش خیلی از 50 میلی متری بدتره و وضعیت شارپنسش حتی از 18-55 هم بدتره که پشیمون شدم

بودحم هم در حد 1500 تا 1600 هستش

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط amirba71 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه 550d دارم با یه لنز 18-55 و یه پرایم 50میلی متری
    از کیفیت 50 میلی متری کاملا راضی هستم در عکاسی پرتره جزئیاتو به صورت کامل نشون میده ولی مشکل من باهاش برای عکاسی های دسته جمعی هستش که در محیط بسته که نهایت 3 نفر در کادر قرار میگیرند در محیط باز هم بایدخیلی از سوژه فاصله بگیرم و فاصله گرفتن از سوژه هم باعث میشه با کمی زوم روی عکس گرفته شده صورت واضح نباشه و تاری دیده میشه
    حالا یه لنز واید میخوام که وضوحش مثل همین لنز 50 میلی متری باشه و جزئیات صورتو از دور هم کامل نشون بده یعنی همون فاصله ای که با 50 میلی متری فقط صورت و نیم تنه گرفته میشه با همون فاصله نسبت به سوژه بشه عکس قدی گرفت با وضوحی مثل همین 50 میلی متری
    یه چیزی میخوام کیفیت و وضوحش از 18-55 خیلی بهتر باشه.این 18-55 برام یه چیز نا امید کننده ای هستش تفاوتش با این لنز محسوس باشه مثل 50 میلی متری
    خالا به نظر شما کدوم گزینه انتظارات منو براورده میکنه؟
    هدف اصلیم هم پرتره های چند نفره قدی در طبیعت و یا در منزل هستش با وضوحی مثل 50میلی متری

1_لنز کانن Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM
    2_لنز کانن Canon EF-S 24mm f/2.8 STM به همراه لنز کانن Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM
    3_لنز کانن Canon EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM

تصمیم به خرید 18-135 داشتم که بهم میگفتن شارپنسش خیلی از 50 میلی متری بدتره و وضعیت شارپنسش حتی از 18-55 هم بدتره که پشیمون شدم

بودحم هم در حد 1500 تا 1600 هستش
    به نظر من 10-18 و 24 خوبن
    amirba71 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط DELL نمایش پست ها
    به نظر من 10-18 و 24 خوبن
    خیلی ممنون
    به مشخصاتی که برای لنزها در سایت dxomark گفته شده چه قدر میشه استناد کرد؟
    مثلا میزان شارپنس هر لنزو روی بادی مورد نظر نشون میده
    به جز شارپنس به چه مواردی باید توجه کرد؟
    این گزینه ها رو داره:
    Transmission
    Distortion
    Vignetting
    Chr. aberration
    Sharpness
    که من فقط از شارپنسش سر در میارم به جز اون دیگه کدوم از این گزینه ها زیاد بودنش مهمه؟
    روی بادی ۵۵۰دی شارپنس ۱۰_۱۸ زده ۷ که حتی از ۱۸_۵۵ هم پایینتره.با این تفاسیر یعنی ۱۰_۱۸ روی ۵۵۰دی خوب جواب نمیده درسته؟
    ولی شارپنس پرایم ۲۴ روی ۵۵۰ دیو زده ۱۲ و پرایم ۵۰میلی متریو زده ۱۳
    این اختلاف یک عددی شارپنس ۲۴ میلی متریو ۵۰ میلی متری خیلی به چشم میاد؟
    هرچند شارپنس ۱۲ لنز ۲۴ میلی متری طبق نتایج این سایت بالاترین در بین لنزهای وایدی هستش که روی ۵۵۰دی سوار میشه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط amirba71 نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    به مشخصاتی که برای لنزها در سایت dxomark گفته شده چه قدر میشه استناد کرد؟
    مثلا میزان شارپنس هر لنزو روی بادی مورد نظر نشون میده
    به جز شارپنس به چه مواردی باید توجه کرد؟
    این گزینه ها رو داره:
    Transmission
    Distortion
    Vignetting
    Chr. aberration
    Sharpness
    که من فقط از شارپنسش سر در میارم به جز اون دیگه کدوم از این گزینه ها زیاد بودنش مهمه؟
    روی بادی ۵۵۰دی شارپنس ۱۰_۱۸ زده ۷ که حتی از ۱۸_۵۵ هم پایینتره.با این تفاسیر یعنی ۱۰_۱۸ روی ۵۵۰دی خوب جواب نمیده درسته؟
    ولی شارپنس پرایم ۲۴ روی ۵۵۰ دیو زده ۱۲ و پرایم ۵۰میلی متریو زده ۱۳
    این اختلاف یک عددی شارپنس ۲۴ میلی متریو ۵۰ میلی متری خیلی به چشم میاد؟
    هرچند شارپنس ۱۲ لنز ۲۴ میلی متری طبق نتایج این سایت بالاترین در بین لنزهای وایدی هستش که روی ۵۵۰دی سوار میشه
    به نظر من تجربه کاربر ها مهمتر از این عدد هایی هست که توی سایت ها میزنه . بخصوص در مورد لنز هایی که رده بالا نیستن و حساسیت هم روشون زیاد نیست بهتره به تجربه کاربر ها رجوع کنیم. از نظر شارپ بودن 24 به نظرم شارپ تر هست ولی خب 10-18 مزیت الترا واید بودن رو داره که باهاش میشه در فضاهای خیلی بسته یا فاصله خیلی نزدیک عکس های دسته جمعی گرفت که قابل استفاده هم هستن.
    amirba71 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

سلام دوستان وقت بخیر
    من دوربین کنون 70D دارم ، میخوام یه لنز واید براش بگیرم تو حدود قیمت 1200 یا پایین تر ، لنزی میخوام که بتونه محیط بیشتری از منظره رو تو عکس بگنجونه و برای عکاسی طبیعت و منظره مناسب باشه ! چه لنزی رو پیشنهاد میکنید ؟!
    خودم یه لنز به مدل EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM دیدم به نظرم جالب اومد ، این میتونه راضی کننده باشه یا پیشنهاد بهتری دارید ؟؟!

كاربر آشنا pyan آواتار ها
    تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط wantedheart388 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    من دوربین کنون 70D دارم ، میخوام یه لنز واید براش بگیرم تو حدود قیمت 1200 یا پایین تر ، لنزی میخوام که بتونه محیط بیشتری از منظره رو تو عکس بگنجونه و برای عکاسی طبیعت و منظره مناسب باشه ! چه لنزی رو پیشنهاد میکنید ؟!
    خودم یه لنز به مدل EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM دیدم به نظرم جالب اومد ، این میتونه راضی کننده باشه یا پیشنهاد بهتری دارید ؟؟!
    10-18 لنز بسیار خوب و کاربردی‌ای هست...البته اگه تبونید بودجه رو افزایش بدید و توکینا ۱۱-۱۶ یا ۱۱-۲۰ بگیرید میتونید لنز سریعتری بگیرید و از مزیت عکاسی شب یا نجومی هم بهره‌مند بشید
    لنر ۱۱-۲۰ توکینا بسیار لنز جذابی هست فقط ۲تا ایراد داره یکی قیمتی ۲ میلیونی و دیگری سایز فلیتر ۸۲
    ۱۱-۱۶ که ورژن قبلی این مدل محسوب میشه قیمتش ۱۶۰۰ اینطورا بود تا چندوقت پیش و فلیتر ۷۷ میخوره
    یکی از مزایای این دو لنز نسبت به مدل کنون که فرمودین اینه که بعدا رو فول فریم میتونید از فوکال ۱۶ به بالاش برای ۱۱-۲۰ و ۱۶ برای ۱۱-۱۶ استفاده کنید
    در کل بستگی مستقیم به استفاده‌تون داره...اگه عکاسی نجومی براتون خیلی مهم نیست کنون با لرزشگیرش میتونه بسیار راضی کننده باشه با توجه به قیمت بسیار مناسبی که داره

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط wantedheart388 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخیر
    این لنز خروجی تصویر خوبی به عکاس می دهد. من روی دوربین ۱۸ مگاپیکسل کاملا ازش راضی بودم. نمونه عکسها و کیفیت تصویر آنرا می توانید در سایت زیر ببینید. دو مزیت ویژه دیگر این لنز سبکی و قیمت خیلی مناسبش هست.

https://www.the-digital-picture.com/...mp=0&APIComp=2

ترکیب بندی با لنزهای اولتراواید کمی سخت تر می شود ولی خوب در نظر بگیرید چه عکسهای رویایی که با این لنزها می توان گرفت. مخصوصا عکسهای منظره..... کار کردن با این لنزها عکاس را پخته تر می کند. به طور خلاصه تجربه شگفت انگیری است.
    wantedheart388 تشکر می‌کند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط pyan نمایش پست ها
    10-18 لنز بسیار خوب و کاربردی‌ای هست...البته اگه تبونید بودجه رو افزایش بدید و توکینا ۱۱-۱۶ یا ۱۱-۲۰ بگیرید میتونید لنز سریعتری بگیرید و از مزیت عکاسی شب یا نجومی هم بهره‌مند بشید
    لنر ۱۱-۲۰ توکینا بسیار لنز جذابی هست فقط ۲تا ایراد داره یکی قیمتی ۲ میلیونی و دیگری سایز فلیتر ۸۲
    ۱۱-۱۶ که ورژن قبلی این مدل محسوب میشه قیمتش ۱۶۰۰ اینطورا بود تا چندوقت پیش و فلیتر ۷۷ میخوره
    یکی از مزایای این دو لنز نسبت به مدل کنون که فرمودین اینه که بعدا رو فول فریم میتونید از فوکال ۱۶ به بالاش برای ۱۱-۲۰ و ۱۶ برای ۱۱-۱۶ استفاده کنید
    در کل بستگی مستقیم به استفاده‌تون داره...اگه عکاسی نجومی براتون خیلی مهم نیست کنون با لرزشگیرش میتونه بسیار راضی کننده باشه با توجه به قیمت بسیار مناسبی که داره
    ممنونم از پاسخ دقیقتون ، اتفاقا علاقه زیادی به عکاسی نجومی دارم ، الان هم با لنز 18-135 فابریک رو دوربینم این کارو میکنم که چون واید نیست تصاویر زیاد دوست داشتنی نمیشن ، فکر میکنم از نظر عکاسی نجومی 18-135 روی دوربینم با 10-18 که خدمتتون عرض کردم کمینه F یکسانی داشته باشه درسته ؟!؟! میخوام بدونم از نظر F لنز 10-18 برای عکاسی نجومی با لنزی که الان دارم در یه سطحه یا نه ؟؟
    کلا میتونه با توجه به قیمتش در زمینه عکاسی شب نتیجه بخش باشه یا خراب میکنه کار رو ؟