صفحه 4 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 97
Like Tree245تشکر

موضوع: پیشنهاد لنز برای Canon 5D Mark II

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

پیش فرض پاسخ: پیشنهاد لنز برای CANON 5D Mark II

همون طوری که خودتون موقع دوربین خریدن هیجان داشتید ، میدونید که آدم احساسی عمل میکنه معمولا و قادر به کنترل خودش نیت (حداقل من موقع خرید هر چیزی اینجوریم) یعنی نمی تونم از بیرون به خودم نگاه کنم و فوکوس میکنم رو ... به هر جال گویا نظر همه جمع روی اینه که من قید 5D رو بزنم ؟
    به نظر شما کسی که میخاد یه 5D بگیره به چه قدر پول احتیاج داره تا تکمیل باشه؟
    چون نظر همه عزیزان اینه که من تو بقیه چیزا میمونم
    باید کم کم عنوان تاپیکو عوض کنم
    D:
    suzanfire تشکر می‌کند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

پیش از بحث بودجه شخصاً قضیه را بیشتر در کاربرد می‌دانم و اینکه میزان هزینه با نیاز همخوانی منطقی داشته باشد.

تأکید هم بر این نیست که حتماً کراپ‌دار بگیرید یا FF؛
    می‌گوییم که بدانید چه می‌کنید، در همین ابتدای راه مسائل هر کدام را بدانید و بسنجید و خدایی ناکرده بعد از مدتی عکاسی، تازه به فکر ننشینید که کاش آن یکی را می‌گرفتم.

اصلاً هم عجله نکنید

راهی که بنده پیشنهاد می‌کنم تا از دودلی درآیید:

1 ـ مرور کلی عکس‌هایی که با دوربین فعلی‌تان گرفتید (ببینید بیشترین عکس‌هایتان را در چه فواصل کانونی گرفتید، چقدر بحث عمق میدان در عکس‌ها برایتان مهم بوده، چقدر از فلاش استفاده کردید و...)

2 ـ به کدام نوع عکاسی بیشتر علاقه‌مندید (واقعاً علاقه باشد نه هوس، ببینید چه علاقه‌ای شما را به سمت این میزان هزینه کشانده)

3 ـ خواندن مقالات و مقایسه‌های بین FF و کراپ‌دارها (مقایسه‌هایی که توضیحی است و مثلاً فلان عکاس مطرح نگاشته، سراغ مقایسه‌های جدولی و تبلیغاتی نروید)

4ـ یکی ـ دو ساعتی دست گرفتن هر کدام برای فاینال کردن قضیه!
    F.KamranNia و suzanfire تشکر می‌کنند.
    .

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بگذارید من کمی به شما کمک کنم..بله قید 5 دی رو بزنید.بنا به تمام دلایلی که ذکر شد.مطمئن باشید از خرید 7 دی پشیمان نمیشید.و نکته دیگه اینکه به این زودی ها اختلاف خروجی فول فریم با کراپ دار برای شما محسوس نخواهد شد.
    F.KamranNia، suzanfire و SinaVT تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

حالا که کار به اینجا کشید ، برو و بزار به عشقت برسی ( ته ته همه این بحثها و حرف ها حواست باشه که این خودتی که باید تصمیم بگیری و این تویی که باید به خواسته ات برسی ، و وقتی تو بحث رو از دید کارشناسانه اش پیگیر میشی ، دوستان هم توصیه های منطقی می کنند که شاید همه شون با خواسته درونی ات منطبق تبا شند)
    در اینکه 5دی دوربین عالیه شک نکن . اینکه گفته میشه بهتره دوربین سطح پایین تری بگیری جهت اینه که نکند با توجه به بخشی از تجربیات نداشته شما در رابطه با این گونه دوربین ها، شاید نتوانی قبل از اینکه این دوربین خارج از رده بشود از تمام توانایی های این دوربین استفاده کنی.
    اما آلان حرف من اینه که حالا که امکان مادی اش را دارید و از اون مهمتر دل بهش بستی... پس با همون لنز کیتش (105-24) بگیرش و حالشو ببر داداش! کسی که اینقدر با یه چیزی حال میکنه دیگه زیاد هم نباید حساب و کتاب کنه، گر چه اصلا شک نداشته باش که یکی از بهترین ها رو داری میگیری. با آرزوی موفقیت

خوب با توجه به کامنت دوستان که خط رو خط شد توضیح تکمیلی برای گیج نشدنت: 7دی یا 5دی ... البته هر دو عالیند . حرف من اینه که اگه واقعا اینقدر شوق 5دی یا هر چی رو داری ، پس بگیرش من فکر میکنم آلان کلیه اطلاعات برای خریدت رو داری( و البته اگر راه منطق را بخواهی بری به دوربین سبکتر ختم میشه).
    ویرایش توسط Nami BH : Wednesday 16 June 2010 در ساعت 01:17
    F.KamranNia تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    5191

نقل قول نوشته اصلی توسط Vahid نمایش پست ها
    پیش از بحث بودجه شخصاً قضیه را بیشتر در کاربرد می‌دانم و اینکه میزان هزینه با نیاز همخوانی منطقی داشته باشد.

تأکید هم بر این نیست که حتماً کراپ‌دار بگیرید یا FF؛
    می‌گوییم که بدانید چه می‌کنید، در همین ابتدای راه مسائل هر کدام را بدانید و بسنجید و خدایی ناکرده بعد از مدتی عکاسی، تازه به فکر ننشینید که کاش آن یکی را می‌گرفتم.

اصلاً هم عجله نکنید

راهی که بنده پیشنهاد می‌کنم تا از دودلی درآیید:

1 ـ مرور کلی عکس‌هایی که با دوربین فعلی‌تان گرفتید (ببینید بیشترین عکس‌هایتان را در چه فواصل کانونی گرفتید، چقدر بحث عمق میدان در عکس‌ها برایتان مهم بوده، چقدر از فلاش استفاده کردید و...)

2 ـ به کدام نوع عکاسی بیشتر علاقه‌مندید (واقعاً علاقه باشد نه هوس، ببینید چه علاقه‌ای شما را به سمت این میزان هزینه کشانده)

3 ـ خواندن مقالات و مقایسه‌های بین FF و کراپ‌دارها (مقایسه‌هایی که توضیحی است و مثلاً فلان عکاس مطرح نگاشته، سراغ مقایسه‌های جدولی و تبلیغاتی نروید)

4ـ یکی ـ دو ساعتی دست گرفتن هر کدام برای فاینال کردن قضیه!
    فلش زیاد مهم نیست برام
    به طبیعت بیشتر علاقه دارم برای پولم مجبورم از آدما عکس بگیرم (اه اه)
    فاصله کانونی هم نمیتونم بگم بیشتر کدوم تقریبا پخشه بین همه فواصل
    در مورد یک دو ساعت دست گرفتن کاری از دستم بر نمیاد چون هیچکی نمیتونه این کارو برام انجام بده

فیلمبرداری اینم برام مهمه ، چون من با After Effects تیزر و اینا هم کار میکنم و خرید یه دوربین HD فیلمبرداری درست حسابی حدود 8 تومن برام مقدور نیست و نیازی هم بهش ندارم . چون کیفیت فیلمای اینو دیدم یه جور قلقلک آمیزیه
    suzanfire تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

فکر کنم الان دیگه کاملا سر در گم شده باشید:confused::confused: اما برای اینکه آف تاپیک نشه باید بگم برای بیرون رفتن 7 دی سیلینگ بهتری داره.
    F.KamranNia تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

شرمنده پست‌هایم زیاد شد در این تاپیک

هر جوری حساب کتاب می‌کنیم به 7D+15-85 ختم می‌شه. :)

اما مشخصاً با مسئولیت خودتان خرید می‌کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط namibh نمایش پست ها
    حالا که کار به اینجا کشید ، برو و بزار به عشقت برسی ( ته ته همه این بحثها و حرف ها حواست باشه که این خودتی که باید تصمیم بگیری و این تویی که باید به خواسته ات برسی ، و وقتی تو بحث رو از دید کارشناسانه اش پیگیر میشی ، دوستان هم توصیه های منطقی می کنند که شاید همه شون با خواسته درونی ات منطبق تبا شند)
    در اینکه 5دی دوربین عالیه شک نکن . اینکه گفته میشه بهتره دوربین سطح پایین تری بگیری جهت اینه که نکند با توجه به بخشی از تجربیات نداشته شما در رابطه با این گونه دوربین ها، شاید نتوانی قبل از اینکه این دوربین خارج از رده بشود از تمام توانایی های این دوربین استفاده کنی.
    اما آلان حرف من اینه که حالا که امکان مادی اش را دارید و از اون مهمتر دل بهش بستی... پس با همون لنز کیتش (105-24) بگیرش و حالشو ببر داداش! کسی که اینقدر با یه چیزی حال میکنه دیگه زیاد هم نباید حساب و کتاب کنه، گر چه اصلا شک نداشته باش که یکی از بهترین ها رو داری میگیری. با آرزوی موفقیت

خوب با توجه به کامنت دوستان که خط رو خط شد توضیح تکمیلی برای گیج نشدنت: 7دی یا 5دی ... البته هر دو عالیند . حرف من اینه که اگه واقعا اینقدر شوق 5دی یا هر چی رو داری ، پس بگیرش من فکر میکنم آلان کلیه اطلاعات برای خریدت رو داری( و البته اگر راه منطق را بخواهی بری به دوربین سبکتر ختم میشه).
    بنده به طور نسبی قبول دارم که شوق را نباید کور کرد اما هزینه کمی نیست! نمی‌شه عشقی رفت خرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    فکر کنم الان دیگه کاملا سر در گم شده باشید:confused::confused: اما برای اینکه آف تاپیک نشه باید بگم برای بیرون رفتن 7 دی سیلینگ بهتری داره.
    چرا سردرگمی؟ با در نظر گفتن عوامل و اولویت‌بندی به یک نتیجه مطمئن می‌رسیم.
    F.KamranNia و lamagra تشکر می‌کنند.
    .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط FDK نمایش پست ها
    فلش زیاد مهم نیست برام
    در مورد یک دو ساعت دست گرفتن کاری از دستم بر نمیاد چون هیچکی نمیتونه این کارو برام انجام بده

فیلمبرداری اینم برام مهمه ، چون من با After Effects تیزر و اینا هم کار میکنم و خرید یه دوربین HD فیلمبرداری درست حسابی حدود 8 تومن برام مقدور نیست و نیازی هم بهش ندارم . چون کیفیت فیلمای اینو دیدم یه جور قلقلک آمیزیه
    باز هم سلام دوست عزیز

می بینم که دچار مشکل رایج "کدومو بخرم؟!!" شدی. متاسفانه هیچ وقت نمی شه انتخابی رو پیدا کرد که از همه نظر بهترین باشه. اما من نه برای بیشتر سردرگم کردنت، که برای کمک به تو جهت تصمیم گیری نهایی، اطلاعات و تجربیات خودم رو بهت می گم.
    خوشبختانه تا حدودی نیازهای اصلی تو توی این پست معرفی شد. اینکه گفتی مجبوری از آدما عکس بگیری دقیقا معنیش این می شه که برخلاف تصورت فلاش برات خیلی هم حیاتی و مهمه. چه اینکار در نور روز و فضای آزاد انجام بشه که دست کم به یک فلاش کوچک مثل فلاش سرخود برای fill نیاز داری، چه اینکه در فضای داخلی و کم نور که شاید به بیش از حتی 2 فلاش نیاز داشته باشی. دیگه اینکه گفتی فیلمبرداری برات مهمه پس باز هم بعضی انتخابها مثل 50D یا D700 کنار میرن. (من از اون جهت پای نیکون رو هم وسط کشیدم که تو در ابتدای راهی و هنوز لنز یا فلاش از هیچ برندی نداری، پس می تونی به انتخاب برند هم فکر کنی)
    از اونجایی که 7D فلاش سرخود داره، و کیفیت فیلم برداریش هم خیلی بهتر از 5D هست، و در ضمن میتونی با پولی که برای خرید یک 5D و یک کیت لنز 24-105 میدی، یک 7D با لنز 15-85 یا 18-200 به همراه یک فلاش 430 بگیری، تازه هم سیستم فوکوس و نورسنجی کاملا بهتری رو دریافت کنی، به نظر می رسه که انتخاب 7D بیشتر با مجموع شرایط تو مطابقت داره.
    یک تجربه شخصی اینه که در ابتدا تنها یک لنز کیت مناسب همراه دوربینت بخر (از نظر کیفیت تصویر 15-85 بهتر از 18-200 هستش) و به خودت فرصت بده که نیازهای بعدیت رو بیشتر و بهتر شناسایی کنی. دقت کن که 15-85 روی 7D معادل 24-136 روی فول فریمه، یعنی بازه قابل قبولی بهت می ده.
    در ضمن 7D نه تنها فلاش سرخود داره، بلکه فرستنده بی سیم برای همزمانی فلاشهای بیرونی هم داره و از هردو این جهات به 5D برتری داره. سیستم فوکوس و نورسنجی پیشرفته تر و فیلمبرداری بهتر هم حرفی توش نیست. اما به هر حال نویزش بیشتر از 5d در میاد که خوب به دلیل کراپ سنسوره.

حرف آخر، اگه بر اساس نیازهای تعریف شده و بودجه مورد نظرت می خواهی خرید کنی، جمیع شرایط به نفع 7D در میاد. اما اگه می خواهی 7D بخری و همش به 5d توی دست مردم نگاه کنی، همون 5D با 24-105 رو بخر. برای بقیه چیزا هم پولش کم کم جور می شه.

موفق باشی.
    علیرضا.
    F.KamranNia، barca007، suzanfire و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا Golden آواتار ها
    تشکر کرده
    127

و کیفیت فیلم برداریش هم خیلی بهتر از 5D هست

واقعا همینطوره؟!!!!
    F.KamranNia تشکر می‌کند.
    Dslr

تشکر کرده
    5191

نقل قول نوشته اصلی توسط a_daneshgar نمایش پست ها

از اونجایی که 7D فلاش سرخود داره، و کیفیت فیلم برداریش هم خیلی بهتر از 5D هست، و در ضمن میتونی با پولی که برای خرید یک 5D و یک کیت لنز 24-105 میدی، یک 7D با لنز 15-85 یا 18-200 به همراه یک فلاش 430 بگیری، تازه هم سیستم فوکوس و نورسنجی کاملا بهتری رو دریافت کنی، به نظر می رسه که انتخاب 7D بیشتر با مجموع شرایط تو مطابقت داره.

در ضمن 7D نه تنها فلاش سرخود داره، بلکه فرستنده بی سیم برای همزمانی فلاشهای بیرونی هم داره و از هردو این جهات به 5D برتری داره. سیستم فوکوس و نورسنجی پیشرفته تر و فیلمبرداری بهتر هم حرفی توش نیست. اما به هر حال نویزش بیشتر از 5d در میاد که خوب به دلیل کراپ سنسوره.

علیرضا.
    سلام
    ممنونم از راهنمایهات ، تا مقدار زیادی از سردرگمی بیرون اومدم،
    فقط الان تو اینایی که گفتی در مورد کیفیت فیلم برداری ، فوکوس و نورسنجی بهتر ، مطمئنی؟
    البته نویز تو 5D فوقالعادس ، خیلی عالیه .
    suzanfire تشکر می‌کند.

صفحه 4 از 10 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 ... آخرینآخرین