صفحه 7 از 10 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 97
Like Tree245تشکر

موضوع: پیشنهاد لنز برای Canon 5D Mark II

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    44

پیش فرض پاسخ: پیشنهاد لنز برای CANON 5D Mark II

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    متاسفانه دبیر ادبیات نیستم و وقت نوشتن هم ندارم به لغت نامه مراجعه کنید

در این فروم دوستان در کنار هم جمع شده اند که به دوستی که قصد خرید دارد بهترین راهنمایی را بدهند شاید مسیر اولیه عضو جدید اشتباه بوده و دوستان با راهنمایی مسیر صحیح را نشان می دهند
    این بخشی از فعالیت اعضای دلسوز این فروم هست
    دوست عزیز و دلسوز
    متوجه شدم که دبیر ادبیات نیستید و الا عنوان تاپیک رو میخوندین که نوشته پیشنهاد لنز برای CANON 5D Mark II
    نه پیشنهاد برای خرید کدام بدنه
    برای شخصی که یک ماه دیگه این تاپیک رو میخونه و میخواد لنز بخره برا 5 دی خودش
    فکر کنم یه تاپیک داشته باشیم برای مقایسه 7 دی و 5 دی مارک2
    امیدوارم متوجه منظورم شده باشید
    اگر خواستید میتونم یه تاپیک بهتون نشون بدم که برای فول فریم لنز معرفی کردن و کسی هم نگفته چرا برای فول فریم لنز میخواین برید 7 دی بخرید
    جالب تر اینکه خود شما هم تو اون سایت هستین:)
    ویرایش توسط bitab_arm : Friday 18 June 2010 در ساعت 00:07 دلیل: اشتباه تایپی
    rodentia تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط bitab_arm نمایش پست ها
    دوست عزیز و دلسوز
    متوجه شدم که دبیر ادبیات نیستید و الا عنوان تاپیک رو میخنودین که نوشته پیشنهاد لنز برای CANON 5D Mark II
    نه پیشنهاد برای خرید کدام بدنه
    فکر کنم یه تاپیک داشته باشیم برای مقایسه 7 دی و 5 دی مارک2
    امیدوارم متوجه منظورم شده باشید
    رعایت ادب کنید و ارامش خود را تا پایان مسیر حفظ کنید

خوب چون اسم تاپیک این هست این دوستمون باید حتما 5 دی بخره
    این کاربر متوجه شد که چنین دوربینی مناسب کاربردشان نیست
    متنتان نامفهوم هست
    چه در این تاپیک چه در تاپیک دیگر

كاربر آشنا sharagim1 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

Arrow پاسخ: پیشنهاد لنز برای CANON 5D Mark II

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    سلام
    در پست شماره 17 این تاپیک من به عنوان یک پیشنهاد، گفتم شاید بهتر باشد به جای خرید یک دوربین فول فریم با محدودیت بودجه بدنه ای ارزانتر خریداری شود. ( در آن پست نوشتم 7D، اما به این جهت حرفی از 550D نزدم که دوست خوبمان احساس Down Grade شدیدی نکنند ! )

من متوجه نشدم که چرا جناب sharagim1 فرمودند 7D یک دوربین نیمه حرفه ای است.
    دوربین Canon EOS 5D Mark II یک دوربین فول فریم بسیار عالی است.(شکی در این مورد نیست) جدا از بحث اندازه سنسور و دیتیل ثبت شده توسط 5D Mark II، دوربین Canon EOS 7D امکانات پیشرفته بسیار زیادی دارد.

سیستم فوکوس پیشرفته تر
    سیستم نور سنجی پیشرفته تر
    دامنه Exposure Compensation بیشتر
    وجود ویزوز 100% با امکانات جدیدتر
    وجود داشتن سیستم کنترل فلاش Wireless
    سرعت عکاسی پیاپی بیشتر

به خاطر استفاده از سنسور کوچکتر قیمت تمام شده این دوربین کمتر از 5D Mark II است
    من اصلا فکر نمی کنم 7D دوربین نیمه حرفه ای است ! شاید در برخی موارد از نظر امکانات و تکنولوژی از 5D Mark II پیشرفته تر هم باشد.

عکاس های حرفه ای بر اساس معیار هاشون ( نوع عکاسی، عمق میدان ، رزولوشن ، سرعت عکاسی پیاپی و ... ) یکی از این دو ابزار عالی را انتخاب میکنند.

در هر صورت هر کدام از این دو دوربین را خریدید اطمینان داشته باشید ابزار بسیار خوبی تهیه کرده اید. فقط می ماند سعی و تلاش و مطالعه و عکاسی
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    من متوجه نشدم که چرا جناب sharagim1 فرمودند 7D یک دوربین نیمه حرفه ای است.
    دوربین Canon EOS 5D Mark II یک دوربین فول فریم بسیار عالی است.(شکی در این مورد نیست) جدا از بحث اندازه سنسور و دیتیل ثبت شده توسط 5D Mark II، دوربین Canon EOS 7D امکانات پیشرفته بسیار زیادی دارد.

سیستم فوکوس پیشرفته تر
    سیستم نور سنجی پیشرفته تر
    دامنه Exposure Compensation بیشتر
    وجود ویزوز 100% با امکانات جدیدتر
    وجود داشتن سیستم کنترل فلاش Wireless
    سرعت عکاسی پیاپی بیشتر

به خاطر استفاده از سنسور کوچکتر قیمت تمام شده این دوربین کمتر از 5D Mark II است
    من اصلا فکر نمی کنم 7D دوربین نیمه حرفه ای است ! شاید در برخی موارد از نظر امکانات و تکنولوژی از 5D Mark II پیشرفته تر هم باشد.

عکاس های حرفه ای بر اساس معیار هاشون ( نوع عکاسی، عمق میدان ، رزولوشن ، سرعت عکاسی پیاپی و ... ) یکی از این دو ابزار عالی را انتخاب میکنند.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    نوید جان دقیقا با نظرت در مورد7d
    موافق هستم
    واقعا عجب داستانی شده اینcanon 7d
    حدود ۲ یا ۲.۵ ماه پیش بود که در یک تاپیک 5DMKII or 7D??
    من نظرمو در مورد این دوربین و ضعفهای5dmark ll عرض کردم,نمیدونی ،که همین دوستانی که حالا7d را پیشنهاد میدهند,در آن زمان5d makll به نظرشان بهترین بود و در مقابل نظراتم در مورد7d ,منبع میخواستند، و وقتی که این کار را کردم باز هم میگفتند که معتبر نیست، حرفی‌ که در تمام سایتهای خارجی‌ و ایرانی‌ وجود دارد در مورد این دوربین,نظراتی که در آن زمان در آن تاپیک نوشتم (با خواندن از سایتهای خارجی‌ و ایرانی‌):

Saturday 10 April 2010, 04:09

7D دارای بدنه‌ای از جنس آلیاژ منیزیوم است که دوام آن را بسیار بیشتر از دوربین‌هایی با بدنه‌ی پلاستیکی می‌کند، و همچنین به طور چشمگیری آن را در مقابل نفوذ هوا مقاوم می‌سازد؛ چیزی که واقعا در 5D Mark II نقطه‌ی ضعف آن است.
    7dنخستین دوربین EOS کانن است که با یک کنترل از راه دور فلاش‌های اختصاصی این شرکت، یعنی سری Speedlite عرضه می‌شودهمچنین ارسال کننده بی‌سیم WFT-E5A که روی این دوربین قرار دارد، به دوربین این امکان را می‌دهد که عکس‌های گرفته شده را از طریق شبکه بی‌سیم Wi-Fi یا Ethernet network به کامپیوتر یا لپ‌تاپ عکاس منتقل کند

درcanon eos 7d
    سیستم فوکوس 19 نقطه‌ای دو وجهی (Cross Type) سرعت و دقت را در کنار هم قرار داده است. این تعداد نقطه فوکوس را مقایسه کنید با 9 نقطه فوکوس در دوربین‌های 5D Mark II و 50D. از لحاظ تعداد نقاط فوکوس، بدون شک 7D یکی از بهترین انتخاب‌ها هست.Saturday 10 April 2010, 04:09

حالا اگر به نظر شما من در مورد 7d
    چیزی را اشتباه نوشتم ممنون میشوم که بفرماید

و نکته آخر این که در مورد حرفه‌ای بودن این دوبین واقعا مردد هستم در بعضی‌ سایتها میخونم که یک دوربین کاملا حرفه‌ای و در بعضی‌ سیتها میخونم نیمه حرفه‌ای7d
    خوشحال میشوند که نظر دوستان عزیز را در این مورد جویا بشم

[/QUOTE]
    F.KamranNia تشکر می‌کند.
    در روضه قلب جز گل عشق مکار

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

یک ضرب المثل قدیمی هست با این مضمون که " انگاری فلانی به اسب شاه گفته یابو " حالا این داستان حرفه ای و نیمه حرفه ای نامیدن 7دی هم شبیه همین شده. بگذریم که بسیاری معتقدند نامیدن اصطلاح حرفه ای و غیر حرفه ای مربوط به عکاس است نه دوربین . یعنی میشه گفت دوربینی که مورد استفاده حرفه ای هاست.
    حالا اگر دوربینی امکاناتش در حد نیاز هر کسی است هر اسمی می خواد داشته باشه. دی5000 در دستان جو مک نالی حرفه ای است و D3X در دست بنده اماتوری محسوب میشود. منظورم این است که اگر میدونیم چی داریم میخریم و میدونیم چه امکاناتی دارد و چه اندازه این امکانات جواب نیاز ما را میدهد باقی بی اهمیت است.
    برای استلال اینکه 7دی حرفه ای هست یا نیست میشود یک مقاله نوشت اما ....
    Arash، Amir Mohebi، K_NMT و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه F.KamranNia آواتار ها
    تشکر کرده
    5191

پیش فرض پاسخ : پاسخ: پیشنهاد لنز برای CANON 5D Mark II

سلام
    بالاخره گرفتم!
    ممون از راهنمایی ها و کمک همه دوستان ،
    Canon 7D , 15-85 , 70-200 IS F4
    Persian، KHAKSAR، M.Mobin و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

پیش فرض پاسخ : پیشنهاد لنز برای CANON 5D Mark II

سلام دوست عزیز و تبریک بابت خرید دوربین و تجهیزات.

امیدوارم صحبت من باعث دلخوری عزیزی نشود.اما مواردی هست که اگر صلاح میدانید پاسخ دهید.

متاسفانه مسیر این فروم کمی به سمت ابزارگرایی متمایل شده.امروز هر کس بخواهد کنن بخرد دوربین

را 7دی و لنز را 15-85 انتخاب میکند!بدون توجه به:

بله
    متاسفانه اون چیزی می ترسیدم داره اتفاق میفته، دوباره دارم دچار شک و تردید درباره دوربین میشم .
    مگه من از یه دوربین چی میخام؟
    اندازه کاغذا که بزرگتر نمیشه !
    نویز این که خوبه ، از پرتاب موشکم که نمیخام عکس بگیر با 1/8000 ، انتظار فیلمبرداری 4K هم که از یه دوربین عکاسی ندارم !
    ایزو هم که بسه دیگه ، تو تاریکی مطلق که نمیخام عکس بگیرم!
    واقعا یه بادی چی متونه غیر از اینا برای من داشته باشه ؟
    دیگه دابل فریمم که نمیخاد بیاد!!!!
    حال این دوست ما میخواست پرتره و ماکرو هم بگیره-طبیعت هم از هر چیزی عکس بگیره و ...میتونست

اول لنزها رو انتخاب کنه و بعد نگاهی به بدنه داشته باشه.5دی چقدر از 7دی پیشرفته تر هست که برای دوستمون 7دی مناسبتره؟فقط چون ارزونتره؟550دی چه فرقی برای این دوست ما داشت؟یا حتی 450دی که 1 میلیون با 7دی اختلاف داره و میشه یک لنز خوب تهیه کرد؟مگر اکثر همین دوستانی که الان 5دی دارند یک زمانی 350 دی برایشان باقلوا نبود؟;)چی شد که امروز به کمتر از 7دی راضی نیستند؟

هر دوستی میخواهد تله بخرد اقا فقط 70-200 اف 4 ای اس!و نه اف 2.8!و نه لنزهای دیگر!برای گردش 24-105 که واید خوبی ندارد/28-135 و 17-85 سافت هستند/18-55 هم ظاهر خوبی ندارد!/18-135 و 18-200 که اصلا لنز نیستند و...

عرض من فقط و فقط این است که با تعریف ها و تمجیدهای تک بعدی و ابزاری لذت عکاسی کمتر میشود
    و سردرگمی بیشتر و احیانا بازار عده ای سودجو گرمتر...یکی از ایرادات ما ایرانی ها این است که قبل از توانایی هایمان,به
    ابزارها تکیه میکنیم و همیشه بهترین را انتخاب میکنیم حتی اگر به کار ما نیاید! من حرفه ای تر هستم چون ابزارم حرفه ای تر
    و گرانتر است!(و البته منکر تجهیزات خوب نیستم اما خوب بودن, برای هر کس تعریف جداگانه ای دارد...)

ببخشید سر درد شد.موفق باشید
    ویرایش توسط Soheil Qoddusi : Sunday 8 August 2010 در ساعت 02:51
    Hajiabadi، Persian، K_NMT و 20 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

سلام به تمامی اساتید محترم

بنده میخوام 5دی مارک2 بگیرم

بین دو انتخاب موندم :

1-5d MKII+lens ef 28-135

5dMKII+24-105 L f4 IS-2

البته به این خاطر مرددم که یکی که تو عکاسی کارش درسته گفت دوتا لنزو روی مارک2 بسته با هردوشون در آن واحد عکس گرفته-وهمون موقع عکسارم نگاه کرده
    میگفت پول اضافیه بابت 105-24 دادن!

ممنون میشم راهنماییم کنین

كاربر فعال FARID آواتار ها
    تشکر کرده
    6635

دوست عزیز اگر توان خرید 24.105 رو دارید به خرید ان شک نکنید .

ان دوست شما هم اگر لطف کنند و ان عکسها و مقایسه خود را برای دوستان توضیح دهند عمری دعاشون خواهیم کرد.
    عکاس باشی! عکاس باشی! عکستو بی هوا بگیر!
    یه عکس بی پرده ناب از روزگار ما بگیر!

كاربر بسیار فعال Walkman آواتار ها
    تشکر کرده
    6460

نقل قول نوشته اصلی توسط FARID نمایش پست ها
    دوست عزیز اگر توان خرید 24.105 رو دارید به خرید ان شک نکنید .

ان دوست شما هم اگر لطف کنند و ان عکسها و مقایسه خود را برای دوستان توضیح دهند عمری دعاشون خواهیم کرد.

خودم به حرف شما خیلی اعتقاد دارم-اتفاقا نظرم هم رو همینه 105-24 ولی این بنده خدا کارش خیلی درسته....

دوستان واساتید دیگه هم اگه لطف کنن راهنمایی کنن بیشتر ممنونتونم میشم
    ویرایش توسط Walkman : Friday 24 September 2010 در ساعت 11:51 دلیل: اضافه کردن متن
    رضا اقبالی www.instagram.com/reza.eqbali

كاربر بسیار فعال Amir Abdolpanah آواتار ها
    تشکر کرده
    10736

نقل قول نوشته اصلی توسط walkman نمایش پست ها
    خودم به حرف شما خیلی اعتقاد دارم-اتفاقا نظرم هم رو همینه 105-24 ولی این بنده خدا کارش خیلی درسته....

دوستان واساتید دیگه هم اگه لطف کنن راهنمایی کنن بیشتر ممنونتونم میشم
    تا اونجاییکه من می دونم کیفیت اپتیک این دو لنز قابل قیاس نیست با هم ...

شما ببینید ایشون از چه لحاظ کارشون درسته؟ اصلا شاید نوع عکاسیشون جوریه که به کیفیت اپتیکی احتیاجی ندارند و گر نه مقایسه یک لنز سری ال با اف ثابت با یک لنز کیفیت متوسط غیر ال, منطقی نیست.
    ویرایش توسط Amir Abdolpanah : Friday 24 September 2010 در ساعت 12:40
    مهمتر از عکاس خوب بودن، انسان شریف بودن است.

صفحه 7 از 10 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 آخرینآخرین