صفحه 2 از 21 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 205
Like Tree468تشکر

موضوع: Canon EF 24-105 f/4.0 L IS USM

كاربر آشنا Mohamad Beik آواتار ها
    تشکر کرده
    159

پیش فرض CANON 24 - 105 mm F4.0 L IS USM

سلام دوستان هرچه در تاپیک لنزهای کنون گشتم موردی در مورد شارپ نس این لنز پیدا نکردم از دوستان تقاضا دارم نمونه عکسهای گرفته شده با این لنز اینجا نمایش گذاشته شود تا به صورت عینی با دیگر لنزها مورد مقایسه قرار گیرد .
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    علی محمد بیک

كاربر فعال khoddami آواتار ها
    تشکر کرده
    3111

پیش فرض پاسخ: Canon EF 24-105 f/4.0 L IS USM

سلام
    در مورد مكانيزم داخلي و ساختمان داخل لنز و تعداد عدسي هاي داخلي و ساير موارد ديناميكي اين لنز منبعي رو ميشناسيد
    به چگونگي نحوه عملكرد المانها و فاصله عدسيها و كلا مكانيك اين لنز علاقه من شدم...
    كاشكي ميشد يه دونه باز شده اش رو از نزديك ديد
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    5DmarkII/70-200F4Lis/50f1.8/580II

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

پیش فرض پاسخ: CANON 24 - 105 mm F4.0 L IS USM

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad Beik نمایش پست ها
    سلام دوستان هرچه در تاپیک لنزهای کنون گشتم موردی در مورد شارپ نس این لنز پیدا نکردم از دوستان تقاضا دارم نمونه عکسهای گرفته شده با این لنز اینجا نمایش گذاشته شود تا به صورت عینی با دیگر لنزها مورد مقایسه قرار گیرد .
    شارپنس این لنز رو می توانید در لینک زیر با لنزهای دیگر مقایسه کنید.

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=355
    در این لینک هم می توانید نمونه عکسهای بسیاری که همه با این لنز گرفته شده اند را مشاده فرمایید.

کد:
    http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=142974
    NASSIRI4080، بهرنگ، alonebaby و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    550

من با این لنز در لبه ها در این شرایط مشکل دارم. این عکس روی 105 میلیمتر با دوربین 5d II کراپ 100% از لبه عکس گرفته شده.
    تمام لنز های 105-24 اینگونه هستند؟ چه راه دیگری برای تست کردنش وجود داره؟

محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    یک عکس خوب گویاتر از هزار نامه است.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط Chik نمایش پست ها
    من با این لنز در لبه ها در این شرایط مشکل دارم. این عکس روی 105 میلیمتر با دوربین 5d II کراپ 100% از لبه عکس گرفته شده.
    تمام لنز های 105-24 اینگونه هستند؟ چه راه دیگری برای تست کردنش وجود داره؟

اینمشکل براحتی قابل حل هست و فقط در DPP و یا ACR اقدام به حذف ان کنید
    Chik و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Chik آواتار ها
    تشکر کرده
    550

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    اینمشکل براحتی قابل حل هست و فقط در DPP و یا ACR اقدام به حذف ان کنید
    متشکرم از شما. ولی سوال من این هست که آیا لنز 105-24 در لبه ها این مشکل را داره یا نه....یا نسخه ای که من دارم اینجوریه؟ چگونه و با چه تستی میشه از سالم بودن لنز اطمینان حاصل کرد؟
    متشکرم
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    یک عکس خوب گویاتر از هزار نامه است.

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط Chik نمایش پست ها
    متشکرم از شما. ولی سوال من این هست که آیا لنز 105-24 در لبه ها این مشکل را داره یا نه....یا نسخه ای که من دارم اینجوریه؟ چگونه و با چه تستی میشه از سالم بودن لنز اطمینان حاصل کرد؟
    متشکرم
    به این تصویر نگاه کنید

همانطور که معلوم هست این CA در لبه ها در نسخه های دیگر هم به این میزان هست ( کمی بالاتر و پایین تر , با توجه به شرایط محیطی و عکاسی )
    BERLANO، ghanbar، Vahid و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا eureka204 آواتار ها
    تشکر کرده
    143

Lightbulb Canon EF 24-105 f/4.0 L IS USM

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت تمامی کاربران اعم از اساتید و دوستان خوبم
    این پست تاریخ شروع کار بنده رو در این انجمن به ثبت خواهد رساند
    بسم اله ..

همونطور که قبلا هم مطرح شده این لنز دو مشکل داره.
    اولی تشکیل Flare هست که طبق گزارش خود کانن، سری های جدید این مشکل رو نخواهند داشت.
    مشکل بعدی وجود CA هست و اثراتش روی لبه ها کاملا محسوس است.
    حتی با وجود اینکه در این لنز از عنصر S-UD استفاده شده ولی باز این مشکل دیده میشه.

حال بنده سوالی دارم. اول اینکه آیا این لنز همچنان تولید میشه و امکان تهیه اون در ایران هست و دوم اینکه در غیر اینصورت آیا مشکل CA در ASP-C ها هم محسوس هست یا خیر؟

بنده به دلایلی از خرید 85-15 منصرف شدم و به دنبال یک لنز نسبتا All-purpose هستم.
    آیا این لنز می تونه انتخاب خوبی باشه؟
    محمد رنجبر تشکر می‌کند.
    مجید بیـ آزاران | 500px.com - Flickr

7D | 10-18 | 35 f2 | 85 f1.8

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

با سلام
    یک ماه قبل بعد از کلی تحقیق ( شاید 3 ماه جزییات اکثر تاپیکهای مربوطه رو با حوصله مطالعه کردم ) یک 7دی بالنز 24-105 معروف رو ( باجعبه سفید ) خریدم که بعد از تعداد کمی ثبت فهمیدم فوکوس صحیح انجام نمیشود . از آنجاییکه به بادی هم شک داشتم به سیگمای 17-70 ( غیر او اس و 2 سال کارکرده ) دوستم متوسل شدم تا خیالم از بادی راحت شد عکسها بدون ادجست فوکوس برای 17-70 آنچنان شارپنسی داشتند که لنز بنده با ادجاست +8 روی بادی حتی در مرکز تصویر که نقطه قوت هر 24-105 میباشد بزور بپایش میرسید ( در حالت فیت اسکرین نه زیاد ولی در کراپ 100 کاملا تفاوت آشکار بود).( تست های نهایی در شرایط آتلیه و روی سه پایه استاندارد و حالت قفل آینه و ... انجام شد و هردو در فاصله کانونی 70 م م و دیاف 8 و سرعت و ایزو ی یکسان و نور پردازی از 3 جهت روی سو÷ه و نقطه فوکوس یکسان - روی چشم -انجام شد ) . قضیه را بانمایندگی درمیان گذاشتم گفتند نباید چنین باشد و بنده لنز را برایشان فرستادم ( در شهرستان هستم ) و بعد از 3-4 روز و کلی تماس تلفنی بالاخره فلو بودن عکسهای لنز را قبول کرده و لطف کرده یک لنز دیگر برایم فرستادند .لنز جدید از قبلی خیلی بهتر است ( تولید اکتبر 2010 میباشد ) ولی در حالت ادجاست 0 باز هم بپای سیگمای مورد بحث نمیرسد و با ادجاست -2 تقریبا لنز را با بادی کالیبره شده و با سیگما رقابت میکند .البته بعد از کالیبره از خروجی راضی هستم و ثبت ها همچنان ادامه دارد اما ... ! به نظر من انتظارات از یک لنز 1 میلیون تومانی ال کنون بیشتر از یک لنز 350 تومانیست ( بی حرمتی به سیگما نباشد فقط بحث قیمتی میکنم ) بنظر دوستان و اساتید آیا این حالت طبیعیست ؟ آیا پس از پرداخت آن مبلغ برای یک لنز هم مارک با بادی بایستی آنرا کالیبره نیز نمود ؟! لطفا در صورت امکان راهنمای بفرمایید.
    با تشکر
    majid-ms و Walkman تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

كاربر همراه fireboy آواتار ها
    تشکر کرده
    77

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad71 نمایش پست ها
    با سلام
    یک ماه قبل بعد از کلی تحقیق ( شاید 3 ماه جزییات اکثر تاپیکهای مربوطه رو با حوصله مطالعه کردم ) یک 7دی بالنز 24-105 معروف رو ( باجعبه سفید ) خریدم که بعد از تعداد کمی ثبت فهمیدم فوکوس صحیح انجام نمیشود . از آنجاییکه به بادی هم شک داشتم به سیگمای 17-70 ( غیر او اس و 2 سال کارکرده ) دوستم متوسل شدم تا خیالم از بادی راحت شد عکسها بدون ادجست فوکوس برای 17-70 آنچنان شارپنسی داشتند که لنز بنده با ادجاست +8 روی بادی حتی در مرکز تصویر که نقطه قوت هر 24-105 میباشد بزور بپایش میرسید ( در حالت فیت اسکرین نه زیاد ولی در کراپ 100 کاملا تفاوت آشکار بود).( تست های نهایی در شرایط آتلیه و روی سه پایه استاندارد و حالت قفل آینه و ... انجام شد و هردو در فاصله کانونی 70 م م و دیاف 8 و سرعت و ایزو ی یکسان و نور پردازی از 3 جهت روی سو÷ه و نقطه فوکوس یکسان - روی چشم -انجام شد ) . قضیه را بانمایندگی درمیان گذاشتم گفتند نباید چنین باشد و بنده لنز را برایشان فرستادم ( در شهرستان هستم ) و بعد از 3-4 روز و کلی تماس تلفنی بالاخره فلو بودن عکسهای لنز را قبول کرده و لطف کرده یک لنز دیگر برایم فرستادند .لنز جدید از قبلی خیلی بهتر است ( تولید اکتبر 2010 میباشد ) ولی در حالت ادجاست 0 باز هم بپای سیگمای مورد بحث نمیرسد و با ادجاست -2 تقریبا لنز را با بادی کالیبره شده و با سیگما رقابت میکند .البته بعد از کالیبره از خروجی راضی هستم و ثبت ها همچنان ادامه دارد اما ... ! به نظر من انتظارات از یک لنز 1 میلیون تومانی ال کنون بیشتر از یک لنز 350 تومانیست ( بی حرمتی به سیگما نباشد فقط بحث قیمتی میکنم ) بنظر دوستان و اساتید آیا این حالت طبیعیست ؟ آیا پس از پرداخت آن مبلغ برای یک لنز هم مارک با بادی بایستی آنرا کالیبره نیز نمود ؟! لطفا در صورت امکان راهنمای بفرمایید.
    با تشکر
    ظاهرا شما هم مورد من رو دارید: (پست#502)
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?p=156452
    majid-ms و محمد رنجبر تشکر می‌کنند.
    طراحی وب (تماس)
    ...
    Canon 40D ● 24.105 L ● Sigma 10.20 - Sony F717
    Photoblog: Piklog.com

صفحه 2 از 21 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 ... آخرینآخرین