صفحه 6 از 12 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 114
Like Tree404تشکر

موضوع: Canon EF 70-300 f/4-5.6L IS USM

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

پیش فرض پاسخ : EF 70-300 f/4-5.6L IS USM

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

جواب این سوال بسیار ساده است. این لنز برای افرادی بدرد میخورد که رنج 300-70 با دیافراگم 4 الی 5.6 با خروجی خوب و کیفیت ساخت خوب و لرزشگیر خوب میخواهند یا روی کراپ یا روی فول فریم.
    میگن یه بار یه بنده خدایی میره توی یه شهر غریب و چون آشنایی نداشته توی شهر گم می‌شه. از یه آقای که نزدیکش بوده میپرسه که آقا من گم شدم، می‌شه بگین که من الان کجا هستم. اون شخص میگه که شما "اینجا" هستید.

مرد غریبه میگه که شما ریاضی دان هستید؟ اون آقا هم میگه بله، شما از کجا فهمیدید؟ غریبه جواب میده از اونجایی که جوابتون بسیار دقیق بود و به همون اندازه هم بدون استفاده.

سوال من اینه که برای چه تیپ عکاسی‌ای این لنز میتونه مفید باشه. من فلسفه ۴ سری لنز ۷۰-۲۰۰ رو درک می‌کنم. حالت ایده آل داشتن لنز ۷۰-۲۰۰ f۲.۸ IS هست اما از اونجایی که بعضی‌ وزن زیاد براشون مشکل هست و بعضی‌ هم قیمت زیاد، کنن ۳ تا لنز دیگه رو در اون رده ایجاد کرده که اگر کسی‌ یا مشکل وزن زیاد این لنز رو داشت یا بودجه این لنز رو نداشت انتخاب‌های دیگری هم داشته باشه. این کاملا قابل درک و منطقیه. اما در مورد این لنز من هنوزم نتونستم به چنین منطقی‌ برسم.

دقت کنید که نمیگم منطقی‌ وجود نداره، میگم من نفهمیدم و واقعا خوشحال خواهم بود اگر کسی‌ جواب "قانع کننده" داشته باشه.

نهایت آنکه من فکر میکنم هر چقدر حق انتخاب کاربر بیشتر باشد وجود هر لنزی این میان ارزشمند خواهد بود، این لنز هم از این قانون مستثنا نیست البته برای ارزیابی بهتر میباید منتظر نمونه عکسهای آن باشیم
    مساله به هیچ وجه برند نیست. اگر نیکون هم بیاد و مثلا لنزی مثل 70mm f/۵.۶ بسازه با شارپنس بسیار بالا و کیفیت ساخت عالی‌ ولی‌ با وزنی بیشتر از ۷۰-۲۰۰ جدید نیکون و قیمتی حدود ۳۰۰۰$، از اونم نمیتونم بپذیرم. خوب در اون صورت هم ممکن کسی‌ بیاد استدلال کنه که نیکون این لنز رو واسه کسانی‌ ساخت که نیاز به ۲۰۰mm f/۵.۶ با کیفیت خوب دارن و این مشتری مداری نیکون رو میرسونه. خود شما می پذیرفتید؟

یعنی‌ الان واقعا در این برند هیچ کمبود دیگه‌ای نبود؟
    دانلود نمیشود؟ فقط در اندازه پیشفرض رویت میشود درسته؟
    ظاهرا به علت قانون کپی رایت امکان ذخیره کردن عکس‌ها نیست.
    دقیقا به درد کسایی می خوره، مثل من که نه پول کافی دارن تا لنزی مثل 100-400 رو بخرن و نه می تونن از علاقشون به مثلا عکاسی حیات وحش بگذرن ، در ضمن 300 واسه حیات وحش کوتاهه ولی نه خیلی، باز هم کار راه اندازه، حداقل تو مدت استفاده ازش نحوه نزدیک شدن به پرندگان بدون ترسوندنشون رو یاد می گیری
    آخه مگه اختلاف قیمت این دو لنز چقدره؟ شمایی‌ که ۱۵۰۰$ میدین بابت این لنز خوب ۱۰۰$ دیگه هم اضافه کنید که ۱۰۰-۴۰۰ رو بگیرید. من که فکر نمیکنم کنن به فکر افرادی بوده که علاقمند به عکاسی حیات وحش بودند و بودجشون کمتر از ۱۶۰۰$ و بیشتر از ۱۵۰۰$ بوده.
    ویرایش توسط jebrahim : Friday 24 September 2010 در ساعت 00:17
    Mashhadi Vahid، Austin.A و M. Beyrami تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه BERLANO آواتار ها
    تشکر کرده
    2760

آخه مگه اختلاف قیمت این دو لنز چقدره؟ شمایی‌ که ۱۵۰۰$ میدین بابت این لنز خوب ۱۰۰$ دیگه هم اضافه کنید که ۱۰۰-۴۰۰ رو بگیرید. من که فکر نمیکنم کنن به فکر افرادی بوده که علاقمند به عکاسی حیات وحش بودند و بودجشون کمتر از ۱۶۰۰$ و بیشتر از ۱۵۰۰$ بوده.
    شرمنده، اشتباه از من بود، من واژه "ال" رو تو اسم تاپیک ندیدم و عجله کردم، فکر کردم لنز خودم رو میگید که 640 تومن خریدم
    jebrahim تشکر می‌کند.
    میلاد مطهری

Instagram
    Gears

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها

دقت کنید که نمیگم منطقی‌ وجود نداره، میگم من نفهمیدم و واقعا خوشحال خواهم بود اگر کسی‌ جواب "قانع کننده" داشته باشه.
    حقیقت آنکه مطلبی نوشتم اما این قسمت از متن شما برای من مبهم بود برای ارسال مطلب نوشته شده نیاز هست در مورد این جمله بیشتر بدانم.

اگر برای شما مقدور است توضیح بیشتری میدهید؟ شما میدانید منطقی هست. پس تا اینجا مشکلی نیست.

مشکل آنجاست اگر جواب قانع کننده باشد چه میشود یا اگر نباشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

حقیقا من هیچ وقت مایل نبودم نظرات خودم را ثابت کنم ( در فروم عکاسی ) بیشتر مایل به گفتگو هستم تا در این راستا مطالبی بیاموزم برای لحظه ای احساس کردم با دقت به جمله شما ممکن است اینگونه بنظر بیاید که میخواهم شما را قانع کنم.
    صد البته هیچ نیازی به اینکار نیست، اصلا لطف و لذت این دنیا به سلیقه های گوناگون خواهد بود.

هیچ فکر کرده اید که شاید اصلا نیازی به قانع شدن نباشد؟!

من در خدمتم :)
    Canon!، jebrahim، M.R.Mir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    حقیقت آنکه مطلبی نوشتم اما این قسمت از متن شما برای من مبهم بود برای ارسال مطلب نوشته شده نیاز هست در مورد این جمله بیشتر بدانم.

اگر برای شما مقدور است توضیح بیشتری میدهید؟ شما میدانید منطقی هست. پس تا اینجا مشکلی نیست.

مشکل آنجاست اگر جواب قانع کننده باشد چه میشود یا اگر نباشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

حقیقا من هیچ وقت مایل نبودم نظرات خودم را ثابت کنم ( در فروم عکاسی ) بیشتر مایل به گفتگو هستم تا در این راستا مطالبی بیاموزم برای لحظه ای احساس کردم با دقت به جمله شما ممکن است اینگونه بنظر بیاید که میخواهم شما را قانع کنم.
    صد البته هیچ نیازی به اینکار نیست، اصلا لطف و لذت این دنیا به سلیقه های گوناگون خواهد بود.

هیچ فکر کرده اید که شاید اصلا نیازی به قانع شدن نباشد؟!

من در خدمتم :)
    خوب ظاهراً باید برای انتخاب واژه‌ها بیشتر دقت به خرج بدم چون ممکنه که کاملا منظورم اشتباه برداشت بشه. جمله‌ام رو اینجوری اصلاح می‌کنم:

"... نمیگم که دلیلی‌ وجود نداره. میگم من دلیلش رو نمیدونم و واقعا ممنون میشم اگر کسی‌ دلیلش رو بتونه حدس بزنه و به من بگه. دلیلی‌ که بشه پذیرفت که میتونه دلیل مدیران این شرکت هم باشه."

مسلما هیچ کس نمیتونه ادعا کنه که دلیلی‌ که میاره کاملا صحیح و منطبق بر نظر مدیران کنن هست اما بعضی‌ از دلیل رو می‌شه فهمید که مدّ نظر نبودند.

البته حق با شماست، قرار نیست که من متقاعد بشم و مسلما متقاعد شدن یا نشدن من هم هیچ اهمیتی نداره. اما فقط از روی کنجکاوی خواستم بدونم که از این لنز چه استفاده خاصی‌ می‌شه که با لنز‌های دیگری که مزایایی هم نسبت به این لنز دارن امکانش نیست. یا اگر این لنز قراره انتخاب بیشتری به کاربران کنن بده، این انتخاب بین این لنز و چه لنز‌های دیگه‌ای هست. این چیزیه که من نمی‌فهمم.

اینکه فرمودید این لنز برای کسانی‌ هست که بهش احتیاج دارند کاملا منطقیه اما هیچ اطلاعاتی‌ نمیده. یعنی‌ اگه این رو نمیگفتید هم هیچ فرقی‌ نمیکرد. مثالی هم که آوردم صرفاً برای این بود که بگم این جملهٔ شما در عین درستی‌، حرف مفیدی نیست. قصدم نه توهین بود و نه چیزی از این قبیل.

من هم قصدم فقط یاد گیری و دونستن هست.
    M. Beyrami و Haji Shahkaram تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

شاهد از غیب رسید !
    Canon Professional Network یا همون CPN یک سری اطلاعات جدید روی وب سایت خود در باره لنز های جدید Canon منتشر کرده است. این اطلاعات شامل 3 ویدیو است که به بررسی این لنزها، ویژگی های جدیدشان ، خصوصیات کیفی و فیزیکی شان و اینکه چرا ساخته شده اند و به اصطلاح به Lineup لنزهای Canon اضافه شده اند اشاره ای دارد.
    این اطلاعات و ویدیو ها در مورد لنز های زیر است.

Canon EF300mm f/2.8L IS II USM
    Canon EF400mm f/2.8L IS II USM
    EF 1.4x III Extender EF 2x III Extender
    EF 8-15mm f/4L Fisheye USM
    EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM

در مورد EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM نوشته است :

Canon’s EF70-300mm f/4-5.6L IS USM telephoto zoom lens combines superb optical performance with a compact, sturdy design for superb shooting versatility and easy portability. The wide zoom range of the lens has appeal for a wide range of photographers looking to shoot portraits, action or nature images in superb detail. It also offers a four-stop Image Stabilizer for blur-free shots.

EF 70-300mm f/4-5.6 L IS USM
    *Compact Design
    *Four-Stop Image Stabilizer
    *Fast and quiet AF Operation
    *Super Spectra Coating
    *Dust and weather sealing

کد:
     http://cpn.canon-europe.com/content/education/technical/Inside_Canons_2010_L-series_lenses.do
    ویرایش توسط Navid7h : Friday 24 September 2010 در ساعت 02:49
    Kourosh Kahal، Canon!، FARID و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

تعدادی نمونه عکس این لنز از یکی از کاربران Pbase

(به همراه چند عکس برای مقایسه ابعاد و اندازه ! :) )

کد:
    http://www.pbase.com/mjlamoon/image/130073172
    shabab، Kourosh Kahal، BERLANO و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

کامل ترین Review که تا به حال از این لنز منتشر شده ...

http://dancarrphotography.com/blog/2...0-200-f4-l-is/

به نظرم یک لنز جذاب و رویایی است.همیشه منتظر چنین لنزی بودم.چیزی شبیه به 70-300 DO اما با کیفیت اپتیک بسیار خوب و مناسب و فوکوس عالی و برطرف شدن ضعف های 70-300 DO .

شدیدا منتظر ورود این لنز با قیمت مناسب به بازار داخلی هستیم.....
    bfarahanchi، Saeed61، Kourosh Kahal و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    کامل ترین Review که تا به حال از این لنز منتشر شده ...

http://dancarrphotography.com/blog/2...0-200-f4-l-is/

به نظرم یک لنز جذاب و رویایی است.همیشه منتظر چنین لنزی بودم.چیزی شبیه به 70-300 DO اما با کیفیت اپتیک بسیار خوب و مناسب و فوکوس عالی و برطرف شدن ضعف های 70-300 DO .

شدیدا منتظر ورود این لنز با قیمت مناسب به بازار داخلی هستیم.....
    لنزی با این قیمت اگه شارپنس مرکز تصویرش کمتر بود جای تعجب داشت. همهٔ عکسها و نمونه‌های ۱۰۰% هم از مرکز کادر هستند. و البته همگی‌ شارپن.
    All the 100% crops were taken right from the middle of the photo and this time I didn’t perform any corner sharpness tests simply because there were already so many permutations I figured you’d all get bored and not look at them anyway!
    نکتهٔ جالب این تست، شارپنس عجیب و غریب ۷۰-۲۰۰ با تله کانورتر هست. من که تفاوت آنچنانی نمی‌بینم شاید ۷۰-۲۰۰ مقدار کمی‌ شارپتر هم باشه. این ۷۰-۲۰۰ f/۴ کنن واقعا شاهکاره. اگه واقعا کیفیت تصویر در گوشه‌های این لنز اهمیت نداره، برتری ۷۰-۳۰۰ بر ۷۰-۲۰۰ چیه؟ ۷۰-۳۰۰ قیمتش از ۷۰-۲۰۰+tc هم گرونتر در میاد. تازه با دیافراگم بسته تر.
    ویرایش توسط jebrahim : Thursday 18 November 2010 در ساعت 16:38
    Amir Tavakoli و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

Canon EF 70-300mm f/4-5.6 L IS USM Lens ISO 12233 Resolution Chart Results
    کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=738&Camera=453&Sample=0&FLIComp=0&APIComp=0&LensComp=0&CameraComp=0&SampleComp=0&FLI=4&API=0
    شارپنس قابل قبول است طبق پیش بینیها ولی CA در تمام فوکال لنتها مشاهده میشود.(اگر نظر من درست نیست دوستان تصحیح بفرمایند)
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال ARASH II آواتار ها
    تشکر کرده
    1259

Canon EF 70-300mm f/4-5.6 USM L IS - Full Format Review

کد:
    http://www.photozone.de/canon_eos_ff/570-canon70300f456islff
    Saeed61، Kaveh Ghobadi، shabab و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش زمانی
    5DII A7RII

صفحه 6 از 12 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... آخرینآخرین