صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 73
Like Tree207تشکر

موضوع: مقایسه لنز های 15-85 وکیت 18- 55

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط rmy1385 نمایش پست ها
    دوستانی که هر دو لنز را دارند اگر با گذاشتن عکس کیفیت رنگ و وضوح را نشان بدهند ممنون میشوم
    با قاطعیت باید بگویم برای شما بهترین لنز 18-55 می باشد
    بدلیل اینکه هنوز جایگاه این دو لنز رو نشناختید و هزینه کردن در چنین مواقعی اشتباه می باشد
    بهترین لنز ها با ارزانترین لنز ها در حالت و موقعیت های معمولی کمتر از 10 در صد با هم تفاوت دارند و بیشتر تفاوتشان در موقعیت های خواص خودشون رو نشون میدن

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

سلام،
    اختلاف دیگه ایکه بین این دولنز از نظر من قابل توجه مقایسه وزن و ابعاد هستش، 15-85 حدود 3 برابر از 18-55 سنگینتره !

Model Weight Dimensions w/o Hood Filter Year
    Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM Lens 20.3 oz (575g) 3.2 x 3.4" (81.6 x 87.5mm) 72mm 2009
    Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS Lens 7.1 oz (200g) 2.7 x 2.8" (68.5 x 70mm) 58mm 2007
    یا حق
    AMIRGHS640 تشکر می‌کند.

كاربر همراه ramink2 آواتار ها
    تشکر کرده
    723

نقل قول نوشته اصلی توسط rmy1385 نمایش پست ها
    دوستانی که هر دو لنز را دارند اگر با گذاشتن عکس کیفیت رنگ و وضوح را نشان بدهند ممنون میشوم
    من هم با آقای Herati موافق هستم، شما که این دو لنز را با هم مقایسه میکنید شاید هنوز به تجربه و اطلاعات کافی برای انتخاب رنج مورد استفاده و کیفیت اپتیک مورد نظر خودتون در عکاسی نرسیده باشید، پس بهتره فعلا با همون لنز کیت عکاسی کنید و به تحقیق بیشتر بپردازید تا شاید در انتخاب لنز موفق تر باشید، شاید هم به این نتیجه برسید که تله از واید براتان ارجح تر باشه.
    Herati، saeed2vfx، M.Barani و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

D7100 - Sigma 10-20 F/3.5 - 18-55 Afp - 70-200 F/4 VR - 50 F/1.8G

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    126

مشکل عمده ی لنز 18-55 در Distortion زیاد اونو که در بعضی مواقع دچار مشکل میشید......
    M.Barani و Miri تشکر می‌کنند.

كاربر همراه saed_violin آواتار ها
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط rima نمایش پست ها
    دوست عزیز مطمئن باشید که شما از 15-85 ده برابر کیفیت بهتر در خروجی رو نسبت به 18-55 نخواهید گرفت .
    نمیشه گفت که چون 18-55 ارزان است پس کیفیته پایینی دارد مثل لنز 120 تومنی کانن 50 میلیمتر اف 1.8 که ده برابر قیمتش ارزش داره.
    قطعا کیفیت ده برابری میگیرند ، من هر دو لنز رو هم دارم ؛ به هیچ عنوان قابل قیاس نیست ؛ 15-85 از لنز 24-105 و 14-70 هم شارپتر هست بر روی 7 دی ،

تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط saed_violin نمایش پست ها
    قطعا کیفیت ده برابری میگیرند ، من هر دو لنز رو هم دارم ؛ به هیچ عنوان قابل قیاس نیست ؛ 15-85 از لنز 24-105 و 14-70 هم شارپتر هست بر روی 7 دی ،
    مخالفم

تفاوت در بهترین لنز با معمولی ترین بسیار کمتراز 20 یا 30 در صد است چه برسد به 10 برابر
    آنهم برای امثال من که نه کاربردش برام ملموسه و نه در آمدی از آن دارم
    در خوبی لنز 15-85 شکی نیست ولی بر مبنای نیاز و شناخت ارزش دارد که پول پرداخت شود نه همینطور الکی

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط Herati نمایش پست ها
    مخالفم

تفاوت در بهترین لنز با معمولی ترین بسیار کمتراز 20 یا 30 در صد است چه برسد به 10 برابر
    آنهم برای امثال من که نه کاربردش برام ملموسه و نه در آمدی از آن دارم
    در خوبی لنز 15-85 شکی نیست ولی بر مبنای نیاز و شناخت ارزش دارد که پول پرداخت شود نه همینطور الکی
    این درصد اختلاف چگونه اندازه گیری می شود و منبع و مرجع شما چیست؟
    Walkman و M.Barani تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    این درصد اختلاف چگونه اندازه گیری می شود و منبع و مرجع شما چیست؟
    دوست عزیز من نه لابراتواری دارم و نه منبعی که تست انجام بدهم
    ولی تجربه شخصی با دوربین و لنزهای متفاوت و تحقیقاتی که در این مدت انجام دادم به من ثابت کرده که تفاوت ها بسیار کمتر از هزینه ای است که پرداخت می شود
    بطور مثال من دوربین کانن 400دی دارم که دوربین زیاد خوبی نیست و بسیار نویزی می باشد و کمتر کسی این روزها باهاش عکس می گیره و من هم به دلایلی از اون شاکی بودم و نیکون دی 7000 رو انتخاب کردم و نتیجه اخلاقی باید بگم تفاوت در همین حدود 20 در صد بیشتر نیست و طوری نیست که آدم رو ارضاع کنه
    در مورد لنز هم باید بگم فرقی نداره و تفاوت در همین حد است .من لنزهای زیادی رو با هم مقایسه کردم

البته اگر دو پست قبلی من رو بخونید
    بیشتر تفاوتشان در موقعیت های خواص خودشون رو نشون میدن
    دوست عزیز تفاوتش شاید برای کسی بیشتر از ده برابر باشد و ارزش پرداختش رو داشته باشه ولی من که نیاز خودمو نمی شناسم آن موقعیت های خواص رو هم نمی دانم

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

بحث جالبیه پیشنهاد میکنم بحثهای مثل این تاپیک مثلا 1D یا 1100D و امثال آن راه بندازیم .
    در مورد بهتر بودن این لنز شکی نیست. در مورد کیفیت هم همیشه همینطوره مثلا برای رسیدن به 10% بالایی کیفیت باید هزینه 10 برابری کرد. اما در این مورد بخصوص فرض کنید لنز 18-55 را باز کردید و یک لنز 15-85 بستید. روز اول میگید عجب لنز خوش ساختی با این هودش چقدر دوربینو زیبا کرده (وای من چقدر حرفه ای شدم و ...) دو سه تا عکس با فلاش هم میگیرید و کاملا از خریدتون و شارپنسش راضی هستید. اما فردا به خودتون میگید خوب برم چنتا عکس بگیرم تازه اینوقته که مشکل مشخص میشه. وقتی از واید لنز استفاده میکنید میگید عجب وایدیه ولی کاش یکم وایدتر بود مثلا اندازه 10-22، بعد یه سوژه دور میبینید روش زوم میکنید بعد بخودتون میگید تله هم بیشتر شده اما کاش یکم بیشتر بود مثلا اندازه یه 70-300 یا اون 70-200 ارزونه. موقع عکاسی پرتره بخودتون میگید کاش اندازه 50 مم و 85 مم دیافش باز بود. اخر روزم که عکساتونو تو کامپیوتر نگاه میکنید بخودتون میگید خوب افزایش شارپنس هم فقط تو کراپ 100% مشخصه بعد از دو سه روز احتمالا به این نتیجه میرسید که انتخاب این شترمرغ چیزی به عکسهای شما اضافه نکرده (البته دوربین حرفه ای تر شده ) و شاید بهتر بود این پولو جور دیگه هزینه میکردید.
    اینهم ناگفته نمونه که من دوستی دارم که هر وقت میخواستم وسوسش کنم که لنز بخره میگفت 15-85 برای تیپ عکاسیش کاملا کافیه، هنوزم لنز دیگری نخریده
    Mr.MehDi، BraveKnight، rustumee و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

آقای دانش پایه منظور شما دقیقا چیست؟ به این تاپیک اعتراض دارید یا..؟
    لطفا روشن بفرمایین هدف بحثها روشن شدن مطالب است
    lamagra، Walkman و M.Barani تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین