صفحه 7 از 13 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 128
Like Tree195تشکر

موضوع: استفاده از لنزهای قدیمی ماونت FD بر روي ماونت EF

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بحث روی قیمت هست!
    با این مبلغ میشه بهترین سوپر تله های بازار رو خریداری کرد و از تمام مزایای اونها از جمله فکوس دقیق و سریع بهره برد.
    توی همین تالار خودمون مدتی بحث لنزهای ژوپیتر بود و استفاده اونها روی بدنه کنون.بعضی از دوستان هم از جمله آقای صبحدل عزیز 135 ژوپیتر رو فکر میکنم به قیمت 40 تومان خریداری کردن و با تبدیلش فکر میکنم کلا 70 تومان هزینه برداشت.
    این تجربه در صورت عدم کارکرد عمومی یا همیشگی با این مبلغ نا چیز ارزش وقت و هزینه رو داره حتی اگر فقط برای تفریح باشه.سوای اینکه نمونه های همین لنز که توسط دوستان ارائه شد واقعا دور از انتظار من یکی بود !(خیلی خوب بود).تا جایی که خودم گذرم به تهران بیافته تصمیم به خرید این لنز و تبدیل رو دارم.این وسط یکی دوتا لنز آنالوگ هم تهیه کردم،بگذریم...
    ولی با این قیمت سر سام آور من یکی که اصرار به خرید این تبدیل یا محصولات مشابه اونهم با محدودیتهای زیاد در استفاده رو درک نمیکنم.با این مبلغ خیلی راحت میشه سیگما 300-120 به همراه تله کانورتور خرید و از دیافراگم 2.8 بر روی 300 مم لذت برد.
    Herati، M.Barani و Miri تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اینجا احترام همه سر جاش هست و برای بحث و گفتگو اینجا هستیم. نه سردرد! ;)
    جدای بحث قیمت این تبدیل و مواردی که گفتم، سوال می‌کنم که چقدر عکاسی کردید؟
    در چه ژانری؟
    تا بدانم مواردی چون نداشتن فوکوس، گیر افتادن بین لنزهای پرایم و موارد اینچنینی و پس از آن بحث کیفیت کجای عکاسی شما قرار می‌گیرد.

جناب اکبری
    با یک فریم عکس در دیافراگم ۱۱ من هیچ قضاوتی نمی‌کنم.
    عکاسی از نگاه من شرایط متفاوتی رو دربر می‌گیره.
    من ابزاری می‌خوام که بتواند در هر شرایطی بهترین نتیجه را به من بدهد.
    شاید بشه لنزی پیدا کرد همراه با تبدیلی با نصف قیمت که بتواند در دیافراگمهای خاصی روی پایه و فوکوس دستی عکس قابل قبولی تولید کند. اما چنین چیزی برای من غیر قابل تحمل خواهد بود.
    Daruosha، شاهین اکبری، lamagra و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر بسیار فعال شاهین اکبری آواتار ها
    تشکر کرده
    4538

عقيل جان

اين تبديل رو گفتم، واسه كسي نيست كه تازه ميخواد تصميم بگيره چه بكنه. واسه كسيه كه چنتا پرايم ناز كنون بين 300 و 400 و 500 و 600 و 800 داره كه تا حالا مجبور بوده رو آنالوگ استفاده كنه اما حالا موقعيتي پيش اومده بدون دستكاري لنزها رو هر بدنه ديجيتال كنون ازشون لذت ببره.

اصرار به خرید این تبدیل یا محصولات مشابه
    كي اصرار كرد؟ محصولات مشابه قيمتشون 45 دلاره !

جناب عاشوري نيا چنين ابزاري كه شما ازش نام برديد در لنزهاي امروزي هم وجود ندارد از هيچ برندي . اگر باشد بنده همه سعيم رو ميذارم رو خريد اون.
    ویرایش توسط شاهین اکبری : Wednesday 28 September 2011 در ساعت 17:35
    lamagra و Miri تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

خب شاهین جان نمیشه از همون بدنه آنالوگ استفاده کرد؟ کسی که همچین لنزهایی داره حتما یک بدنه در خور هم نگه داشته.
    یا اگر این لنزها از جایی برسن نمیشه یک بدنه آنالوگ خرید؟ بدنه خوبی مثل AE-1 چقدر قیمت داره توی بازار؟
    در هر دو صورت هم میتونیم نگاتیو هامونو اسکن کنیم و از مزایای عصر دیجیتال هم تا حدودی بهره مند بشیم.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    4538

از شدن كه ميشه اما مگر به مزاياي قطعي و غير قابل قياس بدنه هاي ديجيتال نسبت به آنالوگ شك داريد !

تو اين دوره و زمونه عكاسي كردن با يك بدنه آنالوگ - هرچقدر هم بدنه دوست داشتني باشد - مثل كابوس ميمونه مگر از روي عشق به اين كار يا تفنن محض. اما استفاده از لنزهاي آنالوگ خاص روي بدنه ديجيتال واسه تفنن نيست اتفاقا خيلي هم جديه.
    FD master

كاربر فعال Herati آواتار ها
    تشکر کرده
    1581

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    خب شاهین جان نمیشه از همون بدنه آنالوگ استفاده کرد؟ کسی که همچین لنزهایی داره حتما یک بدنه در خور هم نگه داشته.
    یا اگر این لنزها از جایی برسن نمیشه یک بدنه آنالوگ خرید؟ بدنه خوبی مثل AE-1 چقدر قیمت داره توی بازار؟
    در هر دو صورت هم میتونیم نگاتیو هامونو اسکن کنیم و از مزایای عصر دیجیتال هم تا حدودی بهره مند بشیم.
    دوست عزیز یادتون نره که بهترین وجه دوربین های دیجیتال بر آنالوگ ایزو های بالا و نویز کم است که دیگه برای عکاسی با لنز های 500و600 و سرعت بالا دیگه حیاتی است
    در زمان های دوربین های آنالوگ ایزو بالا 1600 معمول بود و استفاده می شد ولی حالا شما ایزو های آسمانی دارید و این بسیار با ارزش است

به نظر من کسی که میخواهد از لنزهای آنالوگ استفاده کند بهترین راه نیکون است که بدون درد سر با تمام لنز ها سازگار است و گر نه کاهش شارپنس و دیافگرام چیز کمی نیست که از کنارش به سادگی گذشت

تشکر کرده
    4538

به نظر من کسی که میخواهد از لنزهای آنالوگ استفاده کند بهترین راه نیکون است
    استفاده از لنز هاي آنالوگ نيكون صرفه چنداني ندارد. دليل آنكه فروشندگان محترم خيلي زود كشف كرده اند كه اين لنزها بدون دردسر به بدنه هاي جديد ميخورد و تقريبا خيلي از لنزهاي MF نيكون قيمتي مشابه لنزهاي ديجيتال اين برند دارند.

كلا در بسياري موارد دليل رفتن به سمت لنزهاي MF كنون و مينولتا و ... تفاوت قيمت قابل توجه اين لنزها در قياس با نسخه هاي همتاي AF است. اگر قرار است قيمتي مشابه پرداخت شود اولويت با لنزهاي جديد AF است.
    M.Barani و Miri تشکر می‌کنند.
    FD master

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

استفاده از لنز هاي آنالوگ نيكون صرفه چنداني ندارد. دليل آنكه فروشندگان محترم خيلي زود كشف كرده اند كه اين لنزها بدون دردسر به بدنه هاي جديد ميخورد و تقريبا خيلي از لنزهاي MF نيكون قيمتي مشابه لنزهاي ديجيتال اين برند دارند.
    سلام.بر عکس نظر شما را دارم,یعنی از وقتی تبدیل مکانیکی نیکون به کنن لاقل در بازار خودمان آمد,بسیاری از این لنزهای با کیفیت و ارزان مخصوصا در فیلم برداری استفاده شدند.

آیا لنزهایی مانند 50 اف 1.2 و 85 اف 1.4 (Ai-s) قیمتی معادل نمونه ی دیجیتالی دارند؟لنزهای ماکرو و واید با دیاف باز چطور؟شما که دستتان در کار است چرا این حرف را میزنید...

البته در زرنگی فروشندگان که شکی نیست,اما یک تبدیل با قیمت 60-70 تومن و لنزهای منوال نیکون با دردسر کمتر کجا و یک تبدیل 2 میلیونی و لنزهای عملا نایاب و کلکسیونی کجا!

از شدن كه ميشه اما مگر به مزاياي قطعي و غير قابل قياس بدنه هاي ديجيتال نسبت به آنالوگ شك داريد !

تو اين دوره و زمونه عكاسي كردن با يك بدنه آنالوگ - هرچقدر هم بدنه دوست داشتني باشد - مثل كابوس ميمونه مگر از روي عشق به اين كار يا تفنن محض. اما استفاده از لنزهاي آنالوگ خاص روي بدنه ديجيتال واسه تفنن نيست اتفاقا خيلي هم جديه.
    من تا این لحظه فکر میکردم شما این کارهای را تفننی انجام میدهید و یک حس نوستالژیک به آنالوگ ها دارید و میخواستم بپرسم چرا برای این
    لنزها به جای تبدیل 2000$ به فکر بادی آنالوگ نیستید,اما این پست شما برایم عجیب است.

عجیب در عصری که رقابت بر سر فوکوس دقیقتر و سریعتر و کوتینگ و کنتراست بهتر و چه و چه و چه است و شما با این تبدیل همه را از بین
    می برید و کابوس نمیدانید؟آن هم برای یک کار فنی و تخصصی؟شاید برداشت من اشتباه بوده؟

موفق باشید
    شاهین اکبری، lamagra و Walkman تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

[QUOTE]
    نقل قول نوشته اصلی توسط شاهین اکبری نمایش پست ها
    عقيل جان

اين تبديل رو گفتم، واسه كسي نيست كه تازه ميخواد تصميم بگيره چه بكنه. واسه كسيه كه چنتا پرايم ناز كنون بين 300 و 400 و 500 و 600 و 800 داره كه تا حالا مجبور بوده رو آنالوگ استفاده كنه اما حالا موقعيتي پيش اومده بدون دستكاري لنزها رو هر بدنه ديجيتال كنون ازشون لذت ببره.

سلام
    شاهین جان من این سئوال برایم پیش امده که لنز های پرایم 300و400و500و600و800 که نام بردید MFهستند دیگه ؟ درسته؟اگر منوال فوکوس هستند می خواهم بدانم از این لنزهای منوال فوکوس روی دوربین دیجیتال در چه ژانری می خواهید استفاده بکنید؟
    انشالله همیشه شادیتون رو ببینیم
    انشالله
    یا حق
    اسدالله مداح

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

لنز 400 اف 4.5 کنون (البته بسیار تمیز در حد نو) ظاهراً سری ماکرو (اگر واقعاً داشته باشه همچین سری یی من چک نکردم ادعای فروشنده بود) قیمت 2 میلیون تومان!

لنز 135 اف 2.8 پرکتیکا (آلمان شرفی) با جعبه کاملاً نو همراه با یک تبدیل ماونت پرکتیکا به کنون 135 هزار تومان

در گاراژ گیلان تور مشاهده شد

یک عدد 85 اف 1.2 تمیز هم دیدم 600 میداد
    محمد رضا میلانی

صفحه 7 از 13 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... آخرینآخرین