صفحه 24 از 55 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 542
Like Tree699تشکر

موضوع: انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

كاربر همراه Ali Reza Aslani آواتار ها
    تشکر کرده
    229

پیش فرض پاسخ: راهنمایی خرید لنز برای 450 دی

نقل قول نوشته اصلی توسط hosien77 نمایش پست ها
    با درود بر دوستان گرامی من یک 450 دی کانن دارم و قصد خرید لنز تا مبلغ 300 هزار تومن دارم کار من حرفه ای نیست در حد خانوادگی است طبیعت ومنظره است به نظر دوستان چه لنزی بخرم تا کیفیت خوبی داشته باشد با سپاس از دوستان
    سلام
    باید مشخص کنید لنز زوم احتیاجتون را رفع میکنه یا فیکس.تا بشه بهتر راهنمایی کرد.
    علیرضا اصلانی

كاربر جديد hosien77 آواتار ها
    تشکر کرده
    7

درود بر شما دوست عزیز من اطلاعات زیادی ندارم در مورد لنز ندارم زوم هم داشته باشه هم بد نیست

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط hosien77 نمایش پست ها
    درود بر شما دوست عزیز من اطلاعات زیادی ندارم در مورد لنز ندارم زوم هم داشته باشه هم بد نیست
    فعلا به مباحث پایه عکاسی بپردازین و سپس اقدام به تهیه لنز با توجه نیازتون کنید
    ویرایش توسط Hamid Moradi : Saturday 3 October 2009 در ساعت 23:40 دلیل: منتقل شود به تاپیک مربوطه
    Ali Reza Aslani و Hossein Nasiri تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

پیش فرض کدام لنز برای 50D

سلام به دوستان.
    من با همه علاقه و احترامی که برای نیکون عزیز قائلم ، در شرف کوچ به کنون قرار دارم. (دلیلش بماند ...)

بگذریم...

با وجود محدودیت نسبی مالی ، تصمیم به خرید 50D گرفتم. چون احتمالا تا چندین سال آینده نیازی به تعویض بدنه نخواهم داشت.
    ولی برای خرید لنز این دوربین به نتیجه ای نرسیدم.
    با توجه به صحبتهایی که در تاپیک 50دی شد و اکثرا معتقدند لنز این دوربین باید کیفیت قابل قبولی داشته باشه، نگرانم که با انتخاب اشتباه لنز ، قابلیتها این دوربین در حد 40 دی هم نشون داده نشه.
    برای من CA های دهم پیکسلی، نویزهای بسیار کم اهمیت در موارد خاص و با قابلیت اصلاح و شارپنس چند دهم درصدی نسبت به سری L مطرح نیست. فعلا یک خروجی قابل قبول و فوکوس سریع و دقیق (تا خرید یک لنز با کیفیت تر) منو راضی می کنه.
    آیا لنز کیت 135-28 یا 18-200 ؟ یا لنز بهتری در این رنج قیمت نوصیه می کنید؟
    کدام لنز رو انتخاب کنم؟(باز تاکید می کنم محدودیت مالی دارم و بحث بر سر بستن این لنزهای نسبتا خوب ، روی 50D است)

ghz
    ghz آنلاین نیست
    كاربر همراه ghz آواتار ها
    تشکر کرده
    1403

پیش فرض پاسخ: کدام لنز برای 50D

نقل قول نوشته اصلی توسط ATalebi نمایش پست ها
    سلام به دوستان.

کدام لنز رو انتخاب کنم؟(باز تاکید می کنم محدودیت مالی دارم و بحث بر سر بستن این لنزهای نسبتا خوب ، روی 50D است)
    سلام دوست خوبم

اول بگید چقدر بودجه دارید و بعد هم در چه زمینه عکاسی می خواهید کار کنید؟

به نظر من تا اونجایی که دیدم کیفیت 200-18 نسبتا خوبه البته به تجربه یکی دو ماه که از این لنز دیدم می گم
    ویرایش توسط ghz : Tuesday 20 October 2009 در ساعت 10:29 دلیل: تصحیح غلط املایی
    Ali Talebi تشکر می‌کند.
    غلام حسین زارع -(Instagram + Telgeram)

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

فکر میکنم تو اون رنج قیمت اگر کیفیت براتون خیلی مهمه canon 70-200 L f/4 برای شما مناسب باشه که قیمتش هم حدود 800 تومان باید باشه!
    بین 28-135 و 18-200 هم خودم 28-135 رو انتخاب کرده بودم!که دلیلش هم داشتن موتور فکوس usm و از سری ef بودن این لنز هست که باعث میشه کاهش شارپنس در گوشه های لنز رو (روی دوربینهای کراپدار)نداشته باشیم!
    Afshin.Prt و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

وجود محدودیت نسبی مالی ، تصمیم به خرید 50D گرفتم. چون احتمالا تا چندین سال آینده نیازی به تعویض بدنه نخواهم داشت.
    ولی برای خرید لنز این دوربین به نتیجه ای نرسیدم.
    با توجه به صحبتهایی که در تاپیک 50دی شد و اکثرا معتقدند لنز این دوربین باید کیفیت قابل قبولی داشته باشه، نگرانم که با انتخاب اشتباه لنز ، قابلیتها این دوربین در حد 40 دی هم نشون داده نشه.
    برای من CA های دهم پیکسلی، نویزهای بسیار کم اهمیت در موارد خاص و با قابلیت اصلاح و شارپنس چند دهم درصدی نسبت به سری L مطرح نیست. فعلا یک خروجی قابل قبول و فوکوس سریع و دقیق (تا خرید یک لنز با کیفیت تر) منو راضی می کنه.
    در کنار دو لنزی که شما معرفی کردید انتخابهای دیگری مثل 135-18 جدید هم هست که قیمتش هم در رنج درخواستی شما میگنجد.
    به اعتقاد من لنز 55-18 کنون هم با توجه به قیمت روی کیت ان که تقریبا مفت در می اید ارزش داشتن در کیف را دارد.
    تفاوت اپتیک لنز 135-28 و 85-17 هم زیاد نیست و شاید 85-17 انتخاب بهتری باشد چون واید را هم به شما میدهد.
    شاید بیرزد که فعلا دوربینتان را با 55-18 بگیرید و منتظر ورود دو لنز جدید کنون باشید.

سلام به دوستان.
    من با همه علاقه و احترامی که برای نیکون عزیز قائلم ، در شرف کوچ به کنون قرار دارم. (دلیلش بماند ...)
    فکر میکنم سیستم قیمت گذاری نیکون در بدنه ها یکی از عوامل جذب خریداران به سوی کنون باشد. در حال حاضر در رده قیمتی 1000 تا 1300 دلار دوربینی که با 50دی و 40 دی رقابت کند در لیگ نیکون موجود نیست.
    یعنی برای کسی که دنبال بدنه بهتر باشد و الا دی90 دوربین بسیار خوبی است. در حال حاضر دی300 از بازار ناپدید شده و دی300 ای هم قیمتش نزیدک 2000 دلار است یعنی بین دی90 و دی300 اس یک سوراخ و فاصله 1000 دلاری هست که کنون در حال پر کردن ان است.
    کنون به خاطر ظرفیت بالای تولید میتواند دوربینهای قدیمیش را هم تا مدتها در خط تولید نگه دارد اما نیکون با امدن دوربین جدید خط قبلی را متوقف میکند.
    farhad44، tanhatanha، M.Mobin و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط ghz نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم

اول بگید چقدر بودجه دارید و بعد هم در چه زمینه عکاسی می خواهید کار کنید؟

به نظر من تا اونجایی که دیدم کیفیت 200-18 نسبتا خوبه البته به تجربه یکی دو ماه که از این لنز دیدم می گم
    سلام بر شما دوست عزیز و تشکر بابت توجه تان.
    بودجه ای در حد همان 200-18، نه بیشتر. یعنی بدنه و لنز تا سقف 1700 (قیمت دیروز نورنگار)
    می خواهم اجتماعی کار می کنم و البته طبیعت!
    اگر کیفیت 200-18 رو روی این دوربین تایید می کنید،احتمالا با توجه به رنج لنز و قیمتش، انتخاب عاقلانه برای من ، همون200-18 باشه. فکر می کنم اگر 10 تا لنز L هم در آینده بخرم، انتخاب اولم همون باشه.

فکر میکنم تو اون رنج قیمت اگر کیفیت براتون خیلی مهمه canon 70-200 L f/4 برای شما مناسب باشه که قیمتش هم حدود 800 تومان باید باشه!
    بین 28-135 و 18-200 هم خودم 28-135 رو انتخاب کرده بودم!که دلیلش هم داشتن موتور فکوس usm و از سری ef بودن این لنز هست که باعث میشه کاهش شارپنس در گوشه های لنز رو (روی دوربینهای کراپدار)نداشته باشیم!
    آقا مسعود از شما هم ممنونم. واید برای من خیلی مهمتر از L بودن لنزه. خوب USM داشتن یا نداشتن رو من تجربه نکردم. ولی یکبار usm رو روی 40D امتحان کردم، در مقایسه با D60 خودم، حیرت زده شدم از سرعت فوکوسش. کمی توضیح می فرمایید؟

در کنار دو لنزی که شما معرفی کردید انتخابهای دیگری مثل 135-18 جدید هم هست که قیمتش هم در رنج درخواستی شما میگنجد.
    به اعتقاد من لنز 55-18 کنون هم با توجه به قیمت روی کیت ان که تقریبا مفت در می اید ارزش داشتن در کیف را دارد.
    تفاوت اپتیک لنز 135-28 و 85-17 هم زیاد نیست و شاید 85-17 انتخاب بهتری باشد چون واید را هم به شما میدهد.
    شاید بیرزد که فعلا دوربینتان را با 55-18 بگیرید و منتظر ورود دو لنز جدید کنون باشید.
    از آقای غفاری هم ممنونم. از الان می دونم که اگر 55-18 داشته باشم، تمام خراب کاری هام رو توی عکاسی ، به گردن این لنز زبون بسته می اندازم. پس طرفش نمی رم. هر چند لنز خوبیه.
    راستش AFS نبودن 135-28 و اینکه دیگه من تا حدود 44 (در مقایسه با DX اگر اشتباه کردم اصلاح بفرمایید) واید ندارم، برام نگران کننده بود. برای همین فکر می کنم 85-17 انتخاب بهتری است چون برای من داشتن رنج واید بسیار مهمتر از ازدست دادن رنج 85 تا 200 است.

فکر می کنم باید نتیجه گیری کنم که برای من یکی از135-18 یا 85-17 یا 200-18 مناسب باشه. البته IS هم برام مهمه.
    نظر من روی AF-s 17-85 f/4-5.6 IS USM هست. دوستان نظرشون چیه؟

( عذرخواهی می کنم بابت ویرایشهای مکرر ! )
    ویرایش توسط Ali Talebi : Tuesday 20 October 2009 در ساعت 11:49

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ATalebi نمایش پست ها
    راستش AFS نبودن 135-28 و اینکه دیگه من تا حدود 44 (در مقایسه با DX اگر اشتباه کردم اصلاح بفرمایید) واید ندارم، برام نگران کننده بود. برای همین فکر می کنم 85-17 انتخاب بهتری است چون برای من داشتن رنج واید بسیار مهمتر از ازدست دادن رنج 85 تا 200 است.

فکر می کنم باید نتیجه گیری کنم که برای من یکی از135-18 یا 85-17 یا 200-18 مناسب باشه. البته IS هم برام مهمه.
    نظر من روی AF-s 17-85 f/4-5.6 IS USM هست. دوستان نظرشون چیه؟

( عذرخواهی می کنم بابت ویرایشهای مکرر ! )
    فكر كنم يك اشتباهي داريد مي كنيد. اگر منظورتان از AFS همون EF-S باشد كه مشكلي ندارد و در واقع EF بودن نسبت به EF-S بودن شايد بتواند حسن باشد ( چون هم روي فول فريم ها قابل نصب است و هم روي APS-C ها).

لنز 85-17 رنج جذابي داريد ولي اين لنز رو اغلب دوستان به خاطر CA بالايش پس از مدتي تعويض مي كنند و اغلب معتقدند كيفيت IS 18-55 از اين لنز بهتر است. با توجه به اينكه سر و كله ي لنزهاي جديد كنن داره تك و توك در بازار پيدا مي شه نظر بنده هم اينه كه فعلا كيت 50D + 18-55 IS را بخريد و منتظر لنزهاي جديد باشيد.
    Afshin.Prt و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    فكر كنم يك اشتباهي داريد مي كنيد. اگر منظورتان از AFS همون EF-S باشد كه مشكلي ندارد و در واقع EF بودن نسبت به EF-S بودن شايد بتواند حسن باشد ( چون هم روي فول فريم ها قابل نصب است و هم روي APS-C ها).

لنز 85-17 رنج جذابي داريد ولي اين لنز رو اغلب دوستان به خاطر CA بالايش پس از مدتي تعويض مي كنند و اغلب معتقدند كيفيت IS 18-55 از اين لنز بهتر است. با توجه به اينكه سر و كله ي لنزهاي جديد كنن داره تك و توك در بازار پيدا مي شه نظر بنده هم اينه كه فعلا كيت 50D + 18-55 IS را بخريد و منتظر لنزهاي جديد باشيد.
    ممنون. منظورم دقیقاً EF-s است.
    هنوز توی حال و هوای نیکون هستم.:biggrin:
    ...
    بسیار خوب.
    با توجه به فرمایش شما و اینکه 55-18 ارزون قیمته و در آینده و در موقعیت های دیگه مثل یه آچار فرانسه لازم میشه، حتما همین کار رو می کنم و منتظر می مونم. فعلا برای املا نوشتن من ، همین کافیه.
    تشکر می کنم از راهنمایی خوبتون.

صفحه 24 از 55 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین