صفحه 28 از 55 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 271 تا 280 , از مجموع 542
Like Tree699تشکر

موضوع: انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    برای بدست آوردن فاصله کانونی معادل لنز ها بر روی فول فریم ها روی یک دوربین DSLR کراپدار (چه لنز های EF و چه لنز های EF-S )باید فاصله کانونی آنها در ضریب فاصله کانونی ضرب کنیم.
    فرق لنزهای EF-S و EF در این است که در لنزهای EF-S المان پشتی لنز به سنسور نزدیکتر است و دایره تصویر در لنز های EFS کوچکتر است.

در واقع تکنولوژی ساخت EF-S باعث میشه که تولید کننده بتواند برای بدنه های کراپ دار
    لنز هایی با خصوصیات زیر تولید کند.
    1.وایدتر
    2. سبکتر
    3.سریعتر
    4. ارزانتر
    نوید جان در مورد سریعتر بودن , بیشتر لنز های این سری دیاف های بازی ندارند که جزو مشخصه سریع بودن این لنز ها محسوب بشه ؛
    تو لنز های با دیاف باز فقط 17-55 هست
    فکر کنم مهمترین فرق بین EF-s و EF وزن , جنس بدنه و قیمت کمتر محصولاتش باشه
    ویرایش توسط Hamid Moradi : Thursday 22 October 2009 در ساعت 23:03
    Saeed.gh.sh، Navid7h و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط ahlava نمایش پست ها
    نوید جان در مورد سریعتر بودن , بیشتر لنز های این سری دیاف های بازی ندارند که جزو مشخصه سریع بودن این لنز ها محسوب بشه ؛
    تو لنز های با دیhف باز فقط 17-55 هست
    فکر کنم مهمترین فرق بین EF-s و EF وزن , جنس بدنه و قیمت کمتر محصولاتش باشه
    سلام حمید رضا جان
    اولا یک لنز EFS دیگر هم با دیافراگم 2.8 موجود است
    Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM lens

ثانیا مطلبی که نوشتم این بود که این تکنولوژی چنین قابلیتی به تولید کننده میدهد.حال چرا کمپانی Canon لنزهای سریع بیشتری تولید نمی کند دلایل خاصی دارد که بعضی هاشون را شما هم فرمودید.

در نهایت فکر می کنم در این رده قیمت پایین تر ، واید تر بودن و سبکی بیشتر مد نظر Canon هست. شاید اگر لنزهای سریع تری در این رده تولید شود فاکتور وزن و قیمت (همانطوری که خودتان هم گفتید) را متاثر کند.
    Persian، Saeed.gh.sh و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    42

نقل قول نوشته اصلی توسط iranh00 نمایش پست ها
    بزارين منظورم رو بهتر و عاميانه تر بگم که خودم راحت تر جواب بگيرم.
    براي يه عکس يادگاري، اين دوربين تا چند متر فاصله ميتونه مثلا يه رديف آدم رو که ايستاده اند عکس بگيرند توي کادر جا بده ؟
    سلام
    براي اينكه زاويه لنز 55-255 رو در حالت وايدش يعني روي 55 ببنيد ميتونيد همين دوربين h9 خودتون رو روي زوم 3x يا كمي كمتر قرار دهيد، ببينيد زاويه ديد اين لنز چطور است در مورد 18mm هم كلا از دوربين h9 شما وايدتر مي باشد.
    (55 كراپدار معادل 88 ميليمتر تقريبا 2.8 برابر 31 ميليمتر دوربين h9)
    iranh00 و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    عليرضارضائي
    Nikon D90+18-105+SB600+Panasonic FZ18

كاربر همراه Kamal آواتار ها
    تشکر کرده
    2002

پیش فرض پاسخ: لنزهای با ارزش

از شما در خواست كمك داشتم در مورد لنز . چون بحث هاي زيادي در مورد لنز اين قدر خواندم كه كيج شدم

بعد از چند سال كار كردن با نيكون دي 40 و لنز كيتش تصميم گرفتم كه دوربينمو ارتقا بدم و از يكي از بچه هاي سايت يك كنون 40 دي با لنز 17-85 گرفتم .كه موقعي كه دوربين به دستم رسيد تا يك هفته افسرده شده بودم چون تصاوير كنون اصلا شارپ نبود يعني نيكون 40 دي با 18-55 تصويرش از كنون خيلي شارپ تر بود .اول فكر كرد مشكل از لنز منه بعد با يك 17-85 ديگه امتحان كردم ديد مشكل ذاتي است .
    بعد تصميم به تعويض لنز گرفتم چون 50 در صد عكسام توي طبيعته و دنبال يك لنزميگرد كه حد اقل از 55-18و 85-17 شارپتر باشه و وايد معمولي داشته باشه دامنشم تو همون مايه هاي 85-17 يكم كم و زياد باشه و قيمتشم تا 600باشه كه از شر اين 85-17 خلاص بشم .
    لازم به ذكر كه يك 105-24 پيدا كردم خيلي خوب بود ولي بعد فهميدم كه تعميريه.
    نظر خودم سيكما 70-17
    نظر شما چيه
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.

كاربر آشنا MMontazer آواتار ها
    تشکر کرده
    191

دوست عزيز، 17-70 لنز بسيار خوبيه، سرعت فوكوسش خوبه، جنس بدنش خوبه و وايد خوبي داره، مي توني با يه 70-200 بدون لرزه گير رنجتو بعدها كامل كني، سر جمع به قيمت همون 24-105 در مي آد. اما كيفيت اپتيكش از 18-55 بالاتر نيست. من تنها علتي كه باعث شد 18-55 رو بفروشم جنس بدنه و نفوذ گرد و خاك بود، چون زياد كوه مي رم و ... . ولي هر دوشون بنظرم از 17-85 بهترند، البته 17-85 هم لنزه خوبيه و ... . من كه تو آتليه عكاسي نمي كنم و معمولا دياف بازتر از 8 تو طبيعت استفاده نمي كنم، تنها دليل خريد 17-70 قيمت 100 تومن كمتر بود. مسائلي مثل كروماتيك ابريشن و ... چون اديت مي كنم عكسامو تو فتوشاپ حل مي كنم. به هر حال از 17-70 كاملا راضيم و بنظرم 500 تومنم مي ارزه. تو اين رنج بنظرم فقط مي توني 24-405 بگيري كه كيفيتش چشمگير باشه. يا يه 18-55 با يه 70-200.
    Kamal، tanhatanha و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    5D_85 1.8_700D_40 2.8

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط kamalmobil نمایش پست ها
    از شما در خواست كمك داشتم در مورد لنز . چون بحث هاي زيادي در مورد لنز اين قدر خواندم كه كيج شدم

بعد از چند سال كار كردن با نيكون دي 40 و لنز كيتش تصميم گرفتم كه دوربينمو ارتقا بدم و از يكي از بچه هاي سايت يك كنون 40 دي با لنز 17-85 گرفتم .كه موقعي كه دوربين به دستم رسيد تا يك هفته افسرده شده بودم چون تصاوير كنون اصلا شارپ نبود يعني نيكون 40 دي با 18-55 تصويرش از كنون خيلي شارپ تر بود .اول فكر كرد مشكل از لنز منه بعد با يك 17-85 ديگه امتحان كردم ديد مشكل ذاتي است .
    بعد تصميم به تعويض لنز گرفتم چون 50 در صد عكسام توي طبيعته و دنبال يك لنزميگرد كه حد اقل از 55-18و 85-17 شارپتر باشه و وايد معمولي داشته باشه دامنشم تو همون مايه هاي 85-17 يكم كم و زياد باشه و قيمتشم تا 600باشه كه از شر اين 85-17 خلاص بشم .
    لازم به ذكر كه يك 105-24 پيدا كردم خيلي خوب بود ولي بعد فهميدم كه تعميريه.
    نظر خودم سيكما 70-17
    نظر شما چيه
    دوست عزيز درسته كه 85-17 لنز خيلي فوق العاده اي نيست ولي به اين بدي هم كه شما مي گيد نيست. من فكر مي كنم شما هنوز به دوربين جديد عادت نداريد. عكسهايتان را با چه فرمتي مي گيريد ؟ RAW يا JPEG ؟
    partow تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

Post پاسخ: انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

دوستان یه سوال
    من یه 18-200 کانن دارم که خوب تا حدود زیادی نیاز هامو برطرف میکنه دیروز یکی از دوستان پیشنهاد خرید این لنز رو بهم داد از طرفی شرکت... هر چهار تا لنز 70-200 سری L رو آوورده توی لیست محصولاتش و مدل Canon EF 70-200mm f/4L USM رو با قیمت 800.000 تومان میفروشه سوال من اینه اگر حدودا 500.000 لنز خودم رو بفروشم آیا ارزش داره این این لنز رو بخرم؟ یعنی کیفیتش اونقدر بهتر هستش که این هزینه مقروم(یا مقرون) به صرفه باشه؟
    در ضمن گزینه دیگه ای در کار نیست اگر دوستان صلاح نمیدونن اجباری به خرید یا فروش ندارم
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_kh نمایش پست ها
    دوستان یه سوال
    من یه 18-200 کانن دارم که خوب تا حدود زیادی نیاز هامو برطرف میکنه دیروز یکی از دوستان پیشنهاد خرید این لنز رو بهم داد از طرفی شرکت... هر چهار تا لنز 70-200 سری L رو آوورده توی لیست محصولاتش و مدل Canon EF 70-200mm f/4L USM رو با قیمت 800.000 تومان میفروشه سوال من اینه اگر حدودا 500.000 لنز خودم رو بفروشم آیا ارزش داره این این لنز رو بخرم؟ یعنی کیفیتش اونقدر بهتر هستش که این هزینه مقروم(یا مقرون) به صرفه باشه؟
    در ضمن گزینه دیگه ای در کار نیست اگر دوستان صلاح نمیدونن اجباری به خرید یا فروش ندارم
    سوال مهم اينه كه چه ربطي دارن اين دولنز به هم اونوقت؟ از نظر رنج فاصله ي كانوني منظورمه. درسته كه 55-18 رو داريد ولي اينكه سوال كرده ايد كه كيفيتش بهتر از 200-18 هست يا نه منظورم بود.

(يي هو هوس كردم مثل مهران مديري حرف بزنم ! )
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    1239

میدونم سوالم کلی اشکال تکنیکی داشت که احتمالا به همین دلیل هم نقطه طنز شما رو قلقلک داده:biggrin:
    اما جدای از این بحث ها
    یه سوال چرا ربطی به هم ندارن؟:confused:
    دو تا مشکل هم با لنز کنونی دارم یکی اینکه کوشه ها کمی تاریک هستن
    اعجاج گاها ازیت میکنن مخصوصا توی عکس از بعض وسایل خاص که شکل خاص هندسی دارن
    و سوم(گفتمدوتا؟) احساس میکنم عکس ها موقع استفاده از لرزش گیر تار هستن
    بهنام خامنه

تشکر کرده
    1239

منظور کلی من از این همه حرف زدن اینه که لنز 18-200 من بدون توجه به رنج کانونی چقدر از لنز 70-200 عقب تره
    حقیقتش این ریویو های لنز ها اونقدر نمودا و جدول داره که دیگه نمیفهمم چی به چیه
    میدونید گاهی ممکنه یه لنزی از سری L نباشه اما خوب هم باشه و یه لنزی از سری L باشه اما چون تکنولوژی بکار رفته توش قدیمی شده یا به هر دلیل دیگه ای اونقدر ها هم با کیفیت نباشه
    حقیقتش از آنجایی که این دوتا لنز در حالت آکبند فقط 100.000 تومان اختلاف قیمت دارن این سوال برام پیش اومد که نکنه وسوسه بشم و بخرم لنز رو بعد ببینم پول رو خرج کردم بابت لنزی که اختلاف کیفیت تصویر محسوس با قبلی نداره
    بهنام خامنه

صفحه 28 از 55 نخستنخست ... 18 24 25 26 27 28 29 30 31 32 38 ... آخرینآخرین