صفحه 27 از 55 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 542
Like Tree699تشکر

موضوع: انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

نقل قول نوشته اصلی توسط ATalebi نمایش پست ها
    اون لنز AF-S 55-250 IS هست. توضیحی که شما فرمودید در مورد لنزهای AF هست. بنابراین برای این لنز روی دوربینهای با سنسور aps-c ،ضریب 1.6 و این چیزها لحاظ نمیشه.
    یا دوستمون که از جمع و ضرب جبری رنج فوکال لنت برای ارزش گذاری روی لنز استفاده کردند :
    در کنون afs نداریم efs و ef داریم
    در مورد ضرب شدن نیز باید بگویم که در مورد لنز های ef-s هم باید رنج لنز در کراپ دوربین ( ضریب 1.6 ) ضرب شه
    مثلا 17-85 زاویه دید معادل لنز 28 -136 را دارد
    اگر اینطور بود که 10-22 کنون از 16-35 کنون هم زاویه دید بیشتری داشت

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

اون لنز EF-S 55-250 IS هست. توضیحی که شما فرمودید در مورد لنزهای EF هست. بنابراین برای این لنز روی دوربینهای با سنسور aps-c ،ضریب 1.6 و این چیزها لحاظ نمیشه.
    جناب طالبي در تاپيكي ديگر هم اين اشتباه را كرده بوديد فكر كردم متوجه توضيح بنده شده ايد. Crop Factor دوربين هاي APS مربوط به بدنه است و ربطي به EF و EFS بودن ندارد. فاصله ي كانوني لنز هاي EFS را هم براي به دست آوردن معادل فيلمي آنها بايد در 1.6 ضرب كنيد.
    Saeed.gh.sh، Afshin.Prt و Ali Talebi تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط ahlava نمایش پست ها
    در کنون afs نداریم efs و ef داریم
    در مورد ضرب شدن نیز باید بگویم که در مورد لنز های ef-s هم باید رنج لنز در کراپ دوربین ( ضریب 1.6 ) ضرب شه
    مثلا 17-85 زاویه دید معادل لنز 28 -136 را دارد
    اگر اینطور بود که 10-22 کنون از 16-35 کنون هم زاویه دید بیشتری داشت
    درسته حمیدرضا جان . چون تازه به کنون کوچ کردم هنوز میگم AF . آقا فرهاد هم یکبار تذکر داده بود هااا.
    امیدوارم دیگه تکرار نشه. از عوارض مهاجرت همینه دیگه. بازم شرمنده
    پست مربوطه هم به علت جلوگیری از بدآموزی اصلاح شد.

پ.ن. با جناب حسینی خط رو خط شدیم.

كاربر آشنا a.parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    178

آقای پارسا ، لطفا وقتی در مورد یک لنز می خواهید نظری تا این حد قاطع بگویید: "اصلا توصیه نمیشه دوست گرامی" و اصطلاحا تیر خلاص رو به اون لنز بزنید، انتظار میره خیلی دقیقتر با موضوع برخورد کنید.
    جناب طالبی عزیز دوست محترم که عزیز ما هستید هر چند شما گویا یک دشمنی دیرینه با بنده حقیر داریذ:biggrin:
    شما همیشه پاسخهای تندی به ارسالهای من میدهید و من بی پاسخ می ذاشتم تا مشکلی ایجاد نشه:biggrin:
    من نظری که به اون دوستمون دادم در مورد رنج و دامنه لنز بودش نه در مورد خود لنز
    اگر با دقت بیشتری پستهای قبلی رو بخوانید متوجه میشوید
    موفق باشید
    Ali Talebi تشکر می‌کند.
    بزرگی می گوید :
    هر انچه که نپاید دوستی نشاید
    یا الله

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

ندانستن و پرسیدن اشکالی ندارد. من خودم دانسته هایم بسیار اندک است و خیلی چیزها بلد نیستم و می پرسم. ولی ندانستن و پاسخ دادن ، یا دقت نکردن در موقع اظهار نظر ها زیاد جالب نیست.
    در تاپیکی دیگر، یکی از دوستان می خواست درخواست خرید یک لنز کنه. ولی بعلت بی دقتی در تایپ نام این لنز ، وقت خیلی از دوستان رو گرفت.
    مثلا دوستمون که از جمع و ضرب جبری رنج فوکال لنت برای ارزش گذاری روی لنز استفاده کردند :

و دقت نکردن در IS بودن و USM بودن و کلاس لنز و... و قضاوت در مورد لنزها!!!
    دوست عزیز درسته که آماتور هستم ولی بنده انقدرها هم گیج نیستم که از روی این فاکتور هایی که فرمودید قضاوت کنم. گفتم که، دقت نکردم!
    Ali Talebi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط a.parsa نمایش پست ها
    جناب طالبی عزیز دوست محترم که عزیز ما هستید هر چند شما گویا یک دشمنی دیرینه با بنده حقیر داریذ:biggrin:
    شما همیشه پاسخهای تندی به ارسالهای من میدهید و من بی پاسخ می ذاشتم تا مشکلی ایجاد نشه:biggrin:
    من نظری که به اون دوستمون دادم در مورد رنج و دامنه لنز بودش نه در مورد خود لنز
    اگر با دقت بیشتری پستهای قبلی رو بخوانید متوجه میشوید
    موفق باشید
    نه والله. چه دشمنی ؟! یادم نیست در چه موارد دیگه ای به شما پاسخ دادم ولی باور کنید تعمدی در کار نبوده.
    اگه باعث رنجش شما شدم شدیداً عذر می خوام.
    خودم هم از نظر فنی اشتباه کرده بودم و پذیرفتم حنی از آقای مهندس حسینی هم درخواست کردم که پست منو پاک کنه.
    پست قبلیم هم که نقل قول کردین اصلاح کردم. حالا آشتی ؟
    --------------------------------------------------------------------------------------------------
    من موقع خرید بدنه کنون، برای خرید EF 28-135 با نورنگار مشورت کردم، اون جریان EF و ضریب 1.6 رو بهم گفت و گفت اگر لنزت EF-S باشه معادل DX در نیکونه.
    من هم روی این حساب نظر دادم.
    حالا اگر از EF-S 18-55 IS استفاده کنم، آیا به اندازه AF-S 18-55 DX VR واید ندارم؟ یعنی زاویه این لنز کنون در واید تنگتره؟
    a.parsa تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    3025

من موقع خرید بدنه کنون، برای خرید EF 28-135 با نورنگار مشورت کردم، اون جریان EF و ضریب 1.6 رو بهم گفت و گفت اگر لنزت EF-S باشه معادل DX در نیکونه.
    من هم روی این حساب نظر دادم.
    حالا اگر از EF-S 18-55 IS استفاده کنم، آیا به اندازه AF-S 18-55 DX VR واید ندارم؟ یعنی زاویه این لنز کنون در واید تنگتره؟
    در نیکون نیز بهمین منوال هست
    به طور مثال اگر لنز 200 DX را روی دوربینی مانند دی 300 قرار دهیدزاویه دید برابر لنز 300 FX رو دی 700 خواهد بود
    در نیکون نیز باید در ضریب کراپ ( 1.5 ) ضرب کنید
    Saeed.gh.sh و Ali Talebi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    2397

نقل قول نوشته اصلی توسط ahlava نمایش پست ها
    در نیکون نیز بهمین منوال هست
    به طور مثال اگر لنز 200 DX را روی دوربینی مانند دی 300 قرار دهیدزاویه دید برابر لنز 300 FX رو دی 700 خواهد بود
    در نیکون نیز باید در ضریب کراپ ( 1.5 ) ضرب کنید
    ببخشید چون برام مهمه ، می خوام موضوع روشن بشه، و در زمینه لنز کنون (مثل بقیه موارد) اطلاعات کمی دارم، در پیام خصوصی هم چیزی دستگیرم نشد.
    اگر اشتباه می کنم بفرمایید :
    سوالم رو تکرار می کنم اگر از EF-S 18-55 IS استفاده کنم، آیا به اندازه AF-S 18-55 DX VR واید ندارم؟ یعنی زاویه این لنز کنون در 18 م م تنگتره؟
    بنظرم چون لنزهای EF-S برای سنسورهای aps-c طراحی شده، نباید ضریب 1.6 اعمال بشه. اینطور نیست؟
    پس فرق EF-S و EF چیه؟ یعنی فقط فول فریمها از EF-S محروم شدن؟

پ.ن. بعد از ارسال پست، جواب حمیدرضا خان رسید ...

تشکر کرده
    3025

ببخشید چون برام مهمه ، می خوام موضوع روشن بشه، و در زمینه لنز کنون (مثل بقیه موارد) اطلاعات کمی دارم، در پیام خصوصی هم چیزی دستگیرم نشد.
    سوالم رو تکرار می کنم اگر از EF-S 18-55 IS استفاده کنم، آیا به اندازه AF-S 18-55 DX VR واید ندارم؟ یعنی زاویه این لنز کنون در 18 م م تنگتره؟
    بنظرم چون لنزهای EF-S برای سنسورهای aps-c طراحی شده، نباید ضریب 1.6 اعمال بشه. اینطور نیست؟

پ.ن. بعد از ارسال پست، جواب حمیدرضا خان رسید ...
    واید این دو لنز تقریبا یکی می باشد
    در 18-55 نیکور بدلیل کراپ 1.5 در وایدترین حالت زاویه دید 76 درجه را دارا می باشد معادل 27 م م روی دوربین فول فریم مانند دی 700
    در 18-55 کنون بدلیل کراپ 1.6 در واید ترین حالت زاویه بسته تری دارد ( 74 درجه ) معادل 29 م م روی دوربین فول فریم مانند 5 دی

مثلا لنز 10-22 کنون زاویه دید 108 درجه را در وایدترین حالت خود دارد که معادل 16 م م روی دوربین فول فریم می باشد
    لنز 16-35 در واید ترین حالت زاویه دید 108 درجه را روی دوربین فول فریم دارا می باشد

لنز های EF-s بدلیل داشتن ذائده ی پلاستیکی ته لنز از لحاظ مکانیکی بر روی دوربین های فول فریم نصب نمی شود ( بدلیل گیر کردن اینه دوربین به انتهای لنز )

---------------------------------------------
    پ.ن :در صورت امکان مدیران پس از مشاهده به تاپیک سوالات عمومی عکاسی و یا تاپیک مربوطه انتقال دهند
    ویرایش توسط Hamid Moradi : Thursday 22 October 2009 در ساعت 21:57
    Saeed.gh.sh، Afshin.Prt و Ali Talebi تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

برای بدست آوردن فاصله کانونی معادل لنز ها بر روی فول فریم ها روی یک دوربین DSLR کراپدار (چه لنز های EF و چه لنز های EF-S )باید فاصله کانونی آنها در ضریب فاصله کانونی ضرب کنیم.
    فرق لنزهای EF-S و EF در این است که در لنزهای EF-S المان پشتی لنز به سنسور نزدیکتر است و دایره تصویر در لنز های EFS کوچکتر است.

در واقع تکنولوژی ساخت EF-S باعث میشه که تولید کننده بتواند برای بدنه های کراپ دار
    لنز هایی با خصوصیات زیر تولید کند.
    1.وایدتر
    2. سبکتر
    3.سریعتر
    4. ارزانتر

کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Canon_EF-S_lens_mount
    Saeed.gh.sh، Afshin.Prt، Ali Talebi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

صفحه 27 از 55 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین