صفحه 4 از 55 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 542
Like Tree699تشکر

موضوع: انتخاب لنز Walk Around برای دوربینهای کانن

vetsina61
    Guest

پیش فرض پاسخ: يه لنز تله با قيمت حداكثر 600هزار تومن براي Eos 400d

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

شما مطمئنید به رنج 300 و 400 نیاز دارید ؟

می دونید عكاسی با این لنز ها خیلی خاص و مشكله ؟ در واقع یه لنز 400 روی دوربین شما یك تله ی 640 است كه عكاسی باهاش نیاز به صرف وقت و حوصله ی زیاد داره و ...

به نظر من بهترین انتخاب شما همین Canon 70-200 F4 L كه دوستمون فرمودند باشه. البته لرزشگیر نداره ولی در عوض كیفیت لنز های L رو دارید و قیمتشم حدود 700 تومنه و تله ی 200 روی دوربین شما می شه 320 كه به نظرم كافی باشه ( پر كاربرد تره).
    سلام ممنون از توجه شما
    چيزي كه شما مطرح كردي مورديه كه من ازش بي اطلاعم . منظورم اينكه نميدونم تله ی 200 روی دوربین من می شه 320 يعني چي؟ اين موردو چطور حساب ميكنن؟

عكاسي با لنزهاي 300تا 400 از چه نظر خاصه منظورتونو درست نميفهمم !!!

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط vetsina61 نمایش پست ها
    سلام ممنون از توجه شما
    چيزي كه شما مطرح كردي مورديه كه من ازش بي اطلاعم . منظورم اينكه نميدونم تله ی 200 روی دوربین من می شه 320 يعني چي؟ اين موردو چطور حساب ميكنن؟

عكاسي با لنزهاي 300تا 400 از چه نظر خاصه منظورتونو درست نميفهمم !!!
    سلام

البته اگه سابقه ی عكاسی با دوربین های SLR فیلمی (فول فریم) رو نداشته باشید یه كم چیزی كه می خوام بگم براتون نامانوس خواهد بود چون نمی دونید با چی باید مقایسش كنید ولی قضیه از این قراره كه دوربین شما و بسیاری از دوربین های دیجیتال تك لنزی به علت استفاده از در صدی از سطح سنسورشون فاصله ی كانونی لنزها روی اونها (برای اینكه با دوربین های فیلمی بتونیم مقایسشون كنیم) باید در ضریبی معروف به كراپ فكتور ضرب بشه و چون كراپ فكتور دوربین شما 1.6 است یك تله ی 200 روی دوربین شما مثل یك لنز 320 روی یك دوربین فیلمیه.

حالا به همین شل تله ی 400 روی دوربین شما مثل یك تله ی 640 فیلمی خواهد بود. هر چی فاصله ی كانونی بزرگتر باشه زاویه ی دید لنز بسته تره. یعنی وقتی شما با چنین لنزی بخواهید یك سوژه ای رو از فاصله ی دور بهش نگاه كنید كلی طول می كشه تا سوژه رو بتونی توی ویزور پیدا كنی ( به لطف لنزهای زوم این مشكل تا حدی حل می شه) و بعد كه پیدا كردی به علت زاویه ی خیلی بسته ای كه این لنز داره هر حركت میلیمتری لنز باعث حركت چند سانتیمتری سوژه ( = خروج از كادر) خواهد شد حالا وای به حال آنكه سوژه متحرك هم باشه. به همین دلیل برای ثابت نگاهداشتن چنین لنزی به یك سه پایه ی محكم وقابل اطمینان ( و البته كمی گران قیمت) هم نیاز خواهید داشت.

خلاصه منظورم اینه كه سوپر تله فوتو چیزی نیست كه هر عكاس آماتوری مثل بنده و سركار بتونه به راحتی و مرتب باهاش كار كنه و اصولن كاربرد های خاص خودش رو در عكاسی حرفه ای داره ( مثل عكاسان ورزشی و عكاسان حیات وحش و پاپارادزی ها )
    Kaveh Ghobadi، alimha، gh_ali69 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه alimha آواتار ها
    تشکر کرده
    867

امروز این 70-200 سری ال رو بدون لرزه گیر قیمت گرفم 650
    فردا قرار بفرسته برام اگر خواستی بگو تا آدرسش و برات بفرستم

جاهای دیگه قیمت 740 بود ؟!!!
    علی باقرزاده
    Canon EOS 50D
    EF 70-200 F4 L USM - Canon 24-70 2.8 L USM
    Sigma 10-20 EX DC HSM - EFS 18-55

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط alimha نمایش پست ها

سلام

ببخشید من هم قصد خرید این لنز رو دارم برای من هم 740 قیمت دادن لطف می كنی آدرسشو برای من هم بفرستی

ممنون از لطفت
    اصغـرمحمـدی

كاربر همراه Queen آواتار ها
    تشکر کرده
    346

حتما تستش کن.
    ضمنا سیگما 70-200 f:2.8 نسبت به 70-200 f:4 بدون لرزشگیر انتخاب مناسب تری بود.عکسهای شارپی نسبت به کانن بدون لرزشگیرش داره.
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.
    Canon 5D-7D| Canon 10-22 |50 f:1.8|100-400|180 f:3.5 L Macro
    Sigma 17-70|70-300|

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط queen نمایش پست ها
    حتما تستش کن.
    ضمنا سیگما 70-200 f:2.8 نسبت به 70-200 f:4 بدون لرزشگیر انتخاب مناسب تری بود.عکسهای شارپی نسبت به کانن بدون لرزشگیرش داره.
    در مورد تست کردن موافقم آخه اگه اشتباه نکنم توی یکی از ریویو ها دیدم که بعضی از لنزای کانن 200-70 اف 4 سری ال مشکل دارند و حتی در بعضی ریویو ها به ال بودن این لنز به دیده شک نگریسته بودند !!!! البته نمی دونم مغرضانه بود یا نه ؟

با در نظر گرفتن فاکتور قیمت 850 تومنی لنز سیگا در مقابل 1700 دلار کانن اف 2.8 دارای لرزه گیر با شما موافقم.
    اصغـرمحمـدی

vetsina61
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

البته اگه سابقه ی عكاسی با دوربین های SLR فیلمی (فول فریم) رو نداشته باشید یه كم چیزی كه می خوام بگم براتون نامانوس خواهد بود چون نمی دونید با چی باید مقایسش كنید ولی قضیه از این قراره كه دوربین شما و بسیاری از دوربین های دیجیتال تك لنزی به علت استفاده از در صدی از سطح سنسورشون فاصله ی كانونی لنزها روی اونها (برای اینكه با دوربین های فیلمی بتونیم مقایسشون كنیم) باید در ضریبی معروف به كراپ فكتور ضرب بشه و چون كراپ فكتور دوربین شما 1.6 است یك تله ی 200 روی دوربین شما مثل یك لنز 320 روی یك دوربین فیلمیه.

حالا به همین شل تله ی 400 روی دوربین شما مثل یك تله ی 640 فیلمی خواهد بود. هر چی فاصله ی كانونی بزرگتر باشه زاویه ی دید لنز بسته تره. یعنی وقتی شما با چنین لنزی بخواهید یك سوژه ای رو از فاصله ی دور بهش نگاه كنید كلی طول می كشه تا سوژه رو بتونی توی ویزور پیدا كنی ( به لطف لنزهای زوم این مشكل تا حدی حل می شه) و بعد كه پیدا كردی به علت زاویه ی خیلی بسته ای كه این لنز داره هر حركت میلیمتری لنز باعث حركت چند سانتیمتری سوژه ( = خروج از كادر) خواهد شد حالا وای به حال آنكه سوژه متحرك هم باشه. به همین دلیل برای ثابت نگاهداشتن چنین لنزی به یك سه پایه ی محكم وقابل اطمینان ( و البته كمی گران قیمت) هم نیاز خواهید داشت.

خلاصه منظورم اینه كه سوپر تله فوتو چیزی نیست كه هر عكاس آماتوری مثل بنده و سركار بتونه به راحتی و مرتب باهاش كار كنه و اصولن كاربرد های خاص خودش رو در عكاسی حرفه ای داره ( مثل عكاسان ورزشی و عكاسان حیات وحش و پاپارادزی ها )
    ممنون از توضيح خوبتون بسيا ر واضح بود حتي براي من كه در زمينه عكاسي مبتدي هستم. با اين تفاسير EF 200mm f/4L usm براي من هم رنج مناسبيه هم تقريبا قيمت مناسبي داره .خيلي دوست دارم در اين مورد نظر شما رو بدونم.:::big grin::: يا اگه لنز ديگه اي سراغ دارين باتوجه به همون قضيه CROP دوربينم بهم معرفي كنين ممنون ميشم.:biggrin:
    farhad44 تشکر می‌کند.

vetsina61
    Guest

Question پاسخ: يه لنز تله با قيمت حداكثر 600هزار تومن براي Eos 400d

اگه آدرسشو بهم بدي ممنونت ميشم

vetsina61
    Guest

Question پاسخ: يه لنز تله با قيمت حداكثر 600هزار تومن براي Eos 400d

نقل قول نوشته اصلی توسط queen نمایش پست ها
    حتما تستش کن.
    منظورتون اين لنز سيگماست:
    Sigma 70-200mm f/2.8 EX DG Macro HSM

كاربر همراه alimha آواتار ها
    تشکر کرده
    867

نقل قول نوشته اصلی توسط vetsina61 نمایش پست ها
    اگه آدرسشو بهم بدي ممنونت ميشم
    پیغام ها تو چک کن
    به قول دوستان نباید تبلیغ کرد

فقط مشکل من اینه که چطوری این اختلاف قیمت هست؟؟
    100 تومن کم نیست
    علی باقرزاده
    Canon EOS 50D
    EF 70-200 F4 L USM - Canon 24-70 2.8 L USM
    Sigma 10-20 EX DC HSM - EFS 18-55

صفحه 4 از 55 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 14 54 ... آخرینآخرین