صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 82
Like Tree52تشکر

موضوع: خريد يا تعويض لنز ؟

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

پیش فرض پاسخ: خريد يا تعويض لنز ؟

مرسی آقای قبادی
    ولی من مطمئنم که همچین نظری را در همین سایت خواندم. پس به نظر شما کیفیت اپتیکی 24-105 نسبت به 18-55 کاملا محسوس هست؟
    در مقایسه با f/4 IS 70-200 کیفیت اپتیکی 24-105 در چه حد هست؟
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.benabbas نمایش پست ها
    مرسی آقای قبادی
    ولی من مطمئنم که همچین نظری را در همین سایت خواندم. پس به نظر شما کیفیت اپتیکی 24-105 نسبت به 18-55 کاملا محسوس هست؟
    در مقایسه با f/4 IS 70-200 کیفیت اپتیکی 24-105 در چه حد هست؟
    والله اصولا هیچ جور این دو لنز قابل قیاس نیستند.

اما 24-105 یک لنز بسیار معتبر و خوش نام است.لنز کیت 1000 دلاری کانن 5دی مارک 2 ( همین به نظرم کافی باشد )

رنج بسیار خوبی دارد.همراه با یک 17-40 اف 4 به نظرم ترکیب بسیار خوبی خواهد بود ( به همراه 70-200 اف 4 )

اما 70-200 اف 4 لرزه گیر دار.یکی از شاهکار های کانن است و متاسفانه بقیه نسخه های 70-200 هیچ کدام به اندازه این لنز عالی نیستند.

خلاصه اینکه با خرید 24-105 یک لنز تمام عیار خواهید داشت با کیفیت و با رنج عالی و بسیار خوش نام و خوش ساخت
    Mehrdad Benabbas تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

اين 24-104 الان چنده ايران ؟
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    بین 900 تا 1070 .بستگی دارد که از کجا بخرید و چطور بخرید.مثلا اگر لنز کیت 5دی مارک 2 باشد و بدون جعبه و با جعبه سفید کانن ( مخصوص لنز های کیت ) حدود 900 اما اگر با بیمه و جینگولک بازی حدود 1070
    Aryan و A. Mohammadi تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها

اول تصحيح ميکنم 24-105

جدی؟ اينجا خيلی گرون تره .يعنی حدوده 1480000 تومان در مياد به پول ايران .پس صرف با خريد از ايران ظاهرا
    اما 24-70 اينجا به پول ايران 1500000 هست .عجيب هست که 24-105 اين همه اختلاف قيمت با ايران داره .
    ویرایش توسط Aryan : Sunday 28 June 2009 در ساعت 10:53
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من پارسال با جعبه و گارانتي و بيمه خريدم 1070.

شما هم مي تونيد از Adorama بخريد 1099 دلار ( ديگه از Adorama و Amazon معتبر تر و مطمئن تر كه نداريم) :

کد:
    http://www.adorama.com/CA24105AFU.html
    البته اين ادوراماي امريكاست و هزينه ي ارسالش به كانادا زياد مي شه ولي حتما در كانادا هم سايت دارد.
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

سلام
    من یه لنز Canon EF 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM دارم که حدود 6 ماه هست که خریدمش و برام با یه فیلتر پولاریزه و یه فیلتر UV و هودش 590 هزار تومان در اومده.

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-28-135mm-f-3.5-5.6-IS-USM-Lens-Review.aspx
    چند وقته که به فکر افتادم که این لنز رو 105-24 عوض کنم!
    البته من فقط برای خودم عکس میگیرم و عکاس حرفه ای نیستم(حتی عکاس غیر حرفه ای هم نیستم:biggrin:)

میخواستم بدونم تفاوت کیفیت این دو لنز اونقدر برای من محسوس هست که بخوام این لنز رو با فیلترها وهودش بفروشم و یه 105-24+حداقل یه فیلتر پولاریزه که فکر میکنم حدود 80 تومان باید باشه بخرم؟

اگه این کار رو بکنم مشکلی هم که برام پیش میاد که در اون صورت فاصله 105 تا 150(لنز 150-500) مم رو از دست میدم!(الان 135 تا 150 رو ندارم)

این لنز رو نگه دارم و یه لنز واید (کنون 10-22 یا سیگما 10-20 و یا یکی از لنزهای واید توکینا)رو بخرم (با توجه به اینکه الان لنز وایدم فقط لنز 55-18 is هستش) بهتره یا این لنز رو بفروشم و فکر میکنم حدود 650 تا 700 هزار تومان روش بذارم و 105-24 رو بخرم؟
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

شما هم مي تونيد از Adorama بخريد 1099 دلار ( ديگه از Adorama و Amazon معتبر تر و مطمئن تر كه نداريم) :

کد:
    البته اين ادوراماي امريكاست و هزينه ي ارسالش به كانادا زياد مي شه ولي حتما در كانادا هم سايت دارد.
    سلام .

به این دو سایت میشه سایت B&H رو هم اضافه کرد. واسه دانشجو ها هم در بعضی از اقلامشون تخفیف میدن.
    یه نکته ای که توی این جور موارد لازمه دقت بشه, مساله گمرک -custom - هست .وقتی شما در کانادا هستین و کالایی رو از آمریکا میخرید در صورتی که قیمتش از یه مقداری بیشتر بشه باید حدود 7-10% قیمت رو به عنوان گمرک پرداخت کنید. پول گمرک و پست و تفاوت نرخ تبدیل پول -Exchange rate - در بعضی موارد به حدود 20% قیمت اصلی هم میرسه و آخر سر باید پول بیشتری نسبت به فروشگاههای محلی هزینه کنید.

و دست آخر هم اینکه فکر نمیکنم آدوراما در کانادا شعبه داشته باشه ولی آمازون داره.

اینم یه لینک مرتبط:

کد:
    http://www.ephotocraft.com/itemdesc.asp?ic=013803050844
    farhad44 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط mobinn نمایش پست ها

اگه این کار رو بکنم مشکلی هم که برام پیش میاد که در اون صورت فاصله 105 تا 150(لنز 150-500) مم رو از دست میدم!(الان 135 تا 150 رو ندارم)

آقای مبین سلام:

بخاطر اینکه از منظر کاربردی به قضیه نگاه کنیم .... شما در اصل فاصله 168 تا 240 رو از دست میدهید الان هم فوکال لنت 216 تا 240 رو ندارید.

حالا چرا تاکید روی این موضوع میکنم ؟ این فوکال لنت معادل یک فوکال لنتی خواهد بود که نیاز شما و نوع عکاسیتان لزوم استفاده از آنرا ایجاب میکند ..

بطور کل با دقت به کارهای دیگران دیده ام روی فوکال لنت معادل 200 و 180 ( در محدوده ای که شما ندارید )( اگر که انتخاب 105-24 باشد ) پرتره های خوبی میگیرند تمام قد نیم تنه و حتی چهره با کمترین پرسپکتیو ( ظاهری ) آنهم روی لنزهایی با دیافراگم های باز...

حالا این یک اشاره کلیست فقط برای آنکه کاربرد محدوده مورد اشاره شما کاملا مشخص باشد بحث تعویض لنز در محدوده های مورد نظر با دقت به نوع عکاسی شما و و و و و چیزهایست که شما میباید با دقت به آن در انتخابتان دخالت دهید.

از منظری دیگر شاید نیاز نباشد حتما همیشه یک عکاس به همه فوکال لنت ها دسترسی داشته باشد از معادل 16 میلیمتر تا 800 میلیمتر... با دقت به نوع استفاده میتوان قید محدوده ای از فوکال لنت ها را زد هیچ ایرادی هم نیست

اگرچه لنز 150-24 یک لنز دلنشینی است ولی ارنجمنت لنزهای شما بگونه ایست که 200-70 اف 4 لرزشگیر دار از دیده من خرید آن منطقی تر خواهد بود

در آنصورت شما از فوکال لنت معادل 28 تا 800 را دارید ( به استثنا 88 تا 112) و در رنج های بالایی هم اورلپ خواید داشت که ایرادی نیست. کیفیت این لنز بسیار عالیست که نیازی به تکرار مجدد نیست. منتها باز نوع عکاسی شما در این خصوص عامل تعیین کننده تری خواهد بود مواردی چون تعویض لنز در محدوده هایی ( که نوع عکاسی شما دیکته خواهد کرد ) و .......... هست که شما میباید مد نظر داشته باشید

موفق باشید
    AslanAslan و M.Mobin تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

کد:
    نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    سلام .

به این دو سایت میشه سایت B&H رو هم اضافه کرد. واسه دانشجو ها هم در بعضی از اقلامشون تخفیف میدن.
    یه نکته ای که توی این جور موارد لازمه دقت بشه, مساله گمرک -custom - هست .وقتی شما در کانادا هستین و کالایی رو از آمریکا میخرید در صورتی که قیمتش از یه مقداری بیشتر بشه باید حدود 7-10% قیمت رو به عنوان گمرک پرداخت کنید. پول گمرک و پست و تفاوت نرخ تبدیل پول -Exchange rate - در بعضی موارد به حدود 20% قیمت اصلی هم میرسه و آخر سر باید پول بیشتری نسبت به فروشگاههای محلی هزینه کنید.

و دست آخر هم اینکه فکر نمیکنم آدوراما در کانادا شعبه داشته باشه ولی آمازون داره.

اینم یه لینک مرتبط:

کد:
    http://www.ephotocraft.com/itemdesc.asp?ic=013803050844
    نه در کانادا شعبه نداره adorama.کلا امريکا برای خريد خيلی خيلی بهتره .من يک پرينتر کانن خريدم از امريکا تا به دستم رسيد از خود کانادا گرون تر در امد.بهترين راه اينه که پول بفرستم تهران برام بگيرن بدن يکی که داره مياد کانادا بياره .ولی باز يه سرچ ميزنم تو سايت های امريکايی.به ebay هم که تو اين ضمينه نميشه خيلی اطمينان کرد .منظورم اجناس گرون قيمت هست .راستی اين وايت باکس يا جعبه سفيد هاش 100 دلار ارزون تر هست ،همونطور که کاوه گفت لنز های کيت با جعبه سفيد مياد.خواستم بدونم مشکلی نداره که اگه جعبه سفيد بگيرم ؟يا همون معموليش رو بگيرم اگه خواستم /؟کدوم بهتره؟

صفحه 5 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین