صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 82
Like Tree52تشکر

موضوع: خريد يا تعويض لنز ؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: خريد يا تعويض لنز ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    جدّی کاوه اگه فکر ميکنی همه جوره جواب ميده پولم رو جم کنم بگيرمش .من از نزديک نديدمش ولی بهم بگو فکر ميکنی برايه 2-3 ساعت عکاسی پشت سر هم جواب ميده ؟ تو لکيشن چی ؟وقتی رو دست ميگيری ميتونی اون زوم دقيق برای head shot رو با اون وزن بکنی ؟
    قضيه خريد 24-105 و بادی ديگه که منتفيه پس :
    حالا اين اپشن هارو دارم :
    1-خريد 24-70 :
    مزايا :
    شارپنس خيلی خوب
    در دسترس بودن از نظر قيمت
    ديفگرم 2.8
    معايب :
    مشکل تعويض لنز هنگام عکاسی

28-300:
    مزايا :
    عدم نياز به تعويض لنز for ever !

معايب :
    قيمت 2 برابر 24-70
    دياف بسته تر
    وزن خيلی سنگين
    من با وزن 70-200 f2.8 هيچ مشکلی نداشتم اينو نميدونم ولی

خوب حالا ؟
    والله بستگی داره!

مثلا من چند وقتی با یک Hasselblad H3D به همراه لنز 50-110 کار کردم.بعد از اون دوربین های دیگه برایم خیلی سبک شده اما هنگام استفاده از هسلبلاد احساس می کردم که سرشانه هایم بشدت متورم شده است!!!

اما 70-200 حدود 800 گرمه و بادی هم حدود 1 کیلو که جمعا میشه 1800 تا 2 کیلو ( با فیلتر و هود و Cf و ... ) اما وزن این لنز به تنهایی 1700 گرم است.یعنی حدودا دو برابر.باید از نزدیک باهاش یک مقداری کار کنی.

http://www.pikespeakphoto.com/tests/canonlens28-300.htm

قیمت اش هم یک جستجوی ساده کردم حدود 2350 دلاره که به نظرم قیمت خیلی مناسبیه.

مثلا ببین اینجا چی گفته:

If the weight and the price are not too much for you, the Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6 L IS USM Lens makes a fine option when ... You can (or want) to take only one lens with you. You are not able to change lenses fast enough to catch a subject that needs the full focal length range. Environmental issues (dust, salt water spray ...) prevent you from changing lenses. Or you just want the convenience of a single lens for all of your needs. Otherwise, you can expect to get somewhat better image quality with the lighter (not combined) and much faster Canon EF 24-70mm f/2.8 L USM Lens or Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM Lens and the Canon EF 70-200mm f/2.8 L IS USM Lens combination.

چند تا سمپل هم ببین بد نیست

http://www.the-digital-picture.com/R...ample-Pictures
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

اين آخر هفته با دوربينم پا ميشام ميرم تو فروشگاه ميبندم رو دوربينم ببينم چجوری جواب ميده .توکل به خدا.
    journalist تشکر می‌کند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

تشکر کرده
    84

راستی کاوه تجربه کار کردنت با هسدبلد چطور بود ؟الان اون مدل که گفتی با اون لنز چقدر در ميآد ؟
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

كاربر همراه Jesmi آواتار ها
    تشکر کرده
    1713

گفتنی ها رو بزرگان گفته اند ...شما هم که خودتون کاربلد... فقط از بابت اینکه با این لنز(28-300) مدتی کار کرده ام چند جمله بگویم
    در چند کار خبری که از این لنز استفاده کرده ام گاهی اینقدر از کارایی و کیفیت این لنز به هیجان می آمدم که وزنش را که فراموش میکردم هیچ ، لحظه ای از آغوشم جدایش نمیکردم ..طوریست که اگر نمی بود خیلی از فریم های با ارزشم را به هیچ وجه نمتوانستم بگیریم..واقعا شاهکار است !
    ولی ولی.. ! این موضوع فقط برای کار خیری صادق است !
    داخل استدیو برایم تبدیل به کابوس و شکنجه میشود..پول پوش بودنش وزنش همه برایم غیر قابل تحمل میشود...بعد از نیم ساعت عکاسی ناتوان میشوم و انرژی برایم باقی نمی ماند..
    البته خیلی ها هم هستند که بهش عادت میکنند. مثل استاد عزیزم آقای نیک ذات ! ولی به قیمت گردن درد های آینده !
    این 5D اضاقه و 24-70 یا 24-105 همچون یک فرشته نجات در استدیو عمل خواهند کرد ! ارزش تک تک دلار هایی که برایش خرچ کنید را دارد.
    ویرایش توسط Jesmi : Friday 24 April 2009 در ساعت 23:30
    Babak Borhani، farhad44، Kourosh Kahal و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    حمید جسمی

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

با دوستان موافقم اگر علاقه خاصی یا کاربرد خاصی برای این لنز باشد خرید آن توجیه پذیر است.

با فاصله ای قابل توجه ( ضمن در نظر گرفتن تفاوت قیمت این دو لنز ) خروجی این لنز با 200-70 متفاوت است

دی پریویوو در تکمیل عکسهای خود برای 5DII چند سمپل از ترکیب با این لنز در سایت گذاشته میتوانید یک بررسی داشته باشید.

کد:
    http://a.img-dpreview.com/gallery/canoneos5dmarkii_samples/originals/img_1954.jpg
    کد:
    http://a.img-dpreview.com/gallery/canoneos5dmarkii_samples/originals/img_3286-acr.jpg
    کد:
    http://a.img-dpreview.com/gallery/canoneos5dmarkii_samples/originals/img_9991-acr.jpg
    کد:
    http://a.img-dpreview.com/gallery/canoneos5dmarkii_samples/originals/img_0001-acr.jpg

تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    با دوستان موافقم اگر علاقه خاصی یا کاربرد خاصی برای این لنز باشد خرید آن توجیه پذیر است.

با فاصله ای قابل توجه ( ضمن در نظر گرفتن تفاوت قیمت این دو لنز ) خروجی این لنز با 200-70 متفاوت است

دی پریویوو در تکمیل عکسهای خود برای 5DII چند سمپل از ترکیب با این لنز در سایت گذاشته میتوانید یک بررسی داشته باشید.

کد:
    http://a.img-dpreview.com/gallery/canoneos5dmarkii_samples/originals/img_1954.jpg
    کد:
    http://a.img-dpreview.com/gallery/canoneos5dmarkii_samples/originals/img_3286-acr.jpg
    کد:
    http://a.img-dpreview.com/gallery/canoneos5dmarkii_samples/originals/img_9991-acr.jpg
    کد:
    http://a.img-dpreview.com/gallery/canoneos5dmarkii_samples/originals/img_0001-acr.jpg
    اين فاصله از نظر کيفيت بهتر است يا کيفيت کمتر ؟يعنی از نظر شما کيفيت اين لنز از 70-200 کمتر ميباشد ؟

تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط hjesmi نمایش پست ها
    گفتنی ها رو بزرگان گفته اند ...شما هم که خودتون کاربلد... فقط از بابت اینکه با این لنز(28-300) مدتی کار کرده ام چند جمله بگویم
    در چند کار خبری که از این لنز استفاده کرده ام گاهی اینقدر از کارایی و کیفیت این لنز به هیجان می آمدم که وزنش را که فراموش میکردم هیچ ، لحظه ای از آغوشم جدایش نمیکردم ..طوریست که اگر نمی بود خیلی از فریم های با ارزشم را به هیچ وجه نمتوانستم بگیریم..واقعا شاهکار است !
    ولی ولی.. ! این موضوع فقط برای کار خیری صادق است !
    داخل استدیو برایم تبدیل به کابوس و شکنجه میشود..پول پوش بودنش وزنش همه برایم غیر قابل تحمل میشود...بعد از نیم ساعت عکاسی ناتوان میشوم و انرژی برایم باقی نمی ماند..
    البته خیلی ها هم هستند که بهش عادت میکنند. مثل استاد عزیزم آقای نیک ذات ! ولی به قیمت گردن درد های آینده !
    این 5D اضاقه و 24-70 یا 24-105 همچون یک فرشته نجات در استدیو عمل خواهند کرد ! ارزش تک تک دلار هایی که برایش خرچ کنید را دارد.
    دوست عزيز منون ميتونم بپرسم منظور از پول پوش چيه ؟و ميشه يک کم بيشتر از تجربتون با اين لنز به من بگيد ؟کيفيت و شارپنس در داخل ستديو چطوره ؟بيرون چی ؟بهترين شرپنس رو رو چه ديافی گرفتيد ؟؟کلا بيشتر از تجربتون با اين لنز شرح بديد .ممنون

كاربر همراه Jesmi آواتار ها
    تشکر کرده
    1713

دوست عزيز منون ميتونم بپرسم منظور از پول پوش چيه ؟و ميشه يک کم بيشتر از تجربتون با اين لنز به من بگيد ؟کيفيت و شارپنس در داخل ستديو چطوره ؟بيرون چی ؟بهترين شرپنس رو رو چه ديافی گرفتيد ؟؟کلا بيشتر از تجربتون با اين لنز شرح بديد .ممنون
    pull -push یعنی اینکه برای تغییر فاصله کانونی باید المان جلویی لنز را به عقب یا جلو حرکت دهید
    فیلم زیر را ببینید
    کد:
    http://www.youtube.com/watch?v=H7XJM47YRyg
    البته برای لنز 100-400 است که ان هم مثل این پول پوش است.

البته من مدت خیلی زیادی باهاش کار نکردم لطف یکی از دوستان بود که مدتی در اختیار بنده قرار دادند.
    کیفیتش خوب است اما خوب کیفیت در این گونه لنز ها فاکتور دوم است یعنی رنج بر کیفیت تقدم دارد. دور بر دیاق 8 مثل تمام لنز های دیگر که استپ داون میکنی کیفیت بهتر است.
    من این لنز را بیشتر یک لنز خوب برای کار خبری آن هم در محیط هایی که مشکل نور کم باشد میدانم. در استدیو رینگ حرکت سفت باشد یک دردسر است شل باشد یک دردسر ! شاید هم چون من عادت ندارم در استدیو پول پوش کنم اینگونه میگویم ولی به هر حال توصیه من دو بادی است جتی اگر یکی از آن Aps-c مثلا 40D باشد. لنز تله تان را میتوانید روی آن ببنیدید.
    جای 24-70 را هیچ لنزی نمیتواند برایتان پر کند.
    A_Maddah و journalist تشکر می‌کنند.
    حمید جسمی

تشکر کرده
    84

:biggrin:ممنون اينو ميدونم ولی ديدن اين کلمه در فارسی برام عجيب بود .در ضمن قيمت خيلی بالايی داره اين لنز يعنی هم وزن خودش بايد $ بديد .به هر حال تصميم رو گرفتم و 24-70 ميگيرم.يک مقدار برنامه ريزی ميخواد برای گرفتن عکس ها ولی خوب ظاهرا به زحمتش ميرزه چون شديدا به ف 2.8 برای outdoor نياز دارم .

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

راستی کاوه تجربه کار کردنت با هسدبلد چطور بود ؟الان اون مدل که گفتی با اون لنز چقدر در ميآد ؟
    والله عالی!

انشالله به زودی یک Review از همنشینی با این آقای عالی در سایت منتشر خواهم کرد.تنها اشکال سنگینی آقای عالی است که باید رژیم بگیرد!اگر هم خیلی عاشق اش باشید باید برایش قدری تمرینات بدن سازی انجام دهید!

قیمت دلاری اش حدود 40هزار دلار است اما ریالی اش را نمی دانم!
    Aryan، partow و rezafh تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 3 از 9 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 ... آخرینآخرین