صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 82
Like Tree52تشکر

موضوع: خريد يا تعويض لنز ؟

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: خريد يا تعويض لنز ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    نه در کانادا شعبه نداره adorama.کلا امريکا برای خريد خيلی خيلی بهتره .من يک پرينتر کانن خريدم از امريکا تا به دستم رسيد از خود کانادا گرون تر در امد.بهترين راه اينه که پول بفرستم تهران برام بگيرن بدن يکی که داره مياد کانادا بياره .ولی باز يه سرچ ميزنم تو سايت های امريکايی.به ebay هم که تو اين ضمينه نميشه خيلی اطمينان کرد .منظورم اجناس گرون قيمت هست .راستی اين وايت باکس يا جعبه سفيد هاش 100 دلار ارزون تر هست ،همونطور که کاوه گفت لنز های کيت با جعبه سفيد مياد.خواستم بدونم مشکلی نداره که اگه جعبه سفيد بگيرم ؟يا همون معموليش رو بگيرم اگه خواستم /؟کدوم بهتره؟
    مشکلی نیست جعبه های سفید کانن هم عینا همان محتویات جعبه های معمولی را دارند.اگر قرار باشد دست دوم باشد ( مثلا ) یا باز شده باشند خوب جعبه های دیگر کانن هم این امکان را دارند.

در مورد خرید از ایران! و ارسال به کانادا.اصولا به هیچ گونه توصیه نمی شود.ادریس جان یقینا در کانادا با قیمت خیلی پایین تر از ایران گیر خواهد امد.محال است قیمت گران تر از ایران شود.بنده یک جستجو می کنم ببینم داستان چیست.در سوئد و نروژ هم ( با آن مالیات ها ) باز هم از ایران ارزان تر گیر می آید.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Aryan آواتار ها
    تشکر کرده
    84

کاوه تو امريکا ميشه پيدا کرد اما مشکل اينه که تو کانادا هر قيمتی رو که ميبينيد بايد 13% ماليات بهش اضافه بکنی و همين کار رو خراب ميکنه .
    برای مثال:
    قيمت 24-105 در کانادا هست :1450$ که وقتی 13% ماليات بهش اضافه بشه ميشه :1638$ !!!! البته دلار کانادا حدود 860 تومان هست که ميشه :1408000 !!!!
    Kaveh Ghobadi تشکر می‌کند.
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

تشکر کرده
    14101

کاوه تو امريکا ميشه پيدا کرد اما مشکل اينه که تو کانادا هر قيمتی رو که ميبينيد بايد 13% ماليات بهش اضافه بکنی و همين کار رو خراب ميکنه .
    برای مثال:
    قيمت 24-105 در کانادا هست :1450$ که وقتی 13% ماليات بهش اضافه بشه ميشه :1638$ !!!! البته دلار کانادا حدود 860 تومان هست که ميشه :1408000 !!!!
    ادریس جان صرف نمی کنه یک سفر یک روزه بری آن ور و برگردی؟

شهر های مرزی با کانادا هم فروشگاه های خوبی دارند هم قیمت های مناسب.یکی دو ساعت هم که بیشتر راه نیست.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    84

نزديک ترين مرز از آبشار نيگارا هست که به شهر بوفالو تو ايالت new yourk ميره که اونجا هم بيشتر لباس داره .يک کم که پول جمع کردم از adorama يا b&H ميگيرم . حساب کردم با پول پست باز هم حدود 200-300 $ کمتر از اينجا در مياد .يکی 2 تا کار عروسی دارم ميگيرم که اگه ok بشه پولش در مياد اينشالله .
    Karl Lagerfeld: 'What i like about photographs is that they capture a moment that's gone forever

تشکر کرده
    84

بالاخره لحظه خريد فرا رسيد .بعد از چند تا عروسی که رفتم به نتايج درخشانی رسيدم که در تصميم گيری کمک ميکنه بهم :
    1-سر مجلس عروسی به هيچ عنوان فرصت تعويض لنز رو نداريد مگه اينکه 2 تا دوربين داشته باشيد يا يک دستيار که با اون وجود باز هم مصيبت هست.
    متأسفانه 24-70 برای اين کار کوتاه هست چون در کليسا نميشه بيش از حد به عروس و داماد نزديک شد قانون داره اون دفعه هم که يه کم نزديک شدم پدر مقدس يک چشم قره بهم رفت !
    با توجه به نياز به رنج وايد و زوم فکر ميکنم بهترين انتخاب 28-105 هست چون هم وايد خوبی بهم ميده هم در حد پرتره های نيم تنه و کمی کلز اپ بهم کمک ميکنه.فقط ميمونه قضيه ديفگرم که با وجود لرزه گير نازنين و يکی 2 استپ بالا بردن iso و يک اديت تو فوتو شاپ اين قضيه هم نه 100 ولی تا حد زيادی قابل حال هست .
    اينجری هم 28-105 رو برای بيرون و احياناً مراسم دارم هم 70-200 نازنين و دوست قديمی خودم رو برای داخل استديو .
    حالا نوبت کاوه عزيز هست که با اون ادبيات مخصوص خودش که من رو ياد وکلای دادگاه فدرال ميندازه مهر تاييد رو به حرف های من بزنه و من درخاست رو تسليم حسابداری که همون جيب نازنين هست بکنم .

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

با توجه به نياز به رنج وايد و زوم فکر ميکنم بهترين انتخاب 28-105 هست .
    اين 24-104 الان چنده ايران ؟
    سلام ادریس خان
    فکر کنم شما یک کم با رنج این لنز مشکل دارید
    دفعه قبل 24-104 بود این دفعه شد 28-105 !!!!
    به خدا 24-105 هست.
    tanhatanha تشکر می‌کند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

تشکر کرده
    14101

بالاخره لحظه خريد فرا رسيد .بعد از چند تا عروسی که رفتم به نتايج درخشانی رسيدم که در تصميم گيری کمک ميکنه بهم :
    1-سر مجلس عروسی به هيچ عنوان فرصت تعويض لنز رو نداريد مگه اينکه 2 تا دوربين داشته باشيد يا يک دستيار که با اون وجود باز هم مصيبت هست.
    متأسفانه 24-70 برای اين کار کوتاه هست چون در کليسا نميشه بيش از حد به عروس و داماد نزديک شد قانون داره اون دفعه هم که يه کم نزديک شدم پدر مقدس يک چشم قره بهم رفت !
    با توجه به نياز به رنج وايد و زوم فکر ميکنم بهترين انتخاب 28-105 هست چون هم وايد خوبی بهم ميده هم در حد پرتره های نيم تنه و کمی کلز اپ بهم کمک ميکنه.فقط ميمونه قضيه ديفگرم که با وجود لرزه گير نازنين و يکی 2 استپ بالا بردن iso و يک اديت تو فوتو شاپ اين قضيه هم نه 100 ولی تا حد زيادی قابل حال هست .
    اينجری هم 28-105 رو برای بيرون و احياناً مراسم دارم هم 70-200 نازنين و دوست قديمی خودم رو برای داخل استديو .
    حالا نوبت کاوه عزيز هست که با اون ادبيات مخصوص خودش که من رو ياد وکلای دادگاه فدرال ميندازه مهر تاييد رو به حرف های من بزنه و من درخاست رو تسليم حسابداری که همون جيب نازنين هست بکنم .
    خوب به سلامتی.لنز خوب و دوربین خوب و عکاس خوب و سوژه های خوب ترکیب خوبی میشه.این لنز ( 24-105 ) هم رنج عالی داره هم لرزه گیر داره و هم دیافراگم ثابت داره.کیفیت اپتیک اش هم در حد عالی است.بدنه هم که بی مشکل.پس مبارک باشد.
    M.Mobin تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

تشکر کرده
    84

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.benabbas نمایش پست ها
    سلام ادریس خان
    فکر کنم شما یک کم با رنج این لنز مشکل دارید
    دفعه قبل 24-104 بود این دفعه شد 28-105 !!!!
    به خدا 24-105 هست.
    آره يک کم بی دقتی کردم.ممنون از حسن توجه شما .

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    خوب به سلامتی.لنز خوب و دوربین خوب و عکاس خوب و سوژه های خوب ترکیب خوبی میشه.این لنز ( 24-105 ) هم رنج عالی داره هم لرزه گیر داره و هم دیافراگم ثابت داره.کیفیت اپتیک اش هم در حد عالی است.بدنه هم که بی مشکل.پس مبارک باشد.
    ممنون کاوه .
    سفارش دادم ولی چند روزی طول ميکشه تا به دستم برسه .راستی نظرت در مورد حرکت کردن از 5d به سمت 5d mark ll چيه ؟آيا ارزش داره ؟اين بدنه 5d که الان دارم چند ميشه فروخت ؟تفاوت اينقدر هست که که ارزش هزينه کردن و ضرر فروش دوربين رو داشته باشه ؟

تشکر کرده
    14101

آره يک کم بی دقتی کردم.ممنون از حسن توجه شما .

ممنون کاوه .
    سفارش دادم ولی چند روزی طول ميکشه تا به دستم برسه .راستی نظرت در مورد حرکت کردن از 5d به سمت 5d mark ll چيه ؟آيا ارزش داره ؟اين بدنه 5d که الان دارم چند ميشه فروخت ؟تفاوت اينقدر هست که که ارزش هزينه کردن و ضرر فروش دوربين رو داشته باشه ؟
    راستش را بخواهید تنها موردی که روش با یقین کامل می توانم نظر بدهم و بگویم آپگرید عاقلانه و با ارزش و به صرفه است همین است که از هر مدلی ( در کانن به جز سری 1 ) به 5D MKII کوچ کنید.بخصوص اگر حرفه ای باشید ( یعنی از طریق عکاسی امرار معاش کنید ) واقعا تفاوت اش با 5دی به اندازه ای هست که تا مدت ها فکر کنید تازه عکاسی را یاد گرفته اید و تجربیات جدید کسب کنید.

بنده که بسیار بسیار توصیه کرده و می کنم.

راستی اگر قصد آپگرید به 5دی مارک 2 را داشتید می توانستید از پک های همراه 24-105 استفاده کنید که حداقل 100 دلاری به نفع شما بود.
    M.Mobin تشکر می‌کند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

سلام دوستان چند وقتی هست که بفکر خرید لنز افتادم ولی موندم که چه کنم با بودجه ای در 700

این 18-55 که دارم بعضی اوقات واقعاً رو اعصاب راه میره و میخام بندازمش دور

چند راه به ذهنم رسیده :

1. نگاه داشتن این لنز و خرید 70-200 f4 L یا 70-300 USM IS

70-200 واقعا لنز علی هست و لی مشکلم اینه که با این بودجه نمیتونم IS دار بگیرم

70-300 هم IS داره هم رنج خوبی را پوشش میده

2. خرید 17-85 کانون یا 70-17 سیگما + فلاش 430II

85-17 هم IS داره هم USm ولی مشکل CA داره

70-17 لنزی با دارای ماکرو و دیاف 2.8 که ادمو وسوسه میکنه ولی مشکل گیجی فوکوس و نبود لرزه گیر رو داره

بد جوری گیجم کرده

دوستان اگه راهنماییکنند ممنون میشم
    اگه دوستان خوندن و گیج شدن تقصیر روان پریش بودن من بندازن

صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین