صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 79
Like Tree398تشکر

موضوع: AF-S Nikkor 85mm f/1.8 G

كاربر همراه mostafa_1366 آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

نقل قول نوشته اصلی توسط parsa_van_buure نمایش پست ها
    دوستان میخوام این لنز رو برای آتلیه و باغ عروس بخرم . دوربینم d5100 و لنز فعلیش 18_55 هستش و میخوام با گرفتن این لنز . لنز قبلی رو بذارم کنار . میخوام بدونم که رو این دوربین سوار میشه یا نه . بعدا که بخوام مثلا d800 بگیرم رو اون سوار میشه یا نه ؟ یا اگه بخوا canon 6d بگیرم رو اون سوار میشه یا نه ؟ منظورم تبدیله دهنه اش برای کنون فول فریم یا نیکون فول فریم وجود داره یا اینکه ای لنز مخصوص فول فریم های نیکونه و برای استفاده رو d 5100 باید براش تبدیل دهنه بگیرم ؟ اگه سوال هام یه جوری فقر اطلاعاتم رو نشون میده به بزرگواری خودتون ببخشید
    سلام
    سوالتون خارج از بحث این تاپیکه. ولی محض اطلاعتون قاعده کلی اینطوره که برای هر دوربینی باید لنز مانت همون دوربین رو بخرید. و درضمن لنزهای فول فریم که این لنز هم جزو اونهاست روی تمام دوربینهای همون برند اعم از فول فریم و کراپدار قابل استفاده هستند. این لنزهای کراپدار هستند که فقط باید روی کراپدار استفاده بشوند. که در نیکون با نام DX و در کنون با نام EF-s شناخته میشن.
    parsa_van_buure تشکر می‌کند.
    nikon D5200+18-55+50/1.8 G+ 18-105

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

دوستان میخوام این لنز رو برای آتلیه و باغ عروس بخرم . دوربینم d5100 و لنز فعلیش 18_55 هستش و میخوام با گرفتن این لنز . لنز قبلی رو بذارم کنار . میخوام بدونم که رو این دوربین سوار میشه یا نه . بعدا که بخوام مثلا d800 بگیرم رو اون سوار میشه یا نه ؟ یا اگه بخوا canon 6d بگیرم رو اون سوار میشه یا نه ؟ منظورم تبدیله دهنه اش برای کنون فول فریم یا نیکون فول فریم وجود داره یا اینکه ای لنز مخصوص فول فریم های نیکونه و برای استفاده رو d 5100 باید براش تبدیل دهنه بگیرم ؟ اگه سوال هام یه جوری فقر اطلاعاتم رو نشون میده به بزرگواری خودتون ببخشید
    سلام دوست عزیز،

بله روی 5100 قابل استفاده هست. روی D800 هم سوار میشه. برای کنون 6D می تونید از تبدیلهای مناسب استفاده کنید اما توصیه می کنم که این کار رو نکنید.

تمامی لنزها و دوربین های نیکون اعم از فول فریم و کراپدار، همگی مانت F هستند. به این معنی که تمامی لنزها بر روی بدنه های فول فریم و کراپدار بدون هیچ تبدیلی قابل استفاده هست. البته استفاده از لنزهای کراپدار روی بدنه فول فریم توصیه نمیشه.

نکته:

لنز 85 به شدت در محیطهای پرکنتراست و وقتی که سوژه زیر نور شدید خورشید باشه مثلا 12 ظهر ایجاد ca میکنه. ( وجود هاله های رنگی سبز و بنفش ) به دور سوژه که آزار دهنده هست. اما در دیگر ساعات روز که نور خورشید شدید نیست و با زاویه کمتر و مایل به زمین میتابه همچنین محیطهای کم نور و فضاهای سربسته مشکلی وجود نداره و شارپنس و بوکه بسیار خوبی داره. کلا یک لنز ایده آل برای پرتره هست.

در ضمن این لنز فاصله کانونی معادل 127.5 فول فریم رو بهتون خواهد داد به این معنی که اگه قصد استفاده این لنز رو روی کراپدار دارید باید فاصله تون رو از سوژه بیشتر کنید که شاید تو آتلیه اگه فضای کافی ندارید چالش بر انگیز باشه. اما تو باغ مشکلی نخواهد بود.

بزرگوارید.
    mOhSeN.Gh، a.g g.a، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من یک سال این لنز رو داشتم.
    نقطه ضعفش همان سی آ نسبتا بالا در بازترین دیافراگم ها است که در مرحله ویرایش به راحتی برطرف میشه.
    شارپترین لنزی است که باهاش کار کردم.بوکه خیلی خوبی هم داره.اندازه و وزن مناسب و سرعت فوکوس معقول هم از دیگر مزایای این لنز خیلی ارزشمنده.برای پرتره گرافی هم به نظرم هم برای کراپ دار و هم برای فول فریم گزینه بسیار مناسبی است.
    merdax، M.Meghdari، mOhSeN.Gh و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    27

اقای احمدی شما فعلا مثل اینکه 6d دارید .این لنز رو روش تست کردین؟
    سوالم اینه که اتو فوکوس این لنز با تبدیل مناسب روی کنون جواب میده یا نه ؟
    اتلیه ام 8 تا 9 متر طول داره فکر نکنم جا واسه عقب رفتن کم بیارم و عکسهای قدی میتونم بگیرم .
    ایا این لنز در کنون خوب کار میکنه یا خوب کار نمیکنه . اگه نیکون فیلمبرداری منوآل داشت انقدر حرص نمیخوردم . فعلا از نظر مالی دستم خالیه . محرم وصفر بازار همینجوریه . گفتم فعلا که نمیتونم دوربینو عوض کنم . حداقل لنز رو عوض کنم که یکم کیفیت کارم بهتر بشه . از نظر پردازش . ca هم مشکلی ندارم. نظر دوستان به گرفتن این لنز هست یا نه . بازم به بزرگواریه خودتون منو ببخشید مخصوصا دوستانی که فکر میکنن تاپیک رو دارم بهم میریزم

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

نه روی 6دی تست نکردم.
    درگیر این نباشید که این لنز رو روی بدنه برند دیگری ببندید.سراغ هر برندی برید یک 85 خوب در اون پیدا میکنید.85 اف 1.8 کنون هم لنز بسیار خوبی است.به این خوبی نیست اما باز هم کمبودی احساس نخواهید کرد.تبدیل با اتوفوکوس هم پیدا میشه اما هم گرانه هم دلیل خاصی به نظرم برای این کار نیست.
    برای شما که نیکونی هستید همین لنز عالی است.اگر هم تغییر برند دادید لنز همان برند رو بخرید.کلا همه 85 ها خوبند.من تا حالا 85مم بد ندیدم.قیمت این لنز هم خیلی خوبه.اگر آتلیه تون اینقدر بزرگه برای قدی گرفتن به مشکل بر نمیخورید.من خیلی وقتها روی اف 1.8 عکسم رو میگرفتم(البته پرتره های محیطی) و از شارپنس هم اینقدر راضی بودم که توی ویرایش شارپنس اضافه نمیکردم.در دیافراگمهای بسته تر سطح شارپنس شما شگفت زده خواهد کرد.اگر فاصله کانونی براتون مناسبه در موارد دیگه شک به دل راه ندید.با همین لنز روی کراپدار کادرهای بسته رو هم میتونید بگیرید با کیفیت عالی.
    kiavash، a.g g.a، obsidiyan و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

اقای احمدی شما فعلا مثل اینکه 6d دارید .این لنز رو روش تست کردین؟
    سوالم اینه که اتو فوکوس این لنز با تبدیل مناسب روی کنون جواب میده یا نه ؟
    اتلیه ام 8 تا 9 متر طول داره فکر نکنم جا واسه عقب رفتن کم بیارم و عکسهای قدی میتونم بگیرم .
    ایا این لنز در کنون خوب کار میکنه یا خوب کار نمیکنه . اگه نیکون فیلمبرداری منوآل داشت انقدر حرص نمیخوردم . فعلا از نظر مالی دستم خالیه . محرم وصفر بازار همینجوریه . گفتم فعلا که نمیتونم دوربینو عوض کنم . حداقل لنز رو عوض کنم که یکم کیفیت کارم بهتر بشه . از نظر پردازش . ca هم مشکلی ندارم. نظر دوستان به گرفتن این لنز هست یا نه . بازم به بزرگواریه خودتون منو ببخشید مخصوصا دوستانی که فکر میکنن تاپیک رو دارم بهم میریزم
    مطمئنا در میان لنزهای کنون ,گزینه جایگزین وبسیار خوبی برای عدم استفاده ازتبدیل واین لنز روی کنون وجود داره. درمیان لنزهای کنون دنبال گزینه تون باشیدبهتره دوست من.

كاربر همراه aliakbar آواتار ها
    تشکر کرده
    755

سلام به همه

یک سری جدول مقایسه این لنز (85 اف 1.8 نیکون) با سایر رقبا در دیگر برندها با این قیمت و این امتیازات واقعا یه شاهکاره .
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط aliakbar : Thursday 17 September 2015 در ساعت 18:12
    obsidiyan، iman sabbaghian و ben163s تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Iman.sh آواتار ها
    تشکر کرده
    1592

نقل قول نوشته اصلی توسط aliakbar نمایش پست ها
    سلام به همه

یک سری جدول مقایسه این لنز (85 اف 1.8 نیکون) با سایر رقبا در دیگر برندها
    .
    [85.jpgATTACH]71965[/ATTACH]
    85vs85vs85.jpg
    همچین مقایسه ای از اساس اشتباهه! از این لحاظ که D810 دارای سنسور 36 مگاپیکسلیه و 5dIII دارای سنسور 22.3 مگاپیکسلی و خود به خود شارپنس لنزهایی که بر روی 810 قرار می گیرند شارپنس بالاتری خواهند داشت(نه اینکه لنز امپلیفای بشود بلکه به واسطه ی تأثیر تعداد پیکسل های 810، بیشتر نشان داده خواهد شد) و آن سیستم امتیازدهی کلاً بهم می ریزد. پیش از این هم ذکر شد که بسیار مهم است بادی ها یکی باشد یا حداقل شباهت پیکسلی داشته باشند. تصور می کنم نمونه هایی از این قیاس در خود سایت Dxo هم باشد که باز هم اشتباه است. شاید قیاسی که بشود بیشتر به آن اعتنا کرد باید بین لنزهای ماونت شده بر MarkIII با D750 یا D610 باشد که تقریباً از لحاظ پیکسلی مشابهند.

پ.ن: لازم به ذکره که لنز 85 1.8 Nikon یکی از بهترین لنزهای 85 مخصوص nikon است و در سایت ها مختلف و ریویوهای متفاوت قابل مشاهده بوده و در photozone به صورت Highly recommended طبقه بندی شده است.
    البته جدیداً برخی لنزهای 85 Zeiss از این لنز و گزینه ی 1.4 آن بهتر عمل کرده اند اما price/performance این لنز رو هیچ لنز دیگری ندارد.
    M.Nouri، aliakbar، obsidiyan و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه aliakbar آواتار ها
    تشکر کرده
    755

با سلام به همه و دوست عزیز iman.sh

نظر شخصی بنده این بود که لنزهای هم رده لنز مذکور بر روی بادی های همرده (نه هم سطح از لحاظ پیکسلی ) به صورت جدولی کنار هم قرار گرفته شود و مقایسه شود

این مقایسه ها برای خودم جالب بود و در خریدهای اینده ام با دقت بیشتری مطالعه میکنم .

شاید این مقایسه اساسا اشتباه باشه ولی مطالعش خالی از لطف نیست شاید مثل من به سرتون زد برندتون رو عوض کنید.

موفق باشید.
    Iman.sh تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    85

نقل قول نوشته اصلی توسط aliakbar نمایش پست ها
    با سلام به همه و دوست عزیز iman.sh

نظر شخصی بنده این بود که لنزهای هم رده لنز مذکور بر روی بادی های همرده (نه هم سطح از لحاظ پیکسلی ) به صورت جدولی کنار هم قرار گرفته شود و مقایسه شود

این مقایسه ها برای خودم جالب بود و در خریدهای اینده ام با دقت بیشتری مطالعه میکنم .

شاید این مقایسه اساسا اشتباه باشه ولی مطالعش خالی از لطف نیست شاید مثل من به سرتون زد برندتون رو عوض کنید.

موفق باشید.
    دوست گرامی من به شخصه خیلی لنزهای مختلف رو تو این سایت مقایسه کردم ولی بعد از چند تا نتیجه عجیب و غریب و نامعقول اعتمادم کاملا از بین رفت و با بدبینی به نتایج نگاه می کنم
    aliakbar تشکر می‌کند.

صفحه 5 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین