صفحه 33 از 148 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 83 133 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 321 تا 330 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر همراه Ali Saeedi آواتار ها
    تشکر کرده
    1566

دوستان یه سوال

کیفیت و شارپنس 16-85 و 18-105 باهم خیلی تقاوت داره؟
    برای کار آتلیه

سپاس
    morteza khademy تشکر می‌کند.
    Nikon D5100 + AF-S Nikkor 18-105mm 1:3.5-5.6 G ED + AF-S Nikkor 50mm 1:1.8 G + 8mm + Nissin Di622 M2 + Vanguard Alta 233 AP

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    دوستان یه سوال

برای کار آتلیه

سپاس

درود

خیلی که نه مقدار هم نمیشود تعیین کرد تصور کنید 20%

اما نکته مهم ، عکاسی یعنی نور ، وقتی نور خوب موجود باشد ( که در آتلیه هم نور بسیار خوبی همیشه هست )

متوسط ترین لنز ها هم نتایجی بسیار عالی خواهند داشت.

موفق باشید
    yaghoobi، masoudrejae، Mohamad_Ali و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

نظر من هم همینه. اختلاف کیفیت دو لنز 18-105 و 16-85 بیشتر به کیفیت ساخت مربوط میشه کیفیت عکس اونا به نظر من بیش از 10 درصد تفاوت نداره. ولی اگه به واید هم احتیاج پیدا میکنید 2 میلی متر رو دست کم نگیرید!! که ابته با احتساب ضریب کراپ میشه 24 میلیمتر واید و اختلافش با 27 میلی متر 18-105 میشه 3 میلی متر!
    vahidmoghadam، Ali Saeedi و mehran2190 تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

كاربر همراه Amirhosain آواتار ها
    تشکر کرده
    49

Exclamation 16-85 در برابر 105-18

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Saeedi نمایش پست ها
    دوستان یه سوال

برای کار آتلیه

سپاس
    این یه بحث بسیار قدیمیه که در پست شماره 236# از این تاپیک داشتیم. اگه نگاهی به بررسی این دو لنز در سایت SLRGear داشته باشید (نمودارهاشون رو پایین هم گذاشتم)، می بینید که عملکرد 85-16 در CA و Distortion بهتر از 105-18 هست، گرچه از لحاظ Vignetting عملکرد 105-18 بهتره.
    در ضمن، تفاوت حدود 500 هزار تومنی این دو لنز به دلیل ساختار اونهاست:
    همانطور گه در پایین می بینید، تعداد کل المانهای 85-16 و همچنین تعداد لایه های ED و Aspherical اون از 105-18 بیشتره که طبیعتاً هم کیفیت خروجی لنز رو افزایش میده و هم قبمت اون رو.
    تجربه خودم با 85-16 نشون داده که برای کار آتلیه به نسبت قیمتش هم بوکه ظریفی میده و هم شارپنس بسیار خوب. در آتلیه هم که به رنج بالاتر تله 105 نیازی ندارید.
    پی نوشت: همانطور که در امضاء می بینید، مجموعه رو برای فروش گذاشتم
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    persian.boy، Ali Saeedi و mehran2190 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

در ضمن، تفاوت حدود 500 هزار تومنی این دو لنز به دلیل ساختار اونهاست:
    همانطور گه در پایین می بینید، تعداد کل المانهای 85-16 و همچنین تعداد لایه های ED و Aspherical اون از 105-18 بیشتره که طبیعتاً هم کیفیت خروجی لنز رو افزایش میده و هم قبمت اون رو.
    تجربه خودم با 85-16 نشون داده که برای کار آتلیه به نسبت قیمتش هم بوکه ظریفی میده و هم شارپنس بسیار خوب. در آتلیه هم که به رنج بالاتر تله 105 نیازی ندارید.
    درود
    صحبت روی چرایی اختلاف قیمت نیست ؛ صحبت بیشتر اینه که آیا اختلاف کیفیت می تونه چنین اختلاف قیمتی رو توجیه کنه ؟ اگه بخوایم جواب بی طرفانه ای به این سوال بدیم ، جواب منفیه . اختلاف شارپنس این مدل که خود حضرتعالی بهش اشاره فرمودید به هیچ عنوان در حدی نیست که 500هزار تومن اختلاف رو توجیه کنه .

لحاظ Vignetting عملکرد 105-18 بهتره.
    برعکس نقدی که به 85-16 زدم ، واجبه که در این مورد دفاع کنم ؛ اختلاف وینیت 85-16 و 105-18 اون قدر ها نیست که می فرمایید . تنها در ابتدای بازه ی فوکال 85-16 در گشودگی های خاصی ، یه خورده 105-18 عملکرد بهتری داره . در مجموع به هیچ عنوان نمیشه از واژه ی "بهتر" برای وینیت 105-18 در مقابل 85-16 استفاده کرد .

به نظر بنده 85-16 بسیار گزینه ی خوبیه ولی فقط و فقط در حالتی که از 105-18 نهایتا 200 تا 250 تومن گرون تر باشه نه 500 تومن . در شرایط فعلی هم فکر کنم چنین چیزی ممکن نیست مگر اینکه بخوایم یک 85-16 دست دوم رو با 105-18 نو مقایسه کنیم که این قیاس هم چندان منصفانه به نظر نمی رسه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    yaghoobi، ehsan+ و Ali Saeedi تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12235

درود

نه دیگه ...

در حق 16-85 بی انصافی نکنیم ، فراموش نکنید کیفیت ساخت و کیفیت اپتیکی اش در مرتبه ای بهتر قرار دارد
    فاصله کانونی متفاوتی هم در واید میدهد...

16-85 نیکون لنز به معنی واقعی خوب است ، منتها لنز رده پایین دسترش ، لنزی مثل 18-105 زیادی خوب در اومده که با توجه به قیمتش
    راضی کننده هست و جذب کننده

اما کسی که جنس بهتری بخواهد میرود سمت 16-85

گذشته از این توقع نداشته باشید که حالا اگر یک استاپ دیاف باز تر شد ( نه در این مورد ) پس 10 % قیمت گرانتر شود یا 100 هزار تومن گرانتر شد 10 % کیفیت اپتیکی بهتر گردد.

سازندگان برای دستیابی به کیفیت بهتر یا گاها دیاف باز تر از جنس متفاوت تری یا روش دیگری برای ساخت مجبورند استفاده کنند که کیفیت ساخت و اپتیک را ارتقاء دهند
    و قیمت تمام شده دیگری را خواهد داشت توقع نداشته باشد نسبت کیفیت با قیمت خیلی حساب کتاب داشته باشد. اختلاف اپتیکی قرار نیست بر اساس واحد پولی سنجیده گردد ، فقط خود ماهستیم که فکر میکنیم این جنس با توجه به مشخصاتش برای مصرف ما با توجه به قیمتش توجیه دارد یا خیر برای کسی 18-105 توجیه دارد برای کسی 16-85 برای کسی هم هر دو توجیه ندارد چون 17-55 F2.8 را انتخاب میکند برای من هیچکدام چون 24-70 را انتخاب کردم...

موفق باشید

انوش
    Amirhosain، yaghoobi، Ali Saeedi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    4662

درود

نه دیگه ...

در حق 16-85 بی انصافی نکنیم ، فراموش نکنید کیفیت ساخت و کیفیت اپتیکی اش در مرتبه ای بهتر قرار دارد
    فاصله کانونی متفاوتی هم در واید میدهد...

16-85 نیکون لنز به معنی واقعی خوب است ، منتها لنز رده پایین دسترش ، لنزی مثل 18-105 زیادی خوب در اومده که با توجه به قیمتش
    راضی کننده هست و جذب کننده

اما کسی که جنس بهتری بخواهد میرود سمت 16-85

گذشته از این توقع نداشته باشید که حالا اگر یک استاپ دیاف باز تر شد ( نه در این مورد ) پس 10 % قیمت گرانتر شود یا 100 هزار تومن گرانتر شد 10 % کیفیت اپتیکی بهتر گردد.
    درود بر شما
    بحث سر قیمت 85-16 چیز جدیدی نیست . از همان ابتدا هم که اومده بود ، اکثرا کاربران معترض بودن (چه در داخل و چه در خارج) . البته برای یه عده هم توجیح اقتصادی داشت ولی کیه قیمت کمتر و دوست نداشته باشه ؟ زمانی هم که قیمتش فروکش کرد و اگر اشتباه نکنم رسید به حدود 500-600 تومن ، باز هم همین بچه های فروم اعتراض داشتند که آقا قیمت ها هنوز بالاست ... اگر اشتباه نکنم و حافظه یاری بده ، وحید قدیری عزیز هم یکی از این دوستان بودن (اگر اشتباه می کنم ، خودشون بگن تا برم توی تاپیکا بگردم و ببینم کدوم عزیزی رو با ایشون اشتباه گرفتم) .

الان هم بحث سر انکار مزیت های 85-16 نیست ... بحث بر سر قیمتشه . بسته به نوع کاربی افراد باید کیس به کیس بررسی بشه که آیا اگه هزینه ی اضافی این لنز روی بادی یا فلاش و غیره گذاشته بشه نتیجه ی بهتری در بر خواهد داشت یا خیر . ممکنه شرایطی پیش بیاد که جواب من به این پرسش منفی باشه ؛ کما اینکه یادمه در یک مورد طی بحثی که با جناب دلباز عزیز داشتم ، 105-24 رو در کانن به 85-15 ترجیح دادم ... می خوام بگم که این شرایطه که تعیین کننده هست ولی به صورت کلی و به عنوان یک کاربر ، نظر شخصی من اینه که این لنز کمی بیش از حد گرونه ... شما هم به عنوان یه کاربر کاملا مجازید که بر اساس تحلیل و برداشت خودتون ، قیمت این مدل رو مناسب یا غیر مناسب بدونید .

توقع نداشته باشد نسبت کیفیت با قیمت خیلی حساب کتاب داشته باشد. اختلاف اپتیکی قرار نیست بر اساس واحد پولی سنجیده گردد ، فقط خود ماهستیم که فکر میکنیم این جنس با توجه به مشخصاتش برای مصرف ما با توجه به قیمتش توجیه دارد یا خیر
    موافقم ... ولی جالبه بدونید گاهی خود کمپانی ها برای ایجاد یک رده ی جدید ، با افزودن برخی امکانات نه چندان خاص و فوق العاده ، قیمت رو به یک باره بالا می کشن . این مورد در بسیاری از کالاها و در رویه ی بسیاری از کمپانی ها دیده شده . حالا اینکه آیا نیکون برای ایجاد بازار برای 85-16 و 105-18 به چنین عملی دست زده یا نه ، بنده اطلاعی ندارم ... ولی قطعا چیزی نیست که نشه اونو تا حدودی حدس زد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    ویرایش توسط persian.boy : Saturday 2 June 2012 در ساعت 03:59
    Ali Saeedi و morteza khademy تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط persian.boy نمایش پست ها
    درود بر شما
    بحث سر قیمت 85-16 چیز جدیدی نیست . از همان ابتدا هم که اومده بود ، اکثرا کاربران معترض بودن (چه در داخل و چه در خارج) . البته برای یه عده هم توجیح اقتصادی داشت ولی کیه قیمت کمتر و دوست نداشته باشه ؟ زمانی هم که قیمتش فروکش کرد و اگر اشتباه نکنم رسید به حدود 500-600 تومن ، باز هم همین بچه های فروم اعتراض داشتند که آقا قیمت ها هنوز بالاست ... اگر اشتباه نکنم و حافظه یاری بده ، وحید قدیری عزیز هم یکی از این دوستان بودن (اگر اشتباه می کنم ، خودشون بگن تا برم توی تاپیکا بگردم و ببینم کدوم عزیزی رو با ایشون اشتباه گرفتم) .

الان هم بحث سر انکار مزیت های 85-16 نیست ... بحث بر سر قیمتشه . بسته به نوع کاربی افراد باید کیس به کیس بررسی بشه که آیا اگه هزینه ی اضافی این لنز روی بادی یا فلاش و غیره گذاشته بشه نتیجه ی بهتری در بر خواهد داشت یا خیر . ممکنه شرایطی پیش بیاد که جواب من به این پرسش منفی باشه ؛ کما اینکه یادمه در یک مورد طی بحثی که با جناب دلباز عزیز داشتم ، 105-24 رو در کانن به 85-15 ترجیح دادم ... می خوام بگم که این شرایطه که تعیین کننده هست ولی به صورت کلی و به عنوان یک کاربر ، نظر شخصی من اینه که این لنز کمی بیش از حد گرونه ... شما هم به عنوان یه کاربر کاملا مجازید که بر اساس تحلیل و برداشت خودتون ، قیمت این مدل رو مناسب یا غیر مناسب بدونید .

موافقم ... ولی جالبه بدونید گاهی خود کمپانی ها برای ایجاد یک رده ی جدید ، با افزودن برخی امکانات نه چندان خاص و فوق العاده ، قیمت رو به یک باره بالا می کشن . این مورد در بسیاری از کالاها و در رویه ی بسیاری از کمپانی ها دیده شده . حالا اینکه آیا نیکون برای ایجاد بازار برای 85-16 و 105-18 به چنین عملی دست زده یا نه ، بنده اطلاعی ندارم ... ولی قطعا چیزی نیست که نشه اونو تا حدودی حدس زد .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

درود

اگر قبول داشته باشید که گرانتر بودن طلا از نقره جای هیچ اعتراضی ندارد و جنس متفاوتی هستند و استانداردهای متفاوتی هم دارند مشکلی نیست و حرف شما درست است.

برای دستیابی به کیفیت بهتر پرداخت کردن مبلغ قیمت تکنولوژی گرانتر و جنس گرانتر اجتناب ناپذیر است. اگر نیاز کسی صرفا 18-105 هست قرار نیست برای چیزی که فراتر از نیازش است ( لنز های بهتر ) در ارائه راهنمایی سیاه نمایی کند.

و گذشته از این 18-105 فقط یک لنز است ، نه معیاری برای سنجیدن لنز های دیگر

من خودم همیشه 18-105 را توصیه میکنم اما بهتر است خیلی این لنز را مهم تصور نکنیم و از آن طرف بام نیفتیم

موفق باشید
    aidin594، ali_ghorbanzade، fariborz.nz و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال morteza khademy آواتار ها
    تشکر کرده
    7060

به نظر من فقط برای اختلاف کیفیت 500 تومن هزینه کردن اضافیه و نمیارزه ولی... برای کسی که به اون 2 میلیمتر واید هم نیاز داره به شدت به صرفه است.
    Anoosh-Em، persian.boy، Ali Saeedi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    پشت این پنجره جز هیچ بزرگ ، هیچ نیست!

canon Eos 6D +canon ef 17-40 f4 L+ canon ef 50 f1.8 stm+canon ef 100mm f2.8 L macro+ avanar 135 f2.8+ zenitar 50mm f2

تشکر کرده
    4662

با درود دوباره

اگر نیاز کسی صرفا 18-105 هست قرار نیست برای چیزی که فراتر از نیازش است ( لنز های بهتر ) در ارائه راهنمایی سیاه نمایی کند.
    بنده تحلیل و دلائل خودم رو ارائه کردم . کماکان هم روی نظر خودم مبنی بر گران بودن 85-16 هستم (سوای بحث فنی) . البته این نکته باعث نخواهد شد که پس فردا این لنز رو به کسی توصیه نکنم چون هم رنج فوق العاده ای داره و هم اپتیک و کیفیت ساخت عالی .

همچنین فرمایشات شما رو هم شنیدم ؛ ولی نه به کسی توهین کردم و نه کسی رو به سیاه نمایی متهم کردم . خوشبختانه همه در این فروم می دونن که بنده از اون قشری نیستم که بخوام روی برند خاصی تعصب داشته باشم و کورکورانه و به صرف تعصبات برندی ، یک چیزی رو بکوبم . نه کارمند نیکون و کاننم و نه منفعتی از فروش تجهیزاتشون دارم .

به همین دلیل هم بود که در جایی به قیمت 8-16 نقد وارد کردم ولی دو سطر پایین تر به اشکالی که به وینیت این مدل گرفته شده بود اعتراض کردم . نمی دونم چطور شما پاراگراف نخست عرایض من رو دیدید ولی دومی رو خیر ... و جالب اینه که با چنین لحنی بنده رو به سیاه نمایی متهم کردید .

اینجا یه فروم دوستانه هست ... مخاطب و گوینده در اینجا همه هنرمند هستن ... و از همه مهمتر هم وطن . بنده کلامم رو با درود آغاز می کنم و در پایان ، آرزوی بهترین ها رو برای مخاطبم دارم ؛ چون ایرانیم و به حرمت زبان و ریشه ای که دارم باید اینگونه رفتار کنم . اگر ایرادی در عرایض بنده هست ، باید با ادبیاتی در شان من و دیگر مخاطبان مطرح کنید ... نه با تهاجم و اتهام به سیاه نمایی . تا هم جو دوستانه حفظ بشه و هم در بستری آرام ، پرسشگر بتونه به پاسخ سوالش برسه .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    Anoosh-Em، ali_ghorbanzade، Ali Saeedi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 33 از 148 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 83 133 ... آخرینآخرین