صفحه 62 از 148 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 611 تا 620 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    وقت دوستان عزیز و گرامی بخیر

از دوستان قدیم کار که تجربه بیشتری دارند چند پرسش درباره چند مدل از لنزهای نیکون دارم.

و بسیار سپاسگذارم میشم اگر راهنمایی بفرمایید.

دوستان بین لنزهای

Nikon AF Zoom-NIKKOR 70-300mm f/4-5.6G
    Nikon AF-S DX Nikkor 55-200mm
    Nikon AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR
    کدام یک کیفیت عکس برداری بهتر و شارپ تری دارند؟
    علاقه من در وحله نخست پرتره و بعد در عکاسی با زوم یا بزرگنمایی بالا است. اما بیش از هرچیز کیفیت خوب در پرتره مد نظر است.
    اما پرسش دوم این است:
    لنز اخری یعنی لنز Nikon AF-S DX NIKKOR 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR دو قیمت متفاوت دارد. و ظاهرا هیچ تفاوتی ظاهری و حتی مشخصاتی مشهود نیست. نوع اول نزدیک 470 هزار تومان و مدل دوم حدود 850 هزار تومان. تفاوت قیمت این دو چیست؟

اما پرسش آخر
    بسیار خوشحال میشوم اگر در پایان هم یک لنز با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب به بنده معرفی کنید.
    در لنزهایی که نام بردید هیچ کدام مناسب عکاسی پرتره نیستن و اصلا لنز پرتره هم نیستم اما این بدین معنا نیست که نمیشود با آنها پرتره کار کرد
    علاقه من در وحله نخست پرتره و بعد در عکاسی با زوم یا بزرگنمایی بالا است
    در مورد این نکته که نوشتید بزرگنمایی و زوم بالا تعاریف مختلف دارن و بزرگنمایی فقط با لنزهای ماکرو امکان پذیر است

در لنزهایی که نام بردید تقریبا 55-300 لنز بهتری است و خوش کیفیت تر از 70-300 بدون لرزشگیر است اما هر دو در فوکال 300 میلیمتر سافت هستن و دارای کیفیت خوبی نیستن
    در مورد 55-200 فکر میکنم منظور شما ورژن لرزشگیر دار آن باشد ، به نسبت قیمتش لنز بدی نیست اما همچنان برای پرتره چندان مناسب نیست و در کیفیت هم بسیار نزدیک به 55-300 است
    اما فراموش نکنید لنز های 55-300 و 55-200 هردو کراپدار هستن و قابل استفاده در دوربین فول فریم نیستن اگر دوربین شما فول فریم هست نمیتوانید از این دو استفاده کنید.

به نظرم برای پرتره لنز Nikon 50mm F1.8G تهیه کنید پشیمان نمیشوید.
    saman-r تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

در لنزهایی که نام بردید تقریبا 55-300 لنز بهتری است و خوش کیفیت تر از 70-300 بدون لرزشگیر است اما هر دو در فوکال 300 میلیمتر سافت هستن و دارای کیفیت خوبی نیستن
    در مورد 55-200 فکر میکنم منظور شما ورژن لرزشگیر دار آن باشد ، به نسبت قیمتش لنز بدی نیست اما همچنان برای پرتره چندان مناسب نیست و در کیفیت هم بسیار نزدیک به 55-300 است
    اما فراموش نکنید لنز های 55-300 و 55-200 هردو کراپدار هستن و قابل استفاده در دوربین فول فریم نیستن اگر دوربین شما فول فریم هست نمیتوانید از این دو استفاده کنید.

به نظرم برای پرتره لنز Nikon 50mm F1.8G تهیه کنید پشیمان نمیشوید.

جناب اقای شهبازی از راهنمایی شما بی نهایت سپاسگذارم.
    لنز خیلی خوبی معرفی کردید. نمونه عکس های آن را به ویژه عکس های پرتره را در سایت پیکسل پیپر دیدم. فوق العاده عالی و شارپ و قیمتش هم مناسب است. حدود 800 هزار تومان با ضمانت نیکو نگرش.
    دوربین بنده نیکون d3200 است . ایا لنزی که معرفی کردید و کیفیت خوبی هم داشت مناسب این دوربین هست؟
    حتما این لنز را تا یکی دو ماه اینده خریداری میکنم.

پرسش دیگری دارم اقای شهبازی

گرچه من قبلا زیاد عکاسی میکردم اما لنز نمیخریدم. لنز ها همیشه در بازار موجود هستند یا پس از مدتی بعد از عرضه نایاب و کمیاب میشوند؟
    مثلا همین لنزی که معرفی فرمودید ایا سال آینده هم پیدا میشود یا تولیدش متوقف میشود؟ و در بازار موجود نخواهد بود؟

و دیگر اینکه نظرتان درباره لنز Nikon 18-55mm f3.5/5.6 dx vr ll که به صورت لنز فابریک روی دوربین نیکون دی 3200 نصب است چیست؟
    ویرایش توسط saman-r : Sunday 10 August 2014 در ساعت 19:18

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط saman-r نمایش پست ها
    جناب اقای شهبازی از راهنمایی شما بی نهایت سپاسگذارم.
    لنز خیلی خوبی معرفی کردید. نمونه عکس های آن را به ویژه عکس های پرتره را در سایت پیکسل پیپر دیدم. فوق العاده عالی و شارپ و قیمتش هم مناسب است. حدود 800 هزار تومان با ضمانت نیکو نگرش.
    دوربین بنده نیکون d3200 است . ایا لنزی که معرفی کردید و کیفیت خوبی هم داشت مناسب این دوربین هست؟
    حتما این لنز را تا یکی دو ماه اینده خریداری میکنم.

پرسش دیگری دارم اقای شهبازی

گرچه من قبلا زیاد عکاسی میکردم اما لنز نمیخریدم. لنز ها همیشه در بازار موجود هستند یا پس از مدتی بعد از عرضه نایاب و کمیاب میشوند؟
    مثلا همین لنزی که معرفی فرمودید ایا سال آینده هم پیدا میشود یا تولیدش متوقف میشود؟ و در بازار موجود نخواهد بود؟

و دیگر اینکه نظرتان درباره لنز Nikon 18-55mm f3.5/5.6 dx vr ll که به صورت لنز فابریک روی دوربین نیکون دی 3200 نصب است چیست؟
    خواهش میکنم
    این لنز بهترین گزینه برای شماست و روی دوربین شما برای پرتره هم بسیار مناسب است.
    خیر اغلب لنزها کمیاب نمیشوند حداقل در مورد این لنز خیالتان راحت باشد
    ۱۸_۵۵ یک لنز عمومی است برای کارهای روزانه نه چندان حرفه ای و عکسهای یادگاری مناسب است و به شما اطمینان میدهم این لنز ۵۰ میلیمتری که عرض کردم اصلا در هیچ مورد با ۱۸_۵۵ قابل قیاس نیست.
    saman-r تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

خواهش میکنم
    این لنز بهترین گزینه برای شماست و روی دوربین شما برای پرتره هم بسیار مناسب است.
    خیر اغلب لنزها کمیاب نمیشوند حداقل در مورد این لنز خیالتان راحت باشد
    ۱۸_۵۵ یک لنز عمومی است برای کارهای روزانه نه چندان حرفه ای و عکسهای یادگاری مناسب است و به شما اطمینان میدهم این لنز ۵۰ میلیمتری که عرض کردم اصلا در هیچ مورد با ۱۸_۵۵ قابل قیاس نیست.
    بسیار از شما سپاسگذارم اقای شهبازی.
    و به دانش شما در این زمینه هم اعتماد دارم.
    حتما این لنز را نهایتا تا دو سه هفته دیگر تهیه میکنم.
    کیفیت فوق العاده عالی و شارپی دارد و قیمتش هم مناسب است.
    shahbazi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    305

با سلام خدمت دوستان ! من دوربینم D5200 هست ! الان لنز 18.55 دارم !
    1- میخواستم ببینم ایا لنز 18.105 با 18.55 از لحاظ کیفیت و شارپنس فرق میکنه یا فقط زوم بیشتری میده؟ من به طبیعت زیاد سفر میکنم و پرتره هم زیاد میگیرم همچنین با لنز معکوس ماکرو هم میگیرم ! میخوام بدونم با یه قیمت حدود 900 هزار تومن ارزش هزینه کردن داره یا نه؟ چقدر افزایش کیفیت دارم؟
    2-شما چه پیشنهادی میکنید؟ همچنین نظرتون و راجع به لنز 50 پرایم هم بگین !

3- واسه خرید لنز دست دوم به چه چیزایی باید دقت کنم؟ از کجا بفهمم لنز سالمه و میشه خرید یا نه؟

تشکر کرده
    6919

نقل قول نوشته اصلی توسط salman1 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان ! من دوربینم D5200 هست ! الان لنز 18.55 دارم !
    1- میخواستم ببینم ایا لنز 18.105 با 18.55 از لحاظ کیفیت و شارپنس فرق میکنه یا فقط زوم بیشتری میده؟ من به طبیعت زیاد سفر میکنم و پرتره هم زیاد میگیرم همچنین با لنز معکوس ماکرو هم میگیرم ! میخوام بدونم با یه قیمت حدود 900 هزار تومن ارزش هزینه کردن داره یا نه؟ چقدر افزایش کیفیت دارم؟
    2-شما چه پیشنهادی میکنید؟ همچنین نظرتون و راجع به لنز 50 پرایم هم بگین !

3- واسه خرید لنز دست دوم به چه چیزایی باید دقت کنم؟ از کجا بفهمم لنز سالمه و میشه خرید یا نه؟
    ۱۸_۱۰۵ به طور کلی کیفیت بهتری نسبت به ۱۸_۵۵ دارد چه از نظر اپتیکی چه از نظر بدنه و .... و لنز بسیار ارزشمندی است

۱۸_۱۰۵ بهترین لنز عمومی در کراپدارهاست اما لنز تخصصی پرتره نیست و نباید انتظار داشته باشید که در عکسهای این لنز پسزمینه عکسها کاملا محو شود اما از نظر شارپنس بسیار خوب است
    در رابطه با لنز معکوس این لنز برای معکوس کردن خوب نیست هم سنگین است هم کیفیت لازم را برای معکوس شدن ندارد بهتر است ۱۸_۵۵را برای معکوس نگه دارید
    لنزهای۵۰ روی بدنه های کراپداربرای عکاسی پرتره مناسب هستن و برای عکاسی عمومی و سفر مناسب نیستن.
    در خرید لنز دست دوم ابتدا پیچ ها و مانت را بررسی کنید که جای آچار و پیچ گوشتی روی آن نباشد! زبانه مربوط به کنترل دیافراگم را چند بار باز و بسته کنید و داخل لنز را در نور کاملا بررسی کنید همچنین لابلای عدسی ها را در نور ببینید ، اگر لنز زوم این چندین و چند بار لنز را زوم و زوم بک کنید و به صدای لنز گوش کنید که صدای تق تق یا صدای غیرعادی نشنوید
    این موضوع در مورد رینگ کنترل فوکوس هم صدق میکند ، مرحله آخر لنز را روی دوربین ببندید و اتوفوکوس و وضعیت دقت فوکوس را بررسی کنید.
    wolf32، کوروش، Dariush Chegini و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    305

نقل قول نوشته اصلی توسط shahbazi نمایش پست ها
    ۱۸_۱۰۵ به طور کلی کیفیت بهتری نسبت به ۱۸_۵۵ دارد چه از نظر اپتیکی چه از نظر بدنه و .... و لنز بسیار ارزشمندی است

۱۸_۱۰۵ بهترین لنز عمومی در کراپدارهاست اما لنز تخصصی پرتره نیست و نباید انتظار داشته باشید که در عکسهای این لنز پسزمینه عکسها کاملا محو شود اما از نظر شارپنس بسیار خوب است
    در رابطه با لنز معکوس این لنز برای معکوس کردن خوب نیست هم سنگین است هم کیفیت لازم را برای معکوس شدن ندارد بهتر است ۱۸_۵۵را برای معکوس نگه دارید
    لنزهای۵۰ روی بدنه های کراپداربرای عکاسی پرتره مناسب هستن و برای عکاسی عمومی و سفر مناسب نیستن.
    در خرید لنز دست دوم ابتدا پیچ ها و مانت را بررسی کنید که جای آچار و پیچ گوشتی روی آن نباشد! زبانه مربوط به کنترل دیافراگم را چند بار باز و بسته کنید و داخل لنز را در نور کاملا بررسی کنید همچنین لابلای عدسی ها را در نور ببینید ، اگر لنز زوم این چندین و چند بار لنز را زوم و زوم بک کنید و به صدای لنز گوش کنید که صدای تق تق یا صدای غیرعادی نشنوید
    این موضوع در مورد رینگ کنترل فوکوس هم صدق میکند ، مرحله آخر لنز را روی دوربین ببندید و اتوفوکوس و وضعیت دقت فوکوس را بررسی کنید.
    به هر حال یعنی نسبت به 18-55 بهتره دیگه نه؟راستش من از این لنزم یه لنز حرفه ای تر میخوام ! نمیدونم چی بخرم ! 18-140 چی ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    459

نقل قول نوشته اصلی توسط salman1 نمایش پست ها
    به هر حال یعنی نسبت به 18-55 بهتره دیگه نه؟راستش من از این لنزم یه لنز حرفه ای تر میخوام ! نمیدونم چی بخرم ! 18-140 چی ؟
    دوست عزیز اگر میتونید تا 2600 هزینه کنید 85-16 معظم رو ابتیاع بفرمایید که حرف نداره.شارپنس عالی درکنار 2 میلیمتر وایدتر.من که عاشقشم.قید 140-18 رو هم بزنید.همون 105-18 مناسب تره.
    shahbazi و salman1 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Sajjadpix آواتار ها
    تشکر کرده
    257

با عرض سلام و خسته نباشید
    بنده D5100 دارم با کیت 18-55 به نظر شما چه لنزی رو جایگزین کنم
    بیشتر هم عکاسی طبیعت انجام میدم...زوم بالا خیلی برام مهم نبست مهم شارپنس و خروجی عکس هستش
    تا رنج 1 تومن اگه کمترم بود که چه بهتر
    salman1 تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

تا سقف بودجه شما بهترين گزينه ١٠٥-١٨ است.
    shahbazi، Dariush Chegini و salman1 تشکر می‌کنند.

صفحه 62 از 148 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 112 ... آخرینآخرین