صفحه 68 از 148 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 671 تا 680 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر همراه mehran2190 آواتار ها
    تشکر کرده
    834

نقل قول نوشته اصلی توسط tahers96i نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    کیفیت اپتیکی نسخه اولی به مراتب بهتر از دومی هست
    ولی به نطر من قید هردوشونا بزنی بهتره چون در کل هر دو کیفیت مناسبی ندارن نه این دوتا بلکه همه لنزهای سوپر زوم در این سطح.
    بهتره از ترکیب دو لنز استفاده کنید:نیکون 18-105+ تامرون70-300 یا نسخه نیکونیش که به مراتب نتیجه بهتر خواهید گرفت .
    موفق باشید.
    لنز خودم 85-16 هست ولی رنجش خیلی کم هست، نتیجتا باید یه لنز تله بخرم تا رنجم کامل بشه و از اونجائیکه به عکاسی منظره علاقه دارم یه لنز واید، در این صورت مجبورم 3 تا لنز با کاربردهای مختلف حمل کنم جدا از وزن این 3 تا لنز، لنز تله کاربرد آنچنانی واسه من نداره. در نتیجه باز هم مشکل رنج پیدا می کنم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran2190 نمایش پست ها
    لنز خودم 85-16 هست ولی رنجش خیلی کم هست، نتیجتا باید یه لنز تله بخرم تا رنجم کامل بشه و از اونجائیکه به عکاسی منظره علاقه دارم یه لنز واید، در این صورت مجبورم 3 تا لنز با کاربردهای مختلف حمل کنم جدا از وزن این 3 تا لنز، لنز تله کاربرد آنچنانی واسه من نداره. در نتیجه باز هم مشکل رنج پیدا می کنم.
    16-85 یکی از بهترین لنزهای نیکونه و وایدی خوبی هم داره
    حالا اگه وایدی16-85 براتون کافی نیست و قصد فروش داشتین و تله زیاد هم براتون مهم نیست میتونیین : یه لنز واید مثل 11-16 توکینا + 18-140 نیکون تهیه کنید.
    ata_m3، کوروش، mehran2190 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

با سلام خدمت همه بزرگواران
    حدودا 10 ساله که عکاسی میکنم با دوربین های آنالوگ و بعدش با سوپر زومها و در نهایت نزدیک 1 سال دوربین حرفه ای سطح آماتوری D3200+18-55 رو گرفتم! و تو این مدت 1 سال سعی کردم نیازهام رو بیشتر بشناسم.. حالا قصد ارتقا لنز رو دارم، در حال حاضر بودجه حدودا 1700 تا 2 میلیون دارم، در سال بعد نیز قصد ارتقا و خریدهای لنز بیشتر در همین رنج قیمت رو هم خواهم داشت.
    هم از عکاسی ماکرو لذت میبرم و هم پرتره و هم منظره ؛ و کلا به غیر از مواقع خیلی خاص فکر نمیکنم حداقل فعلا به فوکال بیشتر 140 نیاز داشته باشم.. حالا سوال من این است که الان به جای لنز فعلی، دنبال 18-105 (یا 18-140) به همراه 50mm 1.8 G بروم، و یا فقط سیگما 17-70 ورژن جدید با قیمتی به اندازه این دو لنز روی هم، ولی با قابلیت عکسهای ماکرو و دیاف بازتر (و طبق ادعای برخی از دوستان و تاپیکها با کیفیت بالاتر از 18-105 و 18-140). اگه انتخاب دوم رو انجام بدم، سال آینده 50mm 1.8 G و یا حتی 85mm 1.8 G رو هم در سبد خریدم قرار میدم. البته همونطور که گفتم سال بعد شاید به لنز با کیفیت تر و شاید با فوکال بالا مثل 70-300 فکر کنم.
    به این مسئله واقفم که با بودجه محدود، در هر صورت یه سری محدودیتها هم خواهند داشت و نباید انتظار حالت ایده آل رو داشته باشم، ولی به فکر 1نهایت استفاده از بودجم در جهت کیفیت و لذت عکاسی هستم.
    و البته با توجه به بودجه اینجانب، اگر حتی گزینه ای با تفکر بهتری دارید هم بسیار خرسند میشونم که بشنوم. منتظر همه نظرات در هر جهتی هستم. با تشکر

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash1984 نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه بزرگواران
    حدودا 10 ساله که عکاسی میکنم با دوربین های آنالوگ و بعدش با سوپر زومها و در نهایت نزدیک 1 سال دوربین حرفه ای سطح آماتوری D3200+18-55 رو گرفتم! و تو این مدت 1 سال سعی کردم نیازهام رو بیشتر بشناسم.. حالا قصد ارتقا لنز رو دارم، در حال حاضر بودجه حدودا 1700 تا 2 میلیون دارم، در سال بعد نیز قصد ارتقا و خریدهای لنز بیشتر در همین رنج قیمت رو هم خواهم داشت.
    هم از عکاسی ماکرو لذت میبرم و هم پرتره و هم منظره ؛ و کلا به غیر از مواقع خیلی خاص فکر نمیکنم حداقل فعلا به فوکال بیشتر 140 نیاز داشته باشم.. حالا سوال من این است که الان به جای لنز فعلی، دنبال 18-105 (یا 18-140) به همراه 50mm 1.8 G بروم، و یا فقط سیگما 17-70 ورژن جدید با قیمتی به اندازه این دو لنز روی هم، ولی با قابلیت عکسهای ماکرو و دیاف بازتر (و طبق ادعای برخی از دوستان و تاپیکها با کیفیت بالاتر از 18-105 و 18-140). اگه انتخاب دوم رو انجام بدم، سال آینده 50mm 1.8 G و یا حتی 85mm 1.8 G رو هم در سبد خریدم قرار میدم. البته همونطور که گفتم سال بعد شاید به لنز با کیفیت تر و شاید با فوکال بالا مثل 70-300 فکر کنم.
    به این مسئله واقفم که با بودجه محدود، در هر صورت یه سری محدودیتها هم خواهند داشت و نباید انتظار حالت ایده آل رو داشته باشم، ولی به فکر 1نهایت استفاده از بودجم در جهت کیفیت و لذت عکاسی هستم.
    و البته با توجه به بودجه اینجانب، اگر حتی گزینه ای با تفکر بهتری دارید هم بسیار خرسند میشونم که بشنوم. منتظر همه نظرات در هر جهتی هستم. با تشکر
    دوست عزیز پرتره،منظره و ماکرو هرکدام لنز خاصی رو جداگانه میطلبه.مثلا جهت پرتره 50 روزنه 1.8 سری جی یا 85 روزنه 1.8 و جهت منظره یک لنز واید تا تله متوسط مثل 16-11 توکینا یا 85-16 میتونه گزینه خوبی باشه.با توجه به محدودیت هزینه، شما باید اولویت بندی کرده و مطابق اولویت به مرور خرید بفرمایید.
    kiavash1984 تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    دوست عزیز پرتره،منظره و ماکرو هرکدام لنز خاصی رو جداگانه میطلبه.مثلا جهت پرتره 50 روزنه 1.8 سری جی یا 85 روزنه 1.8 و جهت منظره یک لنز واید تا تله متوسط مثل 16-11 توکینا یا 85-16 میتونه گزینه خوبی باشه.با توجه به محدودیت هزینه، شما باید اولویت بندی کرده و مطابق اولویت به مرور خرید بفرمایید.
    حرف شما صحیحه دوست عزیزم، ولی دلیل انتخاب لنز سیگما 17-70 هم قابلیت ماکروش بود. برای منظره برای من فعلا همون 18 هم کافیه، و دنبال حالت وایدتر نیستم.. برای همین به 17-70 و یا 18-105 فکر میکنم.. این دو لنزی هم معرفی فرمودین حتما در موردشون مطالعه می کنم، مرسی از راهنماییتون.
    S Noora تشکر می‌کند.

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash1984 نمایش پست ها
    حرف شما صحیحه دوست عزیزم، ولی دلیل انتخاب لنز سیگما 17-70 هم قابلیت ماکروش بود. برای منظره برای من فعلا همون 18 هم کافیه، و دنبال حالت وایدتر نیستم.. برای همین به 17-70 و یا 18-105 فکر میکنم.. این دو لنزی هم معرفی فرمودین حتما در موردشون مطالعه می کنم، مرسی از راهنماییتون.
    این لنز ماکرو هستش ولی نه به اون شدتی که شما فکر می کنید.بزرگنمایی 1:2.7 برای ماکرو مناسب نیست و اصلا با لنز های اختصاصی ماکرو با بزرگنمایی 1:1 قابل قیاس نیست.البته این لنز به عنوان لنز همه کاره و جایگزین لنز کیت شما انتخاب خوبی است.
    kiavash1984 و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    "If Your pictures aren't good enough, you're not close enough"
    ROBERT CAPA
    محمدعلی جعفرزاده

كاربر آشنا pariz.boys آواتار ها
    تشکر کرده
    60

سلام دوستان الان یه دوربین D5300 دارم
    برای عکاسی از اسمان شب دنبال ی لنز خوب و با قیمت معقول هستم حتی الامکان زیر یه تومن
    ممنون
    M.B.P و sinaho تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط pariz.boys نمایش پست ها
    برای عکاسی از اسمان شب دنبال ی لنز خوب و با قیمت معقول هستم حتی الامکان زیر یه تومن
    ممنون
    برای آسمان شب به لنزی نیاز داری که حداقل دو ویژگی دیاف باز و زاویه واید بالایی داشته باشه. معمولاً این دو ویژگی وقتی در یه لنز جمع میشن قیمت لنز رو خیلی بالا می برن
    مثلاً Tokina 11-16 f/2.8 بالای دو تومن آب میخوره.
    بعید میدونم با این بودجه لنز مناسبی پیدا بشه.
    pariz.boys و ata_m3 تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط pariz.boys نمایش پست ها
    ممنون
    دوست عزیز تنها لنز دیاف باز اولترا واید برای بدنه کراپدار، Tokina 11-16 f/2.8 هست که بالای دو تومن قیمتشه.
    pariz.boys تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام
    ایا دوستان لنزی را پیش نهاد میکنند که من جایگزین لنز 55-300 کنم . که هم واید باشه و هم تله خوبی داشته باشه و قیمت ان هم مناسب باشه ...
    معمولا برای مسافرت و عکاسی باید هر دو لنز 18-55 و 55-300 را داشته باشم و این نیاز به حجم و کیف بزرگتری داره . و حتی سرعت عکاسی را برای تعویض لنز پایین میاره.
    در ضمن بنده با لنز 55-300 از ماه بخوبی عکس میگیرم که این تله برام اهمیت داره.
    باز هم سپاسگزارم.
    ویرایش توسط agha1352 : Monday 5 January 2015 در ساعت 20:19

صفحه 68 از 148 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 118 ... آخرینآخرین