صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 78
Like Tree57تشکر

موضوع: Nikon 18-135mm f/3.5-5.6G IF-ED AF-S DX

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

پیش فرض پاسخ: لنز نيكور 135-18

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    خيلي ممنون جناب فرزام

اگه ممكنه عكس ريسايز نشده رو برام PM كنيد و يا به آدرس farhad44@gmail.com بفرستيد.

ضمنن اينكه مي گين كيفيت ظاهريش خوب نيست خيلي بده. اين قضيه نشاندهنده ي اين مي تونه باشه كه سعي در ارزان سازي لنز بوده ( مثل اكثر لنز هاي كيت) كه احتمالن در قسمت هاي ديگه هم بي تاثير نبوده باشه :(
    سلام
    چشم . در اولین فرصت چون اتچ کردنش با اینترنت دایل آپ یه 1 ساعتی طول میکشه!اگر آدرس میدادید چند تا عکس مختلف رو رو سی دی میزدم ارسال میکردم(به عکسهای سایتها اعتماد نکنید چه خوب چه بد). برای خودم هم بهره گیری ار نظرات اساتیدی مثل شما موجب امتنان است.
    راستی عکس دخترمه . ما هم مثل شما سنی ازمون گذشته !
    فرزام

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط عکاسباشی نمایش پست ها
    سلام
    چشم . در اولین فرصت چون اتچ کردنش با اینترنت دایل آپ یه 1 ساعتی طول میکشه!اگر آدرس میدادید چند تا عکس مختلف رو رو سی دی میزدم ارسال میکردم(به عکسهای سایتها اعتماد نکنید چه خوب چه بد). برای خودم هم بهره گیری ار نظرات اساتیدی مثل شما موجب امتنان است.
    راستی عکس دخترمه . ما هم مثل شما سنی ازمون گذشته !
    سلام

اولن كه دختر نازي داريد خدا حفظش كنه.

بعدشم اگه با دايال آپ وصل مي شيد كه موضوع منتفيه بمونه سر يه فرصتي شايد همديگر رو ملاقات كرديم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    211

سلام

اولن كه دختر نازي داريد خدا حفظش كنه.

بعدشم اگه با دايال آپ وصل مي شيد كه موضوع منتفيه بمونه سر يه فرصتي شايد همديگر رو ملاقات كرديم.
    سلام
    انشاالله سعادت داشته باشیم. ضمناً مونت لنز هم یه جورائی ایراد داره یعنی معمولاً پیش میاد که __Fمیده یعنی یه کم لنزو تکون بده خوب جا بیافته!
    فرزام

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام
    ...... اون تاپيك اولش با 135-18 شروع شده و چند تا نقل قول در موردش از اينور و اونور اومده ولي نيم بيشتر تاپيك به قول دوستان رفته تو باقاليا و سر از 200-18 درآورده و 135-18 به فراموشي سپرده شده.

......
    من براي ايجاد تاپيك " لنز نيكور 135-18" دلايل خودم رو در پاسخ دكتر روشن گرامي ( پست 23 اين تاپيك در واقع پست اول اون تاپيك بود) عنوان كرده بودم و چه خوب بود در موقع اين ادغام لا اقل پست هاي مربوط به لنزهاي ديگر از آن جدا مي شد.

متشكرم

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

Smile پاسخ: Nikon 18-135mm f/3.5-5.6G IF-ED AF-S DX

فرهاد خان عزیز و بزرگوار

با عرض معذرت از ادغامی که انجام دادم. من فکرهایی در سر دارم که بدلیل اجرای کند و گام به گام ایجاد سو تفاهم می کند. قول میدهم در پایان کار رضایت شما جلب شده باشد.

هدف نهایی: اصلاح دقیق ساختار اطلاعات فروم.

یک تاپیک - یک لنز.
    یک تاپیک - مقایسه دو یا چند لنز.

و حذف یا جابجایی کلیه مطالب بی ربط.

بنابراین به شما اطمینان میدهم اگر این تاپیک برای بررسی 135-18 است، کلیه پستهای بی ارتباط با 135-18 جابجا شوند. و حتی در صورت لزوم تاپیکی جداگانه جهت مقایسه این دولنز ایجاد شود.

با سپاس از دقت نظر شما.
    nmroshan، Khoramyar و farhad44 تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

پیش فرض پاسخ: Nikon 18-135mm f/3.5-5.6G IF-ED AF-S DX

دوستان سلام :)
    یه مورد که دیشب نگاه می کردم و اصلا هم تخصص ندارم و دوست دارم بچه اگر اشتباه می گم راهنمایی کنند این بود که تو نمودار دیستوریشن 18-135 بیشترین دیستوریشن در واید 18 بود که تا فاصله 35 میلیمتری کاملا کم شده بود . البته واید 35 که با توجه با کراپ1.5 که می شه تقریبا 52 که دیگه واید محسوب نمی شه .خلاصه اینکه اگر شما واید 18تا24عکس بگیرید مشکل دیستورین خواهید داشت .
    خوب حالا سئوال های من

1- اگر شما با واید 18 عکس سر تاپا ی عروس داماد در اتلیه بگیرید ایا با توجه به اینکه عروس و داماد در مرکز عکس هستند آیا دیستوریشن این لنز به عکس لطمه خواهد زد ؟ (آتلیه کوچک است )

2- در واید 24 چطور ؟و راهکار برای جبران آسیب هم بگویید ممنون می شم .
    اسدالله مداح

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

اسدالله عزيز،

عكاسي پرتره با لنز وايد، علاوه بر مسأله Distortion ، به پرسپكتيو آن هم بر مي گردد كه مشكل زا است. چون پرسپكتيو لنز وايد اغراق بيشتري دارد، چهره ها زشت و نا مأنوس مي شوند. به خصوص اگر عكس از چهره باشد، بيني به شدت برجسته مي شود و مي داني كه ما ايراني ها هم (به خصوص خانم ها) به شدت به ابعاد بيني حساسيم! به آمار عمل بيني رجوع شود...!!!

به همين دليل در عكس پرتره از لنزهاي تله استفاده ميكنند (بيشتر 135 در سايز فول فريم). حتي چندي پيش در يكي از تاپيك هاي فروم ديدم كه عكاس از سوپر تله استفاده مي كرد و با سوژه با ابزاري مثل واكي تاكي يا بي سيم ارتباط داشت!!!

با اين حال اگر به علت ابعاد آتليه مجبور هستيد، Distortion به صورت پست پروسس (با ابزاري مثل Photoshop) قابل اصلاح است.

اضافه شود كه اين لنز در 18 خطاي Vignetting زيادي هم دارد.

موفق باشيد.
    A_Maddah تشکر می‌کند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر بسیار فعال A_Maddah آواتار ها
    تشکر کرده
    13944

سلام دوستان :)
    باتشکر از آقای قبادی عزیز
    .
    راستش سئوال من عکس از چهره با واید نبود خود من با تله لنزم عکس از پرتره می گیرم من نتوانستم منظورم را خوب برسانم . منظور من این بود که با توجه واید 18 حداکثر دیستوریشن را دارا است اگر از عروس و داماد که در مرکز عکس قرار دارند عکس بگیرید ایا دیستو ریشن ان انقدر زیاد است که حالت چهر ه عروس و داماد و حالت اندام آنها را بهم می زند
    (بقول کاوه قبادی عزیز حالت بشکه ای پیدا می کند عکس ) هدف گرفتن عکس با واید از چهر ه نیست هدف سر تا پا است و تغییرات که ایجاد می کند در تمام اندام و اعضا
    من در مورد ویگنتینگ هم می دانم که چهار گوشه عکس را کمی تیره می کند( هاله تیره )اما عکس عروس و داما د که برای مونتاژ است و باید از بگراند جدا شود و در پس زمینه جدید چسبانده شود عملا تا قسمت زیاد ویگنتینگ ان از بین می رود .اما بحث دیستوریشن و خطای پرسپکتیو جای خود باقی است من در عکس هایی که مشکل دیستوریشن داشته اند توجه کرد ه ام بخصوص در گوشه ها ی عکس اگر شخصی قرار گرفته باشد سر او حالت پرس و فشردگی پیدا می کند اما هر چه به مرکز عکس نزدیک می شویم این فشردگی کمتر می شود .و در اینجا عروس و داماد در مرکز عکس می باشند .

و اما سئوال دو م من هم در واید 24 بود .ایا در واید 24 هم مشکل دیستوریشن و پرسپکتیو انقدر هست که عکس را بهم می زند یا اینکه نه در حدی است که قابل چشم پوشی می باشد . و آنچنان بچشم نمی آید .
    البته ببخشید با سئوال های خامم دوستان را اذیت می کنم .

زندگی رسم خوشایندی است :biggrin:
    اسدالله مداح

amirsooki
    Guest

سلام.
    در واید 18 معمولا اگر عکس قدی و از نزدیک بگیرید ، در صورتیکه صورت سوژه در کناره های عکس نباشد روی صورت تاثیری نخواهد داشت ، یا بهتر است بگوییم کم است ، اما روی حالت بدن تاثیر خود را خواهد گذاشت ، مثل اینست که سوژه کمی از مرکز به سمت عقب خم شده است !
    فکر میکنم در واید 24 ( البته در کراپ فاکتور 1.5 ) مشکلی وجود ندارد .
    ممنون.
    A_Maddah تشکر می‌کند.

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

ببخشيد اسدالله عزيز كه توضيح بديهيات دادم.

سري به سايت هاي زير بزن كه ريويوهاي اين لنز است. در اين ريويوها ميزان دقيق Distortion تعيين شده است. در تصاوير و نمودارهاي آن مي تواني محل و ميزان Distortion لنز را حدس بزني و تركيب بندي خود را طوري تنظيم كني كه از آن دوري كني. ضمن اينكه رفع Distortion توسط پروسس را هم فراموش نكن.

اميدوارم بازهم تكراري نباشد.

کد:
    http://www.photozone.de/8Reviews/lenses/nikkor_18135_3556/index.htm

http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/993/cat/all
    A_Maddah تشکر می‌کند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

صفحه 4 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین