صفحه 20 از 27 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 191 تا 200 , از مجموع 269
Like Tree178تشکر

موضوع: Nikon 70-300mm f/4.5-5.6G ED-IF AF-S VR

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط omid mohebbi نمایش پست ها
    سپاس گذارم از همه دوستانی که محبت کردن و پاسخ دادن.
    من بیشتر هدفم برای طبیعت و مناظر طبیعی و پرندگان و احتمالا حیوانات هستش
    .البته خواه نا خواه سیگما 150 تو لیست خریدم خواهد بود اما حالا کی دوباره برم دوبی برای خریدش مشخص نیست.
    اما دوست دارم یه لنز زوم مناسب با بودجه م بخرم. برای اهدافی که عرض کردم.
    200-70 که یکی از بهترین لنزهای نیکون هستش فعلا در برنامه خریدم نیست نه اینکه بودجه نداشته باشم نه... چون فعلا تازه شروع کردم و در حال یادگیری هستم نمیخوام خیلی هزینه کنم. اما به محض بیشتر شدن تجربه و علم مناسب حتما اون رو هم میخرم.
    اما فعلا برای شروع و کسب تجربه دوست دارم در مورد لنز 300-70 بیشتر بدونم و انشالله خریداری کنم.
    همونطوری که در مورد هدفم در عکاسی و سوژه هایی که مورد علاقه م هستش در عکاسی خدمتتون عرض کردم به نظر شما دوستان این لنز میتونه نیازم رو برطرف کنه ؟

درود

برای ژانر عکاسی منظره یا لند اسکیپ به کادر واید احتیاج دارید که 10-20 را تهیه فرمودید
    اما برای عکاسی حیاط وحش به لنز های تله و بیشتر سوپر تله که ضمنا سرعت فوکاس خوبی داشته باشند ، احتیاج دارید اینها خودش یعنی لنز High end که ضمنا قیمت High End هم دارند. فواصل کانونی 300 به بالا ، حالا چه با تله کانورتر چه بدون آن.
    لازم به ذکر است این سری از لنز ها قیمت بالایی دارند و بهتر است زمانی به فکر تهیه آنها بیفیتم که واقعا در سال چند بار موقعیت عکاسی حیاط وحش برای ما پیش بیاد اگر نه تصور کنید همین الان بنده لنز پرایم 600mm سیزده میلیون تومانی را داشته باشم ، مقرون به صرفه خواهد بود برای اینکه سالی یکی دوبار از آن استفاده کنم؟! انتخاب فواصل کانونی پایین مثل 200 یا همان 300 هم چندان مناسب حیاط وحش نیست ( آنقدر که باید سوژه را نزدیک نمی کند ) البته نشدنی هم نیست.

در نتیجه واقعا ببینید قرار است برای چه مصرفی لنز تهیه کنید
    لنزی را تهیه کنید که میدانید گزینه مناسبی است
    اگر نه خرید 70-300 اگر میدانید که ممکن است نیازی فراتر از آن داشته باشید و از همین حالا میفرمایید که میفروشیدش و 70-200 میخرید اشتباه است.
    سعی کنید روی گزینه هایی دست بگذارید که گزینه های شناخته شده ای هستند و یکبار آنرا میخرید و همچنان سالها از آن استفاده میکنید و روی هر بدنه ای که بخرید بخوبی برای شما کار خواهند کرد
    وگر نه تا به شناخت برسید کلی لنز عوض بدل کرده اید. اگر میدانید به عکاسی علاقه دارید و قصد دارید آنرا دنبال کنید بودجه اش هم هست به دنبال گزینه ای مرغوب باشید.
    بگذارید یک مثال در مورد ساز بزنم که در اینجا مورد عکاسی اصلا صدق نمیکند اینکه برای یادگیری گیتار اسپانیش ( نه کلاسیک ! ) برویم یاماها C40 بخریم بعدا که راه افتادیم بریم الحمرا امضاء دار بخریم برای تهیه لنز اگر از جنس عکسایتان و نیاز خودتان آگاهید از همان اول الحمرا تهیه کنید

موفق باشید

انوش
    raffi، M.Meghdari، Mehdi Rojaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال omid mohebbi آواتار ها
    تشکر کرده
    1405

بگذارید یک مثال در مورد ساز بزنم که در اینجا مورد عکاسی اصلا صدق نمیکند اینکه برای یادگیری گیتار اسپانیش ( نه کلاسیک ! ) برویم یاماها C40 بخریم بعدا که راه افتادیم بریم الحمرا امضاء دار بخریم برای تهیه لنز اگر از جنس عکسایتان و نیاز خودتان آگاهید از همان اول الحمرا تهیه کنید
    ممنونم از توضیحاتتون انوش گرامی.
    مثالتون رو واقعا پسندیدم. شاید چون کار خودم هم موسیقی هستش اون رو خوب درک کردم.
    ممنونم و فکر کنم بهتره طبق توصیه شما عمل کنم. اول کسب تجربه و علم بیشتر در عکاسی و بعدش خرید لوازم جانبی کاملا مطابق با نیازم.
    بازم سپاسگزارم.
    Anoosh-Em و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    NIKON D810- FUJI X-A1 nikon 14-24 + fotodiox wonder pana66 filters - nikon 24-70 nikon 70-200 f2.8 vrII-nikon 50 mm f 1.8- - - cokin z GND kit

http://www.omidmohebbi.com/

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

سلام دوستان
    من واقعا قدرت تصمیم گیری رو از دست دادم .... tamron 70-300 vc یا nikkor 70-300 vr همه ریوویو ها رو هم خوندم ولی هنوز نمی تونم تصمیم بگیرم ... اساتید لطف می کنن اگه راهنمایی بفرمایند .... ممنون

كاربر فعال M.Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    6030

من نیکون را دارم
    رو این لنز بعنوان یه 200-70 ارزان میشه کاملا حساب کرد
    از 70 تا 200 عالی ( البته با دیاف 5.6 ) و بعد از 200 یواش یواش افت میکنه
    لرزش گیر موثر تا 3 استاپ
    تامرون رو نمیدونم چی جوریه اما اگر تفاوت قیمت زیاد نیست برند اصلی بگیر
    ویرایش توسط M.Nouri : Tuesday 5 July 2011 در ساعت 19:47
    Anoosh-Em و salmanshz تشکر می‌کنند.
    Fujifilm X-E3, 18-55mm F2.8-4

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط kissx3 نمایش پست ها
    من نیکون را دارم
    رو این لنز بعنوان یه 200-70 ارزان میشه کاملا حساب کرد
    از 70 تا 200 عالی ( البته با دیاف 5.6 ) و بعد از 200 یواش یواش افت میکنه
    لرزش گیر موثر تا 3 استاپ
    تامرون رو نمیدونم چی جوریه اما اگر تفاوت قیمت زیاد نیست برند اصلی بگیر
    راستش قیمتش برام مهم نیست ... مهم همین افت کیفیتس که همه راجع بهش میگن که تامرون نداره ولی خوب برند اصلی یه چیز دیگس که ادم رو قلقلک میده
    همچنین سال تولید و تکنولوژی جدید تامرون هم وسوسه ام می کنه که نمی تونم ازش بگذرم ....

كاربر آشنا Mehr282 آواتار ها
    تشکر کرده
    101

نقل قول نوشته اصلی توسط salmanshz نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من واقعا قدرت تصمیم گیری رو از دست دادم .... tamron 70-300 vc یا nikkor 70-300 vr همه ریوویو ها رو هم خوندم ولی هنوز نمی تونم تصمیم بگیرم ... اساتید لطف می کنن اگه راهنمایی بفرمایند .... ممنون
    دوست عزیز اگه منظورتون Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 DIVC USD AF هست ... من زیاد راجب این لنز تحقیق کردم ..

نظر شخصی من اینه که تامرون در این مورد بهتر از نیکور هست . در رویو ها کلمه ی Very good برای 200مم و Good برای 300مم رو به کار بردن

من الان به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارم که براتون سمپل ها رو بزارم .. اما در 300مم به نظرم تامرون بهتره . به علاوه ی اینکه خیلی از اپتیکش و کیفیت ساختش نسبت به قیمتی که داره تعریف میشه ازش . USD و XLD هم هست. از لحاظ شکل ظاهری هم من تامرون رو میپسندم
    salmanshz تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehr282 نمایش پست ها
    دوست عزیز اگه منظورتون Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 DIVC USD AF هست ... من زیاد راجب این لنز تحقیق کردم ..

نظر شخصی من اینه که تامرون در این مورد بهتر از نیکور هست . در رویو ها کلمه ی Very good برای 200مم و Good برای 300مم رو به کار بردن

من الان به اینترنت پر سرعت دسترسی ندارم که براتون سمپل ها رو بزارم .. اما در 300مم به نظرم تامرون بهتره . به علاوه ی اینکه خیلی از اپتیکش و کیفیت ساختش نسبت به قیمتی که داره تعریف میشه ازش . USD و XLD هم هست. از لحاظ شکل ظاهری هم من تامرون رو میپسندم
    ممنونم دوست عزیز ..... شما این لنز رو تهیه کردین ؟؟؟
    میشه بفرمایین از کجا ؟؟؟ و به چه قیمتی ؟؟؟؟ یه ریویو خوب هم معرفی بفرمایین
    البته میدونم که ارتباطی به این فروم نداره ولی مقایسه خوبیه برای دوستان

كاربر آشنا Mehr282 آواتار ها
    تشکر کرده
    101

نقل قول نوشته اصلی توسط salmanshz نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیز ..... شما این لنز رو تهیه کردین ؟؟؟
    میشه بفرمایین از کجا ؟؟؟ و به چه قیمتی ؟؟؟؟ یه ریویو خوب هم معرفی بفرمایین
    البته میدونم که ارتباطی به این فروم نداره ولی مقایسه خوبیه برای دوستان
    نه من این لنز رو نگرفتم ... اما نمونه عکس خام ازش زیاد دیدم . و موقعیتش برام پیش بیاد حتما میگیرم

پ.ن : مربوط به تاپیک نیست اما خالی از لطف هم نیست

جایزه TIPA 2011 برای بهترین لنز سطح متوسط : Tamron SP 70-300 F/4 - 5.6 Di VC USD رو گرفته

http://www.tipa.com/english/XXI_tipa...hp?iExpand1=62
    salmanshz تشکر می‌کند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

سلام دوستان . من نیاز به یک تله زوم دارم در حدود رنج 300 . بیشتر نظرات دوستان رو در این تاپیک و تاپیک های مشابه خوندم . ولی الان بین خرید دو لنز مردد موندم . یا بهتر بگم اینکه 300-70 رو بگیرم الآن ؟ یا کمی صبر کنم با افزایش توان خرید ، لنز 400-80 نیکور رو بگیرم ؟ البته برام دیافراگم پایین تر مهمه . ولی سوال ام اینه که این اختلاف قیمت 800 برای اولی و حدود 1.900 برای دومی ارزش صبر کردن رو داره یا خیر ؟ منظورم از لحاظ کیفیت لنز و تصویره خروجی است ؟ چون میخوام بدونم اگر این تفاوت کمه نسبت به قیمت همین یکی دو روزه لنز اول رو بگیرم ولی اگر ارزش افزایش بودجه رو داره به خاطر تفاوت کیفیت قابل توجه ، صبر کنم . و البته با این وضعیت نوسان دلار معلوم نیست در آینده چطور خواهد شد ؟! دوس دارم نظر کارشناسان و دوستان محترم رو در این زمینه بدونم . سپساگذارم.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    سلام دوستان . من نیاز به یک تله زوم دارم در حدود رنج 300 . بیشتر نظرات دوستان رو در این تاپیک و تاپیک های مشابه خوندم . ولی الان بین خرید دو لنز مردد موندم . یا بهتر بگم اینکه 300-70 رو بگیرم الآن ؟ یا کمی صبر کنم با افزایش توان خرید ، لنز 400-80 نیکور رو بگیرم ؟ البته برام دیافراگم پایین تر مهمه . ولی سوال ام اینه که این اختلاف قیمت 800 برای اولی و حدود 1.900 برای دومی ارزش صبر کردن رو داره یا خیر ؟ منظورم از لحاظ کیفیت لنز و تصویره خروجی است ؟ چون میخوام بدونم اگر این تفاوت کمه نسبت به قیمت همین یکی دو روزه لنز اول رو بگیرم ولی اگر ارزش افزایش بودجه رو داره به خاطر تفاوت کیفیت قابل توجه ، صبر کنم . و البته با این وضعیت نوسان دلار معلوم نیست در آینده چطور خواهد شد ؟! دوس دارم نظر کارشناسان و دوستان محترم رو در این زمینه بدونم . سپساگذارم.
    درود

اگر زوم نبودن مهم نبود و تله فیکس میخواستید بهترین از اینها 300mm f4 بود ، که مطمئنا اگر ارزان تر از 80-400 نباشد گرانتر نیست!

موفق باشید

انوش

صفحه 20 از 27 نخستنخست ... 10 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... آخرینآخرین