صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 106
Like Tree236تشکر

موضوع: لنزهای مکرو Nikkor

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

٦٠ تامرون لنز خوب و با كيفيتي است اما نه به خوبي ٩٠ تامرون.
    sh.khani و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

سلام
    لطفا به عنوان تاپیک دقت کنید.
    برای راهنمایی خرید از تاپیک راهنمایی برای خرید لنز استفاده کنید.

about.me
    instagram

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام

من میخوام عکاسی ماکروگرافی از گل انجام بدهم(گلی با نسبت 1:1 روی سنسور ثبت شود) اما با توجه به گرون بودن لنز ماکرو (micro 60f2.8)میخواستم ببینم میتونم از لنز 50 اف 1.8 با استفاده از اکستندر برای ماکرو استفاده کنم .؟

و برای بدنه نیکون چه اکستندری (مارک و مشخصات ان) بگیرم . و همچنین به چه صورتی به ماکروگرافی از یک گل برسم.
    همچنین این اکستندر ها ارتباط را با لنز حفظ میکنند یا نه (از لحاظ فکوس و کنترل دیافراگم) از نظر کنترل دیاف مشکلی ایجاد میکند یا نه

مشکلات احتمالی استفاده از اکستندر چیست اگر مقاله ای در این راستا در اینترنت هست به من ادرس بدید

مسئله دیگری که هست با توجه به بدنه دوربین منD5100 در عکاسی ماکرو موتور فوکوس انقدر اهمیت داره که به سمت 1.8G برم یا 1.4D پر فایده تر هست

با تشکر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با سلام
    من توی یک فروم خوندم که در لنز های ماکرو در فواصل مختلف نمیتوان با یک دیاف ثابت عکاسی کرد ایا این مطلب درست است

و از طرفی لنزی مانند 60اف 2.8 نیکون برای ماکرو گرافی از گل (با ابعاد واقعی 2*2 برای سنسور به نسبت 1:1 ثبت شود ) خوب هست و اگر لنز 50 اف 1.8 سری جی با اکستندر باشد میتوان به عکس مورد نظر رسید یا نه ؟ مشکلات اکستندر چیه؟

كاربر همراه S_Neyshaburi آواتار ها
    تشکر کرده
    1352

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin نمایش پست ها
    سلام

من میخوام عکاسی ماکروگرافی از گل انجام بدهم(گلی با نسبت 1:1 روی سنسور ثبت شود) اما با توجه به گرون بودن لنز ماکرو (micro 60f2.8)میخواستم ببینم میتونم از لنز 50 اف 1.8 با استفاده از اکستندر برای ماکرو استفاده کنم .؟

و برای بدنه نیکون چه اکستندری (مارک و مشخصات ان) بگیرم . و همچنین به چه صورتی به ماکروگرافی از یک گل برسم.
    همچنین این اکستندر ها ارتباط را با لنز حفظ میکنند یا نه (از لحاظ فکوس و کنترل دیافراگم) از نظر کنترل دیاف مشکلی ایجاد میکند یا نه

مشکلات احتمالی استفاده از اکستندر چیست اگر مقاله ای در این راستا در اینترنت هست به من ادرس بدید

مسئله دیگری که هست با توجه به بدنه دوربین منD5100 در عکاسی ماکرو موتور فوکوس انقدر اهمیت داره که به سمت 1.8G برم یا 1.4D پر فایده تر هست

با تشکر
    با سلام

راه های زیادی برای رسیدن به بزرگنمایی1:1 وجود داره
    لنز های ماکرو
    تیوپ اکتنشن
    لنز معکوس با لنز 50مم

تشکر کرده
    6919

برای عکاسی از اغلب گلها نیازی به بزرگنمایی 1:1 نیست و حتی با لنزهای زوم عادی مانند 18-55 میشود از آنها عکاسی کرد ( هرچند که کیفیت یک لنز ماکرو را ندارن )
    اکستندر یک لنز غیر ماکرو را به یک لنز ماکرو تبدیل نمیکند یعنی بزرگنمایی یک لنز معمولی را 1:1 نمیکند اما اکستندر در عکاسی ماکرو وسیله مفیدی است به شرطی که شما یک لنز ماکرو داشته باشید
    بعنوان مثال یک اکستندر 1.4X میتواند لنز 90 تامرون شما را که یک لنز ماکرو است به یک لنز حدوداً 130 میلیمتری ماکرو تبدیل کند
    و اما اکستنشن تیوب : اکستنشن تیوب کمترین فاصله فوکوس لنز شما را کاهش میدهد بعنوان مثال اگر لنزی دارید که کمترین فاصله فوکوس آن 40 سانتی متر است اکستنشن تیوب میتواند این فاصله را به 20 سانتی متر یا کمتر برساند ( بسته به میزان اکستنشن تیوب ) در نتیجه بزرگنمایی بیشتر میشود.

و در آخر استفاده از اکستنشن تیوب و لنز 50 بزرگنمایی قابل قبولی به شما میدهد اما برای عکاسی از سوژه های ثابت مانند همان گلهای کوچک مناسب است.
    usef، Rouzbeh Ehsani، Saadat و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

با سلام
    من عکاسی ماکرو از گل رو دوست دارم به ظور مثال (عکس از یک گل رز 3*3 که تمام صفحه تصویر من رو بپوشوند) و از طرفی علاقه ای هم نسبی به پرتره دارم اما باتوجه به قدرت مالی د رمرحله اول میخواست یه 60 ماکرو نیکون رو بگیرم و یا سرعت هرچند پایین ان در فوکوس بینهایت اگر خواستم برای پرتره استفاده کنم و یا لنز 50 اف 1.8 سری جی با اکستنشنر (البته در حال حاظر انقدر تخصصی در هرکدام از موضوعات بالا ندارم)عکس ها یی ماکرو مثل این سایت (http://www.nikonusa.com/en/Learn-And...wer-power.html

کدوم یکی بهتر است ، البته با توجه به اینکه اولویت من ماکرو گرافی هست

سوال دیگه ای که دارم لنز های ماکرو که میگویند به نسبت 1:1 عکس را ثبت میکنند یعنی اگر سنسور من 2*2 باشد (مثلا) و از یک گل 2*2 در فاصله 18.5(که فاصله فوکوس لنز 60 هست) سوژه تمام کادر عکس من رو میپشوند ؟؟؟(این مطلبی که گفتم درست است )
    ویرایش توسط shervin : Saturday 8 June 2013 در ساعت 20:03

تشکر کرده
    6919

با سلام
    من عکاسی ماکرو از گل رو دوست دارم به ظور مثال (عکس از یک گل رز 3*3 که تمام صفحه تصویر من رو بپوشوند) و از طرفی علاقه ای هم نسبی به پرتره دارم اما باتوجه به قدرت مالی د رمرحله اول میخواست یه 60 ماکرو نیکون رو بگیرم و یا سرعت هرچند پایین ان در فوکوس بینهایت اگر خواستم برای پرتره استفاده کنم و یا لنز 50 اف 1.8 سری جی با اکستنشنر (البته در حال حاظر انقدر تخصصی در هرکدام از موضوعات بالا ندارم)

کدوم یکی بهتر است ، البته با توجه به اینکه اولویت من ماکرو گرافی هست

سوال دیگه ای که دارم لنز های ماکرو که میگویند به نسبت 1:1 عکس را ثبت میکنند یعنی اگر سنسور من 2*2 باشد (مثلا) و از یک گل 2*2 در فاصله 18.5(که فاصله فوکوس لنز 60 هست) سوژه تمام کادر عکس من رو میپشوند ؟؟؟(این مطلبی که گفتم درست است )
    در صورتی که اولویت اصلی ماکرو است قطعاً یک لنز ماکرو مناسب تر خواهد بود ضمن اینکه لنز 60 نیکون هم برای پرتره تا حد زیادی مناسب است
    اما لنزهای 50 یا 60 بخصوص روی دوربینهای کراپدار کمی بلند هستن و برای عکسهای عمومی در آینده به مشکل برمیخورید
    لنز 50 اف 1/8 جی و 60 ماکرو لنزهای ارزشمندی هستن اما به فکر یک لنز همه کاره ارزان قیمت هم در کنار این لنزها باشید ، 18-55 گزینه مناسبی است.
    به این لینک سر بزنید و از دانشنامه سایت عکاسی هم میتوانید استفاده کنید.
    عنوان تاپیک فراموش نشود!!
    47amir و shervin تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

سلام
    در لنز 60 ماکرو بدلیل اینکه روی دوربین کراپدار نسب میشود ایا بدین معناست که فاصله فکوس رسیدن به نسبت 1:1 افزایش میابد(نزدیک به یک لنز 90 ماکرو و فاصله 24 سانتیمتر)
    و ایا میتوان گفت که تا فاصله 18.5 سانتی که حداقل فاصله فوکوس لنز میباشد به سوژه نزدیک شد برای بزرگ نمایی بیشتر از 1:1

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

سلام
    در لنز 60 ماکرو بدلیل اینکه روی دوربین کراپدار نسب میشود ایا بدین معناست که فاصله فکوس رسیدن به نسبت 1:1 افزایش میابد(نزدیک به یک لنز 90 ماکرو و فاصله 24 سانتیمتر)
    و ایا میتوان گفت که تا فاصله 18.5 سانتی که حداقل فاصله فوکوس لنز میباشد به سوژه نزدیک شد برای بزرگ نمایی بیشتر از 1:1
    مینیمم فاصله فوکوس یا در مورد لنز های ماکرو یا همون فاصله سنسور تا سوژه برای رسیدن به بزرگنمایی ۱:۱ ارتباطی به سایز سنسور نداره.
    وقتی صحبت از بزرگنمایی 1:1 هست منظور اینه که اندازه عکس بر روی سنسور با اندازه واقعی شي برابری میکنه. یعنی به فرض اگر با دوربین با سنسور فول فریم که سایز سنسور ۲.۴ در ۳.۶ میلیمتر هست از یک سوژه با همین ابعاد عکس بگیرید, کل کادر پر میشه. در شرایط مشابه با یک دوربین کراپدار, عکس از یک سوژه کوچکتر می تونه کل کادر رو پر کنه.
    پس اگر هر دو عکس رو در سایز یکسان مشاهده کنید عکس دوربین کراپدار بزرگتر دیده میشه اما اگر هر عکس رو در سایزی متناسب با سایز سنسور ببینید (یعنی عکس گرفته شده توسط دوربین فول فریم رو طوری ببینید که در هر ضلع, ۱.۵ برابر بزرگتر از عکس دوربین کراپدار باشه اونموقع اندازه سوژه یکسان دیده میشه.

به عبارت دیگه, نصب لنز ماکرو روی دوربین کراپدار مثل اینه که شما با دوربین فول فریم عکس بگیرید بعد کراپ کنید. عکس بزرگتر دیده میشه اما مینیمم فاصله فوکوس همونه. یعنی همچنان بزرگنمایی ۱:۱ رو دارید اما چون سایز سنسور کوچیکتره (شما بخونید: چون کراپ انجام دادید) اگر جه بزرگنمایی یکسانی دارید اما عکس بزرگتر دیده میشه.
    shahbazi، viva_utopia، darkness_land و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    ج.ابراهیمی
    instagram

صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین