صفحه 27 از 38 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 374
Like Tree671تشکر

موضوع: لنز 50 mm

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط SaEiD_MaFiA نمایش پست ها
    سلام دوست من :)
    عرضم به حضورت که بنده با قرار دادن این عکس میزان عمق میدان رو خواستم نشون بدم. به میزان فلو شدن زمینه اون هم در مقابل تصویر نرمال توجه کن
    سلام
    به نظرم عکسی که ارائه کرده اید نمونه مناسبی برای بررسی عمق میدان، شارپنس و بوکه لنز نیست: فوکوس روی پلاک ماشین است و در منطقه فوکوس بافت ریز یا جزئیات ریزی وجود ندارد تا شارپنس لنز مشخص باشد، فاصله فوکوس هم زیاد است و نتیجتاً عمق میدان زیاد است لذا عکس عمق میدان ویژه و جذابی ندارد، پس زمینه هم ویژگی های لازم برای نشان دادن بوکه زیبای لنز را ندارد.
    تنها نکته ای که در عکس در سایز اصلی به نظرم قابل توجه آمد CA نسبتاً زیاد آن بود (در لوگو پژو مشهود است)
    ارادت
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Friday 21 February 2014 در ساعت 10:37
    fariborz.nz تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم عکسی که ارائه کرده اید نمونه مناسبی برای بررسی عمق میدان، شارپنس و بوکه لنز نیست: فوکوس روی پلاک ماشین است و در منطقه فوکوس بافت ریز یا جزئیات ریزی وجود ندارد تا شارپنس لنز مشخص باشد، فاصله فوکوس هم زیاد است و نتیجتاً عمق میدان زیاد است لذا عکس عمق میدان ویژه و جذابی ندارد، پس زمینه هم ویژگی های لازم برای نشان دادن بوکه زیبای لنز را ندارد.
    تنها نکته ای که در عکس در سایز اصلی به نظرم قابل توجه آمد CA نسبتاً زیاد آن بود (در لوگو پژو مشهود است)
    ارادت
    البته فوکوس روی پلاک هم اگه بود بهتربود. به نظر روی اشخاص درون ماشین یاشیشه جلوییست.( فرقی هم درمسئله ندارد )

كاربر آشنا Mazixon آواتار ها
    تشکر کرده
    72

سلام دوستان. وقتتون بخیر.
    بنده قصد خرید لنز 50 میلی متر 1.8 برای بدنه 7100 رو دارم.
    یه سوالی ذهنمو مشغول کرده که سری G برای من مناسب تره یا D؟

از نظر فوکوس که خب میدونید بدنه من موتور فوکوس داخلی داره ولی خب تفاوت این دو به همین مورد ختم نمیشه.
    ظاهرا اونطور که خوندم المانهای اونها هم یه تفاوتی دارن و یک المان اسفریکال در G وجود داره. دهانه سری G هم بزرگتر از D هست.
    ممنون میشم یه توضیح کلی در مورد تفاوت هاشون بدید و اینکه ارزش دو برابر هزینه کردن رو داره یا خیر؟
    ممنون. :)
    مازیار میرالی

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

من تجربه شخصی خودم رو مینویسم امیدوارم به دردتون بخوره.
    من هر دوی این لنزها رو کنار هم بر روی بدنه دی800 تست کردم.
    از نظر اختلاف شارپنس توجیه نشدم که سری جی بهتر از سری دی باشه.از اف 1.8 تا 4 اختلافها بین دو لنز بسیار جزئی است.در بازه ذکر شده حتی ورژن دی در مرکز به نظرم کمی شارپتر بود(خیلی کم).اما در گوشه ها تا اف4 برتری خیلی کمی با نمونه جی بود.این اختلاف در گوشه ها رو شما در فول فریم میبینید اما در کراپدار خیر.چون سنسور تقریبا مرکز لنز رو پوشش میده.یعنی عملا اختلافی نخواهید دید.
    اما چیزی که برای من عجیب بود اختلاف کنتراست این دو لنز بود.ورژن دی تا اف 4 کنتراست بالاتری داشت و از اف 4 به بعد این اختلاف دیده نمیشد.از اف 4 به بعد هم اختلافی در شارپنس ندیدم.
    همینطور به نظرم میاد نمونه جی اعوجاج بیشتری داره.
    در سی آ اختلاف معنی داری بین دو لنز ندیدم .
    به نظرم بزرگترین تفاوت اپتیکی این دو لنز بوکه خیلی بهتر سری جی است.سری دی در بازترین دیافراگم هم بوکه قشنگی نداره و از 2.8 و بسته تر چند ضلعی میشه که من نمیپسندم.بوکه سری جی کلا نرم تر و منظم تره.این مورد به نظرم در عکاسی فضای باز مهمه.
    المان جلویی سری دی در حین فوکوس حرکت زیادی داره(عقب و جلو) اما سری جی خیلی کم حرکت میکنه.در واقع حرکتش نا محسوسه.ولی این حرکت زیاد سری دی و سیلینگ نداشتنش باعث کشیده شدن گرد و غبار به داخل بدنه میشه.همینطور ورژن دی در حین فوکوس سر و صدای بیشتری داره.
    در کل به نظرم اختلاف اپتیکی اونها در حد دو برابر اختلاف قیمتشون نسبت به هم نیست.اما سری جی هم بی دلیل گرون نیست.مجهز شدنش به موتور فوکوس و تکنولوژی جدیدتر که در ساخت اون به کار رفته تا حدودی اختلاف قیمت رو توجیه میکنه.
    خود من از سری دی استفاده میکنم و راضی هم هستم.اگر خودم بودم و میتونستم از بوکه بهتر سری جی بگذرم سری دی رو میخریدم.
    ویرایش توسط lamagra : Friday 21 February 2014 در ساعت 17:02
    Mehrdad-PL، Madjidm، sepako و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا SaEiD_MaFiA آواتار ها
    تشکر کرده
    16

ببخشید دوستان صبرکنید. CA لنز چی هست؟

تشکر کرده
    20782

ببخشید دوستان صبرکنید. CA لنز چی هست؟
    CA يا Chromatic Aberration يكي از خطاهاي لنز است كه باعث مي‌شود لنز نتواند تمام طيف هاي رنگي را به صورت همگرا فوكوس نمايد و موجب مي شود كه در لبه هاي اجسام (خصوصاً در جاهائي كه كنتراست بالا وجود دارد) هاله‌هاي رنگي بنفش يا فيروزه‌اي به وجود بيايد.،لطفاً به مبحث CA در دانشنامه عكاسي مراجعه فرمائيد.
    nautilus_214، aidin594 و lamagra تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    16

آها آره حالا گرفتم CA چی هستش... اتفاقا وقتی توی فایل های Raw مقدار Clarity رو زیاد کنید روی لبه های کنتراست دار یه حاله ایجاد میشه

تشکر کرده
    20782

CA يا Chromatic Aberration يكي از خطاهاي لنز است كه باعث مي‌شود لنز نتواند تمام طيف هاي رنگي را به صورت همگرا فوكوس نمايد و موجب مي شود كه در لبه هاي اجسام (خصوصاً در جاهائي كه كنتراست بالا وجود دارد) هاله‌هاي رنگي بنفش يا فيروزه‌اي به وجود بيايد.،لطفاً به مبحث CA در دانشنامه عكاسي مراجعه فرمائيد.
    به نظرم CA لنز در عكس شما در بخش زير مشخص است:
    Massoud & Koorosh.jpg

تشکر کرده
    16

به نظرم CA لنز در عكس شما در بخش زير مشخص است:
    Massoud & Koorosh.jpg
    البته این رو هم بگم این عکس درواقع خروجی فایل RAW هستم. یعنی تنظیمات توسط بنده صورت گرفته و بعد تبدیل به JPEG شده

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

آها آره حالا گرفتم CA چی هستش... اتفاقا وقتی توی فایل های Raw مقدار Clarity رو زیاد کنید روی لبه های کنتراست دار یه حاله ایجاد میشه
    هاله ایجاد نمیشه بلکه وجود داره و شما با این کار تشدیدش میکنید
    برای رفع CA میتوانید از نرم افزارهای مختلفی استفاده کنید که به نظرم DXO یکی از بهترینها هستش.
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.

صفحه 27 از 38 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 ... آخرینآخرین