صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 75
Like Tree216تشکر

موضوع: Nikkor 80-200mm f/2.8D ED-IF AF-S

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: Nikkor 80-200mm f/2.8D ED-IF AF-S

سلام
    در لینک زیر اطلاعات جالبی وجود داره. سال شروع و پایان ساخت لنزهای 80-200 و 70-200 نیکون.
    تعداد 65000 تا از لنز af-s 80-200 از تاریخ 1999 تا سال 2004 تولید شده و بعدش لنز 200-70 vr جایگزینش شده.
    کد:
    http://www.kenrockwell.com/nikon/80-200mm-history.htm
    Persian، A_Maddah، Kaveh Ghobadi و 9 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

جدای از این حرفها وحید مقر نیومد که این لنز را از کجا و به چه قیمتی خریده. لنز بسیار با ارزشی است و جدای از سرعت فوکوس تفاوت عمده ان با نسخه معمولی این است که قابلیت استفاده از تله کانورتور را داراست.
    yaghoobi، Mashhadi Vahid، GITANE و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

چند تست مقایسه‌ای هم بین این لنز و 70-200 انجام دادیم. در فاصله کانونی های مختلف 70(80)-135- 200 و دیافراگمهای 2.8-5.6 و 8 :

تقریبا در همه این موارد وضعیت شارپنس قسمتهای مرکزی دو لنز، مشابه بود. شارپنس محیطی در 80-200 کمی پایینتر بود که چون تست بر روی فول‌فریم انجام شده بود، مطمئنا در دوربینهای غیر فول فریم، این مساله کاملا قابل اغماض خواهد بود.

vignetting در دیافراگم 2.8 و 200 میلیمتر، در 70-200 بیشتر از 80-200 بود. در بقیه موارد تفاوت چندانی نداشت.

وضعیت CA کمی در 70-200 بهتر بود. اما با تفاوت ناچیز.

بدنه محکمی دارد و ظاهر لنز حکایت از مقاومت خوب آن در شرایط سخت داشت.

در مجموع با توجه به قیمت لنز ارزشمندی محسوب می‌گردد یعنی نسبت کیفیت به قیمت بالایی دارد. با توجه به نداشتن لرزش‌گیر، کاربر باید بر روی سرعت عکاسی و استفاده بیشتر از سه‌پایه و یا تک‌پایه، دقت کافی داشته باشد.
    ME، SBadri، Persian و 26 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

خب هنوز فرصتی پیش نیامده که چند عکس درست و حسابی برای نشان دادن نقاط قوت یا ایرادات اپتیکی این لنز بگیرم (هر چند که اصلا" در این حدها هم نیستم) ولی دیشب چند عکس از خود لنز گرفتم که گفتم اینجا بذارم...

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    nmroshan، Arash، ME و 28 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه GITANE آواتار ها
    تشکر کرده
    2892

سلام وحید جان
    مبارکت باشه این لنز.تو عکسایی که گذاشتی میخواستم بدونم دکمه ای که روی بدنه هستش چیه؟چون چنین چیزی رو هم 70-200 هم داره که اگه اشتباه نکرده باشم قفل فکوس بود؟؟؟
    ولی از اون80-200 قدیم بزرگتر هستش، البته بدون هود گفتم:biggrin:
    الحق که به انرژی هسته ای دست یافتی
    Mashhadi Vahid و vbigdeli تشکر می‌کنند.
    حسن نجف آبادی
    فتوبلاگ
    D7100-18.105 vr-sb600

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط GITANE نمایش پست ها
    سلام وحید جان
    مبارکت باشه این لنز.تو عکسایی که گذاشتی میخواستم بدونم دکمه ای که روی بدنه هستش چیه؟چون چنین چیزی رو هم 70-200 هم داره که اگه اشتباه نکرده باشم قفل فکوس بود؟؟؟
    ولی از اون80-200 قدیم بزرگتر هستش، البته بدون هود گفتم:biggrin:
    الحق که به انرژی هسته ای دست یافتی
    سلام
    ممنون، بله 3 دکمه با زوایای 90 درجه نسبت به هم هستند که برای قفل فوکوس استفاده میشوند، و فکر میکنم بعد از مدتی که بتوانم به آنها عادت کنم، استفاده از آنها برایم راحتتر از دکمه قفل فوکوس روی بدنه باشد (بخصوص با بدنه D60 که کوچک است)
    yaghoobi، GITANE، merdax و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

BEN
    BEN آنلاین نیست
    كاربر آشنا BEN آواتار ها
    تشکر کرده
    314

سلام

دوستان ( بخصوص جناب قدیری راد ) که این لنز رو دارند ، اگه امکان داره لطف کرده و یه خورده از تجربه شون از کار با این لنز بنویسند .

به شدت میان انتخاب بین این لنز و 100-300 اف4 سیگما دودل هستم .

ممنون :)

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط BEN نمایش پست ها
    سلام

دوستان ( بخصوص جناب قدیری راد ) که این لنز رو دارند ، اگه امکان داره لطف کرده و یه خورده از تجربه شون از کار با این لنز بنویسند .

به شدت میان انتخاب بین این لنز و 100-300 اف4 سیگما دودل هستم .
    ممنون
    سلام

لنز معرکه ای است, بوکه بسیار زیبا , روشن و دلچسبی دارد, امکان استفاده از تله کانورتر و دکمه های قفل فوکوس روی بدنه نیز خیلی به درد میخورند.
    چیزهایی هم مثل CA و وین یت و ... تا حالا در آن برای من محسوس نبوده (نمیگم نداره, ولی من دنبالش نمیگردم :) )

فوکوس بسیار سریع و بی نقص و بی سر و صدایی هم دارد ( به لطف موتور (SWM (Silent Wave Motor

بدنه اش فوق العاده محکم و جاندار است (تقریبا ً مثل لوله تانک) و با هودش هم ترکیب زیبا و هیجان انگیزی را ایجاد میکند.

فقط تنها مساله ای که دارد, وزن آن است که در عکاسی های طولانی کمی خسته کننده است, و بستن آن روی بدنه کوچکی مثل D60 باعث میشود که تعادل به سمت لنز منحرف بشود, ولی روی بدنه هایی مثل D300 اوضاع خیلی خوب و متعادل است, کنترل آن در دست راحتتر میشود و بالطبع لرزش کمتری هم ایجاد میشود.

کمبود لرزشگیر در محیط indoor یا نور کم (مثل دم غروب) حس میشود که اگر شرایط اجازه بدهد, آن هم با استفاده از یک مونوپاد رفع میشود ( با توجه به اینکه همیشه نمیشود از بازترین دیافراگمها استفاده کرد,چون عمق میدان هم کم میشود)

* در کل با توجه به کمیاب بودن آن, اگر نسخه تمیز و سالمی گیر آوردید, در خرید آن شک نکنید.
    من که نه تنها با سیگمای 300-100 , که با هیچ کدام از 200-70 های سیگما و تامرون و همچنین 200-80 AF-D نیکون آن را عوض نمیکنم.

نمونه عکسهایی را که بنده با آن گرفتم (و البته ملاک خوبی برای قضاوت در مورد آن نیست) میتوانید در تاپیکهای مختلف فوروم یا آدرس زیر مشاهده کنید:

کد:
    http://www.flickr.com/photos/ghadiri/tags/nikon80200f28afs/
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=222

دو عکس زیر هم مربوط به اولین روزی است که با آن عکاسی کردم (بنده با آن دخترک هیچ نسبتی ندارم, عکس با هدف بوکه بود)

این عکس آخری به دلیل سرعت کم, زیاد شارپ نشد

تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    NASSIRI4080، A_Maddah، yaghoobi و 17 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

بنده افتخار لمس این لنز رو داشته ام. (فکر کنم تو ملاقاتی که با وحید عزیز و سایر دوستان مشهدی در اسکان داشتیم.درسته؟ همان لنز شما بود دیگه؟) واقعا تحت تاثیر قرار گرفتم از نظر ساخت و بدنه از آن محصولات مادام العمر است به تنهایی شبیه یک ماشین است.

بعدش اومدم نمونه عکس هاش رو نگاه کردم به نظر من لنز خیلی خوبی میاد که میشه در باره چیز دیگه فکر نکرد.

اف سیگما اگر 2.8 هم بود فکر نکنم از حدود 250 تا 300 (اگر نگوییم از 200 تا 300) کیفیتش در حد 100تا 250 خودش باشد چه برسد به 200-80

قیمتش چند است؟

امکان استفاده از تله کانورتر و دکمه های قفل فوکوس روی بدنه نیز خیلی به درد میخورند
    TC1.7 Nikonکیفیتش که نیازی به تعریف ندارد .حالا نمی دانم با نصب روی تله کانورتور چه بلایی سر فوکوسش می آید فوقش معمولی می شود احتمالا از طرفی اف به اندازه کافی باز هست که با تله کانورتور هم قابل استفاده باشد. از طرف دیگر 1.7*200 = 340 که 40 تا هم از 300 بیشتر است با همان اف 4 درسته؟ قیمت تله کانورتور فکر کنم 450 باشه به نظرم می ارزه که آدم مثلا سال دیگه پولش جمع شد بخره و گاهی با 200-80 استفاده کنه .فقط دیگه مونوپاد لازم الوجود میشه ...
    ویرایش توسط mreza1001 : Saturday 2 January 2010 در ساعت 22:05
    yaghoobi، Mashhadi Vahid، merdax و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    قیمتش چند است؟

TC1.7 Nikonکیفیتش که نیازی به تعریف ندارد .حالا نمی دانم با نصب روی تله کانورتور چه بلایی سر فوکوسش می آید فوقش معمولی می شود احتمالا از طرفی اف به اندازه کافی باز هست که با تله کانورتور هم قابل استفاده باشد. از طرف دیگر 1.7*200 = 340 که 40 تا هم از 300 بیشتر است با همان اف 4 درسته؟ قیمت تله کانورتور فکر کنم 450 باشه به نظرم می ارزه که آدم مثلا سال دیگه پولش جمع شد بخره و گاهی با 200-80 استفاده کنه .فقط دیگه مونوپاد لازم الوجود میشه ...
    قیمتش را در سایتهای خارجی از 1300 تا 1500$ هم دیدم, برای من حدود 800 تومان تمام شد. :)

در مورد استفاده با تله کانورتر 1.7 , همین دو هفته پیش با آن تست شد که تقریبا ً هیچ تغییری در سرعت فوکوس دیده نشد.

دیافراگم هم به 4.8 میرسد.
    yaghoobi، Kamal، mreza1001 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

صفحه 2 از 8 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین