صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 51 تا 60 , از مجموع 83
Like Tree331تشکر

موضوع: SIGMA 8-16mm F4.5-5.6 DC HSM

كاربر فعال nadersharp آواتار ها
    تشکر کرده
    2187

البته 8 ماونت نیکون 180 درجه روی کراپ دار خروجی میده.
    ضمنا
    The 8mm f/3.5 works GREAT!
    At f/5.6 and smaller the image is super-sharp.
    I love the projection; it's less distorted than other fisheyes.

من باشم 8 پرواپتیک رو با 10-22 یا 8-16 سیگما میگیرم.
    اگر نوع عکاسی به فیلتر گذاری نیاز داره برو سراغ 10-22 و لاغیر 8-16

http://www.kenrockwell.com/tech/8mm-f35.htm
    yaghoobi، merdax، شاهین اکبری و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نادر مسلمی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    119

سلام.
    من این لنز رو دارم.
    ولی اصلن شارپنسش منو راضی نمی کنه.
    خیلی قبل از خریدش جستجو کردم تو فروم.
    تنها عاملی که به نظرم مونده هنوز اینه که چندجا دیدم دوستان اشاره کردن که لنز های سیگما ممکنه خوب و بد داشته باشه!
    یعنی مثلا (مثلا) یکی در میون خوب باشه و بد باشه.
    دلیل دیگه ی به نظرتون می رسه؟
    یه جورایی واقعن پشیمون شدم که توکینا 11 17 (همین بود دیگه؟) رو نخریدم.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Aliznia نمایش پست ها
    سلام.
    من این لنز رو دارم.
    ولی اصلن شارپنسش منو راضی نمی کنه.
    خیلی قبل از خریدش جستجو کردم تو فروم.
    تنها عاملی که به نظرم مونده هنوز اینه که چندجا دیدم دوستان اشاره کردن که لنز های سیگما ممکنه خوب و بد داشته باشه!
    یعنی مثلا (مثلا) یکی در میون خوب باشه و بد باشه.
    دلیل دیگه ی به نظرتون می رسه؟
    یه جورایی واقعن پشیمون شدم که توکینا 11 17 (همین بود دیگه؟) رو نخریدم.

درود

خوب شما که لنز رو تهیه فرمودید ، و لنز هم سالم هست دیگه امیدوارم ( از نظر بک فوکاس و.... )

پس با مطالعه تست های این لنز ببینید در کدام دیافراگم ها بهترین کیفیت وشارپنس خودش رو میده
    (با توجه به اینکه در عکاسی منظره میدان بیشتری هم لازم هست)

نقش پروسس ( شارپ سازی ) که کامل کننده روند عکاسیتون هست رو هم در نظر بگیرید که تا چه حد میتونه موثر باشه
    ضمنا یادتون باشه نمونه هایی که از کار های دوستان با لنز های مختلف میبینید دارای پروسس مناسب هستند و خروجی خام نیستند

برای دیدن وضعیت شارپنس میتوانید اینجا را نگاه کنید بهترین کیفیت خودش را در همه فواصل کانونی در دیافراگم 5.6 میده اما F8 هم خوبه F11 اش هم با پروسس میتوان به کیفیت قابل قبولی رسید اما دیافهای بسته تر خیلی راضی کننده نیست.

اون لنز توکینا هم 11-16 هست

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 5 May 2012 در ساعت 12:08
    yaghoobi، M. Beyrami، M.Nouri و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سلام
    چند روزی هست که این لنز ارزشمند به دستم رسیده ولی وقت به خاطر هوای به شدت آلوده فرصت پیش نیومده که جدا اون رو برای منظره گرافی! بررسی کنم.پیش خودم گفتم موارد اولیه که این چند روز دیدم اینجا بنویسم شاید برای دوستان جالب باشه.
    محتویات جعبه شامل لنز یک کیف برزنتی بسیار با کیفیت(مشابه اونچه در جعبه 85 اف 1.4 بود) دفترچه راهنما و دیگر هیچ!
    اولین چیزی که بعد از بیرون آوردن از جعبه توجه شما رو جلب میکنه کیفیت ساخت بسیار خوب این لنز است.کیفیت ساختی بالاتر از 24-10 نیکون و 22-10 کنون.بدنه لنز خیلی محکم و تو پر به نظر میرسه و البته وزن هم نسبت به جثه کمی زیاد به نظر میرسه.شاید به خاطر استفاده از فلز در ترکیب بدنه لنز باشه.رینگهای زوم و فوکوس حرکت نرم و در عین حال محکم و یکنواختی دارند و ماونت هم همونطور که انتظار میره فلزیست.از نظر کیفیت ساخت از بین اولترا وایدهایی که از نزدیک دیدم و با اونها کار کردم نزدیکترین کیفیت ساخت رو به این لنز 24-12 نیکون داره.
    مورد دیگر که در بحث سیلینگ مهمه اینترنال زوم بودن این لنز هست که با زوم کردن طول لنز کم و زیاد نمیشه و این مورد به سیلینگ بهتر و مقاومت در برابر گرد غبار کمک میکنه.منتها المان جلویی لنز بسیار برجسته و بزرگه که کمی احتیاط رو در حین عکاسی میطلبه.البته هود لنز به صورت ثابت بر روی این لنز وجود داره ولی در فاصله کانونی 8 مم المان جلویی از لبه های کوتاه تر هود بالاتر میاد و اگر به این ترتیب نبود هم باز احتیاط بیشتری رو نسبت به لنزهای معمولی میطلبید.
    اپتیک این لنز تا اینجا که چند شاتی با این لنز گرفتم خیلی خوب به نظر میرسه.خصوصا روی گوشها عملکرد لنز بسیار خوب و رضایت بخشه.منتها احساس میکنم کمی ته رنگ زرد داره که کلا عجیب نیست و بالاخره یک رد از سیگما باید در اون دیده بشه.(البته این مورد رو باید روزهای آینده دقیقتر بررسی کنم).ولی وینیت لنز بر روی 8مم کم نیست.که البته به راحتی در مرحله ویرایش بر طرف میشه.
    در مقایسه با 24-10 نیکون(اولترا وایدی که در دسترس هست) در 8 مم من تفاوتی از نظر اعوجاج با 10 مم لنز نیکونی ندیدم(که این مورد امتیاز بسیار خوبی برای سیگما محسوب میشه).و در 10 مم هم که اعوجاج 16-8 کمتره! ولی از نظر شارپنس نمیشه تفاوتی بین این دو دید.مورد دیگری که در این لنز دیدم کنترل فلر هست که به وضوح از 24-10 نیکون کمتره.(متاسفانه عکسهایی که امروز در این مورد گرفتم رو پاک کردم ولی ظرف روزهای آینده حتما نمونه میگذارم).این مورد فلر در مدتی که با 24-10 کار کردم من رو خیلی آزار داد ولی در این لنز به نظر میرسه این مورد به خوبی کنترل شده.البته این مورد هم نیاز به بررسی اختصاصی داره.
    از نظر اندازه هم با توجه به این عکس میشه به نتایجی رسید

IMG_4276.jpg
    همانطور که تصویر هم میبینید المان ابتدایی لنز بسیار برجسته است.عکس فوق در حالت 8 مم لنز گرفته شده.
    البته با در پوش و هودی که برای بسته شدن درپوش بر روی اون در نظر گرفته شده طول لنز بیشتر میشه.
    تا به اینجا این مواردی بود که به نظرم رسید.روزهای آینده با بررسی های مفصل بر میگردم
    ویرایش توسط lamagra : Monday 28 May 2012 در ساعت 01:02
    ME، Persian، yaghoobi و 39 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه ALI.Barutkub آواتار ها
    تشکر کرده
    1156

عقیل جان
    سلام ... مبارکه ...
    ضمن تشکر از توضیحاتی که دادی، یه لطفی کن اگه میتونی نمونه عکس ها رو با Samyang 8mm هم مقایسه کن. همچنین با Canon 15-85 !!!
    lamagra تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12097

از چه نظر علی جان؟
    چون میدونی که مقایسه های آنچنانی کار بنده نیست.
    MohammadRanjbar تشکر می‌کند.
    عقیل احمدی

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

آقای عقیلی اگه ممکنه تو نمونه هاتون از 8 و 10 میلی متر و 24 از لنز دیگه هم بذارید.

چون تا حالا با لنز 24 کمتر عکس نگرفتم دوست دارم تفاوت رو ببینم و نظرتون رو هم در مورد اینکه واقعا این 2 میلیمتر تو واید چقدر بکارتون میاد؟

با تشکر
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

تشکر کرده
    12097

اول اینکه احسان جان عقیل اسم کوچک بنده هست و فامیل من احمدی هست :)
    والله دلایلی که من رو به سمت این لنز کشید کیفیت بسیار خوب اون در مقایسه با سایر اولترا وایدهای هم رده بود.بر طبق ریویوهایی که از سایتهای معتبر دیدم کیفیت این لنز بسیار خوب به نظر میرسید.مورد دیگه اون 2مم وایدتر بودنش بود که باید بگم فعلا نمیتونم دقیق بگم چقدر به کارم میاد چون قبل از این لنز با اولترا واید دیگری نداشتم.چند باری به تجهیزات نیکونی دوستان دسترسی داشتم و امانت گرفتم و با اونها کار کردم...
    اما تجربه ای که با 8مم فیش آی پرو اپتیک داشتم من رو جذب زاویه دید بسیار زیاد خودش کرد.منتها لنز فیش آی کمی محدوده و همه کارها رو نمیشه با اون انجام داد.با دوستان صاحب نظر هم مشورت داشتم،عده ای 22-10 رو پیشنهاد میدادن و عده ای هم 16-8 رو...یکی دو نفر هم هر دو رو پیشنهاد دادند و در نهایت انتخابم به این لنز ختم شد. دیدم فقط فیلتر پولارایز رو روی این لنز نخواهم داشت،که فعلا از اون صرفه نظر کردم.سایر فیلترهایی که برام مهم بود مثل جی ان دی و ان دی رو پیدا کردم که ظرف روزهای آینده تهیه میکنم به امید خدا.
    در نهایت فکر میکنم 2مم در بازه واید قابل توجهه و من نتونستم از اون بگذرم.مسلما برای بسیاری از دوستان اینطور نیست.من با همین قیمت میتونستم 22-10 کنون رو هم داشته باشم ولی به خاطر شارپنس بیشتر این لنز در تمام کادر 2مم وایدتر بودنش به سمت این لنز اومدم.در نهایت اینکه عمق عکسهایی که با لنزهای اولترا واید ثبت شدند رو دوست دارم.اگر فول فریم میخریدم هم به سمت 24-12 میرفتم.دیدم که جوزا هم این اواخر از همین لنز بر روی 7دی استفاده میکنه.فردا یا پس فردا به امید خدا دی5100 و 24-10 یکی از دوستان رو امانت خواهم گرفت و مواردی رو با هم مقایسه میکنم و اوایل هفته آینده با بررسی دیگری باز خواهم گشت(الان احساس جوزا بودن بهم دست داد )
    yaghoobi، amin85، M. Beyrami و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

كاربر همراه ALI.Barutkub آواتار ها
    تشکر کرده
    1156

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    از چه نظر علی جان؟
    چون میدونی که مقایسه های آنچنانی کار بنده نیست.
    مقایسه آنچنانی مد نظر نیست همین که از یک کادر مشخص با فوکال های مختلف همین لنز عکس بندازی و اونا رو با 8mm سمیانگ و 15mm کانن مقایسه کنی، کافیه و بیننده حساب کار دستش میاد .
    lamagra، m.a.i و a.g g.a تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12097

نقل قول نوشته اصلی توسط ALI.Barutkub نمایش پست ها
    مقایسه آنچنانی مد نظر نیست همین که از یک کادر مشخص با فوکال های مختلف همین لنز عکس بندازی و اونا رو با 8mm سمیانگ و 15mm کانن مقایسه کنی، کافیه و بیننده حساب کار دستش میاد .
    به روی چشم علی جان.البته در نظر داشتم مواردی مثل فلر و ته رنگ رو هم یک مقایسه ای بکنم.
    yaghoobi، M. Beyrami، a.g g.a و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    عقیل احمدی

صفحه 6 از 9 نخستنخست ... 2 3 4 5 6 7 8 9 آخرینآخرین