صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 130 , از مجموع 149
Like Tree105تشکر

موضوع: مرور لنز Sigma 18-200 OS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: مرور لنز Sigma 18-200 OS

باز هم سلام
    چند وقتیه که با این لنز زیبا دچار مشکلی به ظاهر بی اهمیت شدم. در فاصله کانونی 200 و وقتی لنز تا ته بیرون میاد و البته هنگامی که لرزش گیر روشنه، اگر لنز رو با سرعت عادی (و نه حتی زیاد) به اطراف یا بالا و پایین حرکت بدم، که خوب می دونید خیلی پیش میاد، انگار که چیزی داخل لنز گیر کرده باشه، یه صدای خرررررت میاد. در خیلی از موارد اتفاق خواصی نمی افته اما در بعضی موارد به نظر میاد در حالی که هنوز لرزش گیر فعال هست (چون اون صدای ویز ویز ناز هنوز میاد) تصویر دارای لرزش می شه و انگار که لرزش گیر کار نمی کنه. تو این حالت وقتی دکمه شاتر رو ول می کنم و بعد از مدتی که لرزش گیر غیر فعال میشه دوباره اون رو نگه می دارم مشکل رفع میشه. اما نکات جالب اینهاست: این اتفاق مستقیما به فعال بودن یا نبودن لرزش گیر ربط داره و اگر این حالت فعال نباشه هرگز با شدیدترین تکون ها هم این اتفاق نمی افته و بعد هم اینکه این اتفاق فقط تو 200 میلیمتر می افته و حتی رو 135 میلیمتر هم چنین اتفاقی باز هم حتی در شدیدترین تکون ها اتفاق نمی افته. با در نظر گرفتن این نکته که تو 135 میلیمتر و 200 میلیمتر به ظاهر اندازه بیرون زدگی لنز زیاد تغییر نمی کنه، حتی اگر بخوایم این مساله رو به تغییر فاصله لرزش گیر در داخل لنز نسبت به بدنه (که اثر تکان ها رو شدیدتر می کنه) ربط بدیم باز هم هم توجیح خیلی منطقی به نظر نمیاد. جالبه که من لنز مشابهی رو هم در دسترس داشتم که روی همین دوربین (EOS 350D) تست کردم اما این اتفاق نیافتاد، پس می تونم بگم که اشکال از لنز هست. البته همین لنز رو روی 40D هم تست کردم که باز همین مشکل رو نشون داد. حالا با توجه به توضیحات داده شده چند سوال:
    1- آیا شما هرگز روی این لنز (Sigma 18-200 OS f3.5/6.3 Canon Mount) یا هر لنز دیگه ای که لرزش گیر داره با این مشکل برخورد کردید؟
    2- به نظر شما مشکل از کجاست؟
    3- آیا مشکل حاد هست و میتونه صدمه ای به لنز بزنه یا اینکه صرفا مثل بعضی چیزها همین صدا رو تا آخر عمرش میده و واسش مشکلی پیش نمیاد؟
    4- با توجه به این موضوع که لنز تازه خریداری شده و هنوز کلی از گارانتی اون (نزد شرکت سی گل) باقی مونده، صلاح میدونید اون رو برای گارانتی ببریم؟
    5- برخورد شرکتی مثل سیگل با این موضوع چگونه خواهد بود؟ آیا دانش تعمیر اون رو دارند و یا امکان تعویض (هرچند بعید می دونم داشته باشند)؟!
    6- اگر لنز دست بخوره و باز بشه (توسط همون شرکت سی گل و یا یک آدم حرفه ای اینکاره) به نظر شما ممکنه مشکلات بیشتری براش پیش بیاد؟
    7- اگر تجربه ای از تعمیر لنز داشتید، به چه صورت بوده؟ لنز بدون مشکل درست شده و یا از اینکه اون رو بردید تعمیرگاه پشیمون شدید و با خودتون گفتید که کاش می ذاشتم همونطوری می موند؟!

ببخشید که این همه سوال پرسیدم. برای من مستضعف که کلی با خودم کلنجار رفتم تا پول این لنز رو با پولی که می دونید با بد بختی در میاد اما مثل آب از کف دست خالی میشه، جور کنم، یه جورایی خیلی حال گیری داره! بسیار بسیار ممنون خواهم شد که من رو در این زمینه راهنمایی کنید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    21

لنک زیر مقایسه جالبی رو مابین لنزهای 18-200 سیگما 18-200 تامرون و 18-125 سیگما نشون میده.
    http://dc.watch.impress.co.jp/cda/re...4/07/1335.html

البته نوشته ها ژاپنی هستند اما ازسمت چپ تصویر میشه سیگما 18-200 بعد تامرون 18-200 و بعد سیگما 18-125.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

لطفا منو از این جهالت خلاص کنین!:
    من دوربینم 350 d هست، با کیت بی کیفیتش عکس میگیرم. بیشتر نجومی کار می کنم. می خوام این لنز رو بگیرم به خاطر رنج کانونی خوب و منول فوکوس «درجه بندی شده» که منو تا الان پیر کرده این کیت... راحت تو شب میزارم رو بینهایت و عکس رو میگیرم. چون 18-200 جدید کنون هم همین مشکل رو داره، فکر نکنم ارزش انتظار براش داشته باشه... لطفا بهم پیشنهاد بدین... بخرم یا نه... کیفیت و دوامش برای کار من مناسبه؟ tanx!
    اصلان نورقاسمی

كاربر همراه mazdak آواتار ها
    تشکر کرده
    409

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanaslan نمایش پست ها
    لطفا منو از این جهالت خلاص کنین!:
    من دوربینم 350 d هست، با کیت بی کیفیتش عکس میگیرم. بیشتر نجومی کار می کنم. می خوام این لنز رو بگیرم به خاطر رنج کانونی خوب و منول فوکوس «درجه بندی شده» که منو تا الان پیر کرده این کیت... راحت تو شب میزارم رو بینهایت و عکس رو میگیرم. چون 18-200 جدید کنون هم همین مشکل رو داره، فکر نکنم ارزش انتظار براش داشته باشه... لطفا بهم پیشنهاد بدین... بخرم یا نه... کیفیت و دوامش برای کار من مناسبه؟ tanx!
    اگه منظورتون از عکاسی نجومی عکاسی رد ستاره ها و یا مناظر زمینی در شب باشه که البته به این
    عکاسی نجومی نمیگن .بله این لنز هم می تونه مناسب باشه.
    ولی اگه قصد عکاسی از اجرام نجومی رو دارید اصلا مناسب نیست.
    AslanAslan تشکر می‌کند.
    مزدک مطهری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

نقل قول نوشته اصلی توسط 1358963 نمایش پست ها
    اگه منظورتون از عکاسی نجومی عکاسی رد ستاره ها و یا مناظر زمینی در شب باشه که البته به این
    عکاسی نجومی نمیگن .بله این لنز هم می تونه مناسب باشه.
    ولی اگه قصد عکاسی از اجرام نجومی رو دارید اصلا مناسب نیست.
    برای اجرام عمق زیاد نمی خوام... با تلسکوپ می تونم خیلی خیلی با کیفیت تر عکس بندازم... بیشتر برای مناظر زمینی با ستاره ها و عکاسی معمولی می خوام... در ضمن من اینجا خوندم که مدل HSM اون برای کنون هست، ولی تو سایتش فقط برای نیکون هست! اگه برای کنون هست، چقدر تفاوت قیمت داره و آیا ارزش اون هزینه اضافی رو داره؟
    اصلان نورقاسمی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

برای اجرام عمق زیاد نمی خوام... با تلسکوپ می تونم خیلی خیلی با کیفیت تر عکس بندازم... بیشتر برای مناظر زمینی با ستاره ها و عکاسی معمولی می خوام... در ضمن من اینجا خوندم که مدل HSM اون برای کنون هست، ولی تو سایتش فقط برای نیکون هست! اگه برای کنون هست، چقدر تفاوت قیمت داره و آیا ارزش اون هزینه اضافی رو داره؟
    همان طور که خدمت شما توضیح دادن برای عکاسی از مناظر نجومی و رد ستارگان لنز خوبیه ولی اطلا به درد عکاسی از سیارات (حتی ماه ) نمی خوره .
    (من خودم چند نمونه عکس از ماه باهاش گرفتم
    البته از آندرومداو مشتری هم عکس دارم )
    اصلا چقدر میخواهید هزینه کنید و آیا برایتان مهمه که نخواهید لنز را عوض کنید ؟؟
    در زمینه hsm یودن هم من هم در همین تاپیک پرسیدم ولی دوستان گفتن فقط برای نیکونه !!!
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    همان طور که خدمت شما توضیح دادن برای عکاسی از مناظر نجومی و رد ستارگان لنز خوبیه ولی اطلا به درد عکاسی از سیارات (حتی ماه ) نمی خوره .
    (من خودم چند نمونه عکس از ماه باهاش گرفتم
    البته از آندرومداو مشتری هم عکس دارم )
    اصلا چقدر میخواهید هزینه کنید و آیا برایتان مهمه که نخواهید لنز را عوض کنید ؟؟
    در زمینه hsm یودن هم من هم در همین تاپیک پرسیدم ولی دوستان گفتن فقط برای نیکونه !!!
    آره، اشتباه از من بوده که کنون رو نیکون خوندم...
    تعویض نکردن لنز هم برام مهمه... هر لنز قلقی داره که سخت بدست میاد، حیفه آدم هی وقتش رو طلف کنه که قلق یه لنز تازه رو بدست بیاره... مشکلات بودجه هم یه چیز دیگه هست...
    میشه از عکس هاتون (ماه و یه دونه جرم عمقی تر) بذارین؟ (لطفا...خیلی مهمه)
    چرا لنز خوبی برای این کار نیست؟
    برای من با 600 تومن چی رو پیشنهاد میدین؟ یه لنز در همین رنج...
    در ضمن تقسیم بندی فوکوس دستیش درسته؟ مشکلی که نداره؟ من با 70-150 vivitar برای آنالوگام، مشکل داشتم... بینهایت برای 70 و 150 یه ذره فرق داشت...
    اصلان نورقاسمی

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

آره، اشتباه از من بوده که کنون رو نیکون خوندم...
    تعویض نکردن لنز هم برام مهمه... هر لنز قلقی داره که سخت بدست میاد، حیفه آدم هی وقتش رو طلف کنه که قلق یه لنز تازه رو بدست بیاره... مشکلات بودجه هم یه چیز دیگه هست...
    میشه از عکس هاتون (ماه و یه دونه جرم عمقی تر) بذارین؟ (لطفا...خیلی مهمه)
    چرا لنز خوبی برای این کار نیست؟
    برای من با 600 تومن چی رو پیشنهاد میدین؟ یه لنز در همین رنج...
    در ضمن تقسیم بندی فوکوس دستیش درسته؟ مشکلی که نداره؟ من با 70-150 vivitar برای آنالوگام، مشکل داشتم... بینهایت برای 70 و 150 یه ذره فرق داشت...
    -------------

اگه عجله ندارید کمی صبر کنید (حدود 3 روز ) چون درگیر میانترم ها و ثبت نام ارشدم
    اگر هم خیلی فوریه پیغام خصوصی بذارید سعی می کنم کمکتون کنم
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

نه، مشکلی نیست... ممنون میشم...
    اصلان نورقاسمی

كاربر همراه tanhatanha آواتار ها
    تشکر کرده
    4948

سلام دوستان
    من کل این تاپیک رو دوبار خوندم و کلی ریویو و سمپل و اینا , از همه تون ممنونم
    اما نقدینه اجازه نداد این لنز رو با os بگیرم , خودم رو چلوندم
    برای من که حرفه ای نیستم , فکر میکنم لنز خوبیه
    از خود سیگل گرفتم میگفت 350 , 340 گرفتم , با 3 سال گارانتی , گفت آبخوردگی شامل نمیشه ولی ضربه شامل گارانتی میشد

راستی سیگل گفت تا چند ماه آینده داریم جمع میکنیم بریم میرداماد

صفحه 13 از 15 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13 14 15 آخرینآخرین