صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 44
Like Tree58تشکر

موضوع: بزرگنمایی و ارتباط آن با سایز سنسور

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

پیش فرض پاسخ: بزرگنمایی و ارتباط آن با سایز سنسور

شب به نیکی
    دوستان گویا تمام عزم خود را جمع کرده اند برای رد موضوع
    چرا اینگونه؟
    باور بفرمایید من فقط سوالی مطرح کردم ِ در همین حین هم تلاش کردم برای رسیدن به جواب
    قبل از زدن این تاپیک منابع زیادی را جستجو کردم.پور واضح که به جواب مطلوبی نرسیدم
    چرا به جای هم صحبتی ِ پستی میزنید با این محتوا که:
    کلید اسرار اینه که گفتم پس زود باش گوش کن
    جناب محبی لینک مکرو گرافی ارائه میدهند
    جناب مبین تصویری از کن راکول ارصال میکنند و من هم مکنونات قلبی ایشان را باید بدانم یا حدس بزنم
    جناب اتفاق بد از چدین نوبت توضیح بیانم.عکسی چاپ شده قرار میدهند که از پایه نغض غرض است
    جناب قشقایی همراه بودند ِ از شعر نیما دلگیر شدند و نوشتند که "می خواستم چیزی بگم اما دیگه نمیگم"
    همه بر این حقیر منت گذاشتید ِ اما مطمئنید پستها مرا میخوانید بعد چیزی ارسال میکنید
    احتیاجی به لفافه گویی نیست که من آیا {کادر میدانم چیست/بزرگنمایی کیه/تعریف سنسور چیست/لنز ساختارش عوض نمیشود!/.......}
    کار سهل تر اینست ضمن پایین ترین تصورات در مورد بنده فقط پستها را خوب در نظر بگیریید
    سعی میکننم تا جواب مطلوب را با جستجوی بیشتر پیدا کنم تا در اختیار این تاپیک قرار گیرد
    ضمن تشکر مجدد

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

با سلام
    فکر کنم شما در سوال خود دچار شبهه شدید وشایدم اینهمه دلیل و مطالبی که دوستان ارائه کردند غلط و بیهوده بوده
    جناب شایان شاد شما در هر پستی که میزنید بعد از شب به نیکی اعلام می دارید پاسخ دوستان در جهت نقض است
    لطفا در نوشتن جملات و لحن انها دقت کنید .. تمامی این دوستان در جهت بالا بردن سطح علمی فروم تلاش بی شائبه ای دارند و حیف است که اینگونه پاسخشان داده شود
    پوزش می طلبم بخاطر اف تاپیکی که زدم
    farsad، Canon! و Amir Abdolpanah تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

جناب شایان شاد عزیز سلام
    من این تاپیک رو دنبال میکردم ولی الان دوباره یک دور کل پستهای این تاپیک را خواندم.
    از نظر من مشکل از پاسخگویی دوستان نیست و دوستان دقیقا متوجه منظور شما شده اند و پاسخ‌های بسیار عالی و کاملی به پرسش شما داده اند.
    از نظر من مشکل این تاپیک این است که برای شما ذهنیتی پیش اومده که اشتباه است و دوستان هم هرچه سعی کرده اند با دلیل و منطق به شما بقبولانند که این ذهنیت اشتباه است شما پیام اونها رو درک نکرده اید و جواب آنها را کلا کلا نفی کرده و به نقض غرض تشبیه کرده اید.
    من فکر می‌کنم شما نیاز به این دارید که به صراحت به شما گفته شود که «دوست عزیز این ذهنیت شما کاملا اشتباه است. سعی کنید این ذهنیت را کلا از ذهن خود پاک کنید و سپس یک دور این تاپیک را بخوانید و مطالب آن را به عنوان یک سری اصول و قواعد بپذیرید یا اینکه صبر کنید تا به مرور و تجربه این اصول رو فرا بگیرید.»

و اما در مورد ذهنیت پیش اومده برای شما. من کل پاسخ های دوستان رو در یک جمله میگم و امیدوارم بتونه در درک پاسخ‌های دوستان بیشتر به شما کمک کنه. اشتباه اصلی شما این است که اندازه چاپ رو به نسبت بزرگنمایی لنز مرتبط میکنید درحالی که اصلا درست نیست. و نسبت چاپ عکس به رزولیشن دوربینها و نسبت بزرگنمایی لنز به ساختار اپتیکی لنز بستگی دارد.

با آرزوی موفقیت
    Canon! و M.Mobin تشکر می‌کنند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

در نمیگیرد نیازو ناز ما با حسن دوست خرم آن کز نازنینان بخت برخوردار داشت
    نیم شب نازنینان به نیکی
    وقتی سیستم لرزه گیری نباشد صلاح در آن هست که برای جلوگیری از بلور شدن از سرعت 1بروی فاصله کانونی با بالا استفاده شود
    برای لنز 50م.م روی فول فریم 1/50 حداقل خواهد بود
    و هنگامیکه از بدنهای کراپدار استفاده کنیم (کنون) این عدد 50*1.6=80 . 1/80 توصیه میشود
    این معنای افزایش فاصله کانونی روی سیستم دوم را دارد؟البته واضح هست که ابعاد لنز بزرگ نشده اما در نهایت فاصله کانونی بلند تر شده؟
    با ارجاع به صحبتهای جناب اتفاق سیستم اپتیکی لنز تغییر نمیکند .پس حداقل فاصله کاری نیز تغییر نخواهد کرد
    حال چه حاصل ِ
    سه عقیدهء متفاوت داریم
    بزرگنمایی بزرگتری برای کراپدار در چاپهای همسان نسبت به سنسور بزرگتر بدست خواهد آمد/شایان شاد/
    بزرگنمایی کوچکتری کراپدار در چاپ ارائه میکن/محمد حسن اتفاق/
    بزرگنمایی تغییری نمیکد و هر پلت فرم کار خودش را میکند /دیگر دوستان/
    همین رفتار را در لنزهای تله داریمو نرمال و ..

كاربر ويژه farsad آواتار ها
    تشکر کرده
    7124

بزرگنمایی بزرگتری برای کراپدار در چاپهای همسان نسبت به سنسور بزرگتر بدست خواهد آمد/شایان شاد/
    ببینید دوست عزیز. شما بحث لنز رو کنار بگذارید . این جمله شما وقتی صحیح هست که از دو سنسور کراپدار و فول فریم با مگاپیکسل یکسان استفاده کنید یا اینکه مگاپیکسل دوربین کراپدار بیشتر از دوربین فول فریم باشه. در غیر این صورت نتیجه برعکس خواهید گرفت. و این هیچ ارتباطی به لنز نخواهد داشت.

این معنای افزایش فاصله کانونی روی سیستم دوم را دارد؟البته واضح هست که ابعاد لنز بزرگ نشده اما در نهایت فاصله کانونی بلند تر شده؟
    در مورد فاصله کانونی هم هیچ مشکلی نیست. بله فاصله کانونی لنز بر روی کراپدار با فول فریم متفاوت هست و در صورتی که با حداثل فاصله کانونی لنزهای ماکرو عکس بگیریم اندازه تصویر تشکیل شده بر روی هر دو سنسور برابر خواهد بود. که فکر نمی کنم شما در این مورد نظر دیگری داشته باشید.

همونطور که تو پست قبل هم گفتم این دو بحث جداست که شما اونها رو با هم یکی می کنید و هیچ ارتباطی هم به هم ندارد.
    Canon! تشکر می‌کند.
    فرساد غفاریان
    farsad.me
    فوتوبلاگ: TrappedLight.net

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

منظورم از ارسال اون عکس این بود که تو سنسور دوربین کراپدار فقط قسمتهایی از تصویر دیده نمیشه ولی این به معنی اون نیست که قسمتهایی که دیده میشه بزرگتر از همون قسمتها تو خورجی یک دوربین فول فریم هستش!

فکر میکنم مثلا من وقتی با لنز 150 -500 روی 500 مم با دوربین خودم از یک پرنده عکس میگیرم،اندازه تصویری که از این پرنده روی سنسور تشکیل شده با وقتی که من این عکس رو با 5Dii میگیرم متفاوت نخواهد بود!فقط تو عکسی که با 450 دی میگیرم کادر بسته تری دارم نسبت به عکس دیگه!
    در واقع پرنده بزرگتر نشده!من گوشه های کادر رو تو عکس ندارم!

البته امیدوارم که تونسته باشم منظورم رو برسونم و البته اشتباه نکرده باشم!
    tanhatanha و FarshadPix تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

چون افلاین بودم بعد از ارسال پست شمارو دیدم جناب غفاری
    اشتباه اصلی شما این است که اندازه چاپ رو به نسبت بزرگنمایی لنز مرتبط میکنید
    منظور شما اینست که بنده گفتم هر قدر بزرگنمایی لنزی بیشتر باشد امکان چاپهای بزرگتری داریم؟اگر اینگونه هست کجا اشاره شده؟ تنها یکجا به اندازه چاپ اشاره کردم آن هم به صراحت بسایز فرضیه 20*30 .اینگونه نیست؟البته هنوز به آن مثال معتقدم
    نسبت چاپ عکس به رزولیشن دوربینها و نسبت بزرگنمایی لنز به ساختار اپتیکی لنز بستگی دارد
    رزولیشن دوربینها به این تاپیک ارتباطی ندارد.

مثال تکراری شاید کمکی کند برای درک مشترک
    پرنده ایی روی درخت نشسته و شما 10 متر آنطرفتر هستید.لنز 500م.م در اختیارتان هست که روی فول فریمتان بستید.عکسی میگیرید
    دوستتان درست در کنارتان هست بسیار نزدیکِ لنزتان را به امانت گرفته با بدنهای کراپدار خودش از همان پرنده عکسی در همان پز میگیرد
    فردا همراه هم به مرکز چاپتان رفته و هردو عکس آن پرنده را در سایز 20*30 چاپ میکنید
    باز تأکید دارم هردو در سایز 20*30
    کدام چاپ ِ پرندهء بزرگتری را نمایش میدهد؟
    حرفی خودمانی:
    بعد از دیجیتالی شدن تمام عکاس محدود به صفحه مانیتور و انتشار در وب شده.خیلی دیدگاهم وابسته به چاپ هست و اعتبار کمتری برای مانیتور قائل هستم
    تا عکس چاپ نشده برای من انگار نوزاد متولد نشده هست(این نظر صرفاّ شخصیست)
    ----------------------------------------
    چند پست ارسال شده دوباره بنده آفلاین بودم.اگر جوابها مرتب نیست پوزش

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13646

فکر میکنم مشکل از این امر باشد که مبنای مقایسه بزرگنمایی رو چیزی که در نمایشگر میبینم قرار میدهیم!
    خوب این دقیقا همون میشه که من گفتم!
    یعنی دو تا عکس رو تو یه اندازه ببینیم!مثل وقتی که هر دو عکس رو(عکسی رو که با 450D و 5DMKII) گرفته شده رو توی صفحه مانیتور ببینیم که در اون صورت مثلا هر دو رو 1280×800 خواهیم دید و قطعا اون پرنده تو عکسی که با دوربین کرپدار گرفته شده بزرگتر نمیاش داده میشه،نه اینکه واقعا بزرگتر باشه!!
    شد توضیح واضحات!!

که البته میشه همون سایز از پرنده رو با کراپ تو عکس دوربین فول فریم هم به دست اورد!
    شد توضیح واضحات!!!
    فقط چیزی که نمیفهمم این بود که در تمام این مدت و اصلا ایجاد این تاپیک برای اثبات این بود که جزئیات در یک عکس کراپ شده در اندازه نمایش برابر با سایز عکس اصلی بزرگتر نمایش داده میشن؟

این که جای بحث نداره!!:confused:
    Canon!، tanhatanha و FarshadPix تشکر می‌کنند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

هدف گرفتن ایراد نیست اما امکان دارد در آینده این صحبتها را دیگران هم بخوانند
    جناب غفاری منظورتان حداقل فاصلهء کاری لنز های مکرو بوده .مطمئنن اشتباه تایپ کردیید
    ببینید دوست عزیز. شما بحث لنز رو کنار بگذارید . این جمله شما وقتی صحیح هست که از دو سنسور کراپدار و فول فریم با مگاپیکسل یکسان استفاده کنید یا اینکه مگاپیکسل دوربین کراپدار بیشتر از دوربین فول فریم باشه. در غیر این صورت نتیجه برعکس خواهید گرفت. و این هیچ ارتباطی به لنز نخواهد داشت.
    شما میفرمایید لنز را کنار بگذاریم بنده پیشنهاد میدم مگاپیکسل را که بی ارتباط(مستقیم) با موضوع هست کنار بگذاریم
    جناب مبین و جناب غفاری اگر پست آخرتان را با دیدگاه چاپ آن گونه که عرض شد باز برسی کنید
    مجدد همین عقیده را دارید؟
    در مورد لنز 500 جناب مبین فکر کنند
    و لنز 100مکرو جناب غفاری
    چون این لنزهارا دارید ملموس تر هست
    البته با دیدگاه چاپ
    عکاس باید عکس را روی کاغذ ارئه بدهد غیر از این که نیست

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan shad نمایش پست ها
    فردا همراه هم به مرکز چاپتان رفته و هردو عکس آن پرنده را در سایز 20*30 چاپ میکنید
    کدام چاپ ِ پرندهء بزرگتری را نمایش میدهد؟
    ...
    دوست عزیز مطلب شما چه ربطی به بحث 1:1 داشت؟ آنقدر چرخاندید موضوع را که صورت مسئله عوض شد، یا از ابتدا سوال را اشتباه مطرح کردید.

فکر می‌کنم شما تمام تلاش خود را می‌کنید تا مطلبی را که در ذهن دارید از دوستان تأیید بگیرید.
    farsad و Canon! تشکر می‌کنند.
    .

صفحه 3 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین