صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 36 , از مجموع 36
Like Tree50تشکر

موضوع: انتخاب لنز تله فتو با کیفیت

كاربر آشنا sharagim1 آواتار ها
    تشکر کرده
    5

پیش فرض پاسخ: انتخاب لنز تله فتو با کیفیت

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad_k نمایش پست ها
    با سلام دوباره
    بحث خونه بزرگ و این حرف ها نیست
    شاید مثلا برای گرفتن یک پرتره صورت از فاصله 10 متری نشه از لنز 16-85 استفاده کرد. منظورم اینه
    البته پرتره که نه مثلا یک کادر بسته تر
    70-300 نیکون خوبه ولی خوب من دوست دارم کیفیت بهتری داشته باشه و برای طبیعت گردی هم مفید باشه.
    خودم هم خیلی نظرم روی 100-300 هستش که برای استفاده در داخل خونه فکر کنم مناسب تره واگر بخوام بیرون هم استفاده کنم یک کانور تور بهتر از نبودنشه.
    میخوام بدونم ایا کیفیت 70-300 با 100 -300 اختلاف زیادی داره یا حتما باید یه جوری 70-200 تهیه کنم.
    چون در هر صورت اگر بخوام 100-300 تهیه کنم باید 70-300 رو بفروشم . میخوام بدونم دوستانی که داشتن کیفیت اونو نزدیک به 70-200 یا 80-200 نیکون ویا 70-200خود سیگما میدونند.
    و مثل اینکه 120 -400 از نظر کیفیت پایین تر از لنز خودم هستش و نباید بهش فکر کنم.
    یه جورایی دوست دارم هر دو منظور رو داشته باشم.هم کیفیت بهتر هم تله بلند تر
    ممنون از راهنمایی دوستان
    سلام

دوستمان وحید جواب خوبی‌ داد، روی

ef 70-200 f یا بهتر
    EF 70-200mm f/2.8L IS II USM یا بهتر کمی‌ تامل کنید، جزو لنز‌های بسیار با ارزش می‌باشد ‌ای کاش قیمتش ........
    در روضه قلب جز گل عشق مکار

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

نقل قول نوشته اصلی توسط sharagim1 نمایش پست ها
    سلام

ef 70-200 f یا بهتر
    EF 70-200mm f/2.8L IS II USM یا بهتر کمی‌ تامل کنید، جزو لنز‌های بسیار با ارزش می‌باشد ‌ای کاش قیمتش ........

سلام

فکر میکنم سوال ایشان برای نیکون بود
    barca007 و A. Shahbazi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه A. Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    1476

برای من نیکون و سیگما فرقی نمیکه فقط باید با کیفیت باشه .

تشکر کرده
    1476

نقل قول نوشته اصلی توسط sharagim1 نمایش پست ها
    سلام

ef 70-200 f یا بهتر
    بله درسته ولی 200 برای پرنده گرافی خیلی کوتاهه.

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza20 نمایش پست ها
    سلام من هم مدتی است که برای بدنه دی 90 خودم دنبال یه تله خوب می گردم. ولی از اونجایی که زیاد باتجربه و وارد نیستم نمی تونم به یه دیدگاه کلی برسم .من خودم تا حالا فقط با لنز کیت (18-105) کار کردم و ازش راضیم ولی خیلی عالی نیست حالا یه لنز می خوام که حداقل از نظر سرعت فوکوس و شارپ بودن و وزن و قیمت و فلر نشدن و ... بد نباشه. (:biggrin:خوب باشه).در ضمن موضوع اصلی من پرنده گرافیه ولی تنها نیاز من نیست
    من با تحقیقی که انجام دادم سیگما 50-500 و 150-500 از نظر کیفیت خیلی خوب نیست ، 100-300 فلر میشه و...
    آقا پس من چیکار کنم یعنی برای این دوربین نیکون یه لنز مناسب پیدا نمی شه؟؟؟
    لطفا قیمت ها رو هم در نظز بگیرید
    با سلام.
    برای اینکه به جواب بهتری برسید اول بودجه مورد نظر رو بفرمایید تا بهتر بشه نظر داد.
    در مورد 150-500 سیگما هم شما از کجا به این نتیجه رسیدین که این لنز کیفیت نداره؟بسیاری از عکاسان حرفه ای که کار حیات وحش بالاخص پرنده گرافی انجام میدن از این لنز استفاده می کنن و اثار زیبایی هم با این لنز خلق می کنن.مهم اینه که شما این توانایی رو داشته باشین که از این لنز نهایت کیفیت رو بگیرین.

موفق باشید
    Mehdi Rojaie و A. Shahbazi تشکر می‌کنند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

تشکر کرده
    1476

سلام خدمت مهران عزیز
    اتفاقا من چون پیگیر قسمت حیات وحش هستم با این عکسها آشنا هستم و می دونم که عکس های خوبی می اندازند ولی در قسمت های گوناگون مثل پست وحید در همین قسمت خواندم که این لنز از نظر کیفیت خیلی پایینه:
    نظر شخصی ام را میگویم, اگر واقعا ً به دنبال کیفیتی فراتر از 300-70 خود هستید, 500-150 و 400-120 را فراموش کنید ( حداقل 300-100 و 200-70 ...) , اما اگر به دنبال تله بیشتر هستید, همان دو مورد سیگما.. .
    و خیلی جاهای دیگه...
    و در جاییی معین گفت که عکس خوب گرفتن با این لنز آسونی نیست و از طرفی من خودم خیلی از رنج این لنز خوشم اومده ولی وزنش کمی زیاده و برام کیفیت مهمه البته کیفیت عکس نه کیفیت بدنه لنز قیمتش هم که مناسبه حالا من موندم که کیفیت خیلی پایینتر از 18-105 خودمه
    در ضمن در باره بودجه هم چون برای خریدن لنز باید از تنها پس اندازم استفاده کنم و منبع در آمد ه فعلا ندارم هر چه کمتر بهتر ولی نمی خوام لنزی بخرم که بعدا پشیمون بشم.:biggrin:

راستی این که میگید کیفیت لنز 150-500 سیگما از 100-300 سیگما بهتره ؟؟ یعنی خیلی فرق داره؟؟

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4