صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 49 , از مجموع 49

موضوع: چند سوال در مورد لنز

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

پیش فرض پاسخ: چند سوال در مورد لنز

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash
    اما نگران بودم... که عاقبت اینجا این خواهد بود که دوستانی با هیجان از کله کچل یک مامور نیروی انتظامی بگن... و غمشان باشد که با لنز غیر L نمیشه از کله کچل کسی عکس گرفت... نمیدانم... شاید دوستان ما جرج کلونی بودن... و هستن... و هر کس نیست... مستوجب ریشخند و پوزخند...

داشتم فکر می‌کردم...اینجا دوستان محترم بسیاری هستند.... دوستانی که آشنایی با اونها میتونه باعث افتخار من باشه...

نوشته‌های آقای شهبازی و روشن... در سایت و مجله عکاسی حرفه‌ای خواهم خواند
    عکس دوستان عکاس... هم در سایتهای شخصی خواهم دید
    آقای محبی را هم انشا... در کوه!(شاید هم صاحب سایت شدن!)

همیشه به دنبال لحظه‌ای بودم... به دلکشی پرنده ای...
    این لحظات از این فروم پرکشیدست...
    برای همه آرزوی موفقیت دارم
    و امیدوارم در آینده نزدیک که ۲ایکس و چند ایکس سام جوانروح٬ انسل آدامز که از این فروم بیرون میاد... زنده باشیم و عکسهای ایشان را ببینیم و لذت ببریم.
    شاد باشید
    .
    من جدا متاسفم البته برای خودم اونم به این لحاظ که تصمیم گرفته بودم دیگه توی این مطلب چیزی ننویسم اما دیدم که انگار نمیشه
    آقای محترم که یال و کوپال باحال بودنتو منم درون این سایت دیدم اون زمانها منم فکر میکردم که باید جوابی ندم ولی این به علت نبوده که اونارو نخونده باشم من فکر میکنم مزاح منو در مورد "کله کچل" زیادی جدی گرفته باشی البته شاید اشتباه از من بوده شاید باید درک میکردم که یکی از آشنایان درجه یک شما ممکنه یکی از این افراد باشه !!!
    نه من جرج کلونی نبوده و نیستم اما انقدر اراده دارم که از تمسخر یک دختر 16 ساله که داره با یه دوربین چندصدهزارتومنی
    برای خودش زندگی میکنه لذت نبرم و تعصبم را برای یه مترسک انسان نما نذارم ............البته اینم یک ایدئولوژی فکریه ، به کسی چه .........
    و اگر یه آقایی بنا به نظر خودش به من میگه که با آنالوگ بیشتر از دیجیتال احساس لذت داره، قیاس " باشتر به کعبه رفتن و یا با هواپیما به خانه حق شتافتن" رو مطرح نکنم و این فرد برنجه ، ولی باز هم شاید احترام یه "کچل خودفروش" از یه "دوست عکاس" اونم با سن بیشتر باشه کسی چه میدونه !!! البته این ناشی از اینه که هر کس دنیا رو به اندازه خودش میبینه ،شما هم به اندازه خودت ، توقعی ازت نیست ، همینو بس....

اینارو گفتم که کسی یادش نره شما هم مثل مازمینی بودید و از اوج کبریا به زیر نیوفتادید...... حتی اگه اونارو پاک هم کرده باشی دوست پرمدعای من از صفحه ذهن افراد پاک نمیشه !!!

جمعی متفکرند در مذهب و دین قومی متحیرند در علم و یقین
    ترسم که مناده ای برآید ز کمین کی بیخبران راه نه آنست و نه این
    " خیام"
    ویرایش توسط showan : Sunday 21 May 2006 در ساعت 10:28
    سعید نقشبندی

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

یکی از مدیران خوب را از دست دادیم ! حیف شد. متن خیلی فلسفی بود. من نفهمیدم جدی گفتند یا نه.( رفتنشون)

در مورد لنز هیجده--پنجاه و پنج ( به نوشتن آن به رقم آلرژی پیدا کردم) باید بگم خاصیت ماکرو رو هم باید با معمول آن جمع بست. ویِژگی خوبی را یادم انداختید. یادم باشه هر وقت خواستم ازش تعریف کنم به ماکروش هم اشاره کنم.

اما مثل اینکه گذاشتن نقطه های ......... بسیار بعد از هر کلمه از آقای قدیری به آقای سعید هم سرایت کرده.
    آریو مینوسپهر

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

یکی از مدیران خوب را از دست دادیم ! حیف شد. متن خیلی فلسفی بود. من نفهمیدم جدی گفتند یا نه.( رفتنشون)

در مورد لنز هیجده--پنجاه و پنج ( به نوشتن آن به رقم آلرژی پیدا کردم) باید بگم خاصیت ماکرو رو هم باید با معمول آن جمع بست. ویِژگی خوبی را یادم انداختید. یادم باشه هر وقت خواستم ازش تعریف کنم به ماکروش هم اشاره کنم.

اما مثل اینکه گذاشتن نقطه های ......... بسیار بعد از هر کلمه از آقای قدیری به آقای سعید هم سرایت کرده
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    مسعود قدیری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط showan
    انقدر اراده دارم که از تمسخر یک دختر 16 ساله که داره با یه دوربین چندصدهزارتومنی
    برای خودش زندگی میکنه لذت نبرم و تعصبم را برای یه مترسک انسان نما نذارم ............البته اینم یک ایدئولوژی فکریه ، به کسی چه .........
    خواهشا کمی آروم تر! من این بار بر خلاف دفعات گذشته که با کم لطفی دوستان مواجه می شدم به شدت واکنش نشون می دادم، سعی کردم آروم باشم و انگار که نشنیدم! دربحث هم دخالتی ندارم از دور دارم همه پست ها رو می خونم ....چند نکته در حرفهای شما اذیتم کرد....
    دوست محترم، گاهی برای اینکه کسی عکاس بشه و بفهمه که عکس بد گرفته و نباید از هر"بدی" تعریف کرد، لازمه یه تلنگر بخوره تا بره دنبال کارهای بهتر، کسی که کارش رو جایی ارائه می ده باید قدرت پذیرش انتقاد رو هم داشته باشه حتی از بدترین نوعش که فحش دادن به کار باشه( که اینطوری نبوده)، که اون مسئله حل شد و رفت، لزومی نداشت شما اینجا وسط دعوا نرخ تعیین کنید...

و اگر یه آقایی بنا به نظر خودش به من میگه که با آنالوگ بیشتر از دیجیتال احساس لذت داره، قیاس " باشتر به کعبه رفتن و یا با هواپیما به خانه حق شتافتن" رو مطرح نکنم و این فرد برنجه ،

اولا یه آقایی نبودن و یک آدم الکی متعصب بی تربیت بودن که خدا رو شکر شرشون از این فروم کنده شد. و اینکه به این محترمی نگفتن که با آنالوگ بیشتر از دیجیتال احساس لذت می کنن! کسی برای ایشون دعوتنامه نفرستاده بود که وقتی مایل به عکاسی آنالوگ هستن بیان و در فروم عکاسی دیجیتال عضو بشن و دعوا راه بیندازن. با هزار جور بی منطقی و بی احترامی و حرفهای نامحترمانه که لایق خودشون بود ما رو زیر منت خودشون قرار دادند و عرض کنم که اشتباه نشه ما بودیم که از ایشون رنجیدیم نه ایشون از ما! فکر می کنم شما اون دوره عضو فروم نبودید، بعد از اون بسیاری از پستهای گرانبهاشون حذف شده که شما الان اینطوری قضاوت می کنید.( پس لطفا ندانسته به قاضی نروید)

ولی باز هم شاید احترام یه "کچل خودفروش" از یه "دوست عکاس" اونم با سن بیشتر باشه کسی چه میدونه !!! البته این ناشی از اینه که هر کس دنیا رو به اندازه خودش میبینه ،شما هم به اندازه خودت ، توقعی ازت نیست ، همینو بس....

این دیگه از اون لحن حرفهای زشت بود که اصلا از شما انتظار نمی رفت شمایی که با شوخی بی محتوای یک نفر نسبت به خودتون از کوره در می رید نباید شوخی بسیار بسیار کریه تر انجام بدید، حالا به هردلیلی... حرفتون خیلی زشت بود. متاسفم. ترجیح می دم این پستها رو پاک نکنیم که اگر سال دیگه یه نفر دیگه اومد و خواست در مورد این بحثها قضاوت کنه لااقل همه رو کامل مطالعه کنه!...
    ساناز نافذ
    ---------------

كاربر همراه
    تشکر کرده
    66

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    مهم نیست که دیگه در این فروم باشند یا نه، مهم اینه که هست و به هرکس هم که تا الان لازم بوده کمک کرده متاسفانه دوستان یاد نگرفتند که قدر بودنِ همدیگه رو بدونن و با بی احترامی ها و بحث های بیجا باعث رنجش همدیگه نشن. شاید اگه زمان قبل تری بود همه بسیج می شدیم و می گفتیم نه آرش برگرد و بیا...

ولی من یکی دیگه خیلی خسته تر از اونم و دلیلی هم نمی بینم که برگرده چون تجربه اش رو دارم، اگر به خاطر احترام حضور یک عده انسان نیک و خالص این فروم نبود خودم خیلی وقت قبل رفته بودم و پشت سرم رو هم نگاه نمی کردم و بابت تمام لحظاتی که برای نوشتن مطالبی که فکر می کردم مفیده وقت گذاشتم افسوس هم نمی خوردم ( معتقد بودم حتی اگر فقط یک نفر هم یک قدم بره جلو ارزش زمانی که گذاشتم رو داره) و در مواقع بی شمار که حتی انتظار یه تشکر معمولی رو هم نداشتم توهین شنیدم...
    البته مدت بسیار زیادیه که فقط از دور تماشا میکنم و هر از گاهی اگه ببینم کسی مشتاقه و فرق بین نقد و تحقیر رو می فهمه در حد توانم سعی می کنم کمک کنم... دیگه نمی دونم بگم آرش برگرد یا نه؟ لزومی نمی بینم وقتش رو جایی صرف کنه که مدتهاست داره به کل کل می گذره...
    فقط امید دارم که این مسائل تکرار نشه و گرنه فکر کنم به زودی عمر این فروم به سر برسه....
    ساناز نافذ
    ---------------

كاربر فعال Minoosepehr آواتار ها
    تشکر کرده
    1796

من نمیفهمم ولی مثل اینکه چند نفر خوشحال هستند از این که Arash میره؟ درسته؟

این رو میشه از گذاشتن علامتهای تعجب زیاد ( که گذاشتن علائم نگارشی زیاد برای آقای قدیری عادت شده ) و نوشتن خانم نافذ از این که ((آدم الکی متعصب بی تربیت بودن که خدا رو شکر شرشون از این فروم کنده شد))

من تنها کسی که دیدم گفت من از این فروم میرم Arash بود. آیا منظورتون ایشون هست؟
    آریو مینوسپهر

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

خانم نافذ....منتظر برخوردی مانند بخورد دوستان دیگه از طرف شما بودم که خوب خوشبختانه با اظهار نظر منطقی از
    طرف شما روبرو شدم......
    تمامی فرمایشات شما متین.......اما این هم بدور از انصاف است که کسی بخاطر مدیریت در مکانی از یک مدیر دیگه به ناحق دفاع کنه
    در مورد آقای حاجی آبادی و ...بحثی ندارم...که ایشون درست میگفتند و یا نمیگفتند....منطق داشتن یا نداشتن....
    مهم این هست که کسی رو به تمسخر نگیریم......
    در مورد اون دختر 16 ساله و از این....خانم نافذ..آیا تذکر دادن رو با تمسخر یکی میدونید.....
    مثلا من عکس در اینجا قرار میدهم واز شما نظر میخواهم...شما دو جور میتونید از عکس من انتقاد کنید...
    این چه عکسیه؟اصلا نقطه فکوس شما کجا بوده؟منظور شما از این عکس چی بوده؟و.......
    عکس بدی نیست...اما این عکس چه مفهومی رو میرسونه؟به نظر من نقطه فکوس شما قشنگ نیست و اگر فلان جا بود بهتر بود.....اگر فلان کادر رو انتخاب میکردید بهتر بود و.......
    پادشاهی خوابی میبینه و این خواب رو کسی برای پادشاه تعبیر میکنه....میگه:تمام دوستان و آشنایانتان خواهند مرد...پادشاه از این تعبیر خوشش نمیاد و دستور اعدام رو برای شخص صادر میکنه.....
    کسی دیگه این خواب رو تعبیر میکنه و چون از عاقبت کار خبر داشت میگه این خواب بیانگر این است که عمر پادشاه از بقیه نزدیکان بیشتره......
    خانم نافذ...اگر بلد نیستیم حرفی بزنیم ...حرف نزدن رو که بلدیم....که موجب چنین برخوردی از طرف مقابل نشه....
    اگر قراره از چیزی انتقاد بشه چرا باید تمسخر در انتقاد وجود داشته باشه:
    نمی‌دونم... شاید چون استاد الکترونیک ، اپتیک ، نرم افزار نبودم و نیستم و نخواهم بود... دست و دلم به نظر دادن یا نوشتن نمیره...
    اما نگران بودم... که عاقبت اینجا این خواهد بود که دوستانی با هیجان از کله کچل یک مامور نیروی انتظامی بگن... و غمشان باشد که با لنز غیر L نمیشه از کله کچل کسی عکس گرفت... نمیدانم... شاید دوستان ما جرج کلونی بودن... و هستن... و هر کس نیست... مستوجب ریشخند و پوزخند...
    خیلی از فرمایشات جناب عاشوری نیا برای من صد من یک غاز هم نبوده ولی چیزی نگفتم....(خواهشا قبل از قضاوت به تندی جمله بیان شده از طرف ایشون فکر کنید)...

جناب عاشوری نیا در جایی در مورد فلاش اظهار نظری فرمودند و گفتند اگه کسی بتونه با فلاشهای قدیمی دوربینشو بسوزونه من به اون جایزه میدم......(خواستید لینک میگذارم)
    این حرف برای من بسیار خنده دار بود که کسی چیزی رو ندونه و بیاد در موردش جایزه هم بگذاره....اما چیزی نگفتم و اصلا در اون تاپیک پستی نزدم....برعکس ایشون، که اگر برعکس این قضیه بود شروع به مسخره کردن وسط کشیدن بحث کله کچل میکرد....

خانم نافذ بنده ودوستان من به اندازه خودمون چیزی بلد هستیم...در مواردی که امثال...در خواب هم نمیتونن ببینند...
    اگر کسی یک کوله و سه پایه پشتش ببنده و یک دفتر و دستک هم راه بیندازه و به لطف همین دفتر دستک فکر کنه که خیلی مهارت در عکاسی داره که به خودش اجازه بده دیگران رو به تمسخر بگیره و یا خودشو در حدی ببینه که مورد گفته های بنده مطمئن بشه که آیا بنده درست خواندن رو بلد هستم یا نه و یا اصلا بلد هستم بخوانم و یا عکس دیدن .....این درسته؟؟؟؟

نه از کله کچل کسی عکس میگیره... نه نیازی به لنز شارپ و سنسور فلان داره...
    و امیدوارم در آینده نزدیک که ۲ایکس و چند ایکس سام جوانروح٬ انسل آدامز که از این فروم بیرون میاد... زنده باشیم و عکسهای ایشان را ببینیم و لذت ببریم
    خانم نافذ چند مورد دیگر رو مطرح میکنم و منتظر جواب شما هستم و امیدوارم مانند پست قبلی همراه با منطق باشه......

در مورد این تاپیک و کسی که سوال رو مطرح کرد....دقت کنید..بحث به هیچ وجه از طرف ایشون جنبه هنر عکاسی نبود و اینکه میشه با یک لنز عکاسی هنری کرد یانه.....سوال ایشون یک سوال تخصصی بود که :

4- (((((با توجه به اينکه من قدرت خريد لنز ديگری را در آينده نخواهم داشت پيشنهاد شما چيست؟ ))))آيا لنز کيت دوربين 350D برای يک آماتور که فقط به قصد لذت عکاسی می کنه کفايت می کنه يا اينکه بدنه 350D و يک لنز جداگانه تهيه کنم بهتر است؟((((( در ضمن پول زياد هم ندارم))))
    .

و جواب بنده:

4-آیا واقعا فکر میکنید در یک سال آیند هم به اندازه مثلا 400 هزار ...نمیتوانید برای دوربین خود لنزی تهیه کنید...؟
    این دوربینها مانند کاپکتها نیستند و بعد از مدتی کار کردن با آنها شما را به خرید یک لنز خوب وسوسه میکنند....
    به هر حال از نظر من فقط داشتن یک SLR کافی نیست...مهم این هست که بتوان از حداکثر توانایی آن استفاده کرد...که مسلما با لنزی مثل 55-18 نمیشه که البته این لنز رو اگر سرو ته روی دوربین ببندیم میشه 18-55 ال....
    چون واقعا ماکروی بی نظیری پیدا میکنه...البته ماکرو نه ...میکروسکپ......
    اگر من نمی توانستم دوربین رو بدون لنز تهیه کنم و یا لا اقل میدانستم هرگز برای ......حتما به سوراغ SONY R1 میرفتم....

زیبایی عکس یک طرف و کیفیت تصاویر طرف دیگه...با یک دوربین ارزان قیمت هم میشه عکس زیبا گرفت...آیا این همه پول فقط برای گرفتن عکس زیبا است؟؟؟؟؟؟؟؟

من قبلا هم این رو گفتم اگر میتوانید در آینده یک لنز مناسبتری برای این دوربین تهیه کنید در خرید آن شک نکنید...

موفق باشید....
    همانطور که میدانید یک آماتور توقعی از یک دوربین داره که ....ندارند. طبق فرمایش ایشون که گفتند نمی توانند در آینده لنزی بخرند و میخواهند از عکاسی با این دوربین لذت ببرند..من هم ...پیشنهاد کردم که ظاهرا گناه کبیره کردم....
    آیا با یک لنز محدود(گیریم که از هر لحاظ بی نظیر باشه)میشه از عکاسی لذت برد....

در ادامه این احادیث دوستان بحث هنر عکاسی رو در میان آوردند....هرچند که نظر دوستان صحیح بود(در مورد هنر عکاسی و اینکه با هر دوربینی میشه عکس زیبا گرفت)...که البته جای این فرمایشات زمانی بود که سوال بر آن میشد که آیا میتوان با 55-18 عکس زیبا گرفت.......

اگر قرار باشه که فقط عکس زیبا گرفت چرا اینقدر پول بدهیم برای خرید یک SLR ؟؟
    من گفتم وقتی صحبت از خرید SLR میشه چیزی فراتر از هنر عکاسی مطرح میشه؛ نه فقط هنر عکاسی ...آیا غیر منطقی بود؟

خانم نافذ عزیز بنده و بقیه دوستان صحبتی از هنر نکردیم و فقط به جواب دوستمان پاسخ دادیم و برای هرچی که گفتیم دلیل آوردیم و نمونه عکس گذاشتیم ...که خوب از نظر اساتید تستهای ما مردود اعلام شد و در مورد عکسها نظری ندادند که دل ما رو بشکنند.....

امیدوارم اگر پست سعید رو پاک نکردید که تصمیم گیرنده بتونه صحیح تصمیم بگیره...خود شما هم صحیح قضاوت کنید...
    با تشکر از شما.....
    ویرایش توسط Ghadiri : Sunday 21 May 2006 در ساعت 15:48
    مسعود قدیری

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

نقل قول نوشته اصلی توسط a80300d
    من نمیفهمم ولی مثل اینکه چند نفر خوشحال هستند از این که Arash میره؟ درسته؟

این رو میشه از گذاشتن علامتهای تعجب زیاد ( که گذاشتن علائم نگارشی زیاد برای آقای قدیری عادت شده ) و نوشتن خانم نافذ از این که ((آدم الکی متعصب بی تربیت بودن که خدا رو شکر شرشون از این فروم کنده شد))

من تنها کسی که دیدم گفت من از این فروم میرم Arash بود. آیا منظورتون ایشون هست؟
    جناب مینوسپهر چقدر خوب بود که یاد میگرفتید کاسه داغ تر از آش نشوید.....و اینکه اگر چاپ لوسی در این مملکت از بین بره خیلی پیشرفت خواهیم کرد......

اما در مورد آرش هم باید بگم که جای من و دوستان من رو تنگ نکرده که رفتن و نرفتنش مهم باشه....
    و در مورد شما هم باید بگم زیاد از هوشتون استفاده نکنید که ببینید علامت تعجبها چه مفهومی داره.....
    ویرایش توسط Ghadiri : Sunday 21 May 2006 در ساعت 15:48
    مسعود قدیری

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

در افسانه های یونان قدیم، موجوداتی بودند نیم انسان، که در جزیره ای بنام Sirenum زندگی میکردند. اینان با صدای سحرانگیز خود، دریانوردان را می فریفتند و به سوی خود می کشاندند. سرنوشت این دریانوردان نگونبخت، شکستن کشتی هایشان در برخورد با صخره های جزیره بود.

اعضای محترم فروم، چرا چنین می کنید؟
    چرا با رفتارهایی که در شان یک انسان عاقل و بالغ نیست، با دیگران رفتار میکنید؟
    چرا قدر خود را نمیدانید؟
    چرا قدر کلماتی را که مینگارید نمیدانید؟
    چرا فراموش کرده اید که ارزش انسان بسیار بیش از این است؟
    چرا کودکانه دوستانتان را میرنجانید؟
    چرا حرفی میزنید که خودتان ممکن است، هفته ای دیگر یا نه، روزی دیگر، از خواندن آن شرمگین شوید؟
    چرا همه چیز را توهین به خودتان تلقی میکنید؟
    چرا شمایی که تا روزی قبل، دوستتان را با احترام میخواندید، حال اینگونه به او میتازید؟
    چرا همه چیز را فدای منیت میکنید؟
    چرا بدین گونه سهل با همه چیز معامله میکنید؟
    چرا همه خوبیها را از خود میدانید و دیگران را یکسره نفی میکنید؟
    چرا سکوت را نیاموخته اید؟
    چرا گاهی با سکوت، اجازه نمیدهید گذر زمان، شعله های خشم درونتان را خاموش کند؟
    چرا به خود اجازه میدهید که بخاطر آن نواهای سحرانگیز، انسانی را برنجانید؟
    چرا راه سقوط را بدین آسانی طی میکنید؟
    چرا از شکستن کشتی انسانیت خویش نمی هراسید؟

که شکستن دل دوستان آنقدر زشت وبد است که هیچ چیز ارزش آن را ندارد که بخاطرش چنین کنیم، نه این فروم، نه دوربین، نه لنز، نه عکس، نه عکاسی، نه ....

بهمین دلیل این تاپیک بسته میشود چون دوستان خود نتوانستند قدر کلماتی را که مینگارند درک کنند.
    این تاپیک بسته میشود تا کسی دیگر نتواند دیگران را برنجاند که این گناهی است عظیم.
    از این پس نیز خیلی سریعتر با موارد مشابه این برخورد خواهد شد.
    تا زمانی که خود بیاموزیم که چه باید کنیم.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5