صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 37 , از مجموع 37

موضوع: رنج 18-300

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    22

پیش فرض پاسخ: رنج 18-300

سلام،
    اگر فاصله کانونی300 برای شما مهم هست و قصد خرید یکباره را دارید به نظر من 2 راه دارید : (البته با توجه به بودجه شما)
    1. نیکون : 70-18+ 300-70
    2. کنون : 55-18 + 300-70 (در آینده هم می توانید 55-18 را با یک لنز بهتر جایگزین کنید.)
    اما اگر فاصله کانونی300 را حذف کنید آنگاه انتخاب های شما بسیار متفاوت می شود.مثلا " در برند نیکون به نظر من یکی از بهترین انتخاب ها همان پیشنهاد آقای امدادی (200 - 18 ) است.در زمینه کنون هم انتخاب ها بسیار متنوع تر می شود.
    اما چند پیشنهاد دوستانه :
    1.
    هر انتخابی می کنید، به نظر من تا ورود گسترده D80-400D به ایران صبر کنید.چون حتما" روی قیمت تاثیر جزئی دارد.آنوقت خرید مدل های قدیمی تر لذت بخش تر خواهد بود.شاید هم یکی از این مدل های جدید را خریدید.گرچه به نظر من در صورت اختلاف زیاد قیمت کار چندان صحیحی برای شما نخواهد بود و پس انداز آن برای خرید لنزهای بهتر مناسب تر جلوه می کند.
    2.
    به نظر من داشتن یک لنز مناسب بهتر از سروکله زدن با دو لنز متوسط است پس برنامه زمان بندی شده آقای برهانی را جدی بگیرید.
    3.
    به نظر من با توجه به اینکه D50-D70s-350D تفاوت فاحشی با هم ندارند و انتخاب بین آنها به نوعی سلیقه ای و شخصی است،( مثلا" عقیده شخصی من [...] است. ) برای لنز بودجه،دقت و وسواس بیشتری به خرج بدهید. به طور کلی به نظر من در رده SLR انتخاب دوربین و برند بدون توجه به لنز اشتباه است مگر اینکه قصد داشته باشید از کمپانی دیگری مثل سیگما یا ... لنزهای خود را خریداری کنید که در آن صورت باید دلایل انتخاب برند مثل من خیلی شخصی باشد.

موفق باشید
    -

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

من وقتی میخواستم دوربینم رو بخرم پول یه D50 + یخورده بیشتر براش در نظر گرفتم و میتونستم یه D50 با لنز کیت و یه 300-70 معمولی بخرم یا یدونه فلاش. با مشورت دوستان به این نتیجه رسیدم که فعلا یه لنز خوب مثل این 70-18 تهیه کنم و با توجه به اینکه اکثر نیازها در این رنج برطرف میشه بعد در اولین فرصت یه تله خوب.
    حالا با معرفی این 300-70 جدید که اون پسوند خوشگل VR همراش هست فکر کنم وقتش رسیده که یه تله هم داشته باشم.
    یدونه کیف لاپرو میخوام>یه فلاش میخوام>یه اولترا واید میخوام>یه فیکس 50 1.8 میخوام >یه باطری گریپ میخوام>یه مموری اضافی میخوام>یه DVD رایتر میخوام>یه پرادو هم میخوام>اما کو پول!!
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

یدونه کیف لاپرو میخوام>یه فلاش میخوام>یه اولترا واید میخوام>یه فیکس 50 1.8 میخوام >یه باطری گریپ میخوام>یه مموری اضافی میخوام>یه Dvd رایتر میخوام>یه پرادو هم میخوام>اما کو پول!!
    این آخری کارو خراب کرد....ایشالا پولدار میشی....غصه نخور.....
    مسعود قدیری

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghadiri
    این آخری کارو خراب کرد....ایشالا پولدار میشی....غصه نخور.....
    فکر میکردم به این آخری گیر بدید ، ولی باور کن اینم در راستای عکاسی هست . من آرزو دارم یه روزی تمام ایران رو عکاسی کنم و با توجه به اقلیم متنوع کشورمون یه همچین ماشینی نیازه.(یه دونه الان دارم البته اگه بهش بشه بگی ماشین).
    ویرایش توسط roovigital : Monday 28 August 2006 در ساعت 20:48
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

amirsooki
    Guest

سلام خدمت دوستان و ممنون که وقت گذاشتین .
    راستی ، این پرادو هم خوب لنزیه ، تنها مشکلش اینه که فقط رو بدنه مارک تو نصب میشه . (;
    در مورد 18-200 نیکون هم راستش من با اون لنز مشکلی ندارم خیلی هم دوستش دارم. داشتن این لنز مثل داشتن پرادو میمونه ، باهاش همه جا میشه رفت.
    فقط اون با من مشکل داره .
    آخه یکم بی انصافیه . منی که فقط به خاطر علاقه عکاسی میکنم ، 850 هزار تومن ناقابل بدم برای این لنز !!!
    ( یعنی معادل یه D70s+ لنز 18-70 )
    در مورد برنامه ریزی هم برای خرید لنز ، مطمئنا این کار رو انجام میدم. شاید بعد از کار کردن با دوربینم به این نتیجه رسیدم که مثلا فلان لنز رو بیشتر نیاز دارم تا 70-300 ...
    در مورد صبر کردن تا ورود دوربین های جدید ، باز هم این کار رو انجام میدم . اگه قیمتهای منطقی داشتند ، با یه برنامه ریزی برای لنز ، میتونم هر دو رو داشته باشم ، خودم به یکی ازین دو گزینه فکر کردم ( البته اگه قرار باشه که از مدلهای جدید بخرم ) 1- D80 + لنز 18-70 به شرطی که بتونم بدنه خالی رو زیر 1 میلیون بخرم .
    2- 400D + لنز کیت معروف . (به شرطی که قیمتش خیلی با 350 اختلاف نداشته باشه )
    امروز به نورنگار و آهونگار زنگ زدم ، هر دو گفتن معمولا یک هفته تا یک ماه طول میکشه که دوربین بعد از ورود به بازار جهانی وارد ایران بشه ، سپتامبر هم که نزدیکه ، پس اگه کنون و نیکون و آهونگار و نورنگار و .... خوش قول باشن ، تا یکی دو ماه دیگه میتونیم شاهد این دوربینها در ویترین باشیم . ( شایدددددد ... )
    اگرم قیمتها غیر منطقی بود ، قدیمیا رو که از ما نگرفتن . تازه میتونیم صبر کنیم ، خوبی من اینه که یه دوربین کوچولو دارم.
    راستی سوال منو جواب میدین ؟ در مورد تفاوت لنزهای 70-300 سری ED و G ؟
    یه سوال دیگه : تو رنج 55-200 برای کنون چیزی میشه گیر آورد ؟
    راستی ، آقای بهادر ، نظر شخصی خودتونو از ما دریغ نکنین ، حداقل به صورت خصوصی ;)
    بازم ممنون از دوستان .

amirsooki
    Guest

سلام.
    کسی به سوالات ما جواب نمیده ؟
    ممنون .

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

در این قسمت میتوانید اطلاعات مفیدی از لنزهای نیکون و واژه های مختص آن بدست آورید...

http://www.akkasee.com/digitalcamera...s/cat_lens.php

میتوانید در قسمت////معرفی فنی لنزهای نیکون – قسمت آخر ////در مورد علائم بخوانید.
    مسعود قدیری

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4