صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 37

موضوع: رنج 18-300

amirsooki
    Guest

پیش فرض رنج 18-300

با سلام .
    یه سوال دارم از اساتید .
    من هنوز دوربین ندارم ولی میخوام برای خرید دوربین یه آینده نگری رو لنز داشته باشم .
    اگه به یه رنج 18-300 نیاز داشته باشم ،( از ضرایب 1.5 و 1.6 اطلاع دارم )
    برای نیکون :
    یه 18-70 (لنز کیت D70 ) + لنز 70-300 نیکون سری G = قیمت 230000+120000 = 350000 تومن
    که با این ترکیب از 18 تا 70 یه لنز خوب دارم و از 70 تا 300 یه لنز (اگه اشتباه نکنم ) متوسط تا خوب .
    برای کنون :
    یه 18-55 (لنز کیت 350D) + نمیدونم ؟؟؟؟
    سوالم هم اینه :
    1- نظزتون راجع به ترکیب نیکون چیه ؟ آیا لنز 70-300 سری g لنز متوسطی هست ؟ از چه مدلهای نیکون یا سیگما یا دیگران میتونم استفاده کنم ؟
    2- با همین حدود قیمت یا 100هزار تومن بالاتر در کنون یا سیگما میتونم به چیزی برسم ؟
    3-اگه 18-55 رو لنز بدی بدونیم و بخوایم با 17-70 سیگما جایگزینش کنیم حدود 350 هزار تومن باید بدیم ، یعنی مشابه بالا . حالا با چی 70-300 رو پر کنیم ؟
    4- اگه دوربینم آلفا 100 سونی بود ، چیکار کنم ؟
    ببخشید اگه سوالام طولانی و شامل گزینه های زیادیه ، ولی فکر کنم خیلی ها این سوالو دارن . ممنون میشم که کمکم کنید .

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

پیش فرض پاسخ: رنج 18-300

دوست عزیز جواب تمامی سئوالهایی که از سمت شما مطرح شد را در مبنای بسیار گسترده تر میتونید در تاپیک "لنزهای باارزش " پیدا کنید ، شاید کمی طولانی باشه اما بسیار ارزشمند است و نتیجه تجارب دوستان خوب ماست و در آینده به دردتون خواهد خورد
    موفق باشید
    سعید نقشبندی

amirsooki
    Guest

سلام سعید جان.
    ممنون که وقت گذاشتی ، ولی من تمام مطالب لنزهای با ارزش رو خوندم . 2-3 بار هم.
    ولی راجع به لنزهای نیکون خیلی کم بحث شده .
    به علاوه تمام لنزهایی که در کنون اومده و بحث شده خیلی بیش از این قیمتی که مد نظرم بود قیمت داشت ، جوری که منو مجبور به تغییر برند کرد . مشکل من بیشتر انتخاب برنده تا انتخاب لنز.
    باز هم اگه فکر میکنید سوالم تکراریه میشه بم لینک بدین ؟

كاربر فعال roovigital آواتار ها
    تشکر کرده
    375

سلام...
    من فکر میکنم انتخاب لنز بسیار دشوار تر از انتخال یک برند باشه خیلیها با انتخاب لنزهای متوسط بعدها به دردسر میفتند.
    من هم به فکر یه 300-70 هستم و منتظر این مدل جدید که همراه D80 معرفی شده هستم تا عملکرد و قیمتش رو ببینم.
    روح الله عبدالهی

Nikon D300 - 16-85 VR - AF-S 70-300 VR - flash Sigma 500 DG super- Micro trekker - Slik400

كاربر همراه
    تشکر کرده
    203

من پيشنهاد ميكنم اول شما بدون توجه به قيمت و نوع لنز نخست برند و تيپ دوربين منطق با نياز هاتون را بررسي و انتخاب نماييد. سپس مي تونيد لنز ها را مورد بررسي قرار بديد. از نظر قيمت نيز در هر دو برند نيكون و كنون لنزهاي خوب قيمت هاي بالا دارند و لنزها درست حسابي قيمت هاي نجومي.

البته مي تونيد از لنزهاي سيگما نيز استفاده نماييد مثلا لنز هاي 17-70 به همراه لنز 100-300 به قول دوستان از جمله لنز هاي خوب بشمار مي آيند و براي حد وسط بين فاصله آنها يه لنز پرايم مثلا 85 و يا 90 مي تونيد تهيه كنيد كه براي كار هاي پرتره و .. خيلي مناسب هست

بهر حال انتخاب درست لنز از بين مجموعه لنز هاي در دسترس و با توجه به قيمت هاي آنها خيلي مشكل و دقت بيشتر را مي طلبه و سخت تر از انتخاب خود دوربين هست. بهر حال شما هر برندي را انتخاب كنيد آزادي عمل در انتخاب لنز مناسب و خوب بيشتر با قيمت هاي مربوطه شان محدود مي شود تا خود برند مربوطه.
    امير رضا برهاني
    http://www.arbphotos.com

amirsooki
    Guest

سلام آقای عبداللهی .
    راستش امروز خدمت آقای دیناروند بودم و ایشون لطف کردند و دوربین جدیدشونو (D70s) در اختیار من گذاشتند تا باهاش کار کنم که همینجا مجددا از ایشون تشکر میکنم . و با اجازه ذکر خیر شما هم بود که به صورت خصوصی براتون میفرستم.
    اما راجع به لنز جدید نیکون ، تو سایت dpreview قیمتی در حدود 700 دلار برای این لنز زده بود . برای من این قیمت مقدور نیست . ولی آیا 70-300 نیکون سری g لنز متوسط رو به پایینی هستش ؟

amirsooki
    Guest

آقای برهانی ، ممنون از راهنماییتون .
    ولی من تقریبا نوع دوربینم رو انتخاب کردم .با توجه به بودجه یک و دویست میلیونی که برای دوربین کنار گذاشتم ، سه انتخاب بیشتر ندارم: D50 ، D70s ، 350D
    از لحاظ کیفیتی که به نظرم تفاوتی ندارند ، حالا تو کراپ 100درصد کمی این بهتر یا اون بدتره ، برام مهم نیست .
    از لحاظ امکانات هم که سالی یه بار ممکنه دوربین برام محدودیت ایجاد کنه ، که بازم مهم نیست.
    از لحاظ بدنه ، نه دستام اینقد کوچیکه که نتونم با D70 کار کنم ، و نه اینقد بزرگه که با 350D مشکل داشته باشم . ( با D50 هنوز کار نکردم ) هر چند که بدنه نیکون چیزی نیست که به راحتی بشه از کنارش گذشت ، مخصوصا اینکه معتقدم بدنه 350 در مقایسه با D70 گرونتره . دلیل دارم : شما بدنه 350 رو میتونین 650 هزارتومن الان تو ایران بخرید ، D70s هم با لنز 860 تومنه که اگه 200 تومن به خاطر لنرش کم کنید همون 660 هزار تومن میشه .
    قبول دارم که تکنولوژی های مختلفی از لحاظ سنسور و دیگر چیزها دارن ، ولی آیا بدنه محکم و حرفه ای نیکون با LCD و باطری قویتر باید با بدنه و باطری نسبتا ضعیفتر 350 به یه قیمت باشه ؟ ( اینم یه تبلیغ دیگه برای نیکون ، خدا به خیر کنه :biggrin: )
    این حرفا برای این بود که بگم در انتخاب دوربین مشکلی ندارم ، به هر حال یکی ازین 3 تا رو میخرم و هرکدوم رو بگیرم برام راضی کننده است .
    اگه نیکون خریدم که 18-70 به همراه یه 70-300 مشکلمو حل میکنه ، که بسته به نوع 70-300 (منظورم سری G یا سری ED) حدود 350 تا 600 هزار تومن بابت لنز برام آب میخوره .
    اگه کنون بخرم ، چه لنزی بگیرم که کیفیت و قیمتی در حدود دو لنز بالا داشته باشم ؟؟ میشه کمکم کنید ؟

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

با سلام
    آقاي سوكي همينطور كه گفتيد مورد مطرح شده از جانب شما مورد همه افراد همرده ما مي باشد كه نهايت مي خوايم دو سه تا لنز نسبتا خوب داشته باشيم
    اما با توجه به منابع مالي محدود، لازمه كه بيشتر به لنز فكر كنيم تا بدنه واسه همينه كه من D70s رو گرفتم تا بقيه پولو براي يه لنز 300-70 توپ سيو كنم، البته ببخشيد با توجه به اين شرايط شما هم راحي بجز راه من و آقاي عبدالهي نداريد زيرا كنوني شدن تو اين مرحله و داشتن لنز خوب قيمتش خيلي بيشتر از همون سطح كيفي نيكوني شدن ميشه ( بخدا نمي خوام دعوا براه بندازم) اما اين يه واقعيت اگر من محدوديت مالي نداشتم قطعا انتخابام متفاوت بود
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر فعال
    تشکر کرده
    157

ولی آیا بدنه محکم و حرفه ای نیکون با LCD و باطری قویتر باید با بدنه و باطری نسبتا ضعیفتر 350 به یه قیمت باشه ؟ ( اینم یه تبلیغ دیگه برای نیکون ، خدا به خیر کنه )
    ( بخدا نمي خوام دعوا براه بندازم)
    متاسفانه چقدر جو فوروم بهم ریخته که دوستان از نظر دادن خودشون حذر میکنند و یا دست و پا شکسته نظر میدهند.
    وقتی قراره نظر ها یمان به این شکل بیان بشود چه اشکالی دارد؟؟؟
    گاهی بنده نظر میدهم و گاهی دوستان...هدف این هست که در چنین مسائلی را بدون بحث و جدل به سرانجام برسونیم و از آنها نتیجه بگیریم....
    کسانی که این نظر ها را تعصب تلقی میکنند خود تعصب گرا هستند و چنین نظراتی برای آنها سخت گران تمام میشود......

و اما:
    من هم قبل از خرید این دوربین در ابتدا در حدود همین هزینه شما را داشتم.....در اون زمان هم هنوز سیگما 70-17 را معرفی نکرده بود....برای همین با توجه به این بودجه تصمیم گرفته بودم بخاطر لنز فوقعلاده دی 70 , همین دوربین را تهیه کنم که خوب بعدا پول بیشتر و ......انتخواب عوض شد....
    در واقع بودجه ما نوع انتخواب ما رو تعیین میکند.....

اما برای 350 هم میتوانید 70-17 سیگما را تهیه کنید که در مقایسه با 70-18 نیکون کمی بهتر است.....www.photozone.de
    البته در نیکون موتور داخلی وجود دارد و در سیگما از الکترو موتور استفاده شده....اما با تمام این موارد سیگما فکوس بسیار دقیق و سریعی داره و در این مورد چیزی ار 70-18 کم نداره .....

برای لنز تله هم توی این رنج قیمت نه کانن و نه سیگما لنزی هم تراز نیکون دارند(300-70)....

در مجموع انتخواب خوبی است......
    اما دو انتخواب دیگر هم وجود داره...
    اینکه منتظر دی 80 و 400 دی بمانید و قید لنز تله رو بزنید که به نظر من ارزش صبر کردن رو داره.......

اما جناب سوکی عزیز.....
    در مورد LCD و بدنه 350....
    در تمام دی70 یک مشکل شایع در LCD وجود داره(اکثر این مدل) اون هم لرزش LCD است که در مدت طولانی دوربین را دچار مشکل میکند.....
    ویکی در مورد سنسور دوربین است که در نوردهی های طولانی دچار مشکل میشود...که شخصا به این مسئله برخوردهام(در فیروز کوه)
    برای صحت این موارد به ساختمان آلمینیوم سری بزرنید.

اما بدنه دی 70 حرفه ای نیست....در واقع جنسیت این بدنه ها نوعیت آنها را تعیین میکنه...دی200 /30 دی و....شامل بدنه های نیمه حرفه ای هستند و سردی D2 نیکون و 1D کانن شامل بدنه های حرفه ای هستند....

دی70/350/300و.....شامل بدنه های آماتور و معمولی در این کلاس از دوربین هستند.....اما در مورد محکم بودن..چه دی 70 و چه 350 هر دو از مواد پلاستیک فشرده هستند و از نظر استحکام کاملا با دوام هستند....
    حتی در 350دی در اسکلت این دوربین از فولاد استینلس استفاده شده که در دی 70 به این شکل نیست.....در میرور باکس 350 از مواد پلیمردی بسیار محکمی استفاده شده.......

اصلا بدنه حرفه ای چیست؟؟؟
    بدنه حرفه ای شامل یک بدنه (فرقی نمیکنه چه مارکی باشه)با فکوس سریع.....شاترهای پیاپی سریعتر....بافر بیشتر....دوام شاتر بیشتر....بدنه محکم در مقابل فشار.....سرما...گرما....وشرایط بد آب وهوا.....بدنه درز بندی شده نسبت به گرد و خاک و رطوبت هوا.....و................
    شاید یک بدنه در اندازه 350 هم با مشخصات فوق ساخته بشود...(.برای عکاسانی که نوع عکاسیشون چنین شرایط را میطلبد و جسته کوچکتری نسبت به افراد دیگر دارند)...این بدنه هم شامل بدنه حرفه ای میشود...

اما با تمام این حرفها اگر مارک تو هم که داشته باشید ....به زمین بیوفته ...با 350 و دی 70 هیچ فرقی نمیکنه....

قصد نداشتم در بحث دوستان دخالت کنم....مواردی را لازم به ذکر دیدم....
    اما در مجموع کل حرفها
    اما اين يه واقعيت اگر من محدوديت مالي نداشتم قطعا انتخابام متفاوت بود
    همین بود...
    مسعود قدیری

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

آقاي قديري منظورتون رو از "همين بود..." آخرتون درست متوجه نشدم
    آيا منظور اينه كه باز هم انتخابم همين D70s مي بود؟يا با نظرم موافق هستيد؟
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین